rdečica in izpadanje dlake na komolcih zlatega prinašalca

taysoncek · 6651

taysoncek

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Živjo,

sem nova na tem forumu in se opravičujem, če je ta tema že kje odprta. Imam 10 mesecev starega zlatega prinašalca in zadnje čase opažam, da mu dlaka na obeh komolcih izpada, koža pa je na tem mestu rdeča. Na drugih predelih te težave nima. Je to pogost pojav pri tej pasmi in kaj naj storim?

Lp



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 26 Avgust 2011, 08:33:59
Probaj pri veterinarju dobiti to kremico:Pana Veyxal, dela čudeže :P.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Avgust 2011, 08:51:28
Hmm, a veš, da se pri mojem dogaja isto (rumen labi)...sicer je trenutno precej na mirovanju in veliko preleži (sploh na betonu, ker mu je sicer vroče)...vendar mi je osteopatinja dejala, da zna biti za to kriva kar hrana. Da mu pač ne ustreza. Ker tudi razne kremice (ognjičeva, Bepanthen) ne pomagajo. Ima sicer samo zdrgnjeno dlako, ni brez, pa spodaj je rdečkasta koža. In dlaka na sploh mu precej izpada. V glavnem, midva bova zamenjala hrano...


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 26 Avgust 2011, 09:49:25
Normalno pri psih, ki nočejo ležati na mehki podlagi. Čez čas dobijo otrdelo debelo kožo brez dlake na komolcih.

lp ž & l & h


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 26 Avgust 2011, 10:13:34
Zaradi lezanja na trdih povrsinah se na komolcih naredijo otiscanci. Spodaj postane koza trda, razpokana, se malenkost lusci, dlaka lahko postane rdeca ali pa zacne odpadat. Je ze ena tema odprta, malo preberite.

Pri mojem razne kremice niso nic koristile, so pa otiscanci malo manjsi kot so bili (so se sami od sebe "pozdravili").

KARMEN sem sla zguglat kremo. Tole vidim, da je tudi za rane? Pa za otiscance pravis, da je super? Zanimivo :) Hvala za predlog..

Klik do opisa, ce se koga zanima.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Avgust 2011, 10:20:53
Ja, seveda je to pogosteje pri psih, ki radi ležijo na trdi podlagi. Je pa zanimivo, da je imel prejšnji pes otišance šele po 13. letu in je vsa leta ležal na trdem, ker je vse postelje uničil ::)
Ta jih ne in spi na blazini, zunaj pa se rad raztegne na betonu...plan je to odpravit oz. izboljšat ;)

Vsekakor pa ognjičeva mazila pomagajo pri takih zadevah, prav tako kreme, ki vsebujejo cink (Becutan vem, da je imel tako...za otroške ritke :))


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Avgust 2011, 11:48:24
Naš prejšnji je imel zelo zelo malo otiščancev pa je bil zunaj in star 14 let, se pa zdajšnji razvajeni marcini že hočejo delati otiščanci pa leži na blazini, je pa ko je zunaj res na betonu...mu poskušam čim bolj mazati, da se mu ne bodo že tolko kmalu videli...aja še to, kje se pa kupi ta ribja mast?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 26 Avgust 2011, 13:20:51
- so otiščanci
- pa hot spot po opisih nekaterih

Pana Veyxal je za hitro celjenje rane , za otiščance je nekaj drugega

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


taysoncek

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 Avgust 2011, 22:10:34
hvala za pomoč :) psiček res večino dneva zaradi vročine  preleži na betonu v senci, tako da je to verjetno glavni razlog za otiščance.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 Oktober 2011, 12:52:33
Moja psička ima oguljene komolce, pa povečini (90%) spi oz. leži na mehkem.  :-\ Se sicer ne obremenjujem s tem, mi je pa zanimivo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 25 Oktober 2011, 13:03:55
Očitno se nekateri enostavno bolj nagnjeni k temu.

Se je pa mojemu hitro popravilo in ima sedaj čisto lepe komolce. Sva pa v tem času res potem zamenjala hrano.
No, niti ni bilo nobene panike, samo zdrgnjena dlaka in rdečkasta koža.
Delno je takrat verjetno pomagala še krema, domača ognjičeva. Je bil pa mnenja, da je tudi okusna ::)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 25 Oktober 2011, 15:19:09
Mojem se je to proti koncu poletja naredilo, ker je non stop na betonu ležal zunaj...zdaj se mi pa zdi da je že boljše, ko ne poležava več toliko zunaj, in bolj znotraj na mehkem...imam pa tudi ognjičevo kremo, sam se mi zdi da nič ne pomaga - vsaj mojemu ne...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 Oktober 2011, 15:24:10
Beton je definitivno faktor. Moj se je isto hladil celo poletje.

Hm, ne vem kakšno kremo imaš. Moja je prav iz loja in ognjiča, na nekaj litrov količine se da še kakšno kapljico 100% eteričnega olja vanilije.
Veganska verzija je pa na bazi kokosove masti.

Sem pa že enkrat prej omenila tudi kreme s cinkom. Prav tako se obnesejo.
Pri nas se uporablja kar tisto za otroke, Becutan z dodatkom cinka. Za blazinice je tudi dobra. In zadnje dni na smrčku - si ga je čisto zdrgnil, ko je drezal tja, kamor ne bi bilo treba. Firbec pasji ::)