Brejost pri mačkah

ursa · 39450

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 02 Marec 2006, 18:46:13
Hojla!
Kot sem že povedala........naša Mel je breja  ;D  :D  Prešli bomo na kvalitetnejšo hrano (AG) in se začeli pripravljati na kotitev. V tem času bom kupila še prostorno košaro zanjo, dude (mogoče...najvrjetneje bom imela brizge). Muca bo spala v moji sobi.....upssss....problem... .v moji sobi je hrček  :o ...bo pač v dnevni...dobro se bova pripravili na kotitev in potem tudi mladičke primerno oskrbovali   :)

kako ste vi doživeli kotitev vaše muce? res me zanima  ;D



Lp

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 02 Marec 2006, 20:01:59
Pri moji babici smo imeli več legel muck, dokler muce niso bile sterilizirane. Ker so muce zunanje so vse opravile same  ::)

Urša, kdaj naj bi Mel kotila? Po tem ko bo skotila mladičke pa jo le peljite na sterilizacijo, mislim, da lahko po enem mescu.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 02 Marec 2006, 20:07:17
Zoe tudi pri nas je tako,da vse opravijo same...potem pa mladičke razglistimo in iščemo primerne domove zanje-pa seveda navajamo na trdo hrani ipd.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 03 Marec 2006, 06:48:50
Urša, kdaj naj bi Mel kotila? Po tem ko bo skotila mladičke pa jo le peljite na sterilizacijo, mislim, da lahko po enem mescu.

Nevem točno kdaj bo kotila....sterilizacija....sa j res... jo bomo potem peljali  ;)

Upam da je oče Tom  ;D da bojo mladički črni, beli in pa črno beli..... ;D :D držite pesti in tačke da pri kotitvi nebo novenih zapletov...



A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #4 : 03 Marec 2006, 09:12:21
Pri nas je bila Murphy breja, preden nam jo je uspelo sterilizirati. Mačke so breje dva meseca in naša je bila prav luštna, ker je bila bolj suha, samo trebušček je bil okrogel - kot gupi ;D. Za kotitev sem ji naštimala škatlo, ki sem jo napol pokrila, da ne bi druga muca in Kana kaj preveč okrog mladičev šnofale. No, vseeno ni vedela, da je škatla za kotitev in me je sredi noči pokonci vrgel mali mačji jokec. Prižgala sem luč in je Murphy ta prvega mladička skotila sredi spalnice in ker se je ustrašila je zbežala, tako da je povlekla mladička za sabo. Na koncu se je vse dobro izteklo, Murphy sem dala v škatlo in zraven njenega prvega mulca in tam je potem v roku parih ur povrgla še ostale 3. Ta drugi mladiček je prišel hitro za prvim, potem je imela kakšno pavzo pol ure, potem pa še druga dva. Po kotitvi je mačka lačna in žejna, ampak ne bo šla stran od mladičkov, zato ji daj hrano kar zraven(čeprav eni pravijo, da se samica naje posteljic od mladičkov, samo ni res, naša je bila sestradana, čeprav jih je pojedla).

Veliko sreče in veselja z mladički.
Lp


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 20 April 2006, 10:30:13
Mel je sedaj res breja   ;D danes zjutraj jo je naš grahast mačkon naskočil  ;D


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 20 April 2006, 11:01:05
Torej Mel prej ni bila breja .. sedaj pa je   :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 20 April 2006, 11:40:33
Ma kaj ni še vedno čas za hitro sterilizacijo? ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 20 April 2006, 11:47:43
Ma kaj ni še vedno čas za hitro sterilizacijo? ???

Je ja, samo dvomim da jim je v interesu, glede na to da vmes ni bila breja bi to lahko že storili.

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 20 April 2006, 11:50:19
Me prav zanima, kaj se bo zgodilo s tamalimi če jih bo 10 :-\  >:(
To ni tako redko...
Pa še ceneje je dat tistih 15.000 kot pa bi bilo stroškov z brejostjo in takim številom mladičev razen, če jih ne bodo skoraj vse poddavli ali utopili... ker evtanazija pri vetu je verjetno več... :-X

Pa dejte malo odgovornosti pokazat, no! Veste koliko mačk je zapuščenih, pobitih, povoženih, bolnih, ker jih je toliko... Samo zato, ker si nekateri egoisti želijo videti "čudež življenja".

