Kako pogosto psu menjate znamko briketov

aika · 21735

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #30 : 12 April 2009, 15:07:11
Jst sem tega mnenja, da če psu briketi odgovarjajo je brez veze menjat...mis mo sedaj že eno leto na istih in je vse super...dobiva pa umes kar pogosto kuhano...nevem itak psi ne rabijo tok raznolike hrane kot ljudje tko da...

:)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #31 : 12 April 2009, 19:24:39
mi smo menjali že 5 vrst.  v enem letu :D je s tem kaj hudo narobe? ampak nikakor ne najdemo pravih še zdaj ne :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #32 : 12 April 2009, 19:39:26
Ne če psa to ne moti ni panike! Moj je že takšen...(:

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 12 April 2009, 22:15:56
"Strokovnjaki" za pasjo prehrano priporočajo menjavanje briketov. Če ne različnih znamk, pa vsaj okusov v okviru ene blagovne znamke.
Optimalne in popolnoma uravnotežene hrane za posameznega psa ni! Še tako super in high in grain-free variante v določenih sestavinah n-krat presegajo priporočila, v drugih pa komaj dosežejo predpisan minimum. Se pravi, če psa stalno hraniš z eno vrsto hrano (in po možnosti še z istim oskusom), bo na dolgi rok pes dobival neke snovi n-krat preveč, druge pa premalo. In dolgoročno to zelo verjetno pušča posledice.. :-\

Vir: Whole Dog Journal, 1.3.2008, An In-depth Look at Typical Nutrient Levels in Commercial Dog Food



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 23 April 2009, 18:31:41
"Strokovnjaki" za pasjo prehrano priporočajo menjavanje briketov. Če ne različnih znamk, pa vsaj okusov v okviru ene blagovne znamke.
Optimalne in popolnoma uravnotežene hrane za posameznega psa ni! Še tako super in high in grain-free variante v določenih sestavinah n-krat presegajo priporočila, v drugih pa komaj dosežejo predpisan minimum. Se pravi, če psa stalno hraniš z eno vrsto hrano (in po možnosti še z istim oskusom), bo na dolgi rok pes dobival neke snovi n-krat preveč, druge pa premalo. In dolgoročno to zelo verjetno pušča posledice.. :-\

Vir: Whole Dog Journal, 1.3.2008, An In-depth Look at Typical Nutrient Levels in Commercial Dog Food

Jaz se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 24 April 2009, 07:35:34
No mi smo ponavadi menjavali vse povprek, pa še kako juho, zelenjavo je dobil zraven. Tudi zdaj ne bo nič drugače-s tem da, ker so žepi malo bolj prazni ne bo dragih hran-ampak cenejše, recimo Pro Pac, Bosh, kaka Almo Nature, Chickope, pa dalo bi s š kak RC, Pro Plan. Kak Eagel Pack, Orijen....pa žal ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #36 : 24 April 2009, 08:00:41
Jst sem tega mnenja, da če psu briketi odgovarjajo je brez veze menjat...mis mo sedaj že eno leto na istih in je vse super...dobiva pa umes kar pogosto kuhano...nevem itak psi ne rabijo tok raznolike hrane kot ljudje tko da...

Se strinjam.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 24 April 2009, 08:07:10
Jaz pa se ne strinjam s tem, kar je napisala polonči. 
Jejte sami vsak božji dan, eno in isto hrano. In če že strokovnjaki pišejo, da to ni vredu.  ::) Jaz sem menja, da se večini ljudi ne da kuhati hrane, izbirati in menjati različnih briketov, ker je pač lažje tako ene je in pika.  ::) ::)
ps. volkovi imajo v naravi zelo raznoliko hrano.  ;)



