smrdeča driska in bruhanje

m_tejch · 34592

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #30 : 22 Maj 2011, 20:00:36
hvala za odgovor, a odkar ne jemlje več antibiotikov je normalno 'odprt'  :), tako, da upam, da je sedaj res vse ok...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 22 Maj 2011, 20:27:35
Da ne bom odpirala nove teme...
Se mogoče komu kaj sanja zakaj moja psička zadnje tri dni vsako jutro izbruha žolč...(se pravi nekaj rumenega+neki koščki)?
Če jutri ne bo bolje gremo k vetu...
Pije in je pa normalno, ampak vsakič pred sprehodom oz. med sprehodom bruha potem je pa cel dan vredu...
Na sprehodih nič ne je...(edino travo zadnjih par dni-se pravi da ji nekaj ni uredu v želodčku)...
Po sprehodu pa dobi zajtrk...
Drugače je pa čisto normalna mogoče še celo malo bolj igriva in poslušna...
Aja edino kar je "narobe" je to, da vsakič, ko dalj časa spi in potem vstane začne šepat na zadnjo tačko ampak potem je po nekem času kul... (mogoče se čudno zaleži...?)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 22 Maj 2011, 22:19:50
Kar se bruhanja žolča tiče - pač razdražen žeodec, mogoče ji kaj ni pasalo... jaz pri mojih domačih ne kompliciram, če so ok in pač če jedo travo in izbruhajo, in sicer ni težav, pač tkao je. običajno je to bolj pogosto če dobijo preveč kosti naenkrat, ..

Bi me pa skrbelo to šepanje, ker med drugimi je to eden od znakov displazije kolkov, ... tako da nebi bilo slabo preveriti kaj se dogaja.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 22 Maj 2011, 22:53:51
botticelli verjetno gre za kaj takega ja... ampak, če bi se ji pa kako poslabšalo bomo pa šli do veta...
Za kolke... ja me skrbi glede tega, bi ji jih rada dala slikat, če mogoče ve kdo ceno in pa kakšnega v Slo ki se s tem ukvarja...(pomoje bo bolje če najdem temu primerno temo da tukaj ne smetim :-[)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 22 Maj 2011, 23:57:37
Kar se tiče bruhanja in driske, mislim, da je razsajala kakšna viroza, ker smo ji podlegli tudi pri nas, potem pa je bilo v tednu dni OK.

Abby, poznam primer psa, ki je bruhal vsako jutro (je že nekaj let pokojni), pa je lastnica problem rešila tako, da mu je zjutraj dala nekaj malega za pojesti ali pa skodelico mleka ali jogurt in se je zadeva popolnoma umirila. Podobnoi kot ljudje, ko imajo nekateri zjutraj problem s kislino.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 23 Maj 2011, 08:06:54
Za kolke... ja me skrbi glede tega, bi ji jih rada dala slikat, če mogoče ve kdo ceno in pa kakšnega v Slo ki se s tem ukvarja...(pomoje bo bolje če najdem temu primerno temo da tukaj ne smetim :-[)

Pelji jo k vetu zaradi šepanja na pregled, da ugotovijo kje je bolečina, če se izkaže, da je v kolku boste slikali kolke, če kje drugje pa kaj drugega. To greš lahko npr. na VF v mestni log k ortopedu. Jaz sem za pregled in slikanje kolkov, kolen in hrbtenice zaradi poškodbe dala cca. 100€.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 23 Maj 2011, 08:21:02
Pri nas smo tudi nagnjeni k prekomernem izločanju trebušne kisline. Vzroki so ali prazen želodec ali pa kakšna neobičajna hrana (preveč hrenovk ali sira med treningi,.. sploh skute npr. ji ne smem dajat, ker ji močno razdraži želodec), antibiotiki,.. Ponavadi se uredi samo od sebe, če pa ne, ji dam kakšen ranital in je ok.

Urška, verjetno je bila res kakšna viroza. Tudi mi smo imeli dva tedna nazaj drisko kar ene 3-4 dni skupaj (res neobičajno.. ponavadi traja en dan oz. eno iztrebljanje). Ampak tudi nisem nič komplicirala. Samo normalno hrano, malo jogurta in je bilo potem ok.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 23 Maj 2011, 08:26:14
Potem je prav res nekaj na teh virusih zdaj :-\

Jaz ga imam kar na mesu in rižu, pa je ok sedaj. Sem se odločila, da raje kakšen dieten obrok več, da se zagotovo umiri vse skupaj.
Pa tudi priboljške za trening moram najti kakšne primernejše od hrenovk...mislim, da znajo tudi te poslabšat ??? :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #38 : 23 Maj 2011, 12:09:19
Pri nas smo tudi nagnjeni k prekomernem izločanju trebušne kisline.

