Kampiranje in pes

ninci · 32327

Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 08 Maj 2012, 09:10:04
Jaz bi bila pa prav srečna, če bi se Arti ponoči hotel stiskat pri meni...on pa ima neko fiksacijo, da mora spati nekje blizu vhoda in stražit (pa ne glede na to ali smo doma ali kje drugje)...ne vem, če si misli, da je čuvaj al kaj  ::) ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 08 Maj 2012, 09:37:03
 na morju vsaj od unih tamalih ježkov nisi oškrabana po nogah , pa ni ti treba vsako jutro rjuh stresat ( doma pa postelje na par dni preoblačit) :P  ;D
še sreča da ima od mojih  samo eden( ena)  take nagibe.
Njena postelja je pa tud glanz nova...  ne vem če je bila dvakrat notri oprana blazina  ::)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 08 Maj 2012, 09:47:08
Damayanti,

midva imava takšno varianto: http://www.sun-fun.si/slo/katalog/str_sotori/colorado.htm.

Za mene bolj idelanega šotora ni. Stojna višina, predprostor velik, prostora dovolj za navlako. Noter sma imela midva ta veliko blazino za spanje, pa je bil še prostor za dva velika kovčka, pa še za eno blazino. Glede na mere, tudi tvoja ogromna blazina več kot paše noter. Midva sva bila s tem šotorom enkrat za deset dni na kampiranju. Več kot zadovoljna z njim. Imeli smo oreng neurje, vsi kolegi mokre stvari v šotorih, midvas sva se pa jim samo smejala  ;D Ampak sedaj bolj hodiva na vikend od fanta, šotor pa imava še en majhen iglu za nujne primere. Če te mogoče interesira, ga lahko postavim, poslikam in se zmenimo za kakšno smešno ceno...

Bulldogs... And nothing else...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #33 : 08 Maj 2012, 09:56:35
Damayanti,

midva imava takšno varianto: http://www.sun-fun.si/slo/katalog/str_sotori/colorado.htm.

 :o :o pa genav takega imam sedaj tega starega
, jaz mu pravim koza, ker je tak trikoten... samo da ima srebrno ponjavoin je spodaj vijolčen  in da se pri strani ne odpira ampak samo spredaj.
Ej samo je za* j... za postavljat en sam ga težko-  mučno  ... rabiš dva... da  en pridrži palico... pa še en problem...kar ga imam sedaj... blazina gre not res na knap- napne stene ... in ko se zavališ gor.. da se ponoči kaj premetavaš razpne palici... in se mi je že nardilo da sem sredi noči šotor postavljala...
 zato bi  iglu ali pa tunel da to pri strani drži...

p.s. oščem slike od moje koze :D .. če najdem jo nalimam
 za neurje je pa tud moja stara koza  super preživela... sam... zdej če se kaj napoveduje tako  poorenk jaz domov skliznem :D

p.s iščem slike od moje koze

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 08 Maj 2012, 09:59:18
uf... joj... em...

A se lahko pol jaz malo uštulim?  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 08 Maj 2012, 10:06:10
 ;D

Nama se ni zgodilo, da bi palici razpenjalo, mogoče pa ima tale malo večje mere...

Ja, točno, postavit pa ga morata dva ja... :-\

Skratka, če bi kdo, ki je bral tole temo, mogoče imel novodobno kozo  :P, naj se javi na ZS  :)

Bulldogs... And nothing else...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 08 Maj 2012, 10:14:15
uf... joj... em...

