Novofundlandec [Newfoundland]

T.M.T · 1823912

SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #1830 : 07 November 2006, 13:11:51
ŠNUFI,
ne bodi žalostna  :(, saj bo prišel v hišo, ko se mu bo zahotelo.

Tudi Sona ni ves čas v hiši, dopoldan je v pesjaku, potem pa pride v hišo. Nekaj časa je noter, pa gre spet ven. Vhodna vrata imamo še vedno odprta na stežaj, ??? tako da hodi not in ven, kadar se ji zahoče.
Oči malo godrnja, da zastonj kurimo  >:(, pa si nič ne more pomagati, saj obvelja naša varianta haha,
(smo tri dame pri hiši) :D :D :D
Na balkon smo ji položili veliko blazino, vendar ne leži vedno na njej. Malo se bojim, da bi se prehladila,
zato jo non stop kličem v stanovanje, kot si videla se valjamo po postelji, se skrivamo in lovimo.

Lp

                                                     

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1831 : 07 November 2006, 13:29:53
Snufi, sabina..ne sekirajte se, ocitno jim ze bolj pase zunaj. Atum je tudi nehal teziti odkar je dobil slamo v koco. Je kot taka crna ovca sedaj ;D Mimogrede, pocasi jo bo treba zamenjati in imam tezenja okol kmetov ze malo dosti... a to kje mogoce tudi prodajajo?

Glede selitve psa notr pa vn pa spet nazaj notr.. kok pa je to pametno? A ni vecja moznost da se prehladi? Mislim glede temperaturnih razlik in soka, ko mora vzdrzevati temperaturo. To mi je zadnic padlo na pamet ko se je atum veselo sprehajal notr in vn.

Katja upam, da bo z buco vse ok. Bomo mislili na vas :-* :-* Kast kako pa kaj soca?


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1832 : 07 November 2006, 13:35:53
Ja, sem ravno mislila še sem napisat. Tudi ona kašlja, danes zjutraj ko je vstala in še potem parkrat, če pa spi, pa nič. Ni še nič kritično, je notri na toplem. Upam, da ne bodo še vsi ostali zboleli.... uf, pa še tako Soča nima nobene pasje družbe...enkrat gremo na srečanje, pa fase ta kašelj. Upam, da se ne bo poslabšalo ...bomo videli.
LP


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #1833 : 07 November 2006, 14:26:38
Nelly,tebe bom pa jaz po riti  :P  :P .Vedno te vabim,da pridi naše  ovčke pogledat.Na čim pa misliš,da one spijo.Na jogiju?Ne,na slami menda  :o  :o  :o.Pridi,jo dobiš kolikor hočeš,ti ti,grda,mi nisi povedala,zdaj pa moj Atum na tisti stari leži!!!Čimprej da mi prideš po njo,ker ti jo bom drugače z nakladalno pripeljala in stresla na dvorišče  :o  :P  :P  :P
Kast,ja boga,boga Soča  :'(  :(  Držimo pesti,da bo vse v redu in pošiljamo  :-*  :-*  :-*
Šnufi-moj mož bi rekel,da hitro zamenjajmo pse.Biba je vedno tam,kjer sem jaz.Noče biti zunaj,jaz pa notri in obratno  :-*  >:D .Ponoči pa spi v veži,ampak mora imeti odprta vhodna vrat,drugače cvili.Mi ni jasno zakaj  ???


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1834 : 07 November 2006, 14:49:38
Leonora oprosti, nate in na tvoje ovcke se pa res nisem spomnila ::) Po riti me pa kar daj... samo prosim z obcutkom ;D ;D Tezim za to slamo kmetom ze 2 meseca pa me imajo ze malo dosti imam obcutek ;D Atum pa nadvse uziva.. prej sploh ni hotel v hisi spat sedaj se mu pa kar sline pocedijo ko vidi tisto slamo :D Je pa res da jo je ze cisto zbil skupaj... hujsat bo treba :P Ze skoraj noce iz pesjaka... tako je fajn ;) Pa novi parfum imamo tudi.. cisto po slami ;D Ovcke mi pa raje ne kazi... se lahko zgodi da kaksno skrijem pod pulover ;D

Ti kar pripelji in stresi...bom vsaj jaz prisla do nove postelje :P :P :P


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #1835 : 07 November 2006, 15:03:37
Pri nas se zadeva slabša. Začela je zeleno pljuvat. :( Greva k veterinarju.



