Brejost pri mačkah

ursa · 39352

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #30 : 21 April 2006, 17:14:40
z bratom jo bova peljala že ta ali pa nasleden teden  ;) jutri se bom z veterinarjem pogovorila (imamo pasje ceplenje)  ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #31 : 21 April 2006, 17:21:49
Super Urša, poročaj kako bo, lahko kar v temo o sterilizaciji.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #32 : 21 April 2006, 17:29:05
bom  ;) z veseljem  ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 29 Junij 2010, 13:47:14
živjo
k nam se je pred nekaj časa pritepla potepuška mačka (mlada) in ker jo je babi hranila se je tako udomačila da se pusti božat in ne beži stran pred kratkim pa sem opazila da se ji je povečal trebušček in seski so bolj opazni zato predvidevam da je breja. kaj naj naredim da ji bo med kotitvijo čim bolj udobneje, vendar je ne morem imet notri ker mi starši ne pustijo. če se bo le dalo bom mladičke probala oddati, imamo pa tudi že enega rezerviranega. kako naj ji pomagam in kako naj po kotitvi skrbim za mladičke ???

moncy


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #34 : 29 Junij 2010, 14:02:54
Najbolje bi bilo, da bi mačko takoj zdaj peljala na sterilizacijo. Mogoče se to komu zdi kruto, ampak bolje to kot pa kup mladičev, za katere sklepam, da nimaš možnosti primerno poskrbet (se pravi veterinarska oskrba, hrana, varnost...). Brezdomnih mačk je odločno preveč, zato jim boš zelo težko našla nove skrbnike, tako da bodo potem odrasli kot zunanji mački, ki bodo kmalu proizvajali nove mladiče. :-\


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #35 : 29 Junij 2010, 15:38:15
Verjetno se ti kar milo stori ob misli na en kup preluštnih malih mucik, ampak si predstavljaj, da jih maš 20 legel po recimo 4 mladiče in to vsako leto... Verjemi da te mine, ampak do tega kaj hitro pride, če ne poskrbiš za sterilizacijo in kastracijo. Muck je toliko, da je vsak dodatni preveč! Dobesedno. Sploh, če si še tako odvisen in nemočen, da še za varnost ne moreš poskrbeti (starši ne pustijo). Naj ti pomagajo pri financah.

Čim prej na sterilizacijo, čist zares.


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 30 Junij 2010, 12:36:10
kaj pa če je že previsoko breja?sej smo jo hoteli že prej odpeljat na sterilizacijo vendar smo bli že mal prepozni tako  da bi jo po tem leglu pelal k vetu ker mislm da je že zelo visoko breja. koliko časa pa mora mineti po kotitvi da se lahko potem sterilizira???

moncy


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #37 : 30 Junij 2010, 12:49:23
ni previsoke brejosti!!!
steriliziraš jo lahko še tik pred!!!

torej, lepo prosim - čim prej.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #38 : 30 Junij 2010, 13:17:33
Sterilizirajte ... cim prej.

Ce imas zeljo po mladih muckih, jih dobesedno na tone isce vsaj zacasno namestitev. Produciranje kakrsnih koli dodatnih legel je samo dolivanje olja na noro razsirjen pozar. V Horjulu npr. je ta hip vec kot 110 mac, Gmajnice jih ne sprejemajo, ker so poln, prostovoljci Macje hise so zabasani do zadnjega koticka, zunaj caka kar nekaj macjih legel, ker ta hip zanje ni namestitev ...

Res, lepo prosim ... sterilizirajte jo takoj!

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mucamoja

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 29 April 2013, 15:24:47
lahko vprašam kako naj vem kdaj bo muca prb. skotila? na primer kakšni znaki ali pa kaj takega?vem da traja brejost prb. 65 dni in je že zelo okrogla.pa  išče si prostor za skotitev ampak kaj ji naj sledim ali kaj ima kdo kakšen predlog?
prosim za odgovor, hvala. :)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #40 : 29 April 2013, 15:54:31
A je zunanja ali kako?
A ni najlazje in najvarnejse je ce ji omejis gibanje in namenis cist, miren in varen prostor za kotitev.

