Razklan smrček

Gost · 8251

~Lunca~

  • Gost
: 05 Marec 2006, 15:04:10
Mene pa samo zanima, kaj pomeni izraz razklan smrček. Pri bernski planšarskih psih se to označi kot izključujoče napake. Kaj se s psom dogaja, če ima tak smrček. Ali ga je možn popraviti??
Priporočam se za čimveč informacij ;D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 05 Marec 2006, 15:08:24
JOJ... sem se že ustrašil da se je kakšna nesreča zgodila  :o

Nisem prepričan, vendar mislim da razklan smrček pomeni da je izrazita vdolbina na sredini smrčka... verjetno bo kdo drug vedel kaj več povedati o tem.

Lp, Črt



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #2 : 05 Marec 2006, 15:12:45
Ne saj za enkrat ni takih težav. Samo ker bo šel Deep na vzrejnega malo preverjam te napake in sem prišla do tega , da ne vem kaj je razklan smrček :-[ :-[



Lola

  • Gost
Odgovori #3 : 05 Marec 2006, 19:22:55
Tudi jaz ne vem kaj naj bi pomenil razklan smrček.

Lahko povem samo to, da se psom pozimi zna zgoditi da imajo smrček tak kakor da bi se nekje podrgnili, malo nacufanega.. ne vem kako naj ti biolj nazorno povem. To je samo zaradi mrazu in mine ko gre zima. Mogoče bi lahko slikala smrček da bi videla ali je to to :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 05 Marec 2006, 20:07:39
Mogoče ni mislil na razklan smrček ampak ustnjico pod njim, ti. zajčjo ustnico, ki se da lepo kirurško popraviti. obstaja še težja napaka, razcepljena čeljust in nebo. Če se ne motim, ne gre za pravo dedno bolezen ampak za prirojeno motnjo v razvoju. kljub temu taki psi niso za vzrejo.


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #5 : 05 Marec 2006, 20:09:12
No za to ne vem. Vem da na spletni strani od SKBPP piše razklan smrček ??? ???



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 05 Marec 2006, 20:14:20
Najbolje da se obrneš kar na predsednico kluba SKBPP,ti bo ona znala najbolje razložit  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #7 : 05 Marec 2006, 20:19:15
Ne saj bom prašala prej prijatelja, ki je nekaj časa delal v kinologiji, sicer sem pa pisala že vzrediteljci, pa čakam pošto ;D. Joj kok glavobolov sem poročila s to temo ;D ;D



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 05 Marec 2006, 20:25:14
Jah...važno, da dobiš odgovor...pa še tukaj ga napiši :)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 05 Marec 2006, 22:10:59
Lahko povem samo to, da se psom pozimi zna zgoditi da imajo smrček tak kakor da bi se nekje podrgnili, malo nacufanega.. ne vem kako naj ti biolj nazorno povem. To je samo zaradi mrazu in mine ko gre zima. Mogoče bi lahko slikala smrček da bi videla ali je to to :)

Govoriš o tem?
http://rina.moj-album.com/album/57379/?os=168510
Witty tako razpoka smrček kadar je zelo malo vlage (pozimi). Mislim da je to tako, kot nam razpokajo ustnice. Vrjetno bi pomagal kakšen vazelin ali kaj podobnega, pa ne vem če bi bilo to dobro za psa, kajti smrček si lahko oblizne. Jaz dam nekaj posodiz z vodo nad radijator, da se poveča vlaga in problem izgine. :)

lp, rina

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #10 : 05 Marec 2006, 22:19:49
Po moje Lunca govori o neki dedni napaki - glede na to, da se smatra razklan smrček za izključujočo napako pri berncih. Mogoče pa je to mišljena tista zareza, ki se začne na sredini smrčka (na dnu) - in če je ta zareza do vrha smrčka (običajno se nekje konča nekje na sredi smrčka - vsaj tako sem jaz pri večini psih opazla) - je to potem razklan smrček? Ne vem, samo ugibam.  :-[


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 05 Marec 2006, 22:39:41
V temi o bokserjih na .net so kaksen dan nazaj govorili o tej razklani ustnici...
(ignoriraj kreganje in skoci na del pod drugim citatom ;))

Je ena oblika zajcje ustnice, SPLIT NOSE, ce isces na Googlu.

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 06 Marec 2006, 22:27:22
Evo prilagam eno slikico razklanega neba(na desni) in razklanega smrčka(na levi).Obljubljene imam še slike,tako da ko dobim,vam prilepim.Hvala Mojci!(predsednica kluba SKBPP)

Slika

lp,
NIna

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #13 : 07 Marec 2006, 00:20:46
                   Ojla1

   Razklan nos ali SPLIT NOSE- nima nobene zveze z mrazom, zimo.... ampak je to genetska napaka, ki se prenasa naprej. Zato se taki psi avtomatsko izlocajo iz vzreje. Zgleda pa tako, kot da se nos nebi do konca zarasel skupaj. Tista crta, ki loci desno in levo stran je zelo globoka- nezarascena- in pri nekaterih psih je zelo opazna, pri drugih pa manj.

   Cao-Slavi



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 09 Marec 2006, 18:54:54
V prilogi skica razklanega smrčka.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #15 : 11 Februar 2008, 21:08:43
Mislim, da je to to.
Razklan smrček
P.S.: Glejte čisto spodnjo sliko, ob kateri piše Navarro.

Lp
Mia

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #16 : 25 Junij 2009, 13:45:19
Razklan smrček pomeni, da ima pes na sredi smrčka dolgo,globoko črto, ki deli smrček na dva dela. Po večini sta simetrična, pri nekaterih psih črta zaide in razkolje tudi nosnico. Pojav je redek, taki psi imajo gensko napako. Psi s tako napako niso primerni za vzrejo, saj se moteni geni lahko prenesejo na mladiče.
Slika, ki jo je dodalamia+zar, je odličen prikaz razklanega smrčka.

Nuša