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #1836 : 07 November 2006, 15:22:13
Joj,boga Buca  :(  :(  :( .Obveščaj nas kako je z njo.  :-*  :-*  :-*
Nelly,se slišiva,da moj znanstvenik pride do nove postelje  :o


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #1837 : 07 November 2006, 17:53:11
Sva nazaj. Dobila je inekcijo antibiotika, za pet dni tablete antibiotikov in Bisulvon. Na srečo še ni šlo na pljuča, ampak je še vse v sapniku.  Dokler tako kašlja ne sme priti v stik s psi - torej adijo šola in izpit v soboto.  >:(
Celo hišo imam pobruhano, pomivam kot norec in razkužujem.
Očitno me bo to srečanje kar stalo enega denarja, 12 jurjev zdravila, pa še za šolo sem vrgla v smeti, ker verjetno ne bova mogli na izpit.

Prav jezna sem. >:(



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1838 : 07 November 2006, 18:15:19
Katja, Buca se bo pocajtala, ker boš ti lepo skrbela za njo še naprej, ne jezi se, ker ni vse v denarju. Je še veliko drugih hujših bolezni in gorja, pa se ti res ni treba tako gnat tega k srcu.
Soča nima pa nobenega izpita, a jo imam kljub temu iz srca rada.
LP


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #1839 : 07 November 2006, 18:24:43
Saj vem, ampak trenutno sem pa prav slabe volje.  :-\



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1840 : 07 November 2006, 18:26:35
Držimo tačke da se Buca čimprej pozdravi!!!  ;) Katja always look on the bright side of life!  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #1841 : 08 November 2006, 10:35:18
Sabina, hvala za tolažbo, saj se bomo počasi navadili, saj nam kaj drugega ne preostane. Se veselim, da je vsaj ponoči notri, da mi ga kdo ne bi ukradel  :).

Leonora, nad menjavo verjetno ne bi bila navdušena, ker smo v hudi puberteti.

Nelly, kak je s puberteto pri Atumu?

Buci pa želima hitro okrevanje.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1842 : 08 November 2006, 16:11:41
Snufi, ti se tudi bojis, da ti ga kdo ne ukrade? ;D Jaz sem na oknu namesto loncnice vedno, ko je spuscen zunaj na vrtu :) So v nasi okolici ze prevec psov pokradli  :-\ :-\

Puberteta.. ja ubistvu ga sploh ne mece tok. Verjetno nas bo se prijelo. Ko sreca druge psice ga sploh ne gane on bi se samo igral, pse sploh ne ovohava ampak se raje pusti ovohavati. Ce izvzamemo to, da sem mu jaz glavni objekt pozelenja (ker mene bi pa z veseljem naskakoval :-\ ) nimamo nobenih vecjih problemov. Aja, no vcasih postane gluh na eno uho, drugace pa vse po starem ;D Ceprav nekateri kar pricakujejo, da je na vrhuncu pubertete, jaz imam pa temo v glavi,  glede na to da so zacele padati razne ponudbe za paritev  >:(  >:(

  Kako je pa kaj pri vas? Ga fajn mece?


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #1843 : 08 November 2006, 17:11:36
Jaz sem zdaj zadnji teden predvsem v šoli ugotovila, da mu več sploh ni do igre ???, prej je norel kot zmešan, ko je bil kak pes v bližini. Predvsem pa voha pse kot zmešan, psicam pa se kar prilepi na rit in hodi za njimi. Naskakovat sicer še ni začel, se pa veliko liže med nogami. Tak, da je bratec že eno stopnico naprej.

Pa gluh je seveda tudi kdaj pa kdaj, predvsem ko kaj zanimivega zašnofa, in bi moral iti k meni, takrat je najrajš gluhi  >:(.

Že mata ponudbe za parjenje?

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #1844 : 08 November 2006, 19:44:29
Z Ambro je vse v redu, ne kašlja. Verjetno tudi zato, ker nisva bili tako dolgo na srečanju, pa tudi igrala se ni veliko. Ubistvu je tičala zraven mene, razen z Bibo sta se enkrat igrali, to je bilo pa tudi to. Tako da Ambra je zaenkrat še zdrava, upam da tako tudi ostane ;)

Buca čim hitrejše okrevanje!  :-*

LP


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1845 : 08 November 2006, 22:54:16
Snufi, stopnicka gor ali dol.. ne moreta taiti, da sta brata :D

Zenitne ponudbe.. ja ob nepravem casu, od neprave osebe z nepravimi nameni >:( Pac Atum ni namenjen produciranju mladicev, niti slucajno pa ne nerodovniskih >:(  >:( .. ne danes, ne cez par let !  In pika! ;)


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #1846 : 09 November 2006, 09:56:36
Buci gre na bolje. V torek in včeraj je izkašljevala kot norec, danes se pa umirja. Očitno so antibiotiki prijeli. Se tudi bolje počuti, ker se že igra.  :D
V šolo bova pa kar šli, bom sicer prej vprašala, če smeva, pa se bova bolj stran držali.



