Predlogi za spremembo Zakona o zaščiti živali

barbara10 · 10545

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Nekatere zadeve izgleda pisatelji ne poznajo (prepovedati bi bilo potrebno kvazi psarne in ne psarne oz. steparje in ne vzreditelje...), sicer pa kul: http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/1659


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1 : 04 Maj 2011, 10:58:04
Društvo za osvoboditev živali itak nihče ne jemlje več resno, razen sami sebe, ta "predlog" sploh ni potrebno komentirati, kot vsake druge oblike radikalnosti in skrajnih nazorov

Citiraj
    prepoved življenja živali v živalskih vrtovih, razen če je to v korist živali

·        prepoved razstav in tekmovanj živali

·        prepoved odvzema živali materi, dokler mladič ne odraste

·        prepoved uporabe živali kot službenih (psi, konji, ...)

·        prepoved uporabe biča, brzd, podkev, verig in podobnega, kar živalim ni v korist

·        prepoved uvoza prostoživečih živali, razen če ni to v korist živali

·        prepoved prometa in uvoza izdelkov iz živali  :D

·        prepoved prometa z živalmi, vključno z uvozom

·        prepoved psarn, mačkarn in podobnega

·        prepoved prevozov, razen če so v korist živali

·        prepoved obrednega klanja (če religije učijo Ne ubijaj, potem je obredno klanje v nasprotju tudi z njihovimi zapovedmi)

·        prepoved vsakršne spolne uporabe oz. zlorabe živali kot npr. spolno občevanje ljudi z živalmi, in druge oblike spolnega odnosa oz. dejanj človeka do živali, tudi če se žival pri tem ne upira, pa tudi  umetno osemenjevanje in podobno, razen če ni v korist živali

·        prepoved sodelovanja živali v cirkusih

·        prepoved sodelovanja živali v raznih TV oddajah ali filmih oz. videih, razen če ni to v korist borbe za zaščito živali

·        prepoved usmrtitev živali v azilih

·        prepoved vseh drugih ravnanj, ki niso v korist živali


Če bi dejansko želeli biti koristni, bi raje zbiral denar za pravno pomoč  Logarju, ki je inšpektorja na gobec, verjetno v imenu celotne Slovenije

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 04 Maj 2011, 11:02:35
Društvo za osvoboditev živali itak nihče ne jemlje več resno, razen sami sebe, ta "predlog" sploh ni potrebno komentirati, kot vsake druge oblike radikalnosti in skrajnih nazorov

zakaj se trudijo s tolk alinejami, če bi lahko bila samo ena, ki povzema vse:
prepoved živali  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 04 Maj 2011, 11:08:14
 :D
barbara10 kaj se pa tebi zdi tako kul v tem predlogu? :)

battito animale


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Maj 2011, 11:18:32
Pozabli so prepoved sredstev proti klopom, bolham in komarjev, ker ubijajo in niso v prid le-tem!  :-\

Nekatere zadeve izgleda pisatelji ne poznajo (prepovedati bi bilo potrebno kvazi psarne in ne psarne oz. steparje in ne vzreditelje...), sicer pa kul: http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/1659

Barbara10 to so ekstremisti, zaradi takih ljudje vsakega sovražijo, ki samo omeni, da je potrebno zaostrit zaščito živali! To so ljudje, ki hodijo po tekmah in pse iz boksov spuščajo. Po tem predlogu pa lahko naredim kaj, psa zvežem na ketno ali pa ga v šumo spustim, ker še na sprehod z njm ne smem!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 Maj 2011, 11:20:40
Mah to pa so cvetke no :) in na račun tega smo potem vsi ljubitelji živali označeni za čudne.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #7 : 04 Maj 2011, 11:44:12
Vse kar je podkrepljeno s studijami. Sem proti zivalim v cirkusih, trdim, da je mozno, da bi se vzpostavilo naravno ravnovesje v naravi (a bi potem morali ograditi vsa naselja oz. izolirati sebe od ostalega), sem proti evtanazijam zivali v zavetiscih (potem bi zavetisca imeli le se tisti (prej ko slej), ki se jim ne gre zgolj za dobicek), sem proti steparjem (kar tu ni razdelano in bi se ukinilo vse skupaj)... Nisem pa proti obstoju zivali (tako me vecina alinej poleg ze prej omenjenih psarn moti - zato so tam ...).


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #8 : 04 Maj 2011, 11:49:48
Pred leti (2) smo sli z enim izmed nasih psov na snemanje, da je nastopil v filmu (1s, pa ajd)... vse kar je bilo tam "narobe" je bilo cakanje na vrsto... pes pa se je v bistvu imel prav krasno...
Hodim v pasjo solo, kaksno tekmo, izpit...
Tudi zaderem se, ce je potrebno...

