Dež

NTD · 12906

NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
: 08 Junij 2011, 09:31:51
Pozdravljeni!

Imam majhno težavo in bi prosila za kakšen nasvet. Don je star 4 mesece in že odkar ga imava, opravlja potrebo zunaj, razen kadar je dež. Takrat je sploh ne. Komaj ga prisilim, zvlečem na travo, ker drugje noče lulat, da opravi potrebo. O kakanju pa lahko samo sanjam dokler dežuje. Skrbi me, ker je potem ves napihnjen. Tako potem ves dan čakam, tako kot danes, kdaj bo nehalo deževati, da ga odpeljem ven. Drugače vodo obožuje. Po kakšnem nalivu se najraje meče po mlakah  :o



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 08 Junij 2011, 10:32:27
Jaz imam tudi 4-mesečnika, ki ni ravno navdušen nad opravljanjem potrebe v dežju. Ampak nima izbire >:D Kdaj greva pač s povodcem, kdaj gre pa sam od sebe ::) :)
Ko greva ven, sva ves čas pod streho, da prideva za hišo. Tam gre potem na travo, po možnosti v zavetje drevesa, in opravi svoje. Sem ga tudi naučila, da razume kaj hočem od njega (besedici "lulat" in "kakat"), potem to hitro opravi in gre lahko nazaj noter. Je dojel, da prej ne greva nikamor. Od prvega dne dalje tako delava, je bil tiste dni ravno dež in ni šlo drugače.
Aja, pa jaz se ne sekiram zaradi dežja in ga zunaj sploh ne priganjam...pa mu postaja že všeč, ko vidi dežnik :) Se bo moral kar navadit, ker bodo v prihodnosti v dežju tudi normalni sprehodi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Junij 2011, 10:34:00
Moja psica je ista, ampak jaz jo kar lepo odvlečem na sprehod, da opravi tudi taveliko potrebo, ker razen če je res ne tišči (kar jo ponavadi ne), da bi šla na travnik za hišo, ji šele dovolj gibanja pomaga opraviti taveliko potrebo. Jo pa moram prvih nekaj deset metrov prav tako vleči za sabo kot osla, potem se pa vda v usodo in gre cel normalen "sprehajalni krog" in seveda potem tudi opravi potrebo.  ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 08 Junij 2011, 10:37:16
...na dež... nič šparat...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 08 Junij 2011, 10:45:26
...na dež... nič šparat...
  ;D Tako, tako :)

Če se res noče, nimaš kaj dosti izbire kot to, da gresta prav na sprehod. Bo že dojel, da če je že na dežju, lahko opravi še to...

Midva za zdaj še nisva resna sprehajalca, niti v lepem vremenu nimava kakšnih daljših podvigov. In je zato fino, da ve kaj pričakujem od njega.
Ko bo velik, ne bo vremenskih razlik za sprehode in akcijo. No, razen kakšne toče, ampak to hitro mine 8) Ploho se tudi lahko počaka, če dežuje več dni skupaj, pa nimaš kaj.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 08 Junij 2011, 10:52:32
Jaz mojo cela navdušena odvlečem na sprehod po dežju. Gumi škornje, nepremočljive hlače in jakna, kapuca in gremo na dež! Jaz dež obožujem.  :P Na zčetku rabi malo vlečne spodbude, potem pa sploh ni problema in veselo vohlja, se igra in papca priboljške, kot na vsakem sprehodu.

Ima boniteto ostati doma na suhem in pod mizo kdar grmi, ker jo je strah in postane panična zunaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 08 Junij 2011, 11:13:39
Stojiš zunaj  s psom na povodcu, dokler ne opravi, potem gre lahko takoj domov  :P. Posledica- če dežiuje moji letijo do prve trave,  oz grma samci  opravijo in letijo nazaj. Hitrost je premo sorazmerna s količino padavin na m2  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 08 Junij 2011, 11:24:47
Ja, na ta način sva že poskušala, ampak tudi po sprehodu, ki je prava muka, saj ves čas vleče nazaj domov,  >:( ne opravi velike potrebe. Verjetno bi držal en teden skupaj, če bi bilo potrebno, ali kako?! Res pa takrat, ko vidi dež, začne manj jesti.  :-\