Midva sva tud obadva take sorte  :) Sam da Buda ima probleme le, če premalo pije prejšnji dan (js pa če preveč  >:D)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 23 Maj 2011, 12:28:44
Midva sva tud obadva take sorte  :) Sam da Buda ima probleme le, če premalo pije prejšnji dan (js pa če preveč  >:D)
Predlog: začni piti isto pijačo kot Buda, pa bo  :P ;) :D


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 23 Maj 2011, 13:30:17
Živjo!  :)
Da se še jaz oglasim, moja mala je imela tud drisko, najprej cel dan, po tabletkah je blo ok in potem spet, pa sem se odločla da bo na rižu dokler se ne izboljša in je blo kar kmalu okej! Morm pa merkat da ne poje usega kar vidi, ker je noooraaa na čist use   :-\

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #41 : 23 Maj 2011, 13:36:07
Inanna, on pije vodo. To mam js za rože zalivat  ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 23 Maj 2011, 13:41:43
Monchyka* - Enako pri nas :D Požeruhi ::)

Nika: sem domnevala, da pije vodo...zato pa tak predlog :P :o Ampak, veš, kaj pravijo...voda še za v koleno ni dobra ;)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #43 : 23 Maj 2011, 13:55:14
Kako da ne?  :P
- Gospod Bevk, preiskave so pokazale, da imate vodo v kolenih, apno v žilah in kamne v žolču.
- No, če mi boste še v mehurju našli pesek, bom začel kar zidati.


Drugače pa spijem ogromne količine vode, dvomim da pridem kdaj pod 2 litra na dan.. da ne bo kdo mislil, da res tako fejst podpiram naše lokalne hmeljarje  ;)



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 23 Maj 2011, 14:04:38
Prov res so požeruhi  ;D upam, da se to neha ko bo starejša, ker je usako sekundo ne morem opazovati :D zadnič je u usta dobila od piksne un kovinski del ki jo odpre  in sm jo uzela u roke pa ji ga hotla uzet in glej ga zlomka, ni ga bilo več :o sem samo upala da je neopazno padel iz njenih ust in da ga ni požrla  :'(

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #45 : 23 Maj 2011, 17:14:13
Nevem sicer kako je v Sloveniji s tem, vendar bodite pri mladih psih in mladicih pozorni tudi na

http://en.wikipedia.org/wiki/Coccidia

V Sloveniji sicer se nisem slisala na noben primer okuzenega psa, pri nas (Argentina) je pa kar pogosta in mladicem enako nevarna kot npr. Parvo, samo da proti Parvovirozi obstaja cepivo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ursika13

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 14 September 2011, 17:55:23
Pozdravljeni,

Konec junija mi je pes umrl zaradi parvoviroze, sedaj me pa zanima kdaj približno lahko vzamem novega, če gdo ve slučanjo, saj gre baje za zelo trdovraten virus? doma smo vse razkužili že 2 krat, pa še bomo preden pride nov pes.

lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #47 : 14 September 2011, 18:02:05
http://www.klinikaloka.com/parvoviroza.html

"Povzročitelj te nevarne bolezni je virus – parvovirus, ki je zelo odporen proti zunanjim vplivom. Virus izločajo bolne živali, predvsem z bruhanjem, drisko ter z iztrebki tudi do dva meseca po preboleli okužbi. Pota prenosa so predvsem s stikom z obolelo živaljo, okuženimi iztrebki, okuženo hrano, vodo. Virus lahko pasivno (z obleko, obutvijo, rokami...) prenašajo tudi druge živali in ljudje. V okolici lahko preživi več let. Virus uničijo določena razkužila, ki jih dobite pri veterinarju."


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 14 September 2011, 19:21:46
Pozdravljeni,

Konec junija mi je pes umrl zaradi parvoviroze, sedaj me pa zanima kdaj približno lahko vzamem novega, če gdo ve slučanjo, saj gre baje za zelo trdovraten virus? doma smo vse razkužili že 2 krat, pa še bomo preden pride nov pes.