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #38 : 24 April 2009, 14:53:50
jah kaj čmo, smo pač različnega mnenja. :) bom pa utemeljila zakaj sem jaz takega kot sem.
Res je, nekaterim se ne da kuhati oz. nimajo časa..kakorkoli že, ravno zato pa so izumili pakirano hrano!
S človekom ne bi bilo prav nič narobe, če bi cele dneve jedel eno in isto, če bi mu dala potrebno dozo hranil ki jih potrebuje telo za funkcioniranje. Dejstvo je, da je človeška rasa taka da se ful ukvarja s tem, kaj bo dala v usta, vendar je to vse v naših glavah! telo fizično tega ne potrebuje! In Homo sapiens je najbolj zakomplicirana in zbirčna vrsta na svetu, sploh kar se tiče hrane!! Tako da psov z nami definitivno ne moreš primerjat!

v medijih in po revijah  ponavadi piše svašta..da ne govorimo o tem, da se dogaja (predvsem v ameriki) da so tudi nekateri strokovnjaki nameščeni za to, da govorijo stvari ki so v korist proizvajalcem, da bi ljudje čim več kupovali..ok, pa ne bi o tem. tako da, če se še v isti veterinarski kliniki ne morajo zmenit, da bi vsi bili istega mnenja, potem ne vem, zakaj bi naprimer vrjeli vsaki stvari ki je napisana (ne govorim za konkretni članek ampak na splošno). ok, o količini snovi v posameznih briketih (iz članka razbrano) nimam pripomb, vendar dajo ljudje ki menjavajo hrane, to dejstvo  redko za argument za menjavo! Ponavadi jo menjavajo samo za to, da pač pes ne je eno in isto...

kolikor jaz vem, je potrebno hrano psu menjavati počasi, se pravi jo dodajati postopoma tisti, ki jo je pes že navajen...to vzame kar nekaj časa in kaj če tista hrana ki si jo izbral psu ni všeč, potem zavržeš (oz. podariš, kakor koli že) celo pakungo te hrane. kaj če je pes alergičen na novo hrano, kaj če ima prebavne motnje zaradi nje...zakaj bi sebi in psu delali take težave oz. vsakič ko zamenjamo upali, da bo vse v redu,samo z razlogom, da bo pač pes jedel raznoliko hrano?? Ni potrebe, če psu obstoječa hrana ustreza!! Pač mu dodaš kaj čez, dodaš kakšno meso, sadje, zelenjavo..pač kar ima pes rad in je problem rešen...pes dobi različno hrano! ;)

volkovi jedo raznoliko hrano? v kakšnem smislu? v smislu različne vrste mesa? ali jedo še kaj drugega?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 24 April 2009, 15:24:50
Ena stvar je da ima pes iste brikete + kuhano hrano - pri takem psu načeloma nikoli nebo težav če prešaltaš takoj na druge brikete.
Potem imaš tu pse ki celo življenje jedo samo brikete ene znamke -  črevesje je navajeno na to, valda da faše bogi pes drisko če mu zamnjaš hrano. Osebno pa ne vidim prav nobenega razloga hranitit normalnega zdravega psa celo življenje izklučno z briketi. Pri normalnemu zdravemu psu ne vidim razloga zakaj mu nebi dajal tudi primerne ostale hrane - recimo da ti ostane kaj riža od večerje, ali meso +kakšna kost iz juhe ali kaj podobnega. Vsekakor bolje to kot pa pasji priboljški, pri katerih večina vsebuje take sestavine da se mi v želodcu obrne in nikakor ni normalna hrana za pse (minerali, sladkorji, soli in barvila). 

Alergični psi oz psi z drugimi zdravstvenimi težavami so zgodba zase, tako da jih ne vmešavam tukaj.