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 08 Junij 2011, 11:27:43
Obstaja tudi možnost,da ga ne tišči.
Daj mu ricinus, si bo zagotovo premislil  (joke seveda)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 08 Junij 2011, 11:35:20
Obstaja tudi možnost,da ga ne tišči.
Daj mu ricinus, si bo zagotovo premislil  (joke seveda)

 :D navadno opravlja veliko potrebo na vsakem sprehodu oz. minimalno 3krat na dan, ko pa dežuje pa niti enkrat. :( Poskušala sem tudi tako, da sem ga peljala na pesek, ki je pod streho, da ja nebi padalo po njem... neuspešno. Polula se, pokaka pa nikakor.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 08 Junij 2011, 11:58:25
Tvoja vstrajnost bo prinesla rezultate. Si vzunaj dokler ne kaka. Gibanje bo spodbudilo "kakico", da gre ven ;)
Nagrada za kakanje v dežju, je odhod domov.
Tudi moji dve imata hitro lulanje in kakanje v dežju. Ampak da to dosežeš, moraš biti vstrajna in vstrajat. Pa čeprav mokra kot pes ;D

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 08 Junij 2011, 12:08:37
a res - psi nočejo na dež?? ::) še nisem doživela  :D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 08 Junij 2011, 12:35:54
Ampak v čem je problem? Zakaj nočejo? :o

Moj prejšnji je šel zelo rad, le ob bliskanju in grmenju se je upiral. Ampak se je bal, kar je potem razumljivo.

Tega pa ni niti najmanj strah in noter se potem še cufava z brisačo, s katero ga brišem. Cel žur :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #13 : 08 Junij 2011, 13:42:39
Probajte mogoče tako, da mu daste plašček gor.

Pri nas tudi ni problema kar se tiče dežja. Samo še večja žurka je, ker ni vroče.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 08 Junij 2011, 14:51:56
a res - psi nočejo na dež?? ::) še nisem doživela  :D
aha, moji super truper lovski psi se ob dežju vkopljejo na vratih kot divji konji pred lasom. Nato na podlagi izraza mojega obraza ( nič v zvezi s poz. motivacijo  ;) ) se npr Fita odplazi ob robu bloka , tako da drsa s plečko po fasadi in izkorišča 10 cm napušča do vogala bloka. Nato tako, da se pri tem kar se le da izogiba dežnim kapljicam, sključena kot da ima resne probleme s križem, ušesi nalepljenimi na glavo in repom med nogami, do trave, na katero postavi samo zadnji del in lula z največjo možno brzino- ter nato s svetlobno hitrostjo zdrvi nazaj v hodnik  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 08 Junij 2011, 14:58:18
Deteljica, tole s čiščenjem fasade mi je pa hudo znano :D ;D
Do višine 50cm ni nobenega pajka ali umazanije...vse pomete :o Pri opravljanju potrebe pa tak mučeniški izraz in mežikanje, ko kakšna kaplica pade v oči... 8) :D

Ampak skoči pa lahko v vsako lužo, reko, bajer,...važno, da je voda ::)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 08 Junij 2011, 15:04:23
Pri nas je pa špas ob rahlem dežju in pa potem hoja po čimvišji mokri travi. Za kakšne hujše nalive itak faše plašček za na sprehod tako da mu ni neke panike, razen glavo skos dol tišči ker mu kaplja v oči  :D Urgetno lulanje zgleda pa tako, da stojim jaz pod strho, ga pošljem ven na travo, on zašiba, hitro polula in še hitreje nazaj z velikimi očkami "a sem bil priden a"  :o

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 08 Junij 2011, 15:26:15
Ampak v čem je problem? Zakaj nočejo? :o

V čem neki?