Pobašte jo v avto in k vetu! Če nimate denarja ji pa poiščite boljši dom. Koliko je pa stara?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 20 April 2006, 15:38:30
Se strinjam z Andrejo, Mel lahko še vedno sterilizirate! Če bi radi imeli mladičke pa imajo sigurno na katerem društvu leglo muck brez mame, ki rabijo nego 24 ur na dan, pa bo čudež odraščanja, ko boste skrbeli za njih.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #11 : 20 April 2006, 16:50:47
Mel bomo sterilizirali ;)..samo priznam mi je malo žal ker tako lepa muca ne bo nikoli imela mladičkov (no jih je že imela pa to samo 3)  :-[

Mel bomo sterilizirali  ;) ;) ;) ;) ;) ;) :) ;D

vse vas razumem ;)


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 20 April 2006, 17:00:09
a bo imela prej mladičke, al o boste pač sterilizirali pa jih ne bo.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #13 : 20 April 2006, 17:26:34
nevem še  :-\

najvrjetneje jo bomo pred kotitvijo da ne bo imela mladičkov.... ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #14 : 20 April 2006, 17:49:05
Ursa saj sploh ni nujno, da če muc, naskoči muco oz. če pride do spolne združitve, da je breja. :)
Mi smo meli leglo muck samo enkrat in še zdaj mamo potomca tega legla mijavkastega Denija. ;) ;D
Odločili smo se, da bomo meli mladičke nato pa muco sterliziramo, da je to baje bolje zanjo če jo sterliziramo po kotitvi.
No in se je prvič gonila, pa je bila stara nekje pod 1. letom(malo, cca. 11 meacev) pa je nismo nameravali že zdaj pustiti k kakšnemu mucko, ampak je nekomu ko je vrata odprkl ušla ven. No in potem smo od daleč gledali kako so mucki(bilo jih je 5) v vrsti čakali in se menjavali, ter se včasih za dono tudi stepli. No nato smo ji pred kotitvijo škatlo naštimali, notr dekce pa smo jo v kopalnico pustili. No ponoči je bila zelo nemirna mijavkala je in hodila iz sobe v sobo, se v omare spravljala in mama je rekla, da zdaj ziher nekaj bo.
In res zjutraj se zbudim grem takoj v kopalnico in tam vidim 4 male kepice. ;D
Bile so :dve tigrasti po mami, dva bela vejetno po mikiju.
Vsi so preživeli in Dona jih je sama kotila, vse razen zadnjega, ki je bil najmanjši pa ni moral vn in je morala mama bit babica muckam, ker je zadnjemu na svet pomagala. ::)
In ta zadenj ni bil nihče druk kot Deni. ::) ;)
No potem sem jaz pazila, da je vsaka dovolj mleka dobila, ker so bile grozno požrešne.
Muckam je bilo ime:Deni, Kitty(ne ta ki jo zdaj mamo), Loti(tudi ne ta) in mici.
Nato smo dali oglas na radio za mucke dolgo ni nihče po njih prišel, nato pa so eni, ki se z njimi poznamo prišli pa vzeli loti-tigrasto in mici-belo. Mi pa smo mamo pregovorili, da muck naprej nismo oddajali ampak smo ju obdržali.No Kitty(1.) je žće mrtva Deni pa mora zdaj prenašat Kitty in loti 2. :D
Mi itak muck ne bi v zavetišče peljali, niti jih ne utopil. Groza!!! :o :'( :-\ :-X
Če bi jih 10 skotila, pa jih noben ne bi hotel meti bi jih pač meli 10. ;)
No to je bilo naše prvo in verjetno zadnje mačje leglo. :)


lp



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 20 April 2006, 18:07:28
hvala Lanyca  ;)
to je res  ;) samo naš jo je naskakoval zjutraj pa še parkrat sem ju videla  ;) Odločila sem se da bomo imeli leglo in bomo potem muco sterilizerali ;) 
tako kot lanyca...
tudi če bi jih bilo pri nas 10 jih nebi ne utopili ne dali v zavetišče...  itak pa imam že 2 muci rezervirani  ;) tako da pomojem ne bo problemov z oddajo ;D
lp  :-*



A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #16 : 20 April 2006, 18:19:30
hvala Lanyca  ;)
to je res  ;) samo naš jo je naskakoval zjutraj pa še parkrat sem ju videla  ;) Odločila sem se da bomo imeli leglo in bomo potem muco sterilizerali ;) 
tako kot lanyca...
tudi če bi jih bilo pri nas 10 jih nebi ne utopili ne dali v zavetišče...  itak pa imam že 2 muci rezervirani  ;) tako da pomojem ne bo problemov z oddajo ;D
lp  :-*





Držim pesti, da dobite lepe in zdrave male kepice. ;)
Samo ne morem razumet, da eni mucke utapljajo ali kaj takega. :-\ :-X :'(
Ena naša soseda(ni direkt soseda) je mlade mucke na gnoj, ki ga je ozadaj mela metala. nato pa enkrat pri njih gledam mladičke(stare cca.4mesece) pa jaz pravim:"joj kak mate luškane mucke, pa kak se lepo igrajo." ona pa meni"Joj mamo že toliko mačk, mi je prav žal, da tedve nisem utopila takoj ko sta se skotili." >:(
Enkrat je šecelo kužke hotela vršt v gnojsamo je ati(bil še v društvu proti mučenju živali)se z njo zmenil, da jim on dom najde samo naj tega ne dela no in mu je uspeli. :)
Mucki so res nekaj krasnega, prijaznega,... potem pa eni to. pa tudi te sosede ne razumem gleda male sladke kepice kako se igrajo pa govori, da ji je žal, da so živi in da jih ni zaklala. Mislim baba ena. >:(

Lp

p.s.:Urs držim pesti za mucke in mamico



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #17 : 20 April 2006, 18:44:51
Mel bomo med tem pelali še k veterinarju na pregled  ;) da bo zdrava  ;D hvala za vse lepe želja Lanyca  ;D :)

ps: mogoče jo bo veterinar kar že jutri pregledal ker pride na dom (aro se je z nečim zastrupil)  :'( :-\ :-X

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 20 April 2006, 20:39:04
Urša, za muco ni nič bolje, če ima kdaj leglo. Jaz bi svetovala, da jo sterilizirate pred kotitvijo, tiste kandidate, ki so nameravali pri vas vzeti mladička pa napotite v zavetišče ali na oglase, ki jih je tudi na tem forumu polno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 20 April 2006, 20:50:56
Jaz imam orng slabe izkušnje. No en fant iz naše šole je najbolj krut fant kar sem jih kdaj videla.
Njihova prekrasna siamska mucka je imela mladičke. In seveda sem šla na obisk in sem jih pogledala. Rekel je naj si jo izberem ostale bo utopil. K sreči sem nato doma prepričala da smo vzeli dve. Eno črno lepotičko in siamskega lepotca s plavimi okami.

Vsak dan sem bila na obisku pri njih, nekega dne pa ostalih treh ni bilo več. Pred vrati pa vedro notri vrečka na vrečki pa kamni. Jah sem kar vedela kaj je s tem. Srča sta moja dva srčka ostala cela .. jah .. zdaj za enega vem kje je, za drugo pa ne, ker so mi jo ukradli.

Siamskega je moja mami podarila znanki  :-\ :-\ :-\ Mislim da mu je sedaj celo bolje. Pri nas je bil zunaj, vedno na voljo sosedovemu psu, ker ati ne prenese mačk. Pri novi familiji pa ima kavč (usnjen), ki je že celega prepikal (sem bila parkrat celo na obisku). Ja v glavnem, sem prepričana da ima Vsaj moj bivši mucek Levy dom. Jah Levy mu je ime ja.

Upam res, da pri tistemu fantu doma nimajo več mačkic, ker jih doleti res strašna usoda. Sedaj pa spet načrtujem mačko in pripravljam mamico da bi jo imela notri. Tako da ko bo mami za (da bo mačka notri, da bo imela ustrezne pogoje za življenje - da mi je ne bodo ukradli, da mi je ne bo zadavil pes  :-\ - sosedov -  ne Indi) bom (verjetno) iz zavetišča vzela kakšno mucko, ki je brez doma.

Upam, Urša, da bo Mel imela lepe mladičke, in da jih boste uspeli oddati.

Od moje babi muca je pa spet breja. Kaj tudi moja babi misli da je ne da sterilizirati pa bo mir. Saj ji bom omenila, ker ta muca je pa res plodna in vsakič ko je breja skoti po 6 mladičkov, včasih 5. Nikoli manj.



Lp, Nastya




dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #20 : 20 April 2006, 21:37:51
hvala Lanyca  ;)
to je res  ;) samo naš jo je naskakoval zjutraj pa še parkrat sem ju videla  ;) Odločila sem se da bomo imeli leglo in bomo potem muco sterilizerali ;) 
tako kot lanyca...
tudi če bi jih bilo pri nas 10 jih nebi ne utopili ne dali v zavetišče...  itak pa imam že 2 muci rezervirani  ;) tako da pomojem ne bo problemov z oddajo ;D
lp  :-*

Jaz pa ne vem, zakaj je treba že ob tako preveliki populaciji (tudi nezaželjenih) muckov, podpirati, da se kotijo novi in novi... Pa saj je na forumih polno oglasov, da se oddajajo mucki.. V primorskem zavetišču oddajajo (oz. kakšen mesec nazaj) 50 muckov... Ampak ne, ljudje so ša kaj ponosni in veseli, da bo njihova mačka postala mama... Kot da mačke uživajo, če imajo mladičke... :-\



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 20 April 2006, 22:14:42
Točno to dog4ever!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 20 April 2006, 23:02:19
Jaz pa ne vem, zakaj je treba že ob tako preveliki populaciji (tudi nezaželjenih) muckov, podpirati, da se kotijo novi in novi... Pa saj je na forumih polno oglasov, da se oddajajo mucki.. V primorskem zavetišču oddajajo (oz. kakšen mesec nazaj) 50 muckov... Ampak ne, ljudje so ša kaj ponosni in veseli, da bo njihova mačka postala mama... Kot da mačke uživajo, če imajo mladičke... :-\

se popolnoma strinjam... veste koliko muck išče dom?? in vi še nove štepate...  ::) pa a nimate niti malo zdrave pameti? sterilizacija/kastracija pa tudi ni draga. pri nas imamo 3 mačke in so bili vsi kastrirani in sterilizirani takoj ko smo jih posvojili! niti v sanjah nebi imela legla mačk ker vem kako težko se oddajajo - pred leti smo namreč pomagali društvu za zaščito živali oddajati mačke in smo jih imeli včasih doma tudi po 10 in več. ponavadi potem ko se mačke ljudem preveč namnožijo cela legla pristanejo na cesti, mladiči nimajo stika z ljudmi, so podivjani in se zelo, zelo namučiš da takega mačka socializiraš! kar nekaj je bilo takih primerov - med drugimi tudi moj maček Muri. mislim da je tako početje (beri: štepanje mladičev) zelo, zelo neodgovorno, saj s tem ne naredite prav nič dobrega!  >:(



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #23 : 21 April 2006, 07:15:15
ok hvala  ;)
jo bomo pred kotitvijo  ;) tiste pa bom napotila v zavetišče  ;)

imate čisto prav... :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #24 : 21 April 2006, 10:14:51
pa dajte jo kar cimprej, dlje ko je breja, bolj zapleten je poseg.
Muckov, ki iscejo nov dom, je pa zal "na tone"...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #25 : 21 April 2006, 12:09:53
Lepo da si se odločla za sterilizacijo... ker kdo pa garantira, da bodo muce in mucki v novih družinah sterilizirali ali kastrirali?

Ena mačka in njihovi potomci, ki se razmnožujejo neomejeno lahko v kratkem spravijo na svet celo vojsko...

Računajmo: naša skoti 4 mladičke, od tega dve muci, v prvem letu svojega življenja, obe muci prav tako skotita v prvem letu 4 mucke... v treh letih je tako populacija večja za minimum 70 komadov...
Mačke so hujše kot zajci!  ;)
S tem da je 4 majhno število... Kdo bo pa mel vse te mačke?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 21 April 2006, 12:24:11
S tem da marsikatera mačka skoti dosti več kot 4 mladičke .. od babice muca še nikoli ni skotila manj kot 5 mladičkov.  :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #27 : 21 April 2006, 12:26:55
Nastja, točno tako... :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #28 : 21 April 2006, 12:43:45
Andreja pa sej se tudi zajčki ful razmnožujejo. Od moje babice zajkle so vse bile breje in vse skupaj imajo 18 zajčkov. (1. zajkla: 2 zajčka, 2. zajkla: 6 zajčkov, 3. zajkla: 10 zajčkov).



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 21 April 2006, 13:03:56
Ma jaaaaa.... bi rekli mi na obali: E' un modo di dire, oziroma: to se samo tako reče.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P