Predebelost pri psih in mačkah

Alya · 7136

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 15 December 2007, 22:02:06
http://www.youtube.com/watch?v=cc9ex5DSjSw&eurl=http://www.vecer.si/tacek/default.asp?kaj=6&id=2007121405276522

Lastniki se z vsem tem očitno še hvalijo. Nevem no, psom in mačkam bi se zaradi prekomerne teže lahko zgodilo marsikaj, nekaterim pa je vse skupaj le smešno.
Kaj vi menite o lastnikih, ki svoje pse/mačke hranijo z nevemkako hrano samo da bi prišli v medije?

Lp



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1 : 15 December 2007, 22:14:39
Jst absolutno sovražim take lastnike, ki nalašč redijo svoje živali >:(  :-X >:( Kakšen je tisti dalmatinec...pa una mačka (sej če te opraska te ubije...je kot tiger :-\). Meni se take živali smilijo :'(

:)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 15 December 2007, 22:16:00
Jst absolutno sovražim take lastnike, ki nalašč redijo svoje živali >:(  :-X >:( Kakšen je tisti dalmatinec...pa una mačka (sej če te opraska te ubije...je kot tiger :-\). Meni se take živali smilijo :'(
Če sloh pride do tebe, debela kot je... :-\



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 15 December 2007, 22:18:29
Meni se to zdi mučenje živali  >:( >:( >:(

LP Anja
Naj album


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4 : 15 December 2007, 22:23:20
Meni se to zdi mučenje živali  >:( >:( >:(
se pospišem >:( :-X

:)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #5 : 15 December 2007, 22:24:29
Tukaj se lepo vidi, kaj človek z prekomernim hranjenjem doseže:


Psiček je bil popolnoma normalen, dokler... >:(



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #6 : 15 December 2007, 22:30:52
meni se zdi ti grozno >:( >:( pa kaj so vse ljudje zmožni naredit za slavo. verjetno jih potem tudi nič ne vozijo na sprehode,se znjim igrajo,rekrerirajo da so že bolj debeli >:(
sem pa bodobno tudi videla v Slovenskih novicah.

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 15 December 2007, 22:39:15
Druga zgodba so presuhi psi. Z razliko da lastniki tega ne delajo zato da bi postali slavni, temveč zaradi malomarnosti, trdosrčnosti... Nevem kako lahko vse to sploh gledajo.
Mučenje! >:(
Ginka: da bi jih rekreirali? Še bolj jih redijo! >:( In to tako dolgo dokler končno ne pride do zastoja srca. In kaj potem? Nova nedolžna živalca in dalje redit,...
Žalostno je to, da nekateri lastniki menijo da s tem delajo živali dobro.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 15 December 2007, 22:42:04
Groza in šenkrat groza  >:(



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #9 : 15 December 2007, 22:42:49
Druga zgodba so presuhi psi. Z razliko da lastniki tega ne delajo zato da bi postali slavni, temveč zaradi malomarnosti, trdosrčnosti... Nevem kako lahko vse to sploh gledajo.
Mučenje! >:(
Ginka: da bi jih rekreirali? Še bolj jih redijo! >:( In to tako dolgo dokler končno ne pride do zastoja srca. In kaj potem? Nova nedolžna živalca in dalje redit,...
Žalostno je to, da nekateri lastniki menijo da s tem delajo živali dobro.
ja vem , se strinajm s tabo. nevem zakaj si potem kupujejo nedolžne živali,da potem zaradi malomarnih lastnikov trpijo živali. ??? >:(
grozno

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #10 : 16 December 2007, 00:55:57
Gledala sem oddajo o tem enkrat ...
Lastnica je peljala svojo rottweilerko skopat. Psica je bila res grozno zavaljena - kot tale buldog na sliki. Gospa, ki jo je kopala, je rekla lastnici, da je psica predebela in da jo s tem ubija. Lastnica pa je totalno ponorela in rekla, da to ni res, da je to pač njena lubica, ki lahko je kar hoče takrat ko njej paše kolikor ji paše. In sta se kar hudo sporekli - lastnica ni hotela nič slišati o tem, da je psica predebela, njej se sploh ni zdela (bila je pa kot sod na 4 nogah).