A se lahko pol jaz malo uštulim?  :-[
Le dej... tele teme  v pripravi na dopust so zmerej fajne  :D
 a veš še mogoče kaj je boljše iglu al tunel ? ;D
p.s macika ja   ko se gor počiš na blazino se še malo poširi... če se pa premetavaš ko ti je vroče... pa streho na glavo dobiš pri mojem starem...  novega rabim :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #37 : 08 Maj 2012, 10:25:50
Evo že poslala  :o :D

Damayanti, ti to mene sprašuješ? Za streho, kakšno streho mimogrede?, se vsekakor priporočam, če praviš, da je priročna, če me seveda že ni prehitel kak "kolegamrhovinar" ;)

Drugače pa sva midva  bila lani v iglujčku za 3 osebe z miiiiini predprostorom in dvema psoma, sicer manjšima (43 in 48 cm). Smo bili kot sardelce.  :o

Je bilo zabavno, ampak vseeno razmišljam o čem večjim  ;)

Tako, da s tem mojim opisom istočasno odgovoarjam na vprašanje kaj je boljše iglu ali tunel --> ne vem, ker očitno ne znam bit komot :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 08 Maj 2012, 10:34:36
Enkrat sem videla ene nemške kamperiste so imeli tak ogromen iglu..in podaljšan predprostor.. not pa celo kuhinjo postavljeno.. in je bilo še ogromno prostora, da sta imela še dva stola not in mizo...  a ma si nisem ogledala firme tistega šotora  :-\ , je pa zgledal tak poorenk
 jaz sicer cele kuhinje ne vlačim s seboj imam pa mini hladilnik+ hladilno torbo, en  kuhalnik- tak plinska bomba srednje velika, pa uno elektro ponvo na eni majhni mizici.

Arafata se mi res ne vlači s seboj... vsaj za par dni ne... ajde če ne bo druge tud to .. ampak je res un pop-up.. marela sistem
 najraje bi , kot sem že rekla ... en malo večji šotor, da ima predprostor s stojno višino, in da uno ponjavo napnem na dva drevesa za senco...in čau.

Karavana imamo+ kufer na strehu  ne  najmanjši ... pa smo nabasani do vrha ... vedno. :-\

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #39 : 08 Maj 2012, 11:24:21
Če bi mela večji avto bi bilo čisto enako  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #40 : 08 Maj 2012, 11:53:09
Mi3 gremo letos tudi kampirati. Sicer imava en kamp že nagledan, me pa zanima, s katerimi kampi imate dobre izkušnje in katerih sploh ne priporočate? Seveda s tem, da so dovoljeni psi.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 08 Maj 2012, 12:06:19
Mi3 gremo letos tudi kampirati. Sicer imava en kamp že nagledan, me pa zanima, s katerimi kampi imate dobre izkušnje in katerih sploh ne priporočate? Seveda s tem, da so dovoljeni psi.  ;)

Kam pa greste? Kateri konc? kaj ti je prioriteta? velik kamp? manjši kamp? senca? čistoča?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #42 : 08 Maj 2012, 12:14:29
Velikost kampak mi ni pomembna. Da so dovoljeni psi in je vsaj malo sence. Ja pa fajn je, da niso wcji glih čist usrani. Drugače pa sva se letos odločla za kam Nadiža. Sem slišala že veliko dobrega, tako da pomojem bova šla kar tja.

Za druge kampe me zanima zato, ker možno, da bova kak vikend še kam skočila. Ni važno hribi ali morje. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 08 Maj 2012, 12:17:39

mi smo bili pred tremi leti v kampu Nadiža z štirimi psi(parsoni), pa smo bili zelo zadovoljni :)


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #44 : 08 Maj 2012, 12:20:25
Mi3 gremo letos tudi kampirati. Sicer imava en kamp že nagledan, me pa zanima, s katerimi kampi imate dobre izkušnje in katerih sploh ne priporočate? Seveda s tem, da so dovoljeni psi.  ;)
Jaz sem bila lani prvič na kampiranju s psi na Murterju v kampu Slanica in je bilo super. Senčka + veliko ljudi kampira s psi. Pa še do mesta in nazaj je lepa pot in smo šli vsak večer s psi peš v mesto tako kot veliko ostalih ljudi iz kampa  :).

