Kosmatincem prijazni lokali.

Davor · 87949

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #30 : 12 Avgust 2011, 09:09:46
kako pa je sedaj z qlandio ? vem da so svojćas bile kar velik borbe med lastniki psov in direktorjem

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 12 Avgust 2011, 09:23:29
Mogoče kdo ve, kako je s tem v BTCju in Cityparku v Ljubljani - v bistvu me zanima dostop do trgovin z opremo za ljubljenčke? Sem že kar nekajkrat mislila tja zavit, nakar mi je kapnilo, da znajo komplicirat....



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 12 Avgust 2011, 09:29:35
Ponavadi so kšni ščeneti mali problem v lokalu,skos neko bevskanje,majo komplekse k so tok mali sploh kšne čivave,kitajci mogoče kakšen terier (res redko).

Ena je bla pametna. No sj ženska,če so tebi psi kot otroci in otrok ne maraš bot pol raj doma. Take bolane pesjanarske ženske mi greje no živce,nekje pa mora bit meja razuma.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 12 Avgust 2011, 09:30:05
Mogoče kdo ve, kako je s tem v BTCju in Cityparku v Ljubljani - v bistvu me zanima dostop do trgovin z opremo za ljubljenčke? Sem že kar nekajkrat mislila tja zavit, nakar mi je kapnilo, da znajo komplicirat....
V Mr.Pet, Tukano, Zootic in Zoo Preis grejo psi komot zraven, edino za Aler ne vem, ker moraš čez celo halo, da prideš do tja. Ampak pomoje ne bi smel komplicirat. Drugače imaš pa itak mini psa, ga pa neseš do tja in je stvar rešena  :)



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 12 Avgust 2011, 09:55:52
Meni so doslej v vseh trgovinah za živali, ki se nahajajo znotraj nakupovalnih centrov pojasnili, da lahko greš z živaljo brez problema do trgovine in v trgovino. Če se vmes ne ustavljaš in ne zavijaš v druge trgovine, ti teoretično ne bi smel nihče nič reči  ;).



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #35 : 12 Avgust 2011, 10:06:08
kako pa je sedaj z qlandio ? vem da so svojćas bile kar velik borbe med lastniki psov in direktorjem

V Qlandiji (Kranj) na začetku niso imeli prepovedi in sem šla nekajkrat s psom po nakupih v neživilske trgovine in mi nihče ni nikoli nič rekel. Sedaj je pa na vhodih nalepka, da so tudi psi prepovedani. Bi pa rekla, da to ne velja za zelo majhne pse. Nazadnje se je po trgovinah sprehajal par z dvema čivavama, ki sta hodili po tleh in so bile prodajalke v trgovini z oblekami čisto navdušene nad njima. Zootic trgovina je pa zraven enega izmed vhodov in tja gre verjetno lahko vsak pes.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 22 Avgust 2011, 16:47:29
Hehe, bi rada videla, kako bi v H&M v centru Mb-ja reagirali na našega velikana... majhni psi itak da večinoma niso problem, če pa že, ga stlačiš v prenosno torbico in je zadeva rešena (kolikokrat sem že pomislila,da bi iz praktičnih razlogov morala vzeti čivavo in ne švicarja  ::)).

Jasno, v hribih in na podeželju so psi v lokalih bolj problem kot v mestih, ker se pač v malo bolj zakotnih krajih pse še vedno smatra za ene vrste živino (pa ne mislim zdaj to kot nekaj slabega, ampak na kmetih je pes večinoma čisto funkcionalna žival, ki ravno tako kot krava ali pujs nima vstopa v hišo, avto in podobno).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 22 Avgust 2011, 17:43:08
Zootic trgovina je pa zraven enega izmed vhodov in tja gre verjetno lahko vsak pes.

Glede na to, da je imela zaposlena notr "parkiranega" svojega psa (ali pa je bil od kolegice, saj ne vem), mislim da gredo lahko brez problemov psi notr.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 22 Avgust 2011, 17:54:37
V Mariboru so trije Zootici in vsi v trgovskih centrih. Ampak prodajalke zmeraj opozarjajo, da moramo, če hočemo priti s psom v trgovino, iti po taki (najkrajši in ljudem najmanj vidni) poti, da nas varnostniki v centrih ne bodo videli...  >:(
Sem enkrat hotela kupit plašček in rekla, da pridem naslednji dan s psom. Ko sem rekla, da gre za angleškega buldoga, je že bilo neprijetno, češ kako pa mislim jaz z njim priti v trgovino v trgovski center...

Zato v Zootica enostavno ne hodim več...

