Novofundlandec [Newfoundland]

T.M.T · 1827016

Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #5220 : 13 Januar 2010, 13:18:46

Dada, če misliš frizuro mojega kužka je to on, lepotec, ne lepotička... :-[  :D
Sem ravno premišljevala, da sem ga verjetno polomila, nekako sem mislila, da je psička. Sedaj ko vemo, da je fant :o pa nam zaupaj še njegovo ime ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5221 : 13 Januar 2010, 13:19:49
Kaj pa sedaj? Zdaj pa jaz vidim vse moje slike velike!?! Kdo je to naredil?!?  ??? :o No, nič hudega 8)



 :D :D Jaz. Samo si vmes ti že svoje še enkrat vstavila velike :D Tako da bodo ene zdaj izbrisane ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5222 : 13 Januar 2010, 13:44:55
Oh, joj, ja to je hudič, če išče nov dom veliko kosmato črno bitje. Kaj majhnega in svtelejšega bi ga prej našlo.... :-\

Dada, ful lepe slikice! Se ji vidi, da uživa! Kako pa rešite s snežnimi kepami?

Neyka, kaj Neon ima sedaj tudi ful več dlake kot nekoč (sem zadnje čase mahnjena na njufasto dlako  8)) - kdaj (pri kateri starosti) pa je dobil tak kožuh?

Še nekaj: razmišljam, da bi v soboto prišli na ogled specialke (nismo prijavljeni), pa bo od prvega cepljenja stekline pri mojem kužu minilo manj kot en mesec-ali lahko to pomeni kakšne težave (da nas ne bi spustili na prizorišče-ker če se ne motim, mora miniti najmanj en mesec med cepljenjem in razstavo...)

Kaj pa vem če je starost ravno faktor. Nikoli je ni imel pretirano, ampak letos na jesen mu ni toliko izpadala in je je kar nekaj zraven dobil. Mogoče hrana, mogoče pa je mulo vedel, da bo letos bolj zimsko ;) Ampak v končni fazi neke hude razlike vseeno ni

Koliko je pa tvoj že star? Fenomenalno frizuro ima  ;)

Target en  :-* za lepotico

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5223 : 13 Januar 2010, 13:51:41
Ninci, iskrena ti hvala!  Zdaj vem, zakaj si (poleg vsega ostalega) moderator  :P  8)  Saj mislim, da bo sedaj šlo...

No, moj črni peso je pa po domače Tedi (kar ste verjetno že ugotovili), drugače pa mu je ime Ursinus Velutus Limited Edition (sama sem izbrala ime  8) ). Rojen je pa 21.4.09 in je po mamici Ursinus Velutus Claire Danes polbratec od Norda (od Ernesta), ki se sicer nič kaj več ne oglaša na tem forumu, jaz pa vseeno vem, da je že ratal veliiik in leeep (Nord, za Ernesta ne vem  :P ).

Neyka, Tedi je na slikicah star "en dan do 8 meseca". Hvala za pohvale za frizurco  :), čeprav sem od vzreditelja dobila navodilo, da mu jo bo treba sedaj ven spravit  :-\ (frizurca je namreč še tisti puhasti mladičkasti rdečkast ostanek...). upam, da bo nova zrasla...

In, Neyka,  Neon se mi zdi res zdi ful bolj kosmat kot prej-mogoče pa je res vreme krivo!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #5224 : 13 Januar 2010, 15:25:10
Dada,
ni bil priboljšek, to ona sneg tako spremlja.. :)

Tobi,
jaz sem tudi dobila navodilo za mladičjo čupco počupat, sem tudi lepo postopoma to naredila, zdaj pa ima kar precej dlake povsod le glavca je neka mala.. V petek gre pa Ink prvič v grooming salon, da bo urejena kot je treba za specialko..  8)
Ink ni v bližnjem sorodu z Majem, prihaja iz Španije. Stara je 8 mesecev, je enih 18 dni mlajša od tvojega Tedija.

