STERILIZACIJA PSIČKE-kateri veterinar?

FB Lucy · 37695

FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
: 14 Avgust 2011, 19:26:33
Pozdravček!

Sva lastnika 5 mesečne psičke. Trenutno smo pred pomembno odločitvijo, kam bomo dali našo Lucy sterilizirati.... Ker dobivamo različne informacije, me zanima kateremu veterinarju bi VI zaupali oz ste zaupali, da je opravil sterilizacijo vaše psičke?  Thanks za info  8)
P.S - smo iz okolice LJ



FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Avgust 2011, 10:59:07
nobenega nasveta?  :(



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 16 Avgust 2011, 11:49:39
Tistemu,kateremu najbolj zaupaš!
Tjaša



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 Avgust 2011, 08:42:15
Moja je bila sterilizirana pri prbl. 6 mesecih v Kliniki za male živali v Lescah. nobenih komplikacij...
tako da bi kar te priporočil če nimate drugih 8)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Avgust 2011, 16:59:40
saj to je problem.... Do sedaj smo obiskovali določeno veterinarsko ambulanto, pa se je izkazalo da nebi bilo najbolj pametno tam opraviti sterilizacijo.... Mogoče kdo ve kateri vet je ok na vet. fakulteti - kliniki?



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Avgust 2011, 17:12:20
Sterilizacija je tak rutinski poseg, da je skoraj nemogoče, da bi šlo kaj narobe. Če imajo pa še anestezista poleg (kar na vf imajo) pa toliko boljše ;).



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 Avgust 2011, 17:13:04
jaz za sterilizaijo sicer ne vem. Mi smo našga kastriral pri Zaninoviču in je bilo vse bp. Še celo kap me je, ko je naslednji dan mulc bil že ok. Dobil je dva šiva?! in po petih dneh je bilo kot, da ni bil nikjer :) Tako, da kar se mene tiče priporočam.



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Avgust 2011, 20:22:50
Mi smo vedno hodili na veterinarsko kliniko - Prva klinika. Dr.Metka Šimundić je super!!! Vedno gremo k njej,ker je zelo natančna in tudi iskreno pove (zna tudi okregat, če imaš npr. predebelega psa ::) :-[). Je tudi zelo topla oseba (vsaj meni) Je ne bi zamenjala za nič na svetu. Ne vem pa če opravlja sterilizacije. Lahko se pa naročiš na posvet. Srečno!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 17 Avgust 2011, 21:42:24
Sterilizacija je tak rutinski poseg, da je skoraj nemogoče, da bi šlo kaj narobe. Če imajo pa še anestezista poleg (kar na vf imajo) pa toliko boljše ;).

No, lahko se sploh ne zbudi-zaradi narkoze.  ;)
Če hočeš sterelizacijo, moraš to izrecno povedat, to so prevezani jajčniki, psica se še vedno goni, vendar ne more prit do brejosti.
Kastracija pa je to, kjer jajčnike odstranijo in se tudi ne goni več.

Katera opcija je boljša pa sama pretehtaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Avgust 2011, 22:39:50
Bolnica za živali Postojna :) Do sedaj sem bila vedno zadovoljna. Pa če je bilo le cepljenje ali zahtevna operacija.



leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 18 Avgust 2011, 07:57:48
Priporočam vet. ambualanto Buba v Grosupljah. Gospod Kastelic je super. Sama sem iz Domžal pa se rajši zapeljem malo dlje, do veterinarja, ki mu lahko zaupam.
Lp


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #11 : 18 Avgust 2011, 07:59:57
Tudi jaz ti priporočam Postojno. Zelo so prijazni, moj pes naravnost obožuje svojo veterinarko. Nazadnje je bil kastriran, ko sem ga prišla iskat je bil živahen, nič omotičen. Pri operacijah najbolj zaupam njim, za ostale stvari pa hodim k bližjemu veterinarju.


FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 Avgust 2011, 08:59:28
hvala za info  ;D se bom pozanimala še za postojno in lesce  :)



FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Avgust 2011, 09:01:18
Aja... kaj pa dr Matko iz Topolščice? Vem da je super veterinar, da k njemu prihajajo tudi iz tujine-predvsem iz ortopedskih razlogov.... Kaj pa za sterilizacijo/kastracijo? Je tudi ok? Kdo kaj ve?



FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Avgust 2011, 09:03:46
No, lahko se sploh ne zbudi-zaradi narkoze.  ;)
Če hočeš sterelizacijo, moraš to izrecno povedat, to so prevezani jajčniki, psica se še vedno goni, vendar ne more prit do brejosti.
Kastracija pa je to, kjer jajčnike odstranijo in se tudi ne goni več.

Katera opcija je boljša pa sama pretehtaj.


Po opravljeni sterilizaciji se psica še vedno goni? Sem mislila da se ne... hja če je tako pol pa definitivno pride v upoštev kastracija..... Thanks za info  ::)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 20 Avgust 2011, 10:29:14
Sterilizacija je tak rutinski poseg, da je skoraj nemogoče, da bi šlo kaj narobe. Če imajo pa še anestezista poleg (kar na vf imajo) pa toliko boljše ;).

Tole je tako res, da jaz gledam kje s/k opravljajo ceneje. Za mačka poštimat daš v Lj 100, pri nas pa recimo samo 30€. Smo pa mi 10 let nazaj psičko sterilizirali pri Matkotu in je že takrat zrihtal tako kot mora, tako da bi zdaj tud težko kaj zašuštral  ;) Pod narkozo gre pa pes v vsakem primeru in se lahko pri vsakem veterinarju zgodi, da se ne bo zbudil, sam zarad tega ni treba neke grozne panike delat - naša mačka jo je še pri 20letih prenesla čist ok.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 20 Avgust 2011, 11:39:13
Osebno ti tudi jaz priporočam vet. ambulanto buba. ;)



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 02 Junij 2017, 12:10:19
Evo mi bomo tudi čez dober mesec opravili sterilizacijo, ko bo psička stara 6 mesecev. Pa smo isto pred veliko dilemo-kam. Do sedaj smo hodili v veterinarsko ambulanto Mačja hiša in smo zaenkrat z njihovimi storitvami zelo zadovoljni (sploh z eno veterinarko). Se pa bojimo operativnih posegov. Nekam daleč ven iz Ljubljane psičke ne bi peljali, ker imamo občasno probleme z bruhanjem. Skratka zanima me, če je že kdo steriliziral psičko v veterinarski kliniki MH? Kako ste zadovoljni? Kdo je opravil poseg? Lahko tudi kdo pove kje so oni opravili in kako so bili zadovolni? Na kaj moramo biti pozorni, ko se odločamo kam bomo dali sterilizirati psičko? Kaj povprašati? Skratka zaenkrat mislim, da bi si želela možnosti se dogovorit, da pridemo k psički preden se ta dejansko zbudi (da bi bilo za njo manj stresno) in pa če bi bilo možno dobiti potem nekakšen body in ne tistega obroča, da se ne bi lizala.

Najbolj od vsega pa nas trenutno skrbi, da bi šlo pri posegu kaj narobe in inkontinenca.

Skratka vsakakršni nasveti dobrodošli. :)

Me pa to včasih tako skrbi, da bi jo najraje kar izpustila. Ampak vem, da se jo opravi enkrat in da je v našem prmeru to najboljša opcija (poleg tega, da nas pogodba zavezuje).  :) Resnično me pa skrbi, da bi šlo kaj narobe, zato vedno iščem najboljšo opcijo. Ampak sedaj sem spraševala povsod-ogromno različnih lastnikov psov, po facebooku skupinah itd. pa je vsak rekel svojo veterinarko in da ni bilo nikakršnih problemov. Tako, da do nekega univerzalnega zaključka nisem prišla kam bi se jo dalo.  :( Tudi za MH sem od večih slišala, da je bilo brez problemov in vse tako, kot je treba. Zato se glede na to, da smo bili do sedaj pri njih, zaenkrat nagibamo k njim.

Bi bili pa dobrodošli vsakakršni komentarji.

Hvala in Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 02 Junij 2017, 12:47:04
Meni se zdi bolj od tega kje pomembno vprašanje kdaj. Kako velika je psička in ali imaš v pogodbi določeno, do katere starosti jo moraš dat sterilizirat? Komplikacije lahko nastanejo tudi pri najboljših, inkontinenca pa razen v redkih primerih ni posledica napake pri operaciji ampak se pokaže kasneje zaradi pomanjkanja hormonov. večja ko je psica, večja je verjetnost za inkontinenco. Sterilizacijo ti dovolj dobro naredi katerikoli soliden veterinar, če želiš maksimalno varnost, greš nekam, kjer imajo zraven anestezista in pred posegom opravijo vse preglede, če želiš pa nadstandard greš delat laparoskopsko.


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 02 Junij 2017, 13:46:57
Psicka bo 8.6 stara 5mesecev in ima trenutno 8.3kg. Koncne teze ne vemo, predvidevamo da bo nekje do 15kg. Ceprav je nazacetku zelo hitro rastla, sedaj pa se počasi umirja (vsaj tako se mi zdi). Mama je bila cca 7,8kg, medtem ko se za oceta ne ve. Kar se starosti tice mislim, da ni tocno doloceno kdaj naj bi se jo dalo. Mislim da je nekaj v smislu: "cimprej, seveda ob primerni starosti", nikjer pa ni navedene točne številke. Bom pa seveda še enkrat pregledala pogodbo. Vsekakor nam je veterinarka svetovala pri 6 mesecu, ne prej in ne pozneje. In tako smo se nekako odlocili za sterilizacijo pred prvo gonitvijo. Kar se inkontinence tice sem bila prepricanana, da je najpogostejsi vzrok izostanek maternice+posledicno sprememba v trebusni votlini. Potem pa naj bi začela mišica pri mehurju popuščati. Vsaj tako sem brala nekaj časa nazaj. Bi lahko prosim kaj več povedali o inkontinenci, zaradi izostanka hormona? Kdaj pa bi se vam zdelo najbolj smiselna sterilizacija za našo psičko?

Hvala in Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 02 Junij 2017, 14:40:09
1_girl dokler psica ne bo imela konstantno OK iztrebek, prebavo  nekaj mesecev zapored, je jaz ne bi dajala na noben poseg, ki ni nujen. Ker operacija je za telo stres in lahko poslabša kakršnekoli težave, ki so bile pred tem.

Pes mora biti zdrav za operativni poseg, v dobri kondiciji in dobrem splošnem počutju. Razen seveda, ko se rešujejo razne piometre tumorji, poškodbe...


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 Junij 2017, 18:27:49
Hmm par mesecev?  :-\ Potem jo lahko šele praktično po prvi gonitvi..
Glede prebave pa se bojim, da se občasnih prebavnih ne bomo nikoli znebili  :-\ Ker so že v leglu imeli težave z drisko in so zato prestavljali cepljenja. Se mi zdi, da se pri nas kar nadljuje to. Sicer saj pravim sedaj je bilo več, kot 1 mesec mir. Ni bila prisotna driska. Sedaj pa kar iznenada. Ni bilo nobene spremembe v prehrani, razen v petek sem ji dala rumenjak. Ampak se mi zdi, da ni bilo takrat takoj težav, ampak so se šele čez dan-2 začele.. Se je pa sedaj od tablete proti zajedalcem zadeva še poslabšala, tako da ne vemo-morda so bili kakšni zajedalci. Zjutraj je sicer imela popolnoma ok blato, dopoldne drisko. Potem smo ji skuhali veliko rižka, vmes pa dodali malce peletov. Ampak izgleda, da nič ne pomaga. Par dni bomo še malce počakali, ker je bilo rečeno, da so lahko prebavne tudi od zajedalcev.

Me pa resnično jezi, ker je bila prebava vmes že super. Količina se je znatno zmanjšala in trdota je bila takšna, da se je morala prav napeti (sem že mislila, da je takrat pa že preveč trdo). Sedaj pa kar nekaj.. Seveda ima sedaj spet probiotike in vse, ampak ni zaznati, da bi to karkoli pomagalo. Doma imamo še Gastro intestinal hrano, ki pa nam tudi ni pomagala nazadnje in ne vemo če je smiselno še enkrat sprobati. Včasih se mi zazdi, da ko resno rata ta problem, da hrana sploh nima vpliva. Ampak se potem samo sčasoma zrihta spet in zato morda sumim zajedalce.  :-\

Ampak glede na to, da tako iznenada vse skupaj rata, bo lahko tudi po gonitvi dobila kdaj kaj podobnega in se bo spet ponavljalo.

Sicer pa se opravičujem, to ni ravno za v to temo.  :)



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 02 Junij 2017, 18:45:21
No da ne bo pomote, sredi driske psičke vsekakor ne bi peljala na sterilizacijo. Vsekakor bi počakala, da se prebava ustali vsaj tako kot se je zadnji mesec(da ima vsaj nekaj tednov zaporedoma trdno in stabilno blato).
Ampak da bi čakala pa par mesecev, se pa bojim da bi ponovno kaj ratalo. Ali je sicer normalno za pse, da morajo biti čisto vedno brez mehkega blata? Sprašujem zato, ker se mi zdi da imamo tudi ljudje večkrat mehko pa ni neke panike. Po drugi strani pa kakor sem seznanjena, ravno po sterilizaciji ni zaželjeno preveč trdno blato, zaradi napenjanja.  :-\ Psička sicer deluje zelo pri močeh. Ima ogromno kondicije, uživa ob vragolijah itd.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 02 Junij 2017, 21:27:39
inkontinenca pri steriliziranih psicah (razen res zelo redkih primerov, ki so posledica samega posega) nastane zaradi šibkih mišic, ki zapirajo mehur, kar je posledica pomanjkanja estrogena. 

Citiraj
After a female dog is spayed, the strength of the urethral sphincter decreases in the year following surgery — and it often continues to weaken with age. Approximately 20 percent of spayed female dogs will develop incontinence within three years of being spayed.

http://www.vetstreet.com/our-pet-experts/what-you-need-to-know-about-spay-incontinence-in-female-dogs?page=2



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #25 : 02 Junij 2017, 21:57:05
Nam so veterinarji rekli, če je inkotinenca zaradi sterilizacije bi se v večini primerov lahko to izboljšalo oz popravilo s pomočjo kapljic propalin in nekih tablet? Me zanima kakšno mnenje/izkušnje imate vi glede tega?
Namreč naša psička je že cca. 8 let inkontinentna pa so najprej sumili da zaradi sterilizacije, na koncu pa ugotovili, da ni temu tako, ker ji niso čisto nobeni tableti, kapljice pomagali.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #26 : 03 Junij 2017, 05:51:24
Propalin je pri naši pomagal, pri vaši ne?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 03 Junij 2017, 09:37:09
Ena psica/pes je puščal urin zaradi oblike mehurja in so potem operativno popravili zadevo in ni več pipca puščala.

Kaj pa je vzrok pri vaši?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #28 : 03 Junij 2017, 14:41:08
Ne nic ni pomagalo, so pa potem sli delat nadaljne preiskave in so ja ugotovili, da je mehur nekam prevec zamaknjen proti medenici, pa naj bi se teoreticno resilo lahko z operacijo, ampak bi  prevec tvegali z narkozo, ker psicka ni ravno na vrhuncu z zdravjem pa niti ni bilo cist ziher da bi to sploh pomagalo, smo se zato odlocili, da boljse da dokler je ne moti in nic ne boli ostane tako kot je, se pac kombinira s pasjimi plenickami:) ker vcasih zelo pusca, vcasih cisto nic... je pa res, da kar sem se pog so vsem kapljice propalin pomagale, ce je bilo to zaradi sterilizacije :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #29 : 04 Junij 2017, 08:48:08
Mačja hiša definitivno propagira sterilizacijo še bolj kot kakšne druge klinike, mislim pa da je cena tudi ena izmed najnižjih. To, da priporočajo točno pri 6 mesecih mi je čisto mimo, ker ni nobene razlike med 5,5 ali pa 6,5 meseci.. Če je že potrebno sterilizirat je najbolje ko psica dokončno odraste pri nekje 2,3 letih ali pa vsaj po prvi gonitvi. Če ste se pa odločili že mlado sterilizirat, pa tudi nič narobe  :)