Žalostno, da ne tukaj po hodniku trgovskega centra ne moremo normalno sprehoditi do trgovine za male živali, v Avstriji pa lahko psi šetajo ne samo v trgovskih centrih, ampak tudi v samih trgovinah. Da o Ikei, kjer bi lahko po mnenju nekaterih marsikaj uničili, niti ne govorim...

Bulldogs... And nothing else...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #39 : 22 Avgust 2011, 17:57:02
Ko ravno omenjate Zootic v Cityparku.. Ko je bil moj se mladic, smo sli nekaj nabavljat v Zootic. Ok, ustimamo, potem je pa mami skocila se nekaj v spar iskat, jaz sem jo pa s psom cakala zraven vhoda (zraven zootica). Umaknila sem se cisto na stran, da ni bil pes nobenemu v napoto, se tam pa tam se je ustavil kdo, pa ga pobozal (itak, kjut puppy), pa ni bilo dve minuti, ko je prisel varnostnik, in me zacel nadirat naj s psom oddidem ven iz trgovine. Bolj sem mu dopovedovala, da smo bili v Zooticu, kjer so psi dovoljeni, bolj mi je tezil, da naj se spravim ven, ker v cityparku psi niso dovoljeni.  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 22 Avgust 2011, 19:34:59
Hm, no, varnostniki so itak ljudje zase.  ::) Ne vsi, da se razume, samo imajo svoje fore in svoje dneve sitne.

Pa ne vem kam gledam, ali pa je krivo to, da nisem veliko v štacunah, ampak v kranjski Qlandiji še nisem zasledila varnostnika.  ??? :D



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 23 Avgust 2011, 10:26:12
Tudi v Ljubljani v H&M sem že videla psa.
Zadnjič sem tudi pri Emporiumu na Prešernovem trgu pogledala na vrata in ni nobene nalepke... Ker sem morala iti samo na blagajno nekaj dvignit in bi komot šla Zuma z mano.. pa nisem upala  ::)
Hvalabogu lahko grejo psi na avtobus in vlak... trgovine bom že nekak preživela.  8)

htttp://www.sky-lab.si


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #42 : 23 Avgust 2011, 11:25:44
Iz lastnih izkušenj dodajam še pizzerijo Hombre (LJ - Vič, Gerbičeva), in pizzerijo Velun (Velenje). Pri obeh zelo prijazni, bili smo na terasi z dvema mladičema, ki sta tu pa tam tudi malo zalajala ali polila vodo...  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 23 Avgust 2011, 11:27:23
Hja, z malim psom v naročju naj bi bilo res bolj enostavno. Problem nastane, če se majhen kuža noče nosit v naročju, kot npr. naš recimo. Bi mi naredil tako štalo, če bi ga hotla nest, da bi mi še v prihodnje prepovedal vstopit, ha ha. No, malo heca, malo pa zares. Se strinjam, da majhnega kužka načelom  lahko malo "skriješ" in gre lažje kot s kakšno nemško dogo. Samo težijo ti pa najbrž lahko vseeno, če te opazijo.
No, sej glede teh velecentrov sem si pa mislila, da v sami trgovini za male živali že ne težijo, samo kako do tja pridit je pa druga, sploh če moraš čez celo halo.

Bi pa izpostavila še eno zelo neprijetno izkušnjo in sicer na Veliki planini - Jarški dom. Se je zadnjič eno soboto vlilo kot iz škafa in sem vprašala, če bi lahko šla s kužkom notri, glede na to, da so bili zraven še trije otroci, stari 5-7 let. Sem naletela na tak odziv, da me je kar rikverc vrglo, ko me je oskrbnik nahrulil, kaj si mislim, če ne vidim, da imajo polno ljudi in "žvali" nimajo kaj notri iskat, kar zunaj naj počaka. Zaradi otrok sem se ugriznila v jezik, ker jih res nisem imela namen vlačit po dežju. Oni so šli notri, midva pa sva vedrila pod marelo. Kljub temu, da imajo najboljšo hrano na Veliki planini, me naslednjič definitivno ne vidijo več! Saj nisem bila toliko jezna zaradi tega, ker nisem smela z njim notri, pač pa zaradi načina, kako to povejo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #44 : 23 Avgust 2011, 11:31:50
Na splošno so v planinskih kočah zelo neprijazni do psov. Zanimivo bi bilo vedet, če jo to zaradi profila ljudi , ki hodijo v hribe ali je kaj drugega zadaj ...

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #45 : 23 Avgust 2011, 11:56:05
Mene z mojim najmanjsim psom (izgleda nikakvi, nic simpaticen...) niso spustili v eno in edino gostisce v Cezsoci (vas), ces da imajo goste. Tako sem dala denar ostalim, da so meni in psu kupili kosilo (za psa seveda meso, ker je res pridno hodil daljso turo...). Samo ne grem nikoli vec tja oz. mojega denarja ne bodo videli (bom imela s sabo, ker sedaj poznam "situacijo").