lp

Je bil to mladič?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #49 : 11 Oktober 2011, 21:02:37
pozdrav!
moj 4 mesece star kokerček danes že cel dan driska...2x je celo bruhal...Zjutraj je bil njegov kakec(še od včeraj) normalen in čvrst,danes pa je sama rjava voda. Jedel je to, kar običajno, vendar pa smo mu kupili kost iz posušene kože, ki naj bi bila dobra za kužke, ki menjavajo zobe. To je edina stvar, ki je bila drugačna v njegovem jedilniku. Ne bi delala panike, če ne bi brata zasledila v njegovih iztrebkih malce krvi. V vsakem primeru greva jutri do veterinarja, vendar pa me zanimajo vaše izkušnje...Se vam zdi, da je to lahko res samo od te kosti, ki mu očitno ni pasala?

lp



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #50 : 11 Oktober 2011, 23:54:08
no,samo toliko-ko se je nazadnje pokakal, je bilo znatno več svetlo rdeče krvi, zato smo odbrzeli k veterinrju...Baje naj bi bila neka bakterijska okužba, ki jo je verjetno staknil ali nekje zunaj ali pa res s tiso kostjo..Dobil je 2 injekciji (za drisko in bruhanje),za 4dni antibiotikov in dietni načrt razkuhanega riža ter belega piščančka...kar se hrane tiče, bo verjetno navdušen :D! Tudi ni bil dehidriran in je brez vročine.
Če bo imel kdo podobno situacijo (čeprav verjetno že zdrava pamet to pravi): v primeru bruhanja/driskanja krvi(tudi,če je še tako malo le-te) v kombinaciji z empatijo TAKOJ  k veterinarju.... :s

Mi smo za 85evrov "lažji",ampak bo ta noč zato malo mirneje minila :')



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #51 : 12 Oktober 2011, 00:14:40
v kombinaciji z empatijo
Apatijo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #52 : 12 Oktober 2011, 00:55:03
oops...seveda-apatijo sem mislila....čisto zmeden dan :-[



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 12 Oktober 2011, 09:04:49
Od kod pa je ta kokrček - luškan na fotki iii  :)
Kupljen pri vzreditelju

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 12 Oktober 2011, 11:04:53
če pes ful driska se lahko v driski vidi malo krvi, ki pride zaradi razdraženosti črevesja. Jaz že dolgo ne paničarim, ja je res da pač staknejo kakšno bakterijo ki povzroči drisko, običajno pa vse mine v roku 2 dni - dam oglje, pa od dorwest herbs drevesno lubje, kuhana lahka hrana in to je to. ne maram po nepotrebnem davat inekcij in antibiotikov, ker ti to vet predpiše kot preventiva, pa da stroškov ne omenjam. Ne narobe razumet, absolutno ni problem v denarju, samo v nepotrebnosti zdravil, ker bi zadeva minila tudi brez tega. Če pa traja to več kot 3 dni pa itak šibam k vetu. Ampak pri nas se je še vedno vse v roku 2 dni popravilo, potem pa še kakšen teden pazim malo bolj na prehrano, pa kakšen jogurt več dobijo in to je to.
Smrdi pa ta driska itak vedno.


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #55 : 12 Oktober 2011, 11:28:00
se dtrinjam glede zdravil-včasih je bolje brez..ampak v njegovem blatu je bila včeraj samo še voda in kri...mali je star 4 mesece in seveda me je skrbelo, ko je 10 minut po pitju takoj tekel na pleničko kakat...ni obdržal nobene tekočine! :s revež moj :')
Ni mi  žal, da smo šli-danes je že veliko bolje!je že pojedel svoj rižek z meskom in sedaj spi na moji postelji....in gleda,če bom spet kaj prišla s tistim grenkim zdravilom :p

Je pa iz čudovite psarne English Lady :) Hvala za kompliment...meni se zdi tak kot njegova mamica! :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 12 Oktober 2011, 11:42:03
Trenutno res razsaja neka okužba, ki ni tako zelo nedolžna - pri nekaterih res hitro mine, drugi pa se kljub zdravljenju ne poberejo po teden ali več. Tako da kakšno  sedenje na denarnicah in packanje s čajčki se v tem primeru ne izplača, sploh če zboli mladič.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #57 : 16 Oktober 2011, 14:02:03
Kakšna okužba pa?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 16 Oktober 2011, 15:53:58
Naš je bil par dni zelo slab, je bruhal, driskal in bil popolnoma brez energije. Tamala je bila ok.



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 07 December 2011, 11:59:44
Pri nas imamo podoben problem , driska in občasno bruhanje, in mislim da razsaja nek virus , ker ni edini pes v okolici z takimi težavami...smo pa z okolice Kranja. Nisem delal neke panike, mal sem priredil jedilnik in pa dovolj tekočine (goveja župca, da je vsaj nekaj dal vase tekočega :P ), in po štirih neprespanih nočeh se je stanje stabiliziralo.

lp