Kako odvaditi psa, da ne lula in kaka v stanovanje

Ajdaa* · 19742

Ajdaa*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Hej.  :)

Sem nova na forumu, ker potrebujem pomoč.
Doma imam psičko mešanko staro 11 mesecev.
Problem je, ker še kar lula in kaka v stanovanje (vem, je že zeeelo stara za to. :-[)
Predvidevam, da je problem v tem, ker je pač bila skotena (in vsi njeni bratci ter sestrice) popolnoma nepričakovano in je bila vsem v napoto. Z mladički se niso prejšnji "lastniki" (če temu lahko tako rečemo  ) nič ukvarjali in sedaj imamo, kar imamo.  :( 
Poizkusili smo že skoraj vse. Edini prostor, kjer se ne pokaka in polula je v moji sobi.
Pod stopnicami smo ji naredili kot eno sobo, kjer ima svojo posteljo, vodo, po tleh ima nekakšen laminat, nekje ploščice,... in je zagrajena z vrati/ograjo. Mislili smo, da se notri ne bo podelala, ker je pač to njen brlog in v brlog se ne, vendar se je še vseeno.  :-\
Sedaj smo res že zelo obupani, saj je stara že skoraj 1 leto in ker je nikoli ne moramo pustiti same in bo očitno celo življenje v boksu, tega ji pa res ne privoščim.  :'( :( 

Hvala vsem že v naprej.
LP, Ajda 



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Junij 2011, 19:50:44
ker je nikoli ne moramo pustiti same in bo očitno celo življenje v boksu,



O joj  :-\ >:(

Če bo celo življenje v boksu bo zaradi vas, ne pa ker bi bilo z njo kaj narobe.



Ajdaa*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Junij 2011, 20:43:56
Ja pa sej ne, da bi jst hotla, da je v boksu, sploh ne.
Sej sm napisala, da zato, ker mi ni glih užitek usak dan čistt njenih iztrebkov al kako naj se izrazm.



melona

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Junij 2011, 21:03:40
To, da se psa zapre v box je edina rešitev  >:( ?!? Saj to sploh ni rešitev, se ti že mora dati ukvarjati s problemom, potem pa se bo stvar lepo uredila pa še zapret je ne bo potrebno  ;D :) . Kako pa priti do tega je pa že ogromno napisanega ;) na forumu...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 05 Junij 2011, 21:10:52
Na koliko časa jo vozite ven? Kdaj se to dogaja?

Če praviš da je v tvoji sobi čista, pa naj bo tam ko je sama :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Junij 2011, 09:50:54
Dajte kakšne konstruktivne odgovore, ne sam kritizirat, da pomagamo kužku.

Takoj zgodaj zjutraj (ko se pes zbudi) jo pelji na sprehod in jo zelo pohvali ko opravi potrebo zunaj. Potem pa poskusi kot pri mladičku vsake 2 urci jo peljat ven in jo spte lepo pohvali.



*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Junij 2011, 10:02:27
Tudi jaz sem imela doskrat na čuvanju psico, ki mi je potrebe opravljala tudi notri  :-\. Bila je že dovolj stara, da bi morala zdržat, pa ni, ker je bila vajenja življenja zunaj na ograjenem vrtu in tam ko jo je prijelo, je šla  ;D. Sej čez dan se je hitro navadla rutine, zjutraj dolg sprehod, še en dolg sprehod popoldne, zvečer pa na bližnji travnik, cca. 15-20 min, problemi so bili čez noč. Zjutraj me je obvezno čakala luža, dostikrat tudi kak kupček. Pa sem izrecno za njo uvedla še en 10 min sprehod sredi noči, nekako na polovici med zadnjim sprehodom in jutranjim. Je pomagalo in sem kasneje, ko se je navadila, lahko ta nočni sprehod tudi ukinla. Je pa bla psica pri meni recimo 2 tedna na mesec, je bil lastnik voznik tovornjaka, je vozil v anglijo.


Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 Junij 2011, 11:53:01
ko sem dobila svojo Pikico me je tudi sprobavala s temle lulanjem..skratka kot je napisala k94lif pogosti sprehodi (probaj jo navadit na eno mesto na začetku - -pri moji to deluje saj vsakič ko vidi tis delček trave avtomatsko zavije ke) vzami pribolšek jo pohvali ko se polula oz pokaka zunaj.

spusti jo iz boksa in jo spremljaj...ko vidiš da se ti je polulala notri jo povzdigni glas do bo vedla da je naredila narobe ( ne tepst!!!!) potem pa počisti z belim kisom da ji odstraniš vonj..probaj z planičko (dobiš tudi tekočinico s katero jo pošpricaš in jo vonj privablja da bo lulala tam) da ti bo vsaj začasno lulala gor. ko se bo navadla nanjo jo prestavlaj proti vratom...

če imaš psičko zaprto v boksu ti niti pokazat ne more da more na potrebo (moja se postavi pred vrata in čaka da jo odpeljem vn)

pa bodi vztrajna..če ti bo po 4h dneh še vedno lulala notr to ne pomeni da delaš kej narobe..samo ustrajat morš mičkn dalj ...

vso srečo ;)



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #8 : 04 September 2011, 08:32:18
jst sem ga na začetku vsako dobro uro pelal na vrt na isto mesto in ga pohvalil, ko je opravil. Samo 2x sem imel z njim nesrečo v stanovanju, pa še to je le začel in tudi končal, ko sem se zadrl NE! Zdaj pa sploh noče lulat in kakat drugje kot na travi oz naravni površini, kar je super  :) Je pa zanimivo, da se mi ponoči nikoli ni polulal.



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 September 2011, 10:27:11
Mene je to tudi spravljalo ob živce, Zuma je rabila 4 mesece, da se je navadila. Ampak z vztrajnostjo se daleč pride... Vozila sem jo ven vsako uro, malo kasneje na 2 uri. Vsakiž full pohvalila in ko je lulala Govorila"pridna lulat" in ko je kakala "pridna kakat", da so me mimoidoži postrani gledali... Zdaj je tako, da kadar jo peljem in rečem #pojdi lulat" ali "pojdi kakat" to takoj opravi. Še vedno jo hvalim, pa je že 15 mesecev stara.
Ko doma ni več lulala pa se je še vedno kdaj zgodilo, da se je pri moji mami doma  :-[
Sem jo morala pač res vsako dobro uro peljat ven. In lahko se zgodi, da ti jo bo ratalo navadit pa se bo lepega dne spet podelala. Ne izgubit živcev, malo po malo pa bo  ;)

htttp://www.sky-lab.si


Pomeranskispicsuzy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 02 Avgust 2016, 19:32:53
Hej. Sem nova na forumu tako da se se neznajdem kaj dosti.imam psičko staro 6 meseceu (kupila sem jo pred kaksnim tednom nazaj.) Pri prejšnjem lastniku je lahlo kakala in lulala kar v hisi , men pa to zelo moti. Rada bi jo odvadla pa nevem kako. Zunaj je skoraj ceu dan (od zjutraj do zvecer) ampak ko pride v hiso se vedno zgodi isto -pokaka se. A zunaj skoraj nic. Ter vsako jutro ko se zbudim vidim luzo in kaksen kupcek :-[. Kaj naj naredim da jo od tega odvadim?

Hvala lp



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 02 Avgust 2016, 21:41:25
Pa s tem misliš, da je bila navajena lulanja na plenico pri prejšnjem lastniku ali pač kamor je 'padlo' ?
Imaš mogoče boks za psičko? Prvo je pomembno da je ne pustiš nikoli nenadzorovane v stanovanju, saj je zdaj navajena da se to počne v hiši. Če je ne moreš non stop kontrolirati, da preprečiš  morebitne nesreče, jo zapreš v boks. Tudi ponoči bi bilo super, če bi spala v boksu in če bi začela cviliti bi pač ustala in jo peljala ven po hitrem postopku na travo. Po moje bi mogla vsaj takrat to kar hitro narediti na travi.
Je pa res veliko glede sobne čistoče napisano v tej temi :
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3261.360