Ful lepo pa so naju sprejeli naslednji dan na Bledu, v 100x bolj fensi restavraciji kot v Cezsoci, kjer sem ponovno narocila se posebej snicel za psa, brez dodatkov... (je bil presneto drag, a vreden "nalozbe"... ce bo povprasevanje po "storitvah" tudi za pse in ne le za njihove spremljevalce, jih bodo toliko raje sprejeli - denar je denar).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #46 : 23 Avgust 2011, 12:21:23
Iz lastnih izkušenj dodajam še pizzerijo Hombre (LJ - Vič, Gerbičeva), in pizzerijo Velun (Velenje). Pri obeh zelo prijazni, bili smo na terasi z dvema mladičema, ki sta tu pa tam tudi malo zalajala ali polila vodo...  :)

Kaj pa noter v lokalu? Na terasah itak večinoma povsod pustijo, če kje ne pustijo-je že bolj izjema in skrajna zategjenost.
Glede varnostnikov-večina jih je nasilnežev s tako in drugačno preteklostjo, redke svetle izjeme so ljudje kot se zagre, vljudni in človeški. Se spomim v Velenju v Interšparu je en ZP sam prišel noter in ga je varnostnik lepo ven spravljal, vabil s priboljškom, mislim da mi je celo rekel, da je poklical nekoga iz društva, da bi prišel po psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #47 : 23 Avgust 2011, 13:07:25
Težko rečem, zdaj ob večerih s prijetnejšimi temperaturami je popolna norost, da bi rinili v lokal......  :)  zaenkrat imam izkušnje samo s terasami..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 23 Avgust 2011, 19:01:27
Glede varnostnikov-večina jih je nasilnežev s tako in drugačno preteklostjo, redke svetle izjeme so ljudje kot se zagre, vljudni in človeški.

Bolj je to, da so pač tečni ker so lahko.

Je več poklicev s takimi kompleksi.  ;)



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 23 Avgust 2011, 22:28:16
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2011082305675888

Zanimiv članek, škoda da ni celi, ampak očitno bodo psi dobrodošli tudi v Mariborskem Europarku  :)


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 26 Avgust 2011, 10:24:23
V Mariboru so trije Zootici in vsi v trgovskih centrih. Ampak prodajalke zmeraj opozarjajo, da moramo, če hočemo priti s psom v trgovino, iti po taki (najkrajši in ljudem najmanj vidni) poti, da nas varnostniki v centrih ne bodo videli...  >:(

Hojla!

"Najkrajša" pot do Zootica, kjer se komot izogneš tako varnostnikom kot večini populacije, je v mariborski Qlandiji. S kužkom greš v dvigalo in ko v nadstropju izstopiš, si že takorekoč v Zooticu. Sem že zaradi našega pesjana malo čekirala situacijo in ugotovila, da je ta Zootic, glede na predpise o gibanju psov v TC, najbolje dostopen.
Druga varianta je pa, da popokaš psa v avto in ga pelješ v tako trgovino z opremo, ki je dostopna takorekoč iz avta (Tukano v Hočah, Mr. Pet na Tržaški, Zoo Rex na Pobrežju, ne vem, kako se imenuje tista na Kardeljevi,...).

Lp,
B.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #51 : 26 Avgust 2011, 11:05:25
Zanimivo. Tukaj se švercate po centru, da bi se izognili varnostnikom....Ko so pa postavili vprašanje, ali naj dovolijo vstop v Evropark s psom, so se pa  S STRANI LASTNIKOV PSOV  vsule hude kritike - da psi v trgovske centre ne sodijo pa pika. Ker ščijejo po pohištvu, se slinijo po oblačilih, da o frčeči dlaki ne izgubljam besed. Kako lahko ob tem pričakujemo sploh kakšen napredek?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 26 Avgust 2011, 11:11:42
Nisem zasledila, da so se lastniki bunili, ampak če so se, potem imajo pa res nevzgojene pse, da jim ščijejo po pohištvu, se slinijo po cotah...eh žalostno.  :(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #53 : 26 Avgust 2011, 11:17:48
Ah, saj ne njihovi...oni svojih v trgovski center ne bi vzeli, ker jim je doma lepše....ne to počnejo (oziroma bi počeli, če bi jim bil dovoljen vstop) drugi psi. Nekateri so celo izjavili, da v štacune, kjer bi bili dovoljeni psi sploh ne bi vstopili.
 