Nekateri dejansko ne vidijo tega, da psu škodijo s tem, ko ga fotrajo z vsemi priboljški. Kar je grozno; se mi zdi, da je na istem, kot če bi psa stradali - počasi se približuje smrti.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 December 2007, 01:21:40
Samo tale buldog na fotki, zgleda kot ena fotomontaza. nemore met ze dosapja oz zapestja tako zavaljenega.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 16 December 2007, 14:57:12
Lahko da je malo popravljavljeno v fotošopu, ampak enega prav nič boljšega buldoga sem videla na svoje oči pri Zaninoviču. Samo da je bil malo manj debel v višino, pa malo bolj v širino.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #13 : 16 December 2007, 17:53:13
groza

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 16 December 2007, 22:54:31
Se mi na splošno večina tehle fotk zdi kot fotomontaže  ::) Samo primer buldoga - dobro poglejte belino na obeh slikah  ::) ali ni isti pes ali pa je slaba fotomontaža  ;)

Mi pa definitivno najedajo lastniki, ki svoje pse redijo do onemoglosti - sploh, če to počnejo načrtno....npr. zato da bi pas izgledal bolj podoben svoji pasmi (recimo šibka konstrukcija - ja tudi takšne stvari se dogajajo) ali pa zato da bi se lahko postavljali z debelim psom (recimo teli na slikah čeprav večinoma obdelava). Oprostim tistim, ki psov res ne hranijo preveč pa se psi pa zredijo (tako kot so eni preduhi so tudi predebeli)

Problem debelosti pa ni samo obremenitev srca...obremenjujejo tudi sklepe in pa hrbtenico (le-ta se "povesi") pa verjetno je še kakšna stvar. Ni da bi razpravljali o tem  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 28 December 2007, 12:06:37
Res groza, ampak najboljši so pa tisti komentarji (ki so enaki tudi pri predebelih otrokih): če pa rad je  >:(



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 28 December 2007, 12:59:51
Tudi če je to fotomontaža, še vedno se najde zelo veliko predebelih psov, tudi do te mere kot buldog na sliki.
Jaz sem videla največ predebelih kokerčkov, posebno tisti po sterilizaciji, apka ok če lastnik pazi potem ni panike. Pa pudeljčki se mi tudi zdi da je vsak ta drug totalno predebeli. Samo sem pa opazila, da imajo običajno predebele pse starejše babice, in ga hranijo valda po načelu, da je kar mu paše in je kolikor mu paše. Skratka groza.


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #17 : 31 December 2007, 18:11:11
Jaz sem tudi že videla veliko predebelih koker španjelov. Ena psička je bila tako debela, da ji nisi mogel  niti prijeti kože na vratu - ko si jo božal si imel občutek, da božaš vrečko napihnjeno z zrakom. Res.  :(

P.S.: Tudi jaz mislim, da je to fotomontaža. Čeprav se take stvari res dogajajo.
                     
                                         Lp
                                             Mia

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #18 : 31 December 2007, 18:19:53
Samo sem pa opazila, da imajo običajno predebele pse starejše babice, in ga hranijo valda po načelu, da je kar mu paše in je kolikor mu paše. Skratka groza.
ja jaz tudi. me je zadnijč pred trgovino prosila ena starejša gospa če ji lahko popazim njenega psa mopsa. seveda sem ji ga. zmeraj bolj sem ga gledala zmeraj bolj se mi je zdel debel. res je bil ful debel za mopsa na začetku ko sem ga videla od daleč se mi sploh ni zdel podoben mopsu! >:( škoda da nisem imela fotoaparata sabo :-[ >:(

lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 01 Maj 2009, 21:26:04
Groza!!!
Jaz se trudim, da bi naša zgubila kilograme nekateri pa hočejo, da bi se psi še bolj zredili. >:(



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #20 : 01 Maj 2009, 21:33:48
jooj jaz sem pa prejšen let rolala z Timom in je prišla mimo ena ženska z enim psom (definitivno ni bil normalen) in rekla svoji prijateljici ''glej ga revčka kako ga muči, čist je suhcan'' :o :o ::) OMG no nej prvo za svojega psa poskrbi, ki ni normalen pol se pa v mojega (nerečm da nebi rabil kakšnega kg gor) vtika! Sej bi mogla to že pozabt ampak se mi zdi tok trapast!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #21 : 01 Maj 2009, 21:40:37
Res groza, ampak najboljši so pa tisti komentarji (ki so enaki tudi pri predebelih otrokih): če pa rad je  >:(




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano