Kovinske ovratnice

[Sharky] · 12581

[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
: 04 September 2011, 11:51:34
Zanima me, kje pri nas imajo res veliko izbiro lepih in kvalitetnih kovinskih ovratnic?



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #1 : 05 September 2011, 12:33:21
anyone?  ???



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 05 September 2011, 12:35:49
Trgovina VOMAR v Celju.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 05 September 2011, 12:40:52
Za tvojega švicarja?
V Celju- Vomar dog sport imajo pestro izbiro. (hehe vidim da me je urška prehitela) Zaradi dlake, da je ne uniči je pametno vzeti tako z dolgimi členi in ker je bele barve, meni osebno gor paše zlata barva.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 05 September 2011, 12:45:58
Jah, veliko izbire.. To je tako, vsaka pet trgovina ima pac dolocene modele, itak pri kovinskih ni blazno veliko izbire: imas srebrne ali zlate, navadne ali dvojne, polzatezne in zatezne, z normalnimi cleni ali s tistimi vecjimi ovalnimi (kateri manj pulijo dlako), potem pa se tiste tanjse, ki se bolj za razstave uporabljajo in izgledajo bolj "fensi".. Tule si recimo lahko pogledas vse mozne modele..

p.s.
Ja, Vomar v Celju ima kar pestro izbiro  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #5 : 05 September 2011, 12:58:11
uh, malo je blo treba podrezat pa se koj nabere postov  :D

hvala vsem

iščem tako z ovalnimi členi ja: http://dogmania.si/zatezna-ovratnica-5.html

samo bi rad v živo to videl, ker me skrbi, da je to precej tanka ovratnica, vsaj tako zgleda. Rad bi, da je bolj debela...

zlato...hja, sej sem že pri obesku razmišlu, a bi dal medeninastega al srebrnega, pa sem se pol odloču za slednjega. Se mi zdi da srebrno in belo še bolj paše. Tisto zlato je preveč žensko ali pa busan***  :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6 : 05 September 2011, 13:07:57
te razstavne so precej tanke ja, pa tudi ne vem kolko držijo. Jaz jih sicer običajno rabim tudi za "normalno", ampak na psih, ki ne vlečejo, tako da en tolko zdržijo, preveč pa si ne bi upala forsirat. Če pa imaš psa, ki ne vleče, potem ni problema
In ja, srebrna je prava izbira :P

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #7 : 05 September 2011, 13:58:29
uh, malo je blo treba podrezat pa se koj nabere postov  :D

hvala vsem

iščem tako z ovalnimi členi ja: http://dogmania.si/zatezna-ovratnica-5.html

samo bi rad v živo to videl, ker me skrbi, da je to precej tanka ovratnica, vsaj tako zgleda. Rad bi, da je bolj debela...

zlato...hja, sej sem že pri obesku razmišlu, a bi dal medeninastega al srebrnega, pa sem se pol odloču za slednjega. Se mi zdi da srebrno in belo še bolj paše. Tisto zlato je preveč žensko ali pa busan***  :D

Jaz imam doma tole ovratnico za mojega pinč mix-a in je res kar precej tenka (tudi za večje pse). Je pa fantastična, psa veliko lažje kontroliram z njo kot s tisto standardno- pa tudi odrgnjene kože na vratu je manj  ;D Je pa proizvajalec teh "posebno pletenih" ovratnic Camon (če se ne motim), dobi se jo pa tudi v Zooticu, tako da veš kam moraš it, če jo hočeš vidt v živo :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 06 September 2011, 02:02:13
veliko boljše so Ring5, ampak zdržijo pa te ovratnice skorajda nič. Meni je šla na psu v franže, na srečo med normalno uporabo in ne v kakšni kritični situaciji. Ne priporočam za vsak dan.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 06 September 2011, 09:07:06
Jaz uporabljam Ring5 ovratnice pri štirih naših psih tudi za vsakdanjo uporabo pa nimam z njimi nobenih problemov.Je pa res,da se znajo obnašat na povodcu ;)
Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 06 September 2011, 12:36:27
Jaz pa nimam nobene kovinske ovratnice pa prav tako nobenih problemov. Za kaj pa se sploh rabi kovinsko ovratnico, razen za tekme ala IPO?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 10 September 2011, 21:42:20
Jaz uporabljam Ring5 ovratnice pri štirih naših psih tudi za vsakdanjo uporabo pa nimam z njimi nobenih problemov.Je pa res,da se znajo obnašat na povodcu ;)
Tjaša

Jaz sem dvakrat pocukala ovratnico, da se je na vratu obrnila, pa je šla v franže. Počil je vezni člen med obročkom in vrvico ovratnice. In se mi zaradi nekvalitete ne zdi primerna za vsak dan, za na razstavo pa samo za pse, ki jim na povodcu ni trba vleči.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 10 September 2011, 21:46:26
Jaz pa nimam nobene kovinske ovratnice pa prav tako nobenih problemov. Za kaj pa se sploh rabi kovinsko ovratnico, razen za tekme ala IPO?

Morda zato, ker nekateri z vzgojo psa niso začei pravočasno, pa imajo sedaj psa, ki jih vleče po svetu in ga na navadni ovratnici niti varno ne morejo peljati na sprehod? Ker so samo povprečni ljudje in ne strokovnjaki za šolanje? Ker jim je varnost na prvem mestu, pa se jim pes z vsake druge ovratnice sname?
Meni so določene preprosto všeč, mi kul zgledajo na psih, ne delajo škode na dlaki...

Deteljica, tvoj črno-bel in črna sta driskasta, pa si ne upata vlečt, tvoja črno-rjava pa imata skupaj manj kot 10kg, tako, da je tu razlog, da ne rabiš drugačne ovratnice.

Pa ne bodite bolj papeški od papeža. Meni se včasih sedanji odnos do psov dobesedno gabi, ko mi pride v tečaj lastnik mladiča s psom in super vzgojenim otrokom, pa tako našopan z "psu se ne sme skriviti niti dlakice", da mu pri vzgoji psa zdrava pamet dobesedno odpove. Sem pa verjetno ena redkih, ki sem se pri aferi z bulmastifi ob opisih napadov teh pse na druge pse vprašala, če bi se isto zgodilo, če bi bila naša družba malo drugačna, pa ne bi bil cel halo, če bi se tak pes (ki je težji od lastnika) v javnosti pojavil z bodečo ovratnico ali teletaktom, ki ju imajo za vrhunska pripomočka za mučenje in praviloma predvsem tisti, ki ju v življenju še videli niso.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 11 September 2011, 13:19:56
Pri kovinskih je meni obvezno, da ne rjavijo. Imam Sprengerjevo, srebrno, kovinsko, nerjavečo, z ovalnimi členi, če bi kupovala, bi zdaj vzela z dolgimi členi, ampak ajd je tudi to OK.  Jaz jo uporabljam ponoči za wc sprehod, ker jo sicer s težavo ukrotim, če karkoli zašliši, vidi- žival etc (mi je ljubši halti, a tistega zna dobiti dol, zatezne pa ne more in v temi je to zelo pomembno-podnevi še kaj sliši in se drugače obnaša :-[). Njen nagon je takrat spotenciran do amena in je pač na zatezni plus kratek, standardni povodec, niti slučajno fleksi.

Osebno psu, ki še raste nikoli ne bi dala gor zatezno oz. je ne bi naravnala na zateg.

Mi pa niso všeč, če so na psih, ki se igrajo med sabo, ker se bojim za zobe, pri se radi grickajo za vrat, ovratnico in ne bi rada, da se kak zob zatakne za člen in se poškoduje ali izruva zob. (se je že zgodilo)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 12 September 2011, 11:13:14
Nisem nikol opazila, da bi psi na kovinskih ovratnicah kaj manj vlekli kot na drugačnih  ;). Je pa res,da se če vlečejo, bolj bolj davijo  :P V tem primeru halti ali lupi ali drugi "umotvori" bolj pomagajo. Od kovinskih pa bodeče blažilno vplivajo proti vlečenju zagotovo  :). Za pse, ki se snemajo, so sicer super martingal izvedbe platnenih in usnjenih ovratnic ter oprasnice. Zanimalo me je torej,  zakaj rabi prav kovinsko, ne da bi se mi zdelo kaj posebaj problematično ampak poanta v čem vidi prednost, ker jaz je ne, čist simpl, nič namigovanja zadaj. Meni se zdijo kovinske nepraktične, ker pri kratkodlakih plapolajo med tekom in padajo za ušesa vsakič, ko pes skloni glavo. Druga stvar, ki me moti je, da so odlične za krhanje zatikanje in lomljenje zob ter krempljev, če se jih pusti na psih med igro, torej jih moraš snemat, platnenih pa ni treba. Pesek v avtarju pa izgleda precej mladičkast.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 12 September 2011, 13:32:21
Jaz imam za navadne sprehode takole (v roza barvi sicer) od Hunterja (prodajajo tudi v Mr.Petu);
http://www.aporcompras.com/comprar/76182_Collar-Hunter-Round-Soft-55-cm-max.-largo-x-O-10-mm

Moja psica sicer ne vleče, če že kdaj v kakšni situaciji potegne je tale ovratnica super in "neuničljiva" - edini problem je, da se ko ni pripeta na povodec, seveda zelo "zrahlja" okrog vratu in ko pes skače ali divja, se zna zgodit tudi da se mu sname - mi smo jo lani pozimi izgubili doma na vrtu, ko je psica v snežnem metežu skakala za kepami in smo jo našli šele spomladi  :-[ - no, mogoče bi pa morala kupiti manjšo in se tudi to ne bