Pes pomaga pri učenju?

Rinchy · 2447

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
: 04 Marec 2006, 13:29:34
Za mano je naporen teden(glede šole). Bila sem vprašana 5× in pisala sem 1×.ta teden sem poskusila učenje tako,da je bila Rina zraven.Če sem se učila na postelji je ležala zraven če sem bila za mizo je ona prav tako spala.Od šestih ocen je bila samo ena nižja kot 4 ostale pa višje.Je možnost da prisotnost psa vpliva na učenje? Prej ni bila nikoli pri meni,ko sem se učila.Se mi še ni zgodilo da bi pri vseh teh predmetih dobila tako dobre ocene.
Se je komu že zgodilo,da se bolje/lažje nauči,če je v prisotnosti pes?

Pa še primer prejšnega vikenda...nikakor se nisem mogla naučit neke pesmice,pa sem šla po Rino in mi je šla v glavo takoj..mogoče zato,ker razmišljam kaj ona dela itd..ko je pa zraven pa vem da je z njo vse vredu  :)

lp,
Nina

+1 točka

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 04 Marec 2006, 14:07:48
Meni Astor ne pomaga pri učenju - ampak ravno obratno - popolnoma me dekoncentrira. Če on ne sili h meni v naročje, potem ga jaz gledam kako spi...etc. V glavnem nikakor se ne morem učit kadar je zraven - pa si ful želim. Ampak potem se samo cartava, od učenja pa ni nič.  :-[


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #2 : 04 Marec 2006, 14:31:55
Meni pa Deep pomaga pri učenju. Ko ga imam zraven, vem da ni osamljen in potem sem sproščena. In večkrat se po nekem prebranem stavku ozrem k Deepu in si to njegovo pozo zapomnim. Potem pri testu v mislih vidim njegovo pozo, potem se pa samo še spomnim, o čem sem takrat razmišljala, ali kateri stavek sem prebrala. Vem da je zakomplicirano, sam pri meni deluje :P :P :P



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 04 Marec 2006, 14:39:33
Rinchy,znano je,da psi občutijo razpoloženje in lahko sočustvujejo/tolažijo z nami.Zato pse uporabljajo v domovih s prizadetimi osebami za terapijo,prav tako v nekaterih bolnišnicah-za terapijo ljudem (kot tudi nekatere druge živali).
Žival (v tem primeru pes) tako pri nekaterih premaguje stres in pomirja-seveda ne pri vseh (recimo Scythe Astor dekoncentrira,mene pa Ron v najbolj stresnih trenutkih pomirja).Pravijo,da so nekateri hišni ljubljenčki izganjalci stresa :D.

Torej naj bi psi lahko pomagai pri učenju,vendar ne vedno in povsod.Tako,kot ne pri nekaterih terapijah.
Več o tem mislim,da je napisano v knjigi :    

Stanley Coren, Janet Walker: KAJ VEJO PSI?

+1 točka

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 04 Marec 2006, 14:51:53
TMT - pomirjanje nima veze s koncentracijo. Mene npr. Astor pomirja - ampak med učenjem me dekoncentrira s svojo prisotnostjo. Ker pač ne morem početi dveh stvari hkrati - učiti se in njega crkljati.  ::) Saj ne rečem - če bi to večkrat počela, bi se zagotovo navadila.
Drugače pa definitivno prisotnost psa pomirja - če že pogledam našo družino, kjer smo vsi malo vzkipljivi  :-[ - odkar je Astor pri nas doma so se prepiri zmanjšali za 50%. Neverjetno, a resnično.  :o


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 04 Marec 2006, 15:03:41
Tudi mene Rina pomirja.Če imam še tako slab dan me samo pogled nanjo nasmeji in razveseli  :)
Jaz se bom pa še naprej učila z Rino,ker mi očitno res pomaga.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #6 : 21 Marec 2006, 18:43:24
Jaz večinoma vse delam z lano oz. ona z mano, še ko se grem tuširat gre zraven pa pred tuš kabino stoji in me staži. ;)
Tudi učim se z njo in mi res gre vse bolje v glavo mogoče tudi zato kot ja Rinchy rekla pa tudi zato ker psi res pomirjajao. Jaz se najraje učim na postelji naslonjena na lano, ja dekoncentrira pa me to da včasih kak kakšen dedec smrči. :D

Lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 21 Marec 2006, 18:59:56
Pri meni je to zelo odvisno...