P.S. damayanti, točno tako blazino, ki jo omenjaš smo imeli, pa prej nisem vedela, da je takooo visoka. Razpihnena je bila ok po dolžini in širirni, bolj kot se je napihovala, višja je bila, midva sva se samo gledala  ::). Pa imam kar velik iglu ampak šotor se je spredaj in zadaj napel ob blazini, pri strani pa je bilo še pol metra prostora. Da ne omenjam, da sva spala skoraj pod stropom, blazina pa je prekrivala vsaj 1/4 vhoda v šotor. Normalna blazina ga ni prekrivala  :o


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #45 : 08 Maj 2012, 12:33:34
http://www.avtokampi.si/default.asp

tule poglej...
 mene veliki kampi odbijajo, še najbolj pa taki ki so tik ob morju mobilne hiške ali "strojani" pavšalisti, da moraš potem  iskat kje lahko psa v vodo spustiš.

Zmagajo mi majhni  kampi s senco napol divji, samo da ima kolikor toliko čiste wc-je, da ima  elektriko in da lahko šotor v prvo vrsto k morju postavim , pa tud če so  skale tam- to še raje vidim, ker potem tam ni folka in se psa vsaj naplavata lahko.

ti pa za 1000% odsvetujem tegale... če boš šla v Istro
http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=190 ki se drži s temle http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=40

 lani smo šli po  mnogih letih v Istro... najprej ko smo prišli sem šla v Wc- me je vrglo... bi pričakovala ,da za tako ceno vsaj sekrete pucajo...  prostora nekje ob morju ni bilo... skratka po  45 minutah smo se spokali nazaj  v avto na AC in na našo staro lokacijo- Murter .... me ne vidijo več v Istri
Tud tam ni bog-ve -kaj, mal precenjeno kar nudijo, je pa mir ..pa za psa ne računajo po 5 eur
je pa res da glavna sezona je tud tam  tako tako... predsezona za par dni ajde...
 aha pa še en ki ga odsvetujem ... na Krku  mislim  da baška ... me je enkrat ena znanka nasrala kolk je fajn. sami strojani-pavšalisti.. zateženi... se obnašajo kot ,da so oni tam doma , da jim na vrtu kampiraš... vse jih je motilo... še predno smo se sparkirali že neki komentarji, da ne bo pes kaj obscal ..preživeli en dan in noč zjutraj spokali...

Gledam pa še za drugimi po tej strani... bolj take majhne s senco in štromom , pa da lahko v prvo vrsto šotor pokneš. To da se moram  malo dlje peljat , me sploh ne moti več...  sem že navajena.

p.s Lejca... sam udobna pa je :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #46 : 08 Maj 2012, 12:33:58
Pred leti sem bila s psico v kampu Kovač pri Bovcu. Čista petka. Senca, psi dovoljeni, zelo čisto, lepa lokacija, ljudje večinoma sami športniki, tako da ponoči ni kravala.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 08 Maj 2012, 12:42:24
Jaz sem bila lani prvič na kampiranju s psi na Murterju v kampu Slanica in je bilo super. Senčka + veliko ljudi kampira s psi. Pa še do mesta in nazaj je lepa pot in smo šli vsak večer s psi peš v mesto tako kot veliko ostalih ljudi iz kampa  :).

P.S. damayanti, točno tako blazino, ki jo omenjaš smo imeli, pa prej nisem vedela, da je takooo visoka. Razpihnena je bila ok po dolžini in širirni, bolj kot se je napihovala, višja je bila, midva sva se samo gledala  ::). Pa imam kar velik iglu ampak šotor se je spredaj in zadaj napel ob blazini, pri strani pa je bilo še pol metra prostora. Da ne omenjam, da sva spala skoraj pod stropom, blazina pa je prekrivala vsaj 1/4 vhoda v šotor. Normalna blazina ga ni prekrivala  :o

Za kamp Slanica sem tudi jaz same pohvale slišala, pa tudi Murter kot Murter je lep. Je pa res, da se mi trenutno za kak vikend do dol res nebi dalo vozit.

