Rodovnik, zdravje, garancija

zlatabolha · 12273

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #30 : 07 Julij 2011, 10:57:27
Jaz imam mix z labradorcem...Zdaj jo imam dve leti, stara pa je 4. Čofotanje v potokih ji je bil vedno užitek, v vodo dokler je poden...Zdaj pa je kar zaplavala in sama od sebe začela nosit palce iz vode in žogo. Samo spodbujala sem jo in jo redno vozila do vode, nisem je pa nič silila. Pa kupla sem vodne igrače in se v vodi z njo igrala.

Pa je moja malo plašna, novih stvari se na začetku boji in rabi čas, da preveri in ugotovi kaj je strašljivo in kaj ni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 18 Julij 2011, 09:05:42
Kar se učk tiče, moja psica ima non stop izcedek oz. zaspančke v poletnem času. Prav tako nismo ugotovili za kaj točno gre, razen da smo izključili klopne in poškodbe in lahko je kakšna alergija na cvetni prah, lahko je samo preobčutljivost na prah, ki ga je pač v poletnih mesecih več.. zadnji veterinar (ki jo je pregledal rutinsko pred cepljenjem) je rekel, da ima malenkost drugačno spodnjo veko (se pogosteje pojavlja pri dobermanih,..), zaradi česar zna biti moteč že sam prah - kaj vem... dokler ni preveč moteče, pustimo kot je in odstranjujemo zaspančke, če pa spodnji del preveč pordi, pa zdravimo (se mi zdi da z maxitrolom - bi morala pogledat doma - itak brez veterinarskega pregleda ne smeš zdraviti s temi zdravili).



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 18 Julij 2011, 23:14:17
TibiQ-to kar opisuješ imamo tudi mi, in ja je kar pogosto pri dobijih.. Malce zoprno, pozimi ni bilo izcedka zdaj pa kar redno zjutraj pucam zaspančke. Zgodaj spomladi smo imeli pa prav tist gost zelen izcedek (zdaj je prozorno siv), kot šmrkelj, in smo mazali kake tri tedne oči da se je popravilo. Sem mislila da smo se s tem znebili teh nadlog a žal ni tako. ::)