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 26 Avgust 2011, 11:28:45
Kaj je treba res pse povsod sabo vlačit. Jih ni bolje kam v naravo na sprehod peljat kot pa v zaprte prostore? Malo strpnosti tudi z vaše strani. Daj malo razmišljajte o drugil ljudeh v nakupovalnih centrih,pač niso vsi pasje ljubci in eni se grejo v te centre sprostit,nakupovat. Ni luštno,da se ti pes v štacuni pod nogam mota med tem ko obleke preletavaš.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 26 Avgust 2011, 11:34:14
Bi pa izpostavila še eno zelo neprijetno izkušnjo in sicer na Veliki planini - Jarški dom. Se je zadnjič eno soboto vlilo kot iz škafa in sem vprašala, če bi lahko šla s kužkom notri, glede na to, da so bili zraven še trije otroci, stari 5-7 let. Sem naletela na tak odziv, da me je kar rikverc vrglo, ko me je oskrbnik nahrulil, kaj si mislim, če ne vidim, da imajo polno ljudi in "žvali" nimajo kaj notri iskat, kar zunaj naj počaka. Zaradi otrok sem se ugriznila v jezik, ker jih res nisem imela namen vlačit po dežju. Oni so šli notri, midva pa sva vedrila pod marelo. Kljub temu, da imajo najboljšo hrano na Veliki planini, me naslednjič definitivno ne vidijo več! Saj nisem bila toliko jezna zaradi tega, ker nisem smela z njim notri, pač pa zaradi načina, kako to povejo.
Ooo, ja...tam res ne slovijo po prijaznosti...na splošno ::) Ta človek...ni za v javnost, dobro, da je vsaj na planini...se pa vseeno kdaj ustavimo tam, ker smo že navajeni na to >:D


Samo

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 26 Avgust 2011, 11:45:10
Zanimiv iskalnik, ki je še v izdelavi

http://www.belapika.si/iskalnik/


Dober dan!

Že kakšno leto zbiram podatke o tem, kam se lahko napotimo s svojim kosmatincem brez težav s prodajalci, natakarji, ..... in predvsem brez težav z varnostniki.

Baza podatkov je že kar simpatično narastla, zato sem se odločil postaviti portal, na katerem lahko najdete lokale, kamor gremo lahko s kužki in psi. Zaenkrat je v bazi največ gostiln vseh vrst, najde se kakšen hotel, frizer, čakam informacije o taksistih....

Če ste pri volji, prosim vse, ki to berete, da pošljete imena in lokacije kosmatincem prijaznih lokalov, da jih bomo lahko v bodoče vsi poiskali s par kliki. Zaenkrat je naslov http://www.belapika.si/iskalnik/ pravi, kmalu pa bom spletni portal postavil na svojo domeno www.kosmatinec.si.

Na tem portalu bomo iskali in vedno hitro našli tudi pasje sprehajalce, frizereje, hotele, trgovine....

Ker sem iz radijskega foha, bom v septembru zakurblal tudi Spletni radio Kosmatinec (derivat RadiaDur), ki bo umirjen nostalgičen glasbeni program z nasveti veterinarjev, kinologov in z oglasi trgovin, pasjih hotelov, frizerjev, sprehajalcev, taxijev....

Lep pozdrav, Samo Glavan (prej Dušan Uršič).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #57 : 26 Avgust 2011, 12:20:51
Citiraj
Kaj je treba res pse povsod sabo vlačit. Jih ni bolje kam v naravo na sprehod peljat kot pa v zaprte prostore? Malo strpnosti tudi z vaše strani. Daj malo razmišljajte o drugil ljudeh v nakupovalnih centrih,pač niso vsi pasje ljubci in eni se grejo v te centre sprostit,nakupovat. Ni luštno,da se ti pes v štacuni pod nogam mota med tem ko obleke preletavaš.

No evo. Ni bilo treba dolgo čakati.


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 26 Avgust 2011, 12:30:45
No evo. Ni bilo treba dolgo čakati.

Nekateri enostavno mislijo, da komaj čakamo, da bomo psa na sprehod v nakupovalna središča vozli al kaj?? Da bodo lulali po oblekah in nevem kaj. Da bom šel namensko v šoping obleke probirat ali pa po hrano s psom? Mislim, kot da ni lepše it kam v park al pa v naravo. V nakupovalnih središčih sem za pse enostavno iz praktičnega vidika (kot je zootic, ali pa če se spoti ustaviš, da ne rabiš psa v avtu puščat...)


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 26 Avgust 2011, 12:31:29
Si zelo nestrpna lanabela. Nakupovalni centri so javni in je treba razmišljati v dobrobit vseh ljudi. Če je gužva se res ni faj še psom umikat. Ena meja more bit. Pes lahko,bom pa še s konjem not uletela.
Pa kaj mate s temi lokali? Jst še nikoli nisem imela problema. Pes mirno leži ob mizi in to je to. Nisem pa neumna,da bi psa vozila v nek natrpan lokal,glasna muzika,ful ljudi,..