Novofundlandec [Newfoundland]

T.M.T · 1817389

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5550 : 19 Februar 2014, 16:05:07
Sabina, tebi pa gre oblikovanje od rok! Jaz moram za vse imeti modelčke, ker imam dve levi roki. Pa vse najboljše Mayu-mnogo, mnogo zdravja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

lolekcek

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5552 : 15 September 2014, 17:09:31
Živijo!

Že nekaj časa spremljam tale forum in nasplošno o kužatih, še posebno o njufkotih in imam eno vprašanje! Že eno leto sem brez kužka (prejšnji, bokser Berto je umrl pri spodobnih 13 letih) in
razmišljam da je mogoče čas da si omislim novega, vendar bi sedaj imel njufija. Problem je v tem da povsod na opisih pasem piše da novofundlanec potrebuje vrt in kakšem bazenček da se ohladi v
vročih poletnih mesecih. Jaz pa živim v centru Ljubljane in še to v bloku brez dvigala. Bokser Berto je bil zunaj 3x na dan (2x po 15 min in enkrat malo daljše, 30min) in parkrat na teden kak daljši
sprehod za par ur kar mu je čisto ustrezalo! Sedaj me pa zanima ali je to sprejemljivo za njufija (bolj so problem stopnice in nič vrta, kakor sem zasledil so njufiji malo aktivni in radi lenarijo).

Zadnič sem v Tivoliju videl enega zelo lepega njufkota in lastnika sem vprašal kako imajo to oni doma in je rekel da ni problema v bloku.

Lep Pozdrav!



Daisydee

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5553 : 15 September 2014, 17:21:36
Pozdravljen! Doma imamo 3 njufke - dve rjavi in eno črno. So čudoviti psi, glede prostora res niso zahtevni, ne morem pa reči, da so lenuhi! Takšne jih ponavadi naredijo lastniki, največje veselje jim je oditi na sprehod...Stopnice, tam do prvega nadstropja niso problem (če je pes zdrav), kar je več, pa zna biti problem.



lolekcek

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5554 : 15 September 2014, 17:46:06
Ja, živim v podstrešnem stanovanju (približno 80 stopnic!), prejšnjega kužka smo nosili na vrh prvih par mesecev (ubistvu dokler smo ga lahko! ;D ) da se mu hrbtenica ni narobe razvila in je vse
bilo v redu, ko je bil težak 30 kilogramov smo obupali z prenašanjem in ni imel težav.

Lenuhi kužati niso, mislil sem bolj da se jim recimo ne da na sprehod in bi rajši še malo spali, ali pa da se na sprehodih nikamor nočejo zganiti in bi rajši šli domov na svojo blazino!  ;)



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #5555 : 15 September 2014, 20:32:47
Jaz mislim, da je stanovanje brez dvigala za njufa neprimerna lokacija predvsem zaradi velikh težav, ki se pojavijo, če začne pes zaradi različnih vzrokov šepati ali vseh možnih problemov z gibalnim aparatom, ki niso tako redke.. še posebej v starejših letih.. takrat pes ne zmore niti 1 stopnice, kaj šele več.. Lahko se tudi pozneje izkaže, da kuža nima najboljših kolkov in ne bo smel vsak dan po tolikih stopnicah..



Daisydee

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5556 : 15 September 2014, 22:11:11
Ja, tele medvedki imajo že pri dveh mesecih 10 kg in več, pri šestih mesecih pa lahko že 40 kg! Kolki in komolci se slikajo šele po enem letu starosti in s hojo po stopnicah jim lahko naredimo "medvedjo" uslugo.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #5557 : 19 September 2014, 21:39:23
V stanovanjih v visjih nadstropjih zna biti poleti problem hlajenje oz. ce ni klime, dobre izolacije, bo novofundlandec trpel.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #5558 : 18 December 2014, 11:11:56

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.