Novofundlandec [Newfoundland]

T.M.T · 1817500

M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #60 : 25 Avgust 2005, 20:37:35
aja, no super! meni so drugače med drugimi tudi rekli, da psa dobim ko bom dovolj stara in bom odgovorna. (ati je bil striktno proti, zdej se pa z njo pogovarja in vse ostalo.... ::) )


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #61 : 25 Avgust 2005, 20:47:16
M|my: je pa zgleda pri tebi čisto isto kot pri meni ;D ;D Na koncu sem imela že vse privarčevano, samo še dovoljenje za psa sem rabila ;D

Lp, Marusa


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #62 : 25 Avgust 2005, 20:54:48
hehe, pa tamle pri podpisu sklepam da si Maruša tako kot jaz :P hehe.. Maruše majo tako srečo ja ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #63 : 25 Avgust 2005, 22:04:48
Js sm mela v dveh letih, ker sem si neko posebno varčevanje omislila na banki z 10% obrestmi.  :P Pa takrat je še babica kej primaknla. Pol pa nakoncu sem samo še leglo čakala. Dovoljenje sem mela za takoj ko se v hišo vselimo. Sem pa tudi bol ko ne edini navdušenc za pse. No slavko tudi kar ampak jaz sem glavni =o)

Očitno imamo Neže še večjo srečo  ;) :D ;D


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #64 : 26 Avgust 2005, 06:58:41
hehe ... ja moj ati tut ni bil preveč vesel ko je zagledaal ogromno kepo z dolgo dlako ... zdej pa zmerej ko pride iz službe najprej k Indiju pa ga mal boža pa mu govori kako je priden pa vse sorte še ... res zdej se je čist spremenil odkar imamo Indija ... je taki cuker da se vsakemu prikupi ...  :-* :) ;)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #65 : 26 Avgust 2005, 07:30:47
M|my: je pa zgleda pri tebi čisto isto kot pri meni ;D ;D Na koncu sem imela že vse privarčevano, samo še dovoljenje za psa sem rabila ;D

kok si pa ti dala za svojo?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #66 : 26 Avgust 2005, 10:00:17
ursa so tudi po 1000 euro ali več! to je ubistvu najnižja cena z rodovnikom v Sloveniji.


joj!

potem morm it pa kar hitro na delo šparat ;D če hočem imet naslednjega psa rodovniškega njufija ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #67 : 26 Avgust 2005, 11:03:18
Urša če res načrtuješ nevfija odsvetujem nerodovniškega. (nič proti mešancem da se razume) ampak nevfiji imajo zelo radi kakšne težave s kolki, komolci, srcem,... Zaradi cene se nekateri res raje odločajo za nerodovniške, vendar je možnost tudi, da pes ne zraste v nevfa ampak v nekaj njufku podobnega ali še to ne.

Sem se pa pred kratkim z vetom pogovarjala in je omenil, da hodi k njemu precej ljudi z bernci in njufki (večina nerodovniškim) ki imajo grozne displazije. Nemalokateremu ni več pomoči. Vsem ki mate nerodovniške svetujem, da pri enem letu slikate kolke, ker prej ko se odkrije da nekaj je, bolje je. Kar se denarja tiče razmislite - če bo s psom kaj narobe, kako boste pa veterinarsko oskrbo plačali. V primeru da imaš pri rodovniškem psu pogodbo ti je vzreditelj dolžen tudi denarno in kako drugače pomagat. Čeprav rodovnik ni vedno garancija za zdravje, večinokrat pridejo ven zdravi psi, če pa genetika zafuša pač zafuša. Vem, da če bom mela nerodovniškega kdaj bo to mešanec iz zavetišča, ne bo pa čistokrvni nerodovniški. Če hočem pasmo nevfija želim to dobit.


Dobro no zdaj sem se razpisala in verjetno se še bom kdaj, ker se mi smilijo ljudje, ki vzamejo čistokrvnega rodovniškega psa po možnosti ima en ali oba od starša rodovnik in vzreditelji izjavijo, da niso šli delat vzrejnega ker se jim ne da (da se jim pa skrbet za mladiče  ::) ) Na koncu se pa izkaže da ima starša vzrejnega nista naredila - preslabi kolki npr ali odstopanje od standarda. Tu se mi pa začnejo še bolj smilit mladiči.

OK res dost ker že nakladam :P

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #68 : 26 Avgust 2005, 11:20:43
Neyka ja ja sej bo rodovniški! nerodovniškega nebi mela zato ker bi njufija tudi razstavljala ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #69 : 26 Avgust 2005, 18:19:31
ali ste šli že s njufijom na morje? kako je bilo? ali ste imeli kaj težav glede vožnje? kje ste ga imeli v prtljažniku ali na sedežu?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #70 : 26 Avgust 2005, 19:04:57
Mi z njufko nismo šli na morje, najdaljša naša tura je bila pa iz gorenjske do štajerske pa je večino spala, vozi se pa v prtljažniku. na morje če bi šli pa ne vem kam bi dali prtljago ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #71 : 26 Avgust 2005, 19:12:08
ko gremo mi kam s psom sedim jaz spredaj in dam sedež čisto nazaj ... Indi mi sedi pri nogah, včasih se vleže ...  :)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #72 : 26 Avgust 2005, 19:20:30
 :) a ste šli gdaj čez mejo?  ali se pes sploh lahko tako pelje?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #73 : 26 Avgust 2005, 19:21:51
ja baje da more met dokumente ... mi še nismo šli ker smo Indija komaj dobili! :)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #74 : 26 Avgust 2005, 19:24:04
mislim če se pes sploh lahko pelje odspredaj pod nogami? ali greš lahko čez mejo tko? kaj pa ko bo večji?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #75 : 26 Avgust 2005, 19:26:23
am do zdaj ga imamo spredaj ko je še mali (sicr ni tko mali) ... potem bomo verjetno zamenjali avto ali podrli sedeže zadaj ...  :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #76 : 26 Avgust 2005, 21:44:53
No takole je.

Mi smo z Neonom že šli na morje. Na Hrvaško. Na srečo gremo tja s kombijem, tako da ima Neon dovolj prostora med zadnjimi in prednjimi sedeži, jaz in sestrična se pač zloživa obe na tri sedeže in sva malo stišane, če pa leži, mu pa blazno paše, da noge nanj prisloniš in ni problema.

Za čez Hrvaško mejo in mejo EU potrebujete za njufka in večino ostalih psov (izjema so T.I. nevarne pasme, kajti nekatere države imajo glede uvoza le-teh stroge zakone med njimi je tudi Hrvaška) samo veljaven potni list za male živali (veljaven je, če je pes cepljen proti steklini manj kot eno leto). Za ostale države pa so potrebna še neka potrdila, ki se jih dobi pri veterinarju.

Kje naj se pes v avtu vozi. V prtljažnik normalno velikega prtljažnika odraslega njufka ne morete dat. Je preprosto prevelik. Mi problem rešimo tako, da podremo zadnje sedeže in ima cel prostor moj mali samo zase. Seveda tu nastane problem, ker se lahko potem v avtu peljeta samo dva človeka. Spredaj na sovoznikovem sedežu ali med nogami tudi ni primerno, ker pes prehitro zrase in to ni več rešitev. Nekaj časa še gre, da nekdo z njim sedi na zadnjem sedežu, potem pa spet zice podirat. V velike prtljažnike (npr. kangoojev in podobne velikosti) pa njufka komot date. Dejansko lahko po pravilniku pes sedi kjer vam paše, samo pri šoferjevih nogah ne. Ampak vprašanjeje, kje je zanj bolj varno, kje ima dovolj prostora in kje je za vas bolj varno da je (predstavljajte si, da v primeru hitrega zaviranja na vas pristane 65kg+ težak velikan)

prtljaga + njufko v avtu. Težko. Če imate velik prtljažnik in bo lahko tudi odrasla njufka ležala noter (rabi kar precej placa) naredite najbolje, če za prtljago kupite velik kovček za na streho. Če pa hodite na dopuste s prikolico pa tako ni problema. Potovalke in ostalo sranje zmečete kar vanjo.