Pa to mislim delati se naprej.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #9 : 04 Maj 2011, 11:49:54
Citiraj
(a bi potem morali ograditi vsa naselja oz. izolirati sebe od ostalega),

to je vsekakor konstruktivna rešitev da  8)

za izvajalca predlagam Izrael , imajo izkušnje  :D


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #10 : 04 Maj 2011, 11:52:52
to je vsekakor konstruktivna rešitev da  8)

Misljeno je bilo kot utemeljitev zakaj se lova ne bo ukinilo...


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 04 Maj 2011, 11:57:21
No saj, ampak zaradi tega, ker je vecina predlogov butastih in nezivljenjskih, je ta predlog zelo dalec od kul. Ker tudi tisti, ki so smiselni, se v tej solati izgubijo.

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #12 : 04 Maj 2011, 11:59:29
zakaj ne predlagati nekaj, kar ima kančka smisla za ljudi ki niso skrajni in je dejansko izvedljivo  ?

kot v Angliji prepovedati lov (kot športna dejavnost), tistih nekaj kompetentnih lovcev, po narejenih pogojih naj dobi državno službo in pooblastila (gozdno redarstvo ) in je odstrel živali le kot neprofitna regulacija števila, + prepoved trofej (slednje so iz slovenskega lova naredile to kar je sedaj)
Tko, tudi sam za golaž ne bi bil prikrajšan


Takšni ljudje naredijo več škode kot koristi.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 04 Maj 2011, 12:02:18
s tem predlogom o lovu, bi se pa tudi jaz takoj strinjala :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nata

  • Gost
Odgovori #14 : 04 Maj 2011, 12:04:41
citiram:
Prodaja hišnih živali služi samo interesom ljudi in za živali ni potrebno. Zato ga naj ne bo. Izjemoma se lahko dovoli prodaja hišnih živali, vendar samo takrat, če je mladičev v leglu več kot jih lahko oskrbuje skrbnik matere mladičev. V tem primeru je lahko cena samo povračilo stroškov oz. pravičen znesek. Takšen način prodaje pa se ne more registrirati kot dejavnost.
 
S prepovedjo prometa z hišnimi živalmi bi se dolgoročno rešil tudi problem prenatrpanosti azilov za zapuščene hišne živali, ki je vedno bolj pereč, predvsem zaradi pomanjkanja sredstev. To pomanjkanje sredstev bo po vsej verjetnosti vodilo v slabšo oskrbo živali, manjše  kapacitete azilov, večje odpore občin, ki morajo poskrbeti za zapuščene živali in podobno. Naraslo bo tudi število usmrtitev, ker se ne bo našel nov skrbnik. Skratka: zadeva se bo odvijala v škodo živali. Zato je prepoved prometa z hišnimi živalmi ukrep v korist živali in ljudi.

konec citata

ok ... po tem pisanju oz ... jaz tako preberem ... da se živali ne muči, se pari vsako gonitev ... ampak potem je to spet mučenje matere ... pravzaprav po njihovo ne ....
pravzaprav ... sami sebe demantirajo ....
prepovedujejo usmrtitve tukaj pa .... citiram ... Naraslo bo tudi število usmrtitev, ker se ne bo našel nov skrbnik. konec citata

dvomim, da je tole skropucalo kdo prebral za sabo  ???



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 04 Maj 2011, 12:07:04
Jaz sem vsekakor ZA! ZA ukinitev društva za osvoboditev živali!Kristus kakšni idioti!
Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 04 Maj 2011, 12:12:01
Društvo za osvoboditev živali itak nihče ne jemlje več resno, razen sami sebe, ta "predlog" sploh ni potrebno komentirati, kot vsake druge oblike radikalnosti in skrajnih nazorov


Če bi dejansko želeli biti koristni, bi raje zbiral denar za pravno pomoč  Logarju, ki je inšpektorja na gobec, verjetno v imenu celotne Slovenije

A bi nalepil link kjer je to bilo napisano. Ker bi rada eni nalinkala direkt link teh alinej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 04 Maj 2011, 12:13:55
A bi nalepil link kjer je to bilo napisano. Ker bi rada eni nalinkala direkt link teh alinej.

ehhhh to se lahko izbriše, sem očitno slepa in spregledala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #18 : 04 Maj 2011, 12:15:54
Jaz sem vsekakor ZA! ZA ukinitev društva za osvoboditev živali!Kristus kakšni idioti!
Tjaša

S tem predlogom se tudi takoj strinjam  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #19 : 04 Maj 2011, 12:17:44
takšne bedarije pa že dolgo nisem prebral...

očitno se avtorji tega ne zavedajo kakšen kaos bi postal če bi se to uveljavilo....

A dog is for life, not just for Christmas!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #20 : 04 Maj 2011, 12:19:55
eh polovica teh predlogov je tudi v nasprotju z ustavo



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 04 Maj 2011, 12:23:16
Mah...Kdo bo pa potem vse zavržene pse, ki jih bodo ljudje za simbolično ceno ali pa kar zastojn dobili vzel pod okrilje ko bodo nevzgojeni in odvečni? Društvo samo in njihovi člani? Bodo oni financirali hrano, veterinarske stroške, opremo zavetiščem za vse brezdomne pse in mačke, pa kup ostalih živali? Aha in seveda svoj čas za ukvarjanje, za oskrbo živali?
 ::)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #22 : 04 Maj 2011, 12:29:46
čara, kako si drzneš sploh pomislit, da bi kdo od njih zadrževal katero od teh živali v ujetništvu!? Spustit jih je treba, da živijo svobodno in srečno, do konca svojih dni...  >:D


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 04 Maj 2011, 12:39:36
čara, kako si drzneš sploh pomislit, da bi kdo od njih zadrževal katero od teh živali v ujetništvu!? Spustit jih je treba, da živijo svobodno in srečno, do konca svojih dni...  >:D


:o
Pa če bo prej poskrbljeno za vse ostale ukrepe, živali sploh ne bo :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 04 Maj 2011, 12:44:40
Idioti. Najhujše pa je, da jih večina še vedno jemlje resno in da ljudje še vedno ne ločijio AR (animal rights) od tistih, ki dejansko delujejo za dobrobit živali (in jim AR dela največjo škodo).  


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 04 Maj 2011, 12:54:30
Jao kakšen predlog..da greš sam še bruhat lahko, ko tole prebereš. ::) >:D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #26 : 04 Maj 2011, 13:44:36
Stevilka 11. bi dejansko pomagala... sama sem imela "probleme" z azilom za prostozivece zivali, ker ne smejo sprejemati divjadi... Drzava bi morala biti tista in ne obcine v primeru azilov... (placnik)...

Ce se gre v 12. tocki za svet v zavetiscih, potem je ta ideja o stevilcni premoci zivalovarstvenikov v tem svetu na mestu (ker bi se dejansko lahko kaj premaknilo tudi v gnilih zavetiscih...).

Tudi teden znamke se mi zdi OK (ce je ze za rdeci kriz, skratka clovekoljubno organizacijo, je lahko tudi za zivalovarstvo...)... pa cetudi gre denar ne drustvom, ampak drzavi za placevanje stroskov v zavetiscih...

Ni vse slabo...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #27 : 04 Maj 2011, 14:05:02
Ni res da ne smejo sprejemati divjadi, res pa je, da je ne sprejemajo (menda zaradi pomanjkanja sredstev)
Vse ostalo je popolna oslarija. Si sploh ne predstavljam, kako bi lahko deloval recimo nek azil, če bi imeli v njem take mandeljce kot so tile osvoboditelji (da o tem, da bi imeli večino niti ne govorim).
Tudi bi rada videla državo, ki bi si lahko privoščila vzdrževanje živali (tudi zaplenjenih nevarnih agresivnih in zaradi drugih razlogov neposvojljivih) po zavetiščih do njihove naravne smrti.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #28 : 04 Maj 2011, 14:40:48
Hvala za inforacije o divjadi in azilu. Bi pa prosila za kaksno povezavo na kaksen pravilnik, zakon... ki ureja to problematiko (so me izgleda malo za nos vlekli).

Jaz si predstavljam, da je bilo misljeno kot en clan drustva v svetu, drustev je pa lahko vec. Morda je bilo res misljeno vsi clani drustva v svetu, a to ni smiselno, ker ima drustvo enega predstavnika za v svet zavetisca, poleg tega ta predstavnik mora predstavljati stalisca drustva... zato je nesmiselno vec clanov iz enega drustva (oz. en glas na drustvo). Med drustvi pa je hudih ekstremistov malo... Prav tako bi na tak nacin omejili gnilim zavetiscem, da si nastavijo svoje drustvo za v svet... Dejansko je velika problematika lahko okoli teh svetov, samo javnost tega ne ve, ker niti ne pozna zadev... Sam svet bi moral biti nadzorni organ (kar tudi naj bi bil), clanom tam zna dol viseti, tako ostane le en zivalovarstvenik (plus se kaksen, ki mu ni vseeno za obcinski denar, ali ima celo kaksno idejo kako bi bilo bolje ali pa mu celo ni vseeno za zivali), ki se ga ovira po dolgem in po cez in ne gre nic na bolje...  Ni vse takoj slabo, cetudi je od ekstremistov.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 04 Maj 2011, 14:51:42
Nekateri predlogi so čisto smiselni in pametni, a kaj, ko se izgubijo v poplavi katastrofalnih. Ta celoten predlog težko resno jemlješ.