Sicer pa vas bo Ink zelo vesela, če pridete popoldne pogledat na specialko.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5225 : 14 Januar 2010, 15:43:42
Lušne slikce tako Inke kot Tedija  :-* :-*
Upam, da mi uspe priti na specialko, če ne druzga vsaj navijat za malo Inke  :-* :-*

En nasvet: Če bodo vaši psi imeli pogosta vnetja ušes, pejte narest CT, ker dobro pokaže kakšno je stanje v samem ušesu in ne le v sluhovodu. Danes smo ugotovili, da ima Soča problem s srednjim ušesom, vnetje oz. ima neko maso notri, kaj točno je, pa se ne ve. Zdaj je dobila  ena posebna zdravila (v takem primeru npr. ni dobro dajat tipične kapljice, ki jih predpiše ponavadi veterinar...kar smo tudi mi dosedaj dajali), če ne bo boljše pa bo potrebna operacija....zdaj še na drugem ušesu   :(


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5226 : 15 Januar 2010, 09:20:19

Kast, hvala za pohvale za slikice  :)

In srčna hvala za nasvet glede vnetja ušes. Zaenkrat še nimamo s tem problemov in upam, da jih tudi ne bo, vem pa, da so njufiji nagnjeni k temu...

Upam, da bo Soča kmalu ok in da operacija ne bo potrebna... ! Kaj oz. kako pa so operirali prvo uho? (saj verjetno si že kje napisala, ampak jaz se ne spomnim več).

Target, sem zelo vesela, da imaš spet svojega njufija-sedaj imava pa obe pubertetnike pri hiši! A tvojo že kaj meče? Tedi je zaenkrat še kar skuliran, ampak še čakam na kak izbruh hormonov! Čupco bo pa torej potrebno "uničit" :-X, nič ne pomaga  ;D

Nelly, mogoče bi bilo dobro dati oglas za Atumovo sestrico na podarimo.si-se mi zdi, da se tam kar hitro odda rodovniške kužke...

No, in ker že dolgo ni bilo nobenih mladičkastih slik v tej temi, bom jaz enih par "prpopala", da vidim, če še znam! :o

Tedi, 2 meseca, ne gre mu v glavo, da voda teče iz pipe!
http://www.mojalbum.com/njufko-tedi-2-meseca-in-tervuerenka-lucka-tedi-2-meseca_14492616_17372032_17439552.jpg

Tedi, 2 meseca
http://www.mojalbum.com/njufko-tedi-2-meseca-in-tervuerenka-lucka-tedi-2-meseca_14492616_17372032_17439546.jpg

Tedi, 2 meseca in Lučka
http://www.mojalbum.com/njufko-tedi-2-meseca-in-tervuerenka-lucka-tedi-in-lucka_14492616_17372032_17439521.jpg


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5227 : 15 Januar 2010, 10:34:37
Tobi, Soča je bila že pred leti operirana na desnem ušesu, ker je imela notri tumorje...to uho je še kar ok, levo pa ni...upam le, da bo po končanem zdravljenju ok.
Mi je včeraj veterinar razlagal, kaki so psi in mačke. Bolečino v glavi tako tolerirajo, da se z njo navadijo živet, čeprav trpijo,  navzvnen niti ne kažejo, da bi jih kaj mučilo. V resnici pa jih zelo boli. Npr. Soča zelo malo otresa z glavo,  praska se ne, tako da zelo težko opaziš, da bi bilo kaj narobe. Jaz sem jo peljala tudi bolj preventivno, da preverijo, če so se tumorji ponovili. Malokdo bi psa sploh peljal k veterinarju, če bi parkrat na dan malo otresal z glavo. A nimam prav?!
Pravi npr. da prihajajo psi, ki imajo tumor čez pol glave, lastniki pa pravijo, da niso kazali nobenih znakov bolečin. To zdaj kar krepko verjamem.

Tedi je pa pravi srček  :-* :-*


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5228 : 15 Januar 2010, 10:46:51

Ojoj, Kast, tega o ne/bolečih ušesih pa si sploh nisem mislila. Meni se je vedno zdelo, da mora to psa ful bolet in da se zlahka vidi, če ima kako vnetje ušes ali pač druge probleme z ušesi!
Torej je potrebno paziti že na najmanjše otresanje! In imaš prav, da bi le malokdo peljal psa k veterinarju, ker pač malo trese z glavo-do tega trenutka se tudi jaz ne bi sekirala!

Ali so ti ušesni tumorji precej pogosti pri psih? Pa upam, da so največkrat nenevarni. Ali naredijo biopsijo, ko jih odstranijo?


