Avstrija, Italija

Inanna · 1555

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
: 03 Maj 2011, 09:49:00
Je bil kdo s psom na Gardskem jezeru? Kje ste bili nastanjeni? Iščem kaj pametnega, ne predragega...pa nisem ravno uspešna ::) :)
In tudi na katerem delu jezera je bolje, manj gneče...

Ali pa na poletnem dopustu v Saalbach - Hinterglemm? Imajo dobro ponudbo, dokaj ugodno, z Joker karto, ki zajema večino aktivnosti v okolici. Bike parke, bazene...
http://www.saalbach.com/de/sommer/das-tal-der-spiele/joker-card.html


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 03 Maj 2011, 10:36:38
Midva sva bila lani, čeprav brez psa. Jaz priporočam severni del jezera (Torbole, Riva del Garda) ali SZ del (npr. Limone), ker je manj množičen oz. masovno turističen. Zelo za športne duše in za ljubitelje narave. Blazno lepe plaže, urejene. Veliko psov, seveda vsi na povodcih. Tudi v kempih, ki jih je v Torboleju kar ene par, jih je bilo mnogo. Kempi so HUDO dobro urejeni.
Mi smo bili nastanjeni v Torboleju, hotel Ideal. Rezervirala preko booking.com (imajo tudi svojo spletno stran www.gardalake.it, od tam sem nekako zajadrala na spletno stran "športnih" hotelov na severnem delu jezera, kjer sem našla tale hotel Ideal). V Idealu so dovoljeni tudi psi, za našo teličko bi bilo neko minimalno doplačilo (mislim, da 6€ dnevno), za manjše pse nimajo doplačil.
Priporočam, res lepo, midva sva bila čisto očarana in navdušena, tako da bova še ponovila.
Zanimiv (in manj množičen, posledično tudi cenejši) je Lago di Ledro. Manjše jezero ob Gardi oz. nad jezerom Garda, na zahodni strani. Tam so cene hotelov prav hecne za Italijo.



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 Maj 2011, 10:47:12
Aja, še glede Avstrije. Lahko ti povem o svoji izkušnji v Zell am See (Kaprun). Tam smo bili za podaljšan vikend predlani avgusta. S psico. Rezervirala sem en gasthaus, kak km stran od jezera. Tudi tega sem našla in rezervirala na booking.com. Zelo ugoden, dobra hrana, fajn prostorna soba, takoj za hotelom sami travniki (blizu za psa za jutranja in večerna lulanja). Mi smo kolesarili in smo bli nad lokacijo in vsem skupaj super zadovoljni.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 Maj 2011, 10:57:38
Splača se ogledat tudi Sirmione.
Jaz sem bila pred leti v kampu v Peschieri, je bil poštiman v nulo. Je pa Peschiera polna turistov.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 Maj 2011, 13:40:23
Super, hvala vama ;D
Garda me že nekaj let mika, upam, da bo letos dejansko na vrsti ;D
Pozna kdo kamp Belvedere?
Zame in za psa bo moralo biti bolj upokojenško letos (midva sva najboljši par :o), za ostale športno-aktivno.

Saalbach mi je poznan v zimskem času, nihče pa še ni bil poleti oz. koristil tega Jokerja. Ampak zdi se super.