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #1847 : 09 November 2006, 22:09:52
Katja,samo da gre Buci na bolje  :o  :o .V šolo vama pa ne priporočam iti,ker so kužki kužni še nekaj dni po tistem,ko nehajo kašljati.Tako da Buca še vedno predstavlja nevarnost za druge pse.Naša je zdrava,pa v nedeljo preventivno ne bova šli v šolo,ker se pri nas po Zasavju tole precej širi.
Kast,kako je s Sočo?


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1848 : 10 November 2006, 09:43:29
Me veseli, da je z Buco bolje, ne vem pa kako je s prenašanjem bolezni še teden dni ppo ozdravitvi, glede na to, da se je oz. se še zdravi z antibiotiki.
Leonora, hvala na skrbi. No, Soča vsak dan pogosteje kašlja (prha), a nič ne izkašljuje, apetit je normalen, pa niti ne izgleda nič kritično, pa tudi ne da bi šlo na bolje, tako da če bo še vedno kašljala do ponedeljka, bom poklicala na veterino, kaj in kako.
LP


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #1849 : 10 November 2006, 21:15:42
Hoj!
Zelo sem vesela Katja, da je Buca bolje! Naš Bruno je tudi nekaj krehal v ponedeljek, torek in sredo, vendar je zdaj v redu in ga ni nič slišati.  V pasjo šolo pa vseeno nismo šli, ziher je ziher. Menda pa je tudi tam v torek manjkalo precej psov, pa ne vem, ali morda zaradi kašlja ali pa drugih razlogov. Upam, da bo tudi Soča hitro v redu.

Bruno je zadnje čase kar precej "živahen", manjka mu sprehodov, ker je njegova lastnica bolna in se verjetno z njim ne bo sprehajala še par tednov...pa tudi ostali so bolj tako tako, nam je dal vsem za mislit nedeljski sprehod v precejšnjem vetru. Jaz ga bom kar fino plačala :( :-\.Zgledam namreč približno tako, kot tale zadnji smeško, he, he....

Nelly, zelo zgodaj si začela dobivati ženitne ponudbe, he, he.....česa vsega se ne spomnijo šteparji nerodovniških psov.....hja, seveda bi jih bolje prodali, če bi povedali, da foter pa ima rodovnik.....joj, joj, tistega, ki ti je to predlagal, bi kar po keglju, pa kolikor te poznam, vem, da si ga že ti. In to najbrž kar precej!!!

Drugače pa držite pesti, v Poznan je šel tudi Eros - Ursinus Velutus Vaya con Dios. Upam, da bo kaj dobil, naš lepotec!!! Pa upam tudi, da se je Neyka pozdravila, odšla v Poznan in nam bo postregla s kakšno slikico!!!
Lp, pazite sebe in svoje črnuščke,
Gabi




_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1850 : 10 November 2006, 21:41:15
Me prav veseli, da je tudi Bruno bolje, še posebej pa upam, da si tudi ti  ;) .

Seveda bomo držali pesti za lepotca Erosa  :-* , tako da jutri, vsi stiskat pesti!!
Tu  http://www.worlddogshow2006.pl/wyniki_en.php  pa bomo lahko spremljali rezultate (so kar ažurni)!
Je pa šla tudi moja kolegica, tako da upam, da bodo kake lepe fotke!


elf

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1851 : 11 November 2006, 15:04:37
I ja svim srcem navijam za Erosa!!! Nadam se da će biti najbolji!



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1852 : 11 November 2006, 15:58:12
Bruno hehe, zaenkrat se zatekam se k verbalnemu nasilju :D :D Definitivno je moj odgovor ne ... imam te steparje prevec v zelodcu,  Drugace pa upam, da se cim prej pozdravis... bomo drzali tacke :-* :-*

Tudi mene veseli, da je z Buco boljse ... taka lepa pasja damica pa ze ne sme biti bolana :) Hitro jo pocohaj se v mojem imenu.. mi je prav zal, da na srecanju nisem imela dovolj casa za cohanje, sem morala nasega divjaka loviti.

Kast, tudi za Soco drzimo tacke in upam, da bo res vse ok.

Atum je zaenkrat ok, edino predvcerajsnjim sem opazila, da ima eno oko rahlo pordelo. Res je, da je zunaj full pihalo, ko sva bila na sprehodu..sem ga dala v stanovanje in je cez par ur rdecica izginila. To niso kaksni pred simtomi za kaselj a ne?