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #5229 : 15 Januar 2010, 11:33:01
Želim, da bi Soči zdravila dobro prijela in da ne bi bila potrebna operacija! Me pa zanima ali je Soča ob vnetjih  otresala z glavo ali se je tudi praskala po ušesih. Ker tiste parkrat, ko je imela Ambra vnetje se je samo praskala, otresala ni še nikoli. Me je kar malo zaskrbelo, bom v ponedeljek ko bomo cepili proti steklini še jaz malo povprašala o tem. 


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5230 : 15 Januar 2010, 11:52:16
Tobi ja ti tumorji oz. tujki v ušesu so kar pogosti, v večini niso rakavi, tako da tudi biopsije ne vem če kdo naredi. Mogoče na željo lastnika. Le ti pa povzročajo vnetja, ker so notri tujki in dražijo uho.

Dada, Soča zelo malo otresa z glavo. Recimo zdaj je vstala in šla na drugi konec ležat, vmes ni niti enkrat otresla, kar bi skoraj bilo nujno glede na to kako jo mora to srednje uho bolet. Praska se tudi ne.
Ni treba bit v skrbeh, itak ti veš, da moraš bit pri Ambri pozorna na praskanje, jaz pa na morebitno občasno otresanje glave. Očitno vsak pes drugače odreagira na bolečino. Predvidevam pa, da bo Burja itak preventivno pred cepljenjem pokukal tudi v uho...ta naš prejšnji veterinar tega nikoli ni naredil, pa bi moral.  >:D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5231 : 18 Januar 2010, 19:32:23
A mogoče kdo ve, kako močan mora biti fen za njufi dlako?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #5232 : 23 Januar 2010, 17:09:43
No, pa se po dolgem času spet malo oglasim v tej temi. Sicer jo kar redno prebiram in moram pohvalit vse vaše kosmatince, so res za polubčkat :-* :-* :-*!
 Naša Ajka pa je pravkar zaključila s svojo drugo gonitvijo, ki je bila prav grozna glede na prvo. S tem mislim na vse pse iz okolice, ki so se prav lepo udomačili na našem dvorišču in vztrajno čakali.... Smo morali zelo pazit, da je ni kateri junak naskočil... ;D

Tule pa še nekaj slikic:



Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5233 : 25 Januar 2010, 09:30:47

U, *AJKA*, kakšno glavo ima vaša njufka! Čudovita je!  :-* :-* Ali boste šli delat vzrejno da bodo kakšni mladički, ko bo čas?  ;) Sem malo pozabila-Ajka je iz legla od Bibe in Erosa?

Neyka, na žalost jaz ne vem odgovora na tvoje vprašanje, ne vem, kje se SABINA skriva?!? Ona bi sigurno vedela! Jaz vem samo, da so tile feni fejst močne in kar precej glasne zadeve, pa tudi drage... :(


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #5234 : 25 Januar 2010, 12:13:08
Živjo,

kar se tiče fena, mi smo ga nabavili v trgovini Lunia:
Model PD-848H se ponaša z izjemno močjo (2600W) in brezstopenjsko regulacijo le te. To omogoča uporabo tudi na plašnih živalih, saj lahko postopek sušenja pričnemo na minimalni jakosti in jo postopoma povečujemo. Opremljen je z gibljivo cevjo dolžine 3m in tremi nastavki za usmerjanje zračnega toka. Segrevanje izpihanega zraka poteka preko samega motorja ali dodatno s pomočjo sodobnega keramičnega grelca. Temperaturo izpihanega zraka lahko tako vedno tristopenjsko izbiramo glede na trenutne potrebe. Dodatna regulacija jakosti zračnega toka se vrši z vrtljivim obročem na sami cevi.
Cena: 299,90 Evrov
Informacije na: 030/370-800 ali [email protected]

Feniramo oba psa naenkrat, feniranje traja približno štiri ure. Sem izredno zadovoljna.
Feniranje suhe dlake: posesa ves prah, dlaka kar frči po zraku.

Tobi, se opravičujem, da se nismo poslovili.

Na specialki SKVPM je Carlos prejel odl/2 in R.CAC.

LP



 

 

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #5235 : 25 Januar 2010, 15:49:29
TOBI - najprej hvala za pohvale, Ajka jih je vedno vesela...  ;D Ja, imaš prav, Ajka je potomka Bibe in Erosa in včasih si želim, da bi po Bibi povzela tudi kaj karakterja, ker je njeno čisto nasprotje - pravi hudiček!  >:D O mladičkih pa zaenkrat še ne razmišljamo, Ajka je še vedno čisto otročja in na tak način jo tudi mi dojemamo... Čeprav si potihem vsi doma želimo doživeti, da bi bila naša Ajka ponosna mamica, pa si sama zaenkrat tega še ne predstavljam. Ampak nikoli ne reci nikoli...  ;D
Kako ste se pa imeli vi na razstavi? Ste razstavljali vašega Tedija?