Njufko pri vožnji ni težaven, samo mora je bit navajen. Krajši izleti pa bo prenesel daljše in krajše vožnje (mi smo se domov cjazili 10h vsake dve uri pa ustavljali). Seveda veliko ustavljanja, da lahko kuži odtoči in se napije. :D

Z njufkom na morju. Nobenega problem, samo senco in redno svežo vodo. Naš je večino vročine prespal, vsake dve uri smo ga čim bolj po senci odpeljali na divjo plažo ( 2 min iz kampa) da se je ohladil in nato spet spat v senco oz. pit vodo. Aja ne pozabit sprat vašega navihanca ko pride iz vode. Sol dlake ne bo uničila, jo bo pa po vsej verjetnosti obarvala rjavkasto. To jo bo itak ampak ne tako zelo, če ga boste spirali.

Če greste na morje kampirat. Ne pozabite ketne ali prenosnega boksa. In v primeru ketne ne pozabit dveh ključavnic (žabic), da ga lahko ornk zaklenete čez noč ali kadar je sam. Tudi če je pes cel dan zraven vas in ponavadi uboga na prvi migljaj, naj bo privezan. Vsi vemo, da so njufki firbčni psi in nekateri ljudje se psov bojijo če ne drugače ker pasem ne poznajo. Zgoraj napisano velja predvsem za boljše urejene kampe. Tisti, kjer plaže niso tako urejene in če zberete samotnejši kotiček so lahko tisti tanajbolj ubogljivi spuščeni.

Dobro spet sem napisala cel roman. Upam, da kdo to bere. Kakšna stvar vam gotovo prav pride.  ;)

+1 točka

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #77 : 27 Avgust 2005, 00:38:51
ja, mi smo že razmišljal da bi kupili tisto "trugo" za na streho ;) ;D no ja.. bomo videli ;)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #78 : 27 Avgust 2005, 08:37:11

joj!

potem morm it pa kar hitro na delo šparat ;D če hočem imet naslednjega psa rodovniškega njufija ;D


aja! pa še neki.....nisem sigurna d bom mela njufija odločam se mod njufijom in švicarskim belim ovčarjem!

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #79 : 27 Avgust 2005, 16:06:51
zdej mi je ena naredila en avatar in podpis z njufiji! ;D je z druzga foruma!

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #80 : 27 Avgust 2005, 16:31:38
super!!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #81 : 27 Avgust 2005, 17:19:55
podpis bom umaknila ker me moti!

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #82 : 29 Avgust 2005, 21:18:21
Ooo...kaj sme jaz zamudla na morju.

Ok...mi smo dali za nerodovniškega :-[ 40.000...na žalost.Imajo pa njufiji kar visoko ceno...
Je pa res,da ga jaz nisem kupila sama.Slučajno sme šparala za konja,tako da sem ga polovico plačala sam pa potem še westeren sedlo...bla,bla bla...

Na moreje še nismo šli...čeprav sem zadnjih 5 dni morila starše,da je Ron sam pa,da bi plaval...uglavnem sem jih zasikerala...čeprav ne vem kam bi ga dala.Sem pa slišala,da za prevoz psa potrebuješ zaščitno mrežo,ker so kazni kar visoke ??? ampak to je neuraden podatek ;).

Je pa Ron trenutno takšen kot pujsek...blaten od tac do uhljev.Bog ve kaj so delali z njim ;D.

Ok dosttttttttt.Pa počohajte njufote

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #83 : 29 Avgust 2005, 23:19:44
čeprav ne vem kam bi ga dala.Sem pa slišala,da za prevoz psa potrebuješ zaščitno mrežo,ker so kazni kar visoke ??? ampak to je neuraden podatek ;).

Ok dosttttttttt.Pa počohajte njufote

Prvo je tanajvečja neumnost. Ne ne potrebuješ zaščitne mreže. Sam se odločiš al ja ali ne. Noben zakon ne določa kje in kako mora pes v avtu sedet. Zaščitna mreža se meni osebno ne zdi nevemkok uporabna. Veliko boljše se mi zdi kupit oprsnico in pas za psa pa ga prvežeš.
Pa varnostno je fajn če se psa vozi na zadnjih sedežih. Tako zaradi naše varnost,.... Sem napisala v zgornjem tadolgem postu vse o vožnjah se nerada ponavljam.