Opa, Eros je sel v poznan? Bomo drzali tacke tudi za tega lepotca  :-* :-* :-* A kdo ve, se razstavlja se kaksen drug njuf iz slovenije? Drugace pa vsem razstavljalcem veliko srece in korektnega sodnika, da bo prepoznal to podalpsko lepoto  :D :D


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #1853 : 11 November 2006, 18:25:07
Z Jankom želima, da se vsi čimprej pozdravite. Prekmurja se je pa kašelj na srečo ognil.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #1854 : 11 November 2006, 20:45:53
Evo,mislim,da so tole rezultati njufkov.Če se jaz kaj na to spoznam  :-[
Nowofundland / Newfoundland

--------------------------------------------------------------------------------
JWW  P (M) 5588 KEEPING THE FAITH Fairweather`s, G., L. Salina, Szwajcaria
JWW  S (F) 5682 ISLAND'S PRINCE BLACK WISDOM URSINUS VELUTUS, Oton Fantur, Słowenia
WW BOB P (M) 5632 EMPERIOR KING OF HELLULAND Skipper's, . Siklosi B., Maroti G., Węgry
WW  S (F) 5756 URSINUS VELUTUS Paloma Bianca, . Molnar A., Oton F., Węgry
BVet  P (M) 5654 EDGAR van de Kleine Campagnie, Andrzej Bełżyński, Polska
BVet  S (F) 5757 IN THE TEETH OF YOU Tala Bear's, Oreste Polloni, Włochy

Ni mi pa jasno,zakaj pri Palomi Bianci ne piše,da je Slovenka  ???


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #1855 : 11 November 2006, 21:17:12
Ker je pod okriljem madžarske psarne Island's Prince.  ;)

Emperior King of Helluland pa je osvojil tudi BOG!  ;D  Skippersi razturajo kjerkoli se pojavijo.  8)

Čestitke psarni Ursinus Velutus! :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1856 : 12 November 2006, 08:21:21
Čestitke tudi z moje strani, še posebno psarni Ursinus Velutus!  :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1857 : 12 November 2006, 15:04:17
Živjo!

Rezultate iz Poznana že imate za slike vas moram pa razočarat - nimam niti ene. Sem bila pri novofundlandcih zelo kratek čas, spremljala sem Erosov nastop (mimogrede zelo zelo lepo se je obnašal), rekla par besed z Marjano nato pa zbežala nazaj k dogam. Sem pa šla njufke pogledat že pred začetkom razstave in lahko na hitro komentiram nekako tako - znane psarne ala Skipper's, King of Helluland, Ursinus Velutus (mogoče še kakšna) so imele prijavljene res čudovite pse, ki jih je bilo veselje pogledat, za ostale psarne (večinoma ne om rekla za čisto vse ker vseh psov niti videla nisem) pa lahko rečem da se je videlo zakaj so neznane  ::) - bilo je tudi kar nekaj amaterjev (zaradi mene lahko poskusijo ampak že zaradi samega naziva svetovna razstava mi je bilo smešno) z recimo nepostriženimi psi, ali pa so jih strigli kar zunaj, nekaj je bilo tudi stopničk...  ;D Uglavnem je precej zanimivo za videt takšne razlike. Za samo organizacijo razstave pa lahko rečem da je bila precej na podnu  :o Edino kar mi je bilo všeč je bila svetloba v dogaški hali drugače pa glede ureditve razstavljanje po ringih - katastrofa - pri njufkih je še nekako šlo tako da so bili samci posebej in samice posebej pa potem za BOB skupaj ampak pri nekaterih pasmah so dali pa kar različne barve samce in različne barve samice skupaj v krog namesto da bi dali eno barvo obeh spolov v en krog  :o :o, prostora je bilo očitno premalo (skoraj tako je zgledalo kot v soboto v Ljubljani), tla ki drsijo tako da se pobijaš ti kaj šele bogi pes, zelo očitno izbiranje zelooo različnih tipov psov v enem razredu (enoga močnega medveda recimo pa enga povprečnga psa z malo več dlakce - le kaj naj si mislim ob tem  ::) ::)),...

Uglavnem zanimivo je bilo it in pogledat tudi pse ki jih pri nas ne vidimo, lahko pa rečem da impresionirana nisem - sem pričakovala razstavo malo bolj "na nivoju"

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1858 : 12 November 2006, 22:49:53
_____________________________ ______________
2. mesto v Bisu
   P (M) 5632 EMPERIOR KING OF HELLULAND Skipper's, Siklosi B., Maroti G., Węgry
   
spet njufko na stopničkah  :)





Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1859 : 13 November 2006, 08:29:36
Suuuper! Tega sem pa ful vesela ker je omenjeni pes one of  :o :o  :-*

Si drznem prilimat še sliko tega psa iz strani www.lumbergnewfs.de/


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com