Lep pozdrav

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


sanika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5236 : 27 Januar 2010, 17:06:03
pozdravljeni!

Malce pozno ampak vseeno, NEYKA jaz uporabljam fen znamke DOUBLE K industries, priporočil mi ga je G. Fantur, in sicer ima dva motorja, ki ju lahko uporabljaš hkrati ali posamično odvisno od željene moči "pihanja". Nisem strokovnjak ampak moram reči da je fen zelo dober, cena je temu primerna 480evrov. Našo Kali feniram vsak večer, preden gre "spat" :).
 Prej sem imela težave, saj so se ji pojavljali hot spoti, od uporabe fena pa ni več teh težav, saj se vsak večer dlaka temeljito osuši.

lep pozdrav



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5237 : 27 Januar 2010, 18:26:19
Hvala obema za odgovor! Mene je samo skrbelo da je 2800W premalo, pa bo očitno zadoščalo :D :)

Ajka lušno :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5238 : 29 Januar 2010, 11:10:36
Wow,same lepe slikce v tej temi :)
Mi trenutno tudi neizmerno uživamo v snegcu,jaz sem že nekaj časa na "bolniški" in je ron neizmerno vesel :)


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5239 : 01 Februar 2010, 10:34:10

O, Ron se je spet malo pokazal! Lepo!  :-* Pravi dedec je! Koliko je že star? T.M.T, zaradi Rončija ti želim čimdaljšo bolniško  :P

SABINA, ni panike, saj se niste mogli posloviti od naju, če pa sva krožila vsepovsod naokrog po halah! Čestitke še enkrat za dosežen rezultat, ki je res velik uspeh! Meni se je Carlos zdel izjemen in v bistvu je še par drugih ljudi ob ringu komentiralo, da je res lep! Se mi zdi, da je oni ta drugi tako in tako zmagal samo zato, ker je bil tako velik  >:( eh, počakajmo, da se Carlos čisto naredi, pa mu ne bo para!


*AJKA*, Tedija nisem razstavljala, sva šla samo pofirbcat in preizkusit, kako bo kaj prenesel gnečo in razstavno vzdušje. In zaenkrat sem bila zadovoljna, je bil sicer najprej malo zmeden in prestrašen, po kake pol urce pa se je že veselo počil na tla in se nastavljal za čohanje po trebuščku, ne glede na to, da so se zraven tresle kletke od rohnenja kavkaških ovčarjev  :P  Bomo mogoče šli v MB, ko bo razstava na odprtem, ker priznam, da je zunaj resnično boljša atmosfera kot pa notri...

Sanika, a vaša Kali je vsak dan tako mokra, da jo moraš fenirat pred "spanjem"? Ali ni nevarno, da bi ji fen preveč osušil kožo in bi ta zato postala preobčutljiva?

Imam še eno vprašanje za vse "razstavno" izkušene: koliko šans ima na razstavi njufi, ki ni postrižen popolnoma v skladu z modnimi zapovedmi? Namreč, jaz Tedija nikakor ne bi znala sama urediti "v nulo" in v bistvu me samo to ovira, da ne načrtujem obiska malo večih razstav, ker čisto pred vsako razstavo pa res ne morem letat k vzreditelju, da mi psa uredi... Ali bi navaden pasji frizer znal postriči njufka? Oz., če bi ga jaz sama samo malo postrigla (zavesice na ušesih recimo), da ne bi naredila prevelike škode, bi bilo to dovolj?