Zamudila pa nisi nevem kok. Se da vse nadoknadit  ;)

Bom počohala. Lepo ti objemi vašega Rončka in mu pritisni enega slinastega.  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Binky

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 30 Avgust 2005, 04:17:29
Najprej lep pozdrav vsem skupaj! Tudi jaz sem ponosna lastnica novofundlanke, damice v srednjih letih saj je stara ze 7 let ;)  Vendar se vedno  zivahna. Polagam vsem na srce, ce kupujete psa  kupite z rodovnikom. Pri nas so na mojo zeljo (in ker je bila konec koncev psica za darilo, jaz pa obcutno premlada) kupili psico brez rodovnika. Takrat je bil tudi financni problem, oz. zakaj bi dali 150 000 za psa, ce damo lahko 40.000 pa ostalo v psa vlozimo. Psica ima displazijo kolkov vendar k sreci ne v hudi obliki tako, da je njeno zivljenje se vseeno normalno ter za nic prikrajsano. Lahko bi bilo pa veliko drugace. In vsem polagam na srece ce se odlocate  na nakup  dajte raje miljon za zdravega psa kot pa potem  miljon za veterinarje. Moje mnenje pac. Drugace pa pocohajte  vsi svoje luskane kepice se v mojem imenu  ;D Jaz bom tudi svojo, ki ravno okreva po operaciji  :-[



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #85 : 30 Avgust 2005, 08:05:37
Mislim, da se tukaj skoraj vsi strinjamo s tabo!! ;D

Tvoja naj pa lepo okreva da bo spet zdrava ;) :-*


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #86 : 30 Avgust 2005, 10:48:06
upam da bo kmalu zdrava

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #87 : 30 Avgust 2005, 11:27:05
Binky upam,da bo s tvojo damo vse ok.Pa slikic bi bili veseli ;D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Binky

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 30 Avgust 2005, 15:37:30
hvala vsem za lepe zelje. Tudi jaz ji zelim vse dobro, zaenkrat uspeva  ;) Zelela bi samo se uprasati od katerih vzrediteljev ste vzeli mladicke, ker ce z naso punco ne bo nic boljse bo v prihodnosti potrebno kupiti novega. na zalost  :( Ker bi pa rada kupila kvalitetnega (zdravega) psa bi rada zvedela kateri so kaj kvalitetni vzreditelji v sloveniji in ce so vam pri nakupu postavljali kaksne omejitve. Ker jaz oz. nasa druzina bi imela psa kot druzinskega zaenkrat se nismo in tudi majhna verjetnost da bi se spuscali v kaksno razstavljanje in vzrejo. Moznost obstaja, vendar zaenkrat me se ni prijelo :D ... mogoce  enkrat. A so vam kaj komplicirali pa postavljali kaksne zahteve? Ker enkrat sem se zanimala ze eno psico ki je bla za moje pojme in glede na to koksne zahtevo so imeli obupno predraga... 2500 eur z pogojem da ima psica vsaj 3x mladice in je polovica mladicev njihovih oz. vsaj izplacano v denarju in pod pogojam da se pes razstavlja. Od takih pa samo grem. Mi je logicno da posredujejo ce nekdo psa zanemarja ampak da mi pa z takelem pa hvala lepa. Zato me zanima ce ste tudi vi naleteli kdaj na take probleme in kdo so kaj kvalitetni vzreditelji v sloveniji?  hvala ze vnaprej za odgovor



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #89 : 30 Avgust 2005, 19:21:10
ja so kvalitetni vzreditelji. sta 2 psarni ena je larcima negra ena pa ursinus velutus. od tega je baje dejavna samo še ursinus velutus, drugače pa najdejo tudi legla, ki so rodovniška. mladički so pa odvisno od vzreditelja nekateri postavijo mejo 1000€ ali več, najmanjša cena za rodovniške je pa 700€. upam da sem ti kaj pomagala ;)