Vsi moji psi dobivajo raznoliko hrano - ta velikim menjavam brikete na 2-3 mesece (+kuhana hrana oz surove kosti itd.) ta malim pa itak so briketi samo izhod v sili, če glih ni nič v hladilniku, dobivajo pa tudi različne brikete, običajno imam celo 2 različni vrečki odprti :)


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #40 : 24 April 2009, 15:33:14
ok, jaz sem hotela samo razložit zakaj se mi zdi brezveze kar naprej menjavati znamke in okuse briketov, nisem govorila o hranjenu izključno z briketi. ok, nima veze.

jah, pes ne rabi bit bolan, da dobi drisko po kakšnih briketih. imam kolegico, ki ima psici, ki jima menjava hrano, pa ne zato da bi imele raznoliko ampak zato, da bi našla pravo, pa se ji je že zgodilo, da sta po doliočeni vrsti briketov dobili drisko, pa sta psiči čisto normalno zdravi...pač jima hrana ne ustreza.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 24 April 2009, 18:41:18
Pri nas smo nekajkrat probali zamenjati hrano,pa smo vsakič imeli probleme.Tako,da je sedaj že druga generacija naših psov na Royal Caninu.Še najbolj interesantno mi je bilo,ko so 5 mesecev stari mladiči začeli pljuvati iz ust RC Junior 32 in kradli pri ta starejših Club Croc.Tega še vedno najrajši jedo.Nimajo nobenih problemov,dlaka je fantastična,svetleča,blato kompaktna klobasa,za paranalke ne vedo,da jih imajo.Boljših rezultatov si ne bi mogla želeti.
LP Tjaša



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #42 : 25 April 2009, 10:45:31
A se lahko iz kuhane hrane takoj premenja na brikete ali je trebaa vska dan po malem?

My best friend is a westie


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #43 : 25 April 2009, 11:07:07
Po moje je bolje za psa in njegovo prebavo, da postopoma.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 27 April 2009, 07:41:07
Imam doma 12-letnega mešančka, ta v življenju svojem ni pojedel niti enega pasjega briketa, priboljška,... no ja lažem, je pasjo čokolado.  ::)
Z njim nikoli nikoli nobenih težav, tudi pri menjanju kuhanega mesa! Zobje čisti ko suza! Skratka nič mu ni manjkalo v življenju, zrastel je v odraslega pesjanarja, ki je še vedno živ in brez zdravstvenih težav!
Imam pa tudi 1-letno predstavnico SBT, ki je na briketih + kuhano ali surovo! Problemi?  ::) Ja, matram se skoz ko hudič da najdem prave brikete, taka da jih bo z veseljem jedla, da bo dlaka in koža OK, da bo vse tako uravnovešeno kot mora biti,.... skratka živa p........a! Zato sem se odločila, da ji bom menjala brikete vsak mesec ali dva, večinoma pa bo dobivala kuhano oz. surovo hrano.
Doma sem že imela  dva 15 kg žakla briketov, različnega okusa in znamke. Proti koncu žakla so se ji obrnili in sem jih komaj spitala. Torej pri nas se ne obnese to. In ne vidim razloga, da bi se jaz ali moj pes matrala ob hranjenju.  :)

ps: meso je ratalo ceneje futrati, kot pa brikete!

S človekom ne bi bilo prav nič narobe, če bi cele dneve jedel eno in isto, če bi mu dala potrebno dozo hranil ki jih potrebuje telo za funkcioniranje. Dejstvo je, da je človeška rasa taka da se ful ukvarja s tem, kaj bo dala v usta, vendar je to vse v naših glavah! telo fizično tega ne potrebuje! In Homo sapiens je najbolj zakomplicirana in zbirčna vrsta na svetu, sploh kar se tiče hrane!! Tako da psov z nami definitivno ne moreš primerjat!