Pa še malo Tedija...

http://s6.mojalbum.com/januar-2010-foto_14492616_17381128_17602930.jpg

http://s6.mojalbum.com/januar-2010-foto_14492616_17381128_17602927.jpg



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5240 : 01 Februar 2010, 13:06:35

Še malo Tedija tako, da se bo videlo... 8)







Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5241 : 01 Februar 2010, 14:17:06
TOBI, prosi vzreditelja, da ti malo pokaže. Pa vzemi to tako - nekje se moraš naučit.  ;) Prvič mogoče ne bo zgledat tako kot je treba, drugič tudi ne, počasi, ko večkrat strižeš se pa zverziraš in vsakič zgleda malo bolje :)

Zgleda pa ful velik  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5242 : 01 Februar 2010, 14:37:55
TOBI, prosi vzreditelja, da ti malo pokaže. Pa vzemi to tako - nekje se moraš naučit.  ;) Prvič mogoče ne bo zgledat tako kot je treba, drugič tudi ne, počasi, ko večkrat strižeš se pa zverziraš in vsakič zgleda malo bolje :)

ajajaj... saj verjetno je to res edini način, kako naj se zadeve lotim... ::) najbolje, da pregledam temo malo nazaj, vem, da ste nekaj pisale o tem, kakšne škarje so najboljše...no, bomo pred MB razstavo malo obiskali Otona, pa da vidimo, kako bo šlo dalje...

Neyka, me pa vseeno zanima, ali pride oz. je prišel  kdaj na razstavo (v ring!) kakšen neostrižen njufi in kaj si sodniki takrat mislijo?  ::)

A Tedi zgleda velik?  ;D Seveda, so slike pomanjšane, pa pes zgleda večji  :P. Sploh nimam občutka, če je velik ali ne...Ima trenutno (9 mesecev) cca. 50 kg, merit ga pa ne morem, ker se boji metra  :P, ampak takole na uč in v primerjavi s pohištvom, ki se pusti izmerit  :o :P, bi rekla, da ima čez 70 cm...mogoče okoli 72-73?  Koliko so pa vaši njufiji  še zrasli od 9. meseca dalje? Ja, proti moji psički je fejst postaven fant!  :o Ima pa zlat karakter! (vsaj do izbruha pubertete  ::) ) Je zelo nežno, cartljivo bitje, ki obožuje majhne živalce in majhne otroke!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5243 : 01 Februar 2010, 16:06:53
V teh letih sem velikokrat delala pri njufih, ampak spomnim se dveh, za tretjega pa nisem čisto sigurna. Eden je Neon, na prvi razstavi še tega nisem vedela, da se njufkote striže  :-[ na vseh ostalih je imel namesto koker španjelastih stopničasta ušesa  ::) Drugi (ali druga dva) pa so prav tako bili lastniki prvič na razstavi, v obeh primerih tudi zadnjič. Reakcije sodnikov...meni sodnik ni komentiral, prav tako ne drugemu psu. Smo pa bili to razstavljalci začetniki, druga dva niti nista nadaljevala z razstavljanjem, jaz sem bila še na parih. Kaj pa vem, po moje pes, pa še tako lep, ne bi dobil zaslužene ocene če nebi bil postrižen, če bi imel konkurenco, ki bi bila lepo urejena, sploh pa ne na pomembnejših razstavah. Ampak to je bolj moja domneva, kot potrjeno dejstvo :)

Večji del rasti je najverjetneje za njim, bo pa še nekaj časa počasi rasel. Neon je nekje do tretjega leta in pol še zrasel kakšen cm.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5244 : 01 Februar 2010, 19:28:03
Tobi,naš dedi bo poleti star 9 let :D čezadalje večja faca je...meni pa že pošteno manka šola :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5245 : 03 Februar 2010, 19:18:29
Pred točno šestimi leti je na svet prišla moja neizmerna sreča! Neon vse najboljše!




Dobil je novo igraco


In konec dneva še torto


Nekaj več utrinkov najinega dneva TUKAJ

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5246 : 03 Februar 2010, 21:07:33
Vse naibolše Neonu :-* Še čimveč lepih trenutkov!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5247 : 03 Februar 2010, 21:41:42
Prva slika. :-*

Vse najboljše Neonu!

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #5248 : 04 Februar 2010, 09:33:34
Stričku Neonu vse naj, naj, šest slinastih  :-* :-*
mu pošilja Sona, tudi Carlos se pridružuje voščilu in uživajta s svojo gazdarico.

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5249 : 04 Februar 2010, 09:45:31

ooo, Neonček, čestitke!!!  :-* :-* :-* Tudi mi ti vsi želimo vse naj, naj, naj, naj! Na slikicah izgledaš prekrasno, v živo pa si po mojem še lepši-ko bo vreme malce bolj prijazno do nas, skrbnikov, bi nujno morali organizirati kako njufi srečanje, da te spoznam tudi v živo (in vse ostale seveda!)

T.M.T-a že devet let bo! Krasno, le tako naprej!  :-* :-* :-*