Sicer pa, čemu sploh brejost in posledično mladiči, ko jih je pa je toliko povsod?


mucamoja

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 30 April 2013, 11:06:28
ja zunaj je in se stepa okoli jaz pa je še nočem zapreti v kotitveni prostor, ker ni navajena in nočem da je nevem kako dolgo notri pa sploh kotila  še ni zato sem mislila, če kdo ve kakšni so še drugi znaki pred kotitvijo.
ja mladičov tako ali tako ne mislimo obdržati, mogoče jih bomo komu oddali ali pa kaj, samo kaj mi preostalega ostane?



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #42 : 30 April 2013, 11:19:46
... kaj mi preostalega ostane?

Sterilizacija še pred kotitivijo !?  ::)

Ljudje dajte prosim sterilizirati in kastrirati vse vaše mačke, še posebej ko se zavedate, da je mačk preveč in nočete imeti mladičev!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #43 : 30 April 2013, 11:24:37
Zaenkrat kupi mačji wc, žakelj peska in jo zapri v hišo, zunaj ne boste vedeli ne kje ne kdaj se porod dogaja, muca je neizkušena in ob prvem porodu gre lahko marsikaj narobe z njo in mladiči. Ob samem porodu bodi zraven, imej pripravljeno številko veterinarja za morebitne komplikacije in poskrbi, da se bodo vsi nasesali. Obdržat jih ne mislite, mogoče jih boste komu podarili, kaj se bo pa drugače z njimi zgodilo? Kasneje se obrni po pomoč na bližnje društvo, kjer ti bodo pomagali pri oddaji, mamo muco pa steriliziraj in prepreči nadaljna legla.
Je pa tudi opcija sterilizacije visoko breje muce in s tem preprečitev prihoda nezaželenih novih bitij na naš svet - kar ste sicer primorani že po zakonu.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 30 April 2013, 12:22:35
Mačka in mladiči so vaša odgovornost, ne morete kar reči da jih ne boste obdržali. :-X Če nisi prej razmišljala in sterilizirala muce, potem pa zdaj vsaj dobro skrbi za vse muce do 12 tedna starosti, jih steriliziraj in oddaj. V zavetiščih pa imajo muc, ki resnično potrebujejo pomoč več kot dovolj (in ja, večina jih nastane zaradi takšnih neodgovornežev), ni treba jim jemati prostora in možnosti posvojitve še s takimi lastniškimi, ki pridejo na svet zaradi neodgovornosti lastnikov mačke. Lahko pa tudi muco zdaj steriliziraš in ji vzamejo zarodke ven, zame osebno še boljša možnost, ker če že zdaj tako razmišljaš potem na koncu vprašanje kako bo poskrbljeno za mladiče... :-X



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 30 April 2013, 12:28:16
pa vi niste normalni, a sploh preberete poste uboge punce do konca? muca je zunanja, njena babica jo je toliko udomačila da se pusti pobožat, deklici starši ne pustijo mačke dati v hišo, s tem sklepam da nočejo imeti opravka niti z mladički, punco pa toliko skrbi in bi ji rada vsaj malo pomagala. Preden komentirate in dajete "pametne" nasvete, preberite vsaj klaj želi punca povedati. Glede na to da staršev mačka ne zanima, dvomim da bi punci dali denar za sterilizacijo. Pač, mački daj za jest in pit, več ti ne moreš pomagati pusti jo naj se sama znajde, zdaj je na žalost za vse drugo malce prepozno.
In vsi vi, ki pametno svetujete sterilizacijo, se angažirajte in dajte punci denar za to, ker vidim da starši nočejo pomagati. Tako lahko mački in punci pomagate, namesto da solite pamet kar vsepovprek in brezzveze. - za post od čivava girl.

Za post od mucamoja pa pravim da žalostno da lastniške mačke niso sterilizirane, pač mladiče moraš obdržat,oddat ali prodat, ne moreš jih pa kar ven vržt, da ne bo potem ista situacija kot pri čivava girl.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #46 : 30 April 2013, 12:31:44
cici.bobnar, malo si zamešala poste od različnih članov...

Mucamoja je napisala samo 2 sporočili:

lahko vprašam kako naj vem kdaj bo muca prb. skotila? na primer kakšni znaki ali pa kaj takega?vem da traja brejost prb. 65 dni in je že zelo okrogla.pa  išče si prostor za skotitev ampak kaj ji naj sledim ali kaj ima kdo kakšen predlog?
prosim za odgovor, hvala. :)
ja zunaj je in se stepa okoli jaz pa je še nočem zapreti v kotitveni prostor, ker ni navajena in nočem da je nevem kako dolgo notri pa sploh kotila  še ni zato sem mislila, če kdo ve kakšni so še drugi znaki pred kotitvijo.
ja mladičov tako ali tako ne mislimo obdržati, mogoče jih bomo komu oddali ali pa kaj, samo kaj mi preostalega ostane?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 30 April 2013, 12:32:49
saj na ti dve sem ciljala z zadnjim stavkom, prej sem pa povedala kaj si mislim o postu od čivava girl.. ::)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 30 April 2013, 12:34:12
dala sem primer kako recimo vsi pametno svetujete sterilizacije, denarja pa od nikjer pa se vidi da starši pač ne dajo. In jaaa, vem da je star post, ampak sem mogla komentirat.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 30 April 2013, 12:35:30
pa vi niste normalni, a sploh preberete poste uboge punce do konca? muca je zunanja, njena babica jo je toliko udomačila da se pusti pobožat, deklici starši ne pustijo mačke dati v hišo, s tem sklepam da nočejo imeti opravka niti z mladički, punco pa toliko skrbi in bi ji rada vsaj malo pomagala. Preden komentirate in dajete "pametne" nasvete, preberite vsaj klaj želi punca povedati. Glede na to da staršev mačka ne zanima, dvomim da bi punci dali denar za sterilizacijo. Pač, mački daj za jest in pit, več ti ne moreš pomagati pusti jo naj se sama znajde, zdaj je na žalost za vse drugo malce prepozno.
In vsi vi, ki pametno svetujete sterilizacijo, se angažirajte in dajte punci denar za to, ker vidim da starši nočejo pomagati. Tako lahko mački in punci pomagate, namesto da solite pamet kar vsepovprek in brezzveze. - za post od čivava girl.


pozabila napisati KOT PRIMER, ko svetujete neumnosti ljudem, ki nimajo denarja, namesto da date svoj denar za sterilizacijo, če vas že toliko skrbi za mačko. - ker vem da je post star


If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #50 : 30 April 2013, 13:09:44
... date svoj denar za sterilizacijo,...

Dam. Ne prav za tole ampak za xy vsak mesec. Pa še za hrano. In pesek. In igrače. In zdravila. In svoj prosti čas. In zdaj?
Kolk me pa razjezi, ko je tak enostavno posplošiti in se razburjati.

Razburiti bi se morala jaz in vsak, ki jih ima spet preveč doma/v zavetišču.

--> Zakaj pa ne daš ti namesto da nam pišeš dajte vi? :)

Tle je za vse najboljša rešitev STERILIZACIJA - vsaj tu se očitno strinjamo.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 30 April 2013, 13:35:45
Nevem če sem jaz tako neumna ali ne razumem kaj hočeš povedat... :-\  :-[ Kje je pisala o kaki babici in starših? Jaz sem prebrala ta dva posta in po tem lahko sklepam, nisem nikjer drugje raziskovala o njej... Sicer pa naša je sterilizirana (mačkon kastriran), poskrbeli smo za to, ampak je od vsakega žival njegova odgovornost in ne bom jaz plačevala vsem za sterilizacijo (niti nimam). :-X

EDIT: sem si prebrala še parkrat in zdaj razumem kaj si mislila (tisto še preden je mucamoja pisala) :-[



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 30 April 2013, 14:14:39
ne dam ker
1.ni moj maček
2. to ni v mojem interesu in me tuje živali ne brigajo
3. se vsi tako razburjaste in svetujete sterilizacijo, ne pomislite pa da nekateri starši pač za zunanjo mačko/njihovo mačko ne dajo denarja iz različnih razlogov, potem dajte pa vi

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #53 : 30 April 2013, 14:29:38
 :-X Glede na napisano sploh brezveze, da ti še komentiram.  :-X
Pa čemu pol tvoje sodelovanje in razburjanje v tej temi ???

Torej kaj, dejmo vsem ki jamrajo in nimajo za nekaj plačat iz svojih žepov, namesto da jim svetujemo. To bo rešitev za cel svet. Maš ti kakšno neplačano položnico, da ti jo grem plačat?

Sem pa še vedno prepričana, da se da nabrati za eno sterilizacijo, ČE JE VOLJA. Mogoče ne takoj, mogoče naslednji mesec ali čez dva. Ali pa se odpoveš novim supergam v dobro sterilizacije. Recimo.

Če pa ni volje, zakaj bi jaz padla na jamranje tuje osebe in ji plačevala, ko pa ti tega očitno tudi ne bi počela.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #54 : 30 April 2013, 14:35:58
2. to ni v mojem interesu in me tuje živali ne brigajo

btw. me je kar malo groza, da tole izjavi nekdo iz 3. letnika veterine :( :-\


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 30 April 2013, 14:40:12
nisem mislila tako, kot si ti zdaj prikazala.

komentarji so bili zgolj na to kako pametujete o sterilizacijah, punci pa starši niso želeli ne dati denarja ne imeti karkoli s tem mačkom. Le zato sem se priključila, drugače me tista mačka malo briga, me pa razkuri ko vsi jamrate o nepoštenem svetu, preveč mladičkov, neodgovornih lastnikih, ne pomislite pa da otroci ki imajo 8-16,17 let pač nimajo lastnega denarja in nimajo iz česa dati, starši pa pač iz različnih razlogov ne dajo.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 30 April 2013, 14:42:46
Imam rada živali sicer, samo toliko pa spet ne da bi se sekirala za čisto vsako mačko. Vsem živalim na svetu se pač ne da pomagat, pa če se razdelim na 1000 koščkov in se razpršim naokoli, še vedno ne bo pomagalo. Pač tako je, jaz sem se s tem sprijaznila, seveda pa z veseljem pomagam živalim ki se jih pripelje k meni, za tiste ki se jih ne jim pač ne morem pomagati, ne mislim pa cele noči(spet) sedeti vzunaj in loviti potepuških mačk, katere so po obisku zavetišča tako ali tako spet postale potepuške, samo razmnoževat se niso mogle. A kaj, ko vsako leto prinesejo več kot 50 mačjih mladičkov k nam v garaže...Pač nobene posebne razlike ni.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #57 : 30 April 2013, 14:53:20
Vredu je. ::)

Ampak s takim mišljenjem pač nimaš kaj nam drugim naprej metat ali pametovat. ;)
Resting my case.

In za zaključek: sterilizirajte in kastrirajte svoje mačke.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 30 April 2013, 15:24:22
 ::) ::) Dobr, bo, pač ne dojameš

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #59 : 30 April 2013, 15:32:57
No takole: če se je pritepla mačka od nekod, bi jo lahko dali sterilizirat kot prostoživečko na občinske stroške in bi bil mir. Kar so dolžno storiti preden sploh začnejo mačke futrar. Če pa jo že futrajo in so jo udomačili, je njihova in so dolžni plačat sterilizacijo sami. Če je ne bodo dali  sterilizirat in bo imela mačka mladiče kdo ve kje, pa jih bo pripeljala iz skrivališča ko bodo dovolj veliki da se bodo že bali ljudi, jih bo dodatno težko oddati, treba jih bo futrat in čez par mesecev bodo nova legla. In bo potrebna sterilizacjia xy mačk.