V vodniku, ki se mu ne da, ki se mu mudi, ki noče na dež, ki "sakramentira" nad premočenim cuckom, ki....
Izberite si svoj vzrok, pa verjetno še kakšnega nisem navedel :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 08 Junij 2011, 15:37:30
Od mojih dveh enega dez ne briga, druga pa ga ne mara prevec, kako bos pa to razlozil z vodnikom :P

Pri opravljanju potrebe pa tak mučeniški izraz in mežikanje, ko kakšna kaplica pade v oči... 8) :D
Ampak skoči pa lahko v vsako lužo, reko, bajer,...važno, da je voda ::)

Ja tocno tako je tudi pri nas ;D v vsako vodo, tudi na glavo ce je treba, ampak ce pa pade kaksna kapljica dezja v oci je pa mucenje 8) da o hoji po mokri travi ne govorimo...

battito animale


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 08 Junij 2011, 16:12:01
Moja se kislo drži, ko je treba it po dežju samo lulat. Nesramne kapljice kar naprej padajo v oči... Ko se oblečem za tadolg sprehod, sploh ne opazi, da dežuje  :P .



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 08 Junij 2011, 17:55:26
bo treba šilt kape za pse nabavit,d kapljice ne bodo šle v oči.  :D

Ja eni lastniki travmirajo zaradi dežja in brisanja psa in da so oni mokri. Ampk to al ma pes rad dež ali ne, ni na lastniku, vsaj meni se zdi. Da se pa vsakega psa priprvit do tega  da gre na wc v dežju.  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 08 Junij 2011, 19:07:12
Ok, Lilit- če ni vodnik, je pa mogoče postavitev ušes ;D, ampak običajno je odgovor v vodniku.
Rad ali nerad- če je vodniku v veselje, bo šel tudi pes z veseljem na sprehod (spotoma pa naredil še kaj drugega)
Da pa ne bi v oči kapljice padale- mogoče bi pomagala kakšna zaščitna očala (tista za "švasanje" ali pa za barvanje) 8)



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 08 Junij 2011, 19:29:52
Hh, vodnik, ja... Očitno imaš zelo timskega in kooperativnega psa. Naša, če ji nekaj ne paše, bo vztrajala na svojem (sploh ko se gre za sprehode po dežju ali zgodaj zjutraj  ::) ). Če sva midva bolj vztrajna, se sicer uda v usodo, a ne brez upiranja (beri skrivanaj v svoji postelji in pretvarjanja, da spi, umikanja ovratnici, počasnega stopicljanja,...).



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 08 Junij 2011, 20:35:18
A se drugi tudi pretvarjajo, da spijo? :o Jaz umiram od smeha, ko ga pridem iskat za lulalnje pred spanjem in se prav na hrbet vrže in dela bolj mrtvega kot spečega :D :D :D
Če je dež, pa isto kdaj poskusi, tudi čez dan, če je treba... Ampak nič ne pomaga >:D ;D

In ne, ni v lastniku...meni je zabavno po dežju skakat, sploh čez poletje, ko je itak toplo :P Saj ga že navajam  ;)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #24 : 08 Junij 2011, 20:44:01
se npr Fita odplazi ob robu bloka , tako da drsa s plečko po fasadi in izkorišča 10 cm napušča do vogala bloka. Nato tako, da se pri tem kar se le da izogiba dežnim kapljicam, sključena kot da ima resne probleme s križem, ušesi nalepljenimi na glavo in repom med nogami, do trave, na katero postavi samo zadnji del in lula z največjo možno brzino- ter nato s svetlobno hitrostjo zdrvi nazaj v hodnik  :D

Zdajle sem si jo v zivo predstavljala in skoraj umrla od smeha  :D :D :D Boga reva no..  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 08 Junij 2011, 20:45:09
Ja mogoce je pa res stvar v usesih, en ma povesena en ma pokoncna :D

Jaz res nisem nadnavdusena nad dezjem, ampak ce bi bilo izkljucno od vodnika odvisno, bi oba psa ne marala dezja, ne... V vsakem primeru gremo ven in tudi ni tako hudo, da bi se na vratih upirala, da noce ven. Pac mezika, visoko dviga noge na travi in se drzi bolj nesrecno, lulat pa potem vseeno gre.

battito animale


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #26 : 08 Junij 2011, 21:15:36
Haha...ušesa  :D Drugače imam pa tudi jaz enega z ušesi gor in drugega z ušesi dol :). Pri meni eden noro rad plava, drugi pa se izogiba vode v vseh obilkah, razen v skledi je ok, pa še to je treba stat čimbolj stran  ::) Ko je bil mladič se je upiral in ni hotel na sprehod, pa sem ga pustila pri vhodnih vratih pod streho in šla, ko pa sva bila z drugim psom kakšne 30 m stran od hiše pa je pritekel za nama in hodil kakšen m za nama cel sprehod. Tako se je počasi navadil in se pač prilagodi. Je pa vesel, ko je konec sprehoda in zoprnega brisanja in z vso hitrostjo priteče v dnevno in se valja po tepihu. Ko pridemo ven in pada dež, se najprej ustavi in obstoji za trenutek, nato pa lepo gre. Drugega psa pa dež ne moti pa tudi brisanje mu je totalen žur.


nata

  • Gost
Odgovori #27 : 08 Junij 2011, 22:13:11
a res - psi nočejo na dež?? ::) še nisem doživela  :D

 ;D ;D ;D pridi k meni ... mam tri take ... ni šans .... AMPAK NI ŠANS .... tavelika tud cel dan ne gre ... če je pa res NUUUJAAA pa zadnji taci na pesek (na pol je pod streho) in v miljoninki sekunde luužaaa in smo že pred vrati. tamali dve pa neeeeee. gresta noter na pleničko. ok tamala je itak mladič in je plenička še aktualna. ampak ta srednja pa .... Dama ... raje na pleničko kot na dež.

stokrat jih mam lahko na lajni, pa vlečem za sabo .... ročna je potegnjena do konca  ;D ;D



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 08 Junij 2011, 22:14:11
Jaz sem našemu psu samo toliko "čez prste pogledala", da ga nisem ven vlekla v največjem nalivu. Sem počakala tistih 15 minut ali malo več, da je začelo manj padat, potem sva pa šla. Ker ko je lilo, je sicer pod prisilo nardil nekaj korakov, a se je skril takoj pod prvo smreko ali vhod od bloka. Takrat ga je bilo pa nemogoče prestavt, če se je ulegel pa sploh, se je 30kg zdelo kot 100kg. Če je pa dež manj padal, je pa šel in hitro opravil svoje, ker je vedel da bo tako prej doma. Pa vedno se je tolk potrudil, da ni v nobeno lužo stopil. Kakšna panika  :D

No, kljub temu da dežja in luž ni maral, je imel pa drugače zelo rad vodo in bi šel plavat tudi sredi zime, če bi se mu pustilo.

Tako da kar vztrajajte, bo že videl, da gre notr takoj ko opravi zadevo.  ;D



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 09 Junij 2011, 07:02:06
Tudi moja psička nikakor ni ljubiteljca dežja. Lulat - ja, v peti prestavi; pa ne na travo! Na asfalt! Mokra trava ji gre na živce. No kakanje pa ob deževnih jutrih izpusti.
S sprehodom je pa tako.... vseeno jo vlečem na Šmarno. Čez peske, da grem sama lahko z marelo. Psica pa ene 10 metrov za menoj. Pa ustavlja in stresa se tudi na par metrov, sploh če zelo dežuje. Skratka ji ni v veselje. A tudi meni ni! Pa pač greva. Ker pretegnit se je treba! No in ob miganju se tudi prebava pospeši in na "glavnem" sprehodu obvezno tudi kaka.
Je pa res, da je posledica sprehoda po dežju obilo sušenja, krtačenja in rihtanja. Žal.  :( Tudi to ni nobeni od naju v veselje.  :(
Aja, sem pa pred leti prakticirala ob dežju "sprehod" oz. metanje žogice v garaži. Ki je ogromna; pod vsemi tremi blokci. Tudi prometna ni oz. po dvižnih vratih vidiš, če pripelje kak avto. No, pa se je zgodilo, da si je nategnila nožico (mišico). Namreč po tleh imamo precej fin asfalt ali beton, kaj pa vem. Ko je bil le-ta moker, je seveda precej drsel. Sploh pri njenih hitrih obratih, ko je lovila žogico. Tako da sem tako obliko rekreacije (kljub temu, da ji je v veliko veselje) opustila.