Če Neon leži in samo malo smrči je super za učit. Vem kje je pesjanar, kaj dela, nič mu ne fali. Če pa se odloči, da bo glavo tišal v moje naročje ali obvezno šetal okoli, bom pa samo gledala kdaj bo za kakšnem vogalu, kaj bo tam delal.... Najraje se z njim učim na terasi. Sem mela že zudi prav posebno gužvo v šoli pa sem prišla čez z veliko boljšimi ocenami kot če bi sedela za mizo in se učila nadvse nezanimivo zgodovino, štidirala zaguljene fizikalne naloge, razmišljala kaj za vraga je mislila profesorca za matematika s tistim čudnim stavkom, ki ne paše k nobenemu vražjemu računu... V sobi pa psa žal ne morem met ampak mislim, da bi bilo v tem primeru podobno kot na terasi.

Kar se pa pomirjanja tiče...ni ga čez Neona.  :P ::) Pridem vsa zjezena iz šole, ker je predsednik spet vtikal svoj veliki nos tja kamor ga ne bi blo treba je prvo veselje ko pridem domov vesel pes, ki ga spustim iz pesjaka in ki že sekundo kasneje pušča svojo slino na moji rokavih in se ne glede na vse trudi dati kiss. Dan se izboljša, na nikogar ne p!"%im, idiote ignoriram in se jim nasmiham ali pa celo dobim navdih za kakšno zoprno kajlo ki sproži pogled in zaveže jezike. Večerni sprehod, ki mu zdaj lahko rečem že kar sprostitev po dolgem učenju in luftanje možganov je prav odrešujoč. Vse ma čas da se vsede v možgane brez mojega nenehnega zjanja v knjige. Spet me razveseli vsaka njegova vragolija. Očitno že kar ve, kako reagirat kadar semrazlične volje. Vedno visi pi meni in se stiska kadar sem v podnu, kadar sem posebej dobre volje je nujno potrebno poiskat igračo ali pa palico in mi jo prines ter se poskušat igrat. Kadar sem jezna se sprehaja par metrov stran od mene ali raziskuje po svoje. Kaj naj rečem...zlat kuža  :-* :-* :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 28 Marec 2006, 23:52:02
prov zanimiva tema.

ja meni tudi rondo pomaga...on je tak kekec ;)...ko se učim se učim na glas in on gospod je tako vljuden da se začne valjati po postli skakat po sobi itd. ko se usedem na postlo in ko ga pokličem k sebi me pozorno posluša in gleda in na koncu je on bolj izmučen kot jaz in samo zaspi. ker vem na začetku je bil prav nesramen in je zehal pred mano itd. sploh če sm se učila zvečer. zdaj pa me posluša...ampak samo če sem na postli, če sem za mizo me čukasto gleda kdaj bom šla na posteljo in mu dovolila da gre še on gor. pomoje zato da mal iziljuje važno, da ve da more čakat da mu rečem in da me potem posluša in ne zeha. ;) samo za primer...ko smo imeli mačkona se nisem mogla učit z njim v sobi, ker je to zgledalo nekako tako da se mi je vedno ulegel na tisto stvar, ki sem jo brala, delala karkoli....sej potem se je navadil in sem mu dala na mizo njegov poušter in me tam opazoval in gledal kar je bilo kasneje res super.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 28 Marec 2006, 23:53:35
aja nekako sem tudi jaz pomirjena, če je zraven mene. se lažje skoncentriram....če je npr. dol pri očiju v pisarni samo gledam kdaj ga bo dal na dvorišče in kdaj bo kakšen prišel in bo odpru vrata in ali bo potem slučajno ušel itd. in mi gre cela ura ali je rondo noetr ali kjer koli ::) ::) ::)sliši se malo tko samo tko je ;)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras