Nov slovenski spletni portal o pasjih pasmah

pasme psov · 78885

pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Pozdravljeni ljubitelji psov,

zaživel je nov portal o pasmah psov, kjer najdete opise več kot 120 različnih pasem. Na portalu lahko preverite katera pasma vam najbolj ustreza in si ogledate fotografije različnih predstavnikov določene pasme.

Vabimo vse lastnike psov, vzreditelje ali poznavalce pasme k sodelovanju in oblikovanju vsebine novega portala www.pasme-psov.si.

Lastniki psov lahko objavite fotografije vaših ljubljenčkov, vzreditelji pa objavite prihajajoča legla.

V kolikor ste poznavalec določene pasme, vas vabimo k sodelovanju. Za več informacij nam pišite na [email protected] ali ZS.

Dobrodošel je vsak nasvet.

Najdete nas tudi na FaceBook-u na www.facebook.com/pages/Pasme-psov/253279408023474

Lep pasji pozdrav,

Ekipa pasme-psov.si



nata

  • Gost
Odgovori #1 : 10 Avgust 2011, 14:18:31
da postaviš takle portal je treba vsaj skopirat standard, če že znanja ni dovolj ....

pričakovat, da vam bomo popolnilni podatke in popravili traparije je neumno ... na koncu boste pa zadevo začeli tržiti z našim znanjem in poznavanjem določene pasme ....  ???



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 Avgust 2011, 14:29:19
Standard je namenjen predvsem strokovnjakom.
Za laike (več kot 95% lastnikov psov) standard ne pove veliko.
Naš portal vsebuje predvsem splošne informacije o izgledu in temperamentu, s katerimi si lahko laiki pomagajo pri izbiri ustrezne pasme.
Da bo pes ustrezal standardu pa mora poskrbeti vzreditelj.

Sicer pa gre za sodelovanje (win - win situacija), kjer pridobijo vsi (portal, vzreditelji ter predvsem uporabniki - laiki).



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 10 Avgust 2011, 14:32:49
No vseeno, v standardu imaš tudi osnovne podatke. pri kitajcih vam že ne drži velikost in kilaža - le to določa standard.
Tako da prosim popravite podatke pri kitajskem golem psu, glede na to kaj pravi standard.

PS: lahko si pomagate tudi z mojo spletno stranjo www.bionity.si :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 10 Avgust 2011, 14:34:09
Portal mi je vsecen (v podrobnosti se ne bom vpikovala), bi mi pa bilo (kot lastnici plemenjaka) vsec, da bi se dalo tudi te vpisovat, ne pac samo legla..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 Avgust 2011, 14:36:34
No vseeno, v standardu imaš tudi osnovne podatke. pri kitajcih vam že ne drži velikost in kilaža - le to določa standard.
Tako da prosim popravite podatke pri kitajskem golem psu, glede na to kaj pravi standard.

PS: lahko si pomagate tudi z mojo spletno stranjo www.bionity.si :)
Prav imate. Bomo takoj popravili. Hvala za opozorilo.   :)



nata

  • Gost
Odgovori #6 : 10 Avgust 2011, 14:39:04
tudi pudlji so katastrofa ... iz standarda vsaj osnovne podatke prepišite prav ... katere pasme je po vaše 40cm velik pudelj??? po vaše je lahko in srednji in velik ...

standard ni za strokovnjake ... v standardu so osnovni podatki, katere bi morali poznati VSI lastniki pasme.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 10 Avgust 2011, 14:40:46
pa dajte prosim eno realno sliko yorkija gor, ker yorkiji nikoli in pod nobenim pogojem ne smejo biti tako samo zlate barve kot je tale na sliki :) saj se da najti veliko lepih fotk, pa mogoče bo še kateri vzreditelj doniral kakšno fotko :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 10 Avgust 2011, 14:43:17
Meni so enostavno prekratki in preskromni opisi pasem - vseh pasem. Pa čeprav za laike.
Standard bi bil dobrodošel, prebere ga vsak toliko, kot se mu zdi.


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 10 Avgust 2011, 14:44:23
Portal mi je vsecen (v podrobnosti se ne bom vpikovala), bi mi pa bilo (kot lastnici plemenjaka) vsec, da bi se dalo tudi te vpisovat, ne pac samo legla..  ;)
V kolikor bo več zanimanja, bi lahko vsekakor dodali. Dobra ideja mimogrede.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 10 Avgust 2011, 14:47:56
Ojej... Obup  >:(

Ameriški Pitbull Terrier, Ameriški Staffordshirski Terrier, Bullterrier in Staffordshire Bullterrier NIKAKOR NISO pasme primerne za čuvanje!!! Od kje vam ta ideja? Psi tipa bull NIKOLI niso bili vzrejani za čuvanje česarkoli, tipični primerki teh pasem so izredno slabi čuvaji, ker so preveč prijazni do tujcev in se za čuvanje nikakor ne obnesejo. Prosim, da ne širite naokoli takih hudih dezinformacij, ker s tem delate veliko škodo. Še tega se nam manjka, da bi si ljudje te pasme omislili za čuvanje. Bi jih prej dala v kategorije primerni za družine, prijazni do otrok, primerni za agility, reševanje in frizbi, nikakor pa ne za čuvaje.  :-X



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 Avgust 2011, 14:51:43
tudi pudlji so katastrofa ... iz standarda vsaj osnovne podatke prepišite prav ... katere pasme je po vaše 40cm velik pudelj??? po vaše je lahko in srednji in velik ...

standard ni za strokovnjake ... v standardu so osnovni podatki, katere bi morali poznati VSI lastniki pasme.
Hvala za opozorilo. Velikost pasme smo popravili po FCI standardu. Menite da je sedaj v redu?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 10 Avgust 2011, 14:54:26
O fak... Sem šla še opise brat... Amstaffi in Bullterrierji se novih ukazov učijo počasneje od večine pasem?? Nimajo želje po sodelovanju z lastnikom?? A vi to resno? OMG... Res bo bolje, da se v opise pasem ne spuščate... Vse pasme tipa bull so zelo inteligentne, psi radi sodelujejo z lastnikom, so več, kot primerni za kakršnokoli šolanje, pasje športe, so res vsestransko uporabni in nikakor za njih ne velja, da bi se počasneje učili od ostalih pasem... Pa od kje vam te ideje...  ::)  Pa tudi tiste kostke oz. ocene pasme ob strani so popolnoma zgrešene...  :-\



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 10 Avgust 2011, 14:57:51
Jaz predlagam, da ko bodo bralci limali gor slikice svojih psov - predstavnikov pasme, naj obvezno zraven napišejo rodovniško ime psa. Ker sicer bo slej kot prej prišlo do zavajanj (bodo dodajali slikice "čistokrvnih" brez rodovnika).



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 10 Avgust 2011, 14:58:42
Grozno, res. Poglejte si standarde, če ste že izbrskali številke FCI standardov.... Pri staffordshirskih bulterierjih imate čisto vse podatke narobe oz sumim, da so kar prekopirani iz standarda za ameriške (in sem videla, da imate za obe pasmi isto napisano) kar se velikosti tiče. Portal je dobra ideja, ampak mi deluje nekaj na hitro skupaj spacano.

Prav tako ni resnično, da so težko učljivi. Izredno radi bodo naredili vse za svojega človeka in uživajo v sodelovanju z njim. Prav tako ameriški staffordi in ameriški pit bull terrier...

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 10 Avgust 2011, 14:59:29
Ojej... Obup  >:(

Ameriški Pitbull Terrier, Ameriški Staffordshirski Terrier, Bullterrier in Staffordshire Bullterrier NIKAKOR NISO pasme primerne za čuvanje!!! Od kje vam ta ideja? Psi tipa bull NIKOLI niso bili vzrejani za čuvanje česarkoli, tipični primerki teh pasem so izredno slabi čuvaji, ker so preveč prijazni do tujcev in se za čuvanje nikakor ne obnesejo. Prosim, da ne širite naokoli takih hudih dezinformacij, ker s tem delate veliko škodo. Še tega se nam manjka, da bi si ljudje te pasme omislili za čuvanje. Bi jih prej dala v kategorije primerni za družine, prijazni do otrok, primerni za agility, reševanje in frizbi, nikakor pa ne za čuvaje.  :-X
Vsekakor ne moremo zanemariti dejstva, da samo prisotnost teh pasem odvrne marsikaterega nepridiprava od nepremišljenega dejanja. Da, strinjam se z vami, da so to prijazne pasme (prav tako Bullmastif, Rottweiler,...), vendar vzbujajo strahospoštovanje še posebej ljudi, ki te pasme ne poznajo. Verjamem, da jih ima večina ljudi kot družinskega psa in NE na verigi.



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 10 Avgust 2011, 15:03:04
To nikakor ni pogoj za uvrstitev pod čuvaja.  ::)
Meni bi lopov doma vse pokradel. Pa imam 2 SBTja in eno pit bullko! Še gledat bi šle kaj počne...  ::)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 10 Avgust 2011, 15:03:41
Jaz predlagam, da ko bodo bralci limali gor slikice svojih psov - predstavnikov pasme, naj obvezno zraven napišejo rodovniško ime psa. Ker sicer bo slej kot prej prišlo do zavajanj (bodo dodajali slikice "čistokrvnih" brez rodovnika).
Ja, morda zna biti problem. Čeprav preverjanje tega je skoraj nemogoče. Zaenkrat lahko skrbimo za to, da odobrimo le fotografije, katere psi so dokaj lepi primerki svoje pasme.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 10 Avgust 2011, 15:04:38
Vsekakor ne moremo zanemariti dejstva, da samo prisotnost teh pasem odvrne marsikaterega nepridiprava od nepremišljenega dejanja. Da, strinjam se z vami, da so to prijazne pasme (prav tako Bullmastif, Rottweiler,...), vendar vzbujajo strahospoštovanje še posebej ljudi, ki te pasme ne poznajo. Verjamem, da jih ima večina ljudi kot družinskega psa in NE na verigi.
To, da si jih omišljajo neprimerni ljudje (prav vsaka pasma se lahko znajde v rokah neodgovornih lastnikov, niti ena pasma ni imuna na to) še ne pomeni, da so psi teh pasem v osnovi taki, kot jih vi želite predstaviti! Če se greste neko izobraževalno spletno stran s podatki o pasmah potem MORATE te pasme predstaviti v pravi luči, brez stereotipov in predsodkov!



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 10 Avgust 2011, 15:05:24
To nikakor ni pogoj za uvrstitev pod čuvaja.  ::)
Meni bi lopov doma vse pokradel. Pa imam 2 SBTja in eno pit bullko! Še gledat bi šle kaj počne...  ::)
Če bi pa nepridiprav vedel, da imate te pasme, se nikakor nebi hotel približati na več kot 1km. :)
Večja verjetnost je, da bi se približal kakšni glasni ali zlobni čivavi.



nata

  • Gost
Odgovori #20 : 10 Avgust 2011, 15:06:21
Hvala za opozorilo. Velikost pasme smo popravili po FCI standardu. Menite da je sedaj v redu?

oprostite ... KDO se gre portal pasem ... jaz ali vi??? zakaj moram jaz "menit", da je sedaj v redu??

če ste pogledali standard popravite še ostalo navlako, ki ste jo spisali ... tudi toliko niste, da bi prebrali standard in popravili vse podatke ... a vas je treba res na vse opozorit????

obup obup obup ... in vi pričakujete, da bomo vzreditelji objavljali legla pri vas????



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 10 Avgust 2011, 15:07:26
Če bi pa vedel, da imate te pasme, se nikakor nebi hotel približati na več kot 1km.
To, da se jih ljudje bojijo in imajo predsodke NE POMENI avtomatično, da so te psi primerni za čuvaja! Pa kako se lahko greste neko izobraževalno spletno stran s takimi dezinformacijami?!?!?!



nata

  • Gost
Odgovori #22 : 10 Avgust 2011, 15:08:24
šapa ... pri pudlju tudi piše, da je čuvaj  :D :D :D :D :D :D :D

vrhunski verjetno  :D :D :D :D :D :D :D



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 10 Avgust 2011, 15:09:17
Vsekakor ne moremo zanemariti dejstva, da samo prisotnost teh pasem odvrne marsikaterega nepridiprava od nepremišljenega dejanja. Da, strinjam se z vami, da so to prijazne pasme (prav tako Bullmastif, Rottweiler,...), vendar vzbujajo strahospoštovanje še posebej ljudi, ki te pasme ne poznajo. Verjamem, da jih ima večina ljudi kot družinskega psa in NE na verigi.

Predvidevam, da tudi vi ne poznate teh pasem. Če že kopirate, kopirate vsaj pravilno.  ::)



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 10 Avgust 2011, 15:33:48
no moram rect da sem pogledala samo na hitro in moje mnenje je: katastrofa :'(
bolj zavajajocih informacij o pasmah pa ze dolgo nisem videla



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 10 Avgust 2011, 15:42:00
Lahko poravljate kolikor hočete, tak način predstavitve pasem je na samo zanič ampak tudi škodljiv. Ljudje naj bi se odločali za pasme na podlagi takih opisov? Boh pomagaj, že razne enciklopedije in 101 oddaje naredijo dovolj škode,  pa so vsaj podatki iz standarda točni.

In btw, Nata, tamali cucki so načeloma dobri čuvaji - od čuvaja se ne pričakuje drugega kot alarm (lajanje)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #26 : 10 Avgust 2011, 15:43:22
Prebrala sem samo opis svoje pasme in se pridružujem zgornjim mnenjem - KATASTROFA!

Pravite, da skrbite, da je na fotografijah tipičen predstavnik pasme? Ali resno menite, da je na fotografiji šicuja SPLOH predstavnik te pasem? Saj mu niti najmanj ni podoben!

Opis je tudi prav umetniški, pa tudi podatki o višini in teži niso popolnoma natančni. Trditev, da ti psi nočejo sodelovati z vodnikom je milijon svetlobnih let od resnice. Kje ste to pobrali? Kaj je vaš vir?

Seznam bolezni - od kje?

Dajte no, v ta portal ste vložili nemalo truda kar se tiče postavitve spletne strani. Ali vam je potem pri vsebini tako zmanjkalo volje, da vam je vseeno, če je popolnoma mimo?



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 10 Avgust 2011, 15:45:21
no moram rect da sem pogledala samo na hitro in moje mnenje je: katastrofa :'(
bolj zavajajocih informacij o pasmah pa ze dolgo nisem videla

Res je, glede opisov, izgleda, ter velikosti, bi lahko bili bolj natančni in držali FCI standarda.
Pri zbiranju informacij glede treniranja, nege, temperamenta pa smo imeli kar velik izziv, saj se je v na podlagi različnih virov pojavljalo veliko različnih in celo nasprotujočih informacij (pri prav vsaki pasmi).

Zakaj je tako, ne vemo. Morda, ker imajo tudi različni vzreditelji iste pasme različna mnenja?



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 10 Avgust 2011, 15:53:58
Trditev, da ti psi nočejo sodelovati z vodnikom je milijon svetlobnih let od resnice.
Ocena treniranja je podana primerjalno. Vsekakor, ne moremo enačiti ocene sodelovanja z lastnikom nekega borderja ali belgijskega ovčarja z šicujem. Verjamem, da obstajajo primerki, ki so zelo učljivi in radi sodelujejo. Recimo obstajajo mopsi, ki trenirajo reševanje, agility , RO in se lahko brez težav kosajo v poslušnosti z najbolj poslušnimi psi (borderji ali belgijskimi ovčarji) :). Zato še ne moremo trditi, da so mopsi pasma, primerni za nekoga, ki bi si želel trenirati prej omenjene pasje športe. Ali pa, da so mopsi pasma, ki izredno rada sodeluje z vodnikom in se ekstremno hitro uči.
Čeprav po videnih primerkih mopsov, bi z veseljem spremenili ocene. :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 10 Avgust 2011, 16:02:19
dobra ideja, slaba izvedba. Žal...

Drugače pa srečno za naprej in bo treba še zelo konkretno zavihat rokave. Mislim pa, da dokler ne bo realnih opisov pasem, je kakršnokoli ocenjevanje precej zavajujoče kar se jasno vidi že ko se bullmastifa in rottija primerja s staffiji in celo enači v prijaznosti do tujcev.  :-\

Ta kratko pa potegnejo t.i. lajiki in predvsem psi

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P