Mi smo lani kampirali v Kamp Biograd, mali, domači kamp, čist, kakih 300 m od centra mesta... Se nekako kar vračava tja, je pa spet ista situacija kot pri Murterju, samo za dva, tri dneve, se mi neda furat tja dol :)

Meni osebno je všeč Stella Maris, samo je GUUUUUŽVA :( in  zato se ga v sezoni kar izogibamo.

Sem pa slišala da je kamp Menina fajni.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 08 Maj 2012, 13:13:07
Velikost kampak mi ni pomembna. Da so dovoljeni psi in je vsaj malo sence. Ja pa fajn je, da niso wcji glih čist usrani. Drugače pa sva se letos odločla za kam Nadiža. Sem slišala že veliko dobrega, tako da pomojem bova šla kar tja.

Za druge kampe me zanima zato, ker možno, da bova kak vikend še kam skočila. Ni važno hribi ali morje. ;)
Nadiža je super, ja  ;D :)


Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 08 Maj 2012, 13:26:29
Mi pa gremo skoraj vsako leto na Cres v kamp Slatina. Wc-ji ful spucani, majo tud pasji wc - neka potka speljana okoli, ampak na žalost precej lastnikov ne pobira kakcev >:(, pa ograjen prostor, kjer lahko spustiš psa, da se zlaufa, če še ni dovolj zmatran od plavanja. :D Na plaži majo več območij, kjer se lahko kopajo psi, je pa res, da je plaža skalnata - kar je nam všeč, samo malo bolj moramo pazit na psa.
Meni je fajn, ker je kamp razparceliran in si lahko najdeš prostor, kjer imaš najbližjega soseda čez cestico, ne pa direkt zraven tebe pa tudi ni nekega kravala ponoči.   



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #50 : 08 Maj 2012, 13:42:07
Južni primorci pa gremo na severno primorsko ;)
Lani smo bili tu: http://www.sloveniaholidays.com/turisticna-kmetija-jelincic-soca.html
in je bilo super.
Kravala ni bilo... samo osel je občasno kako reku  :-* pa v šotor malo pogledal. Pa ena muca je tudi hodila na obhode k nam  ;D
Kako je v polni sezoni z gužvo pa ne vem. Smo bili septembra in požrli še zadnje kislo mleko, ki jim je ostalo.  :P


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 08 Maj 2012, 13:52:36
Cres.. ali pa Mali Lošinj   :o , je pa moja želja  :-[ ... to sta edina otoka kjer še nisem bila , bi pa šla za ene 4 dni.
A je tam kaj majhnega  ne preveč nagužvanega s senco in "grdo" plažo ? pa da se lahko v prvo vrsto parkiraš

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 08 Maj 2012, 13:59:16
Na Cresu je meni zelo lep Beli. Odročno, bolj na samem, čudovita okolica s kilometri pohodnih poti v hrastovih gozdovih. Mesto na skalah nad morjem, spodaj majhen zaliv z majhnim kampom. Psi povsod dobrodošli. Zraven mesta je pa še penzion Tramontana kjer so psi tudi dobrodošli. Carsko. Kot da si na morju in v hribih hkrati.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #53 : 08 Maj 2012, 19:01:04
Meni se je obrnelo v kampu Lucija...tam mene ne vidijo več! Neprijaznost "vratarjev", da psa spustiš v vodo tudi traja malo sprehoda, pa še ure morajo biti take, da ni preveč ljudi, pa še to se skoraj sigurno najde nekdo, ki ti bo zatežil.... ::)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 08 Maj 2012, 19:53:16
Mi pa lani v kampu Belwedere v Izoli. Sicer čist ql kamp. Dol po hribčku do morja, kjer ni kdo načrtno težil (razen tistih nezadovljnih, ki jim itak svet ni všeč).
Samo mi pa nekaj ni šlo v račun. Tik ob obali so do Izole naredili eno simpatično potko. Ravno prikladno za večeren sprehod do mesta na sladoled. Postavljeni pasji wc-ji. Hja samo v eno smer  :o V smer Belwedere- Izola brez problema. Iz Izole proti Belwederu nam je pa čist vsak večer težil redar. K sreči sem takrat imela samo malo psico s sabo in sem jo potem ''švercala'' v torbi.  ::) Samo kje je tu logika mi pa ni jasno. Prav tabla je postavljena v eno smer, meter za tablo stoji pasji wc in v obratni smeri lahko prideš  ??? narobe svet  :D
No jaz prav velikokrat tam ne mislim bit. Mi je malo žal, ker sem prvič kampirala pa takole sprejeti  ::) Zdaj prav 3X preverim kako je s psi na samem področju.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #55 : 08 Maj 2012, 20:13:50
Mi3 gremo letos tudi kampirati. Sicer imava en kamp že nagledan, me pa zanima, s katerimi kampi imate dobre izkušnje in katerih sploh ne priporočate? Seveda s tem, da so dovoljeni psi.  ;)

Tunarica (Istra)....cel camp je postavljen med borovci-sence kolikor hočeš. Na plaži noben ne komplicira, vsi se kopamo....Ne glede na število. Imajo pa kokr ceno za psa, ampak meni je še nikoli niso zaračunali. Zakon je :D

ZgaGa


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 09 Maj 2012, 07:34:50
Damayanti,na Lošinju v AC Loparji imaš tak prostor.So v kampu take male,senčne jase ob morju,kjer si lahko s psi,pa da nobenega ne vznemirjaš.Mi smo tja hodili leta,pa nobenih problemov z psi.Sanitarije so ogromne in čiste.Pa veliko prostora za sprehode.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 09 Maj 2012, 08:31:39
Tunarica (Istra)....cel camp je postavljen med borovci-sence kolikor hočeš. Na plaži noben ne komplicira, vsi se kopamo....Ne glede na število. Imajo pa kokr ceno za psa, ampak meni je še nikoli niso zaračunali. Zakon je :D

Kakšna je pa plaža in splošna urejenost kampa, predvsem sanitarije me zanimajo - po netu najdem nasprotujoča se mnenja,tko da bo še kakšno več kot dobrodošlo :D

Once you go boxer, you never go back :)


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 09 Maj 2012, 09:07:24
Mi smo lani bili 2x v Stella Marisu...ta prvič junija je bilo super, ta drugič avgusta pa preveč gužva in smo dobili samo še prostor ob cesti, ker na soncu pač nismo hteli bit z malim otrokom. Drugače pa mi je super za pse, ker je fajn senčka, nič ne težijo, še plačala sem ponavadi samo za 1-ga, čeprav sem imela 2 zraven, itd. Edino manjko je tam, da na oni kamenčkasti plaži pač ne smejo v vodo, so pa lahko na plaži kot taki, tako da v končni fazi nama to ni bilo tak moteče potem več, ker itak nista rinila v vodo. Skopat smo jih pa šli pol zvečer, ko ni bilo več nobenega.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 09 Maj 2012, 09:39:51

Iiiiiii, morje... :)
Morje mi je res "blizu". Kadarkoli ga vidim, pusti v meni poseben pečat.
In zdaj, ko vidim, da že klepetate o morju, sem kar zahrepenela po njem.
Vonj po "morju", soli, borovcih, galebi, toplo sonce na obrazu...  Božansko.
Pa še "dalmatinska glasba"...  Oči boje lavande...  In bevanda.. Možgani na "off"..
Še malo skominov, in odplavala bom daleč, na "odprto"...

Me vzame kdo s sabo? V "prostem" času z veseljem popazim na pse.. :P

Lep dan in obilo užitkov na "virtualnem" morju...