Se strinjam, da ne moreš primerjati psa in človeka!
Si upaš cev teden jesti npr. ovsene kosimiče brez vsega?  ::) Po tvojem sodeč bi si, ker je itak vse v naših glavah?  ::)

Ponavadi jo menjavajo samo za to, da pač pes ne je eno in isto...
In kaj je s tem narobe?  ::)

kolikor jaz vem, je potrebno hrano psu menjavati počasi, se pravi jo dodajati postopoma tisti, ki jo je pes že navajen...to vzame kar nekaj časa in kaj če tista hrana ki si jo izbral psu ni všeč, potem zavržeš (oz. podariš, kakor koli že) celo pakungo te hrane. kaj če je pes alergičen na novo hrano, kaj če ima prebavne motnje zaradi nje...zakaj bi sebi in psu delali take težave oz. vsakič ko zamenjamo upali, da bo vse v redu,samo z razlogom, da bo pač pes jedel raznoliko hrano?? Ni potrebe, če psu obstoječa hrana ustreza!! Pač mu dodaš kaj čez, dodaš kakšno meso, sadje, zelenjavo..pač kar ima pes rad in je problem rešen...pes dobi različno hrano! ;)
Se strinjam s teboj z menjavo hrane počasi. Ampak je dejstvo, da psi ki so od malega jedli samo brikete ene znamke in okusa, ter da se je lastnik po enem letu spomnil psu kaj vmešati med brikete ali zamenjati.... pa smo tam driske,...v takem primeru ne pomaga niti ena počasna menjava hrane. Poznam kar nekaj psov, pri katerih je tako.
Hja, če nova hrana ne ustreza psu, pač menjaš. Zato pa pač prvič ne kupiš žakla velikega 15 ali 20kg. In zakaj bi upala, da bo nova hrana odgovarjala psu? Jaz ne upam, je toliko različnih hran, da če ji ta ne odgovarja, ji bo pa druga.  :)
Je pa res, da predno dam nove brikete vzamem testerček, če mala ne mara briketov jih ne kupim, zelo hitro začne npr. izpuščati pline, če ji ne ustrezajo briketi.

ups, sem se preveč razpisala  :-[ :-\




Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #45 : 27 April 2009, 09:02:24
Proti koncu žakla so se ji obrnili in sem jih komaj spitala. Torej pri nas se ne obnese to. In ne vidim razloga, da bi se jaz ali moj pes matrala ob hranjenju.  :)
če pač psu ne ustreza po nekem času, ali se jih naveliča ali pa mu pač niso všeč, ok, menjaj hrano, jasno. meni je brezveze to, da ljudje menjavajo kar tako. se pravi, če psu briketi ustrezajo in je vse v redu z njimi, oni  jih pa pač menjajo z izgovorom, da bo pač pes jedel še kaj drugega. to mi je pač brezveze.

Si upaš cev teden jesti npr. ovsene kosimiče brez vsega?  ::) Po tvojem sodeč bi si, ker je itak vse v naših glavah?  ::)
točno tako! ja, bi si upala! :P




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 27 April 2009, 11:47:59
če pač psu ne ustreza po nekem času, ali se jih naveliča ali pa mu pač niso všeč, ok, menjaj hrano, jasno. meni je brezveze to, da ljudje menjavajo kar tako. se pravi, če psu briketi ustrezajo in je vse v redu z njimi, oni  jih pa pač menjajo z izgovorom, da bo pač pes jedel še kaj drugega. to mi je pač brezveze.

Meni se pa to ne zdi brez veze. Zakaj se ti zdi to tako narobe oz. brezveze?  :)

heheheheh no začni jesti tako, samo še ne vem kako te bom nadzirala.  :D :o :P



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 24 September 2010, 15:13:28
Zanima me, kako pogosto ali sploh menjate znamko briketov vašim psom in zakaj!

+1


Ja najbolj priporočljivo bi bila od 1-3x letno največ. Pa tudi če menjaš tolikokrat moraš vseeno postopoma preiti na ta novo hrano. Postopoma prehajaš teden ali dva, da se pasji organizem navadi.

Da ne bo pomote, če psu briketi odgovarjajo ni "mus" menjavati :) Torej je brezveze. Če pa že menjaš, pa menjaš redkeje.