Dilema...

*Gina* · 4781

*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
: 29 Junij 2011, 00:08:27
Znasla sem se v dilemi... Krsim zakon, vem... Ampak to ga krsim tudi, ko peljem psa poleg kolesa, ko imam svojo ubogljivo psico spusceno v mestu...

Primer#1:

Piki (srednje velik), do ljudi prijazen pes, prav tako do psov, vsem vse podredi... Srcek... A vendar stalno na ketni, ko je lepo vreme ga se kdaj peljejo na sprehod, ko je zima ga kar spustijo... Veckrat ga sred noci spustim s ketne pa gre z mano pa mojo psico na sprehod, na konc sprehoda ga nazaj proipnem. Sprehod je sred noci, ko ni ljudi, psov, avtov, pa se piki me uboga, ce ga poklicem, pride takoj k meni.

Pes#2:

Mesancek, srednje velik mlad. Pripet na ketno... Enkrat je bil odpet, pa sta se z mojo psico zastekala.  Do mene ok, se me je drzal, do ostalih ljudi plasljiv, se jih ogne v loku. Do psov plasljiv, se jih ogne, ce pride do kontakta, se podredi. Pa sem se njega sred noci odpela pa pelala na spreehod.  Po koncu sprehoda pa nazaj pripela...

A bi vi na mojem mestu storili enako??? Nobenmu ne skodmo, psi se sprehodjo, niso v nevarnosti in ne ogrozajo okolice! Ce jih nebi s sabo vzela bi piki bil vecino casa na ketni un drug pa skoz (ga ne spuscajo vec odkar ni vec mladic). Men se srce para, ko grem mimo na sprehod z mojo psici, pa mi ona2 cvilta... Tolk prijazna, ubogljiva, ni da ni... Pa na ketni, z lasrniki, ki ju ne cenijo, minimalni pogoji pa zadosceni...


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 29 Junij 2011, 00:25:25
Se opravicujem za pravopisne napake, pisem s telefona, pa so male tipke, hitr napacno pritisnem.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 Junij 2011, 00:26:47
Kaj če bi se poskusila pogovorit z lastniki, če bi ju lahko sprehajala...?



*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 Junij 2011, 00:46:27
Pri Pikitu je tako: lastniki so sosedi, fotr ga vcasih pelje, vedno odvezanga, vcasih sin, ker ima glih prijatlelja s psom, pa grejo skup na sprehod, najmlajsi sin je itq premajhen, hcerki je vseenov zanj, zeni pa se manj... Da bi se z njimi pogovorila bi blo brezpredmetno ker se kregamo z njimi se zarad mnogih drugi stvari, ki si jih dovoljo, pa nebi smeli...

Drugi pes pa je privezan nekje na samem, tam so ljudje/lastniki sam med sluzbo, niti ne vem, kdo to so...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 29 Junij 2011, 09:42:58
Brez dovoljenja lastnika ne smeš spuščati njegovega psa pod nobenim pogojem. Še če bi ga sprehajala privezanega na povodcu ne bi bilo v redu, da pa psa vodiš okrog spuščenega ali pa ga celo ponoči spustiš pa je nezaslišano. Treba bi te bilo dati čez koleno in pošteno našeškati (kar bi bilo tudi kršitev zakona, a bistveno manj nevarno in škodljivo od tvojega početja)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #5 : 29 Junij 2011, 09:44:19
Citiraj
Pa sem se njega sred noci odpela pa pelala na spreehod.  Po koncu sprehoda pa nazaj pripela..

Bilokakor bilo, posegaš  na tujo zemljišče in si brez dovoljenja lastnika prilaščaš njegovo lastnino; neglede kakšen dober motiv imaš, ; predstavljaj  si da bi vsi delovali na tak način, se požvižgali nad zakon in spoštovanje tuje lastnine ker pač določen nazor oz v tvojem primeru čustva diktirajo da to daje pravico posegatri v tujo lastnino
Ob tem ne gre za samo en primer kakor tudi pse sprehajaš spuščene in tako ogrožaš žival kot okolico samo!

Citiraj
Ampak to ga krsim tudi,

ah ker kršenje enega zakona opravičuje kršenje drugega ?


  

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 29 Junij 2011, 10:06:58
Te uboga - recimo. Ampak kaj pa če ti pes pobegne, povzroči prometno nesrečo, bog ne daj s smrtnim izidom, kdo bo odgovarjal? Lastnik psa, spustila si ga pa ti.  ::) Ne se hecat s takimi stvarmi. Saj je težko gledat psa, ki je celo življenje na ketni ampak brez pogovora z lastnikom in njegovega dovoljenja si takih stvari ne moreš privoščit.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 29 Junij 2011, 10:25:54
Zakona se lahko držiš ali pa ga kršiš. To je tvoja izbira. Če zakon kršiš, se moraš soočiti s posledicami. To, da te dobijo in te udarijo po tošelnu je od vsega še najmanj hudo. Pravzaprav je napisano narobe. Vedno se moraš soočiti s posledicami svojih dejanj, ne glede na to, ali kršiš zakon ali ne.

V primeru spuščanja tujih psov pa kršiš cel kup zakonov in predpisov. Poleg spuščanja psa (celo ponoči in brez nadzora) tudi posegaš v tujo lastnino. Vse skupaj sešteto, bi znalo biti zelo drago.

Pa četudi kršitve zakona zanemarimo, ne moremo zanemariti posledic, ki lahko nastanejo: še najmanjša je ta, da te lastnik zaloti - pa boste s sosedi za prazen nič na bojni nogi - kar zna življenja zagreniti bistveno bolj kot obisk pri sodniku za prekrške in plačilni nalog. Pes lahko povzroči prometno nesrečo, lahko gre -  tisti, ki ga ponoči spuščaš, gonit divjad, lahko ti uide - zagleda mačka, se česa prestraši, saj praviš da je en od njih plašen...in se izgubi, lahko tebe ali koga drugega ugrizne (plašni psi grizejo, če se prestrašijo in se ne morejo umaniti)...

Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni...


Edina možnost je, da se pogovoriš z lastniki. In če bi ti slučajno kateri od njih zaupal svojega psa za sprehod, ga pod nobenim pogojem ne smeš spuščati s povodca.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 29 Junij 2011, 10:45:51
Sem bila tud sama v taki dilemi ene 10 let nazaj in sem pravtako odprla temo, če takega psa spuščat al ne  :) Odgovori so bili podobni, psa pa sem nekaj časa vozila na sprehode ponoči in na povodcu, sčasoma pa sem lepo lastnika vprašala, če si ga lahko malo sposodim da bo moja psica imela družbo na sprehodu. No, zdaj po 10 letih ko je pes že starček, mi ga končno ni več treba na sprehode vozit, ker so ugotovili da se mu čas počasi izteka in se cela familija ukvarja z njim več kot s seboj.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #9 : 29 Junij 2011, 11:52:58
dejansko tle dilemi ni, če uporabiš trezno glavo,
tbh takšne teme in dejanja so zgolj logičen korak , ki ga hitro lahko kdo izpelje iz marsikakšnega sklepa ki se propagira tudi na tem forumu in ravno zato je potrebno opozarjati da  nespospoštovanje tujega osebnega prostora NI sprejemljivo!

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10 : 29 Junij 2011, 12:07:35
Sprejemljivo ni samo brez vedenja lastnika. Tako, da se poskušaj pogovorit. Če niste v najboljših odnosih sploh brez pridiganja ali česa podobnega.
ČE nikakor ne dovolijo in je zadeva zrela za prijavo prijaviš, če ne pa pač ne moreš nič. Psa kar tako spuščat pa res ni v redu...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 29 Junij 2011, 13:19:36
Možni nagovori...

K 1. greš lahko s stavkom "Želim si še enega psa, pa mi doma ne dovolijo. Lahko kdaj sprehodim še vašega, da vidim, če je to res tako zahtevno?"
2. "Imam počitnice in veliko časa. Bi lahko sprehajala še vašega psa v času, ko vas ni oz. ste prezaposleni?" Nekako v smislu, da bi vsem naredila uslugo, zastonj...z največjim veseljem in bi bila blazno vesela, če bi ti dovolili. :-[ ;) Nič o tem, da bi oni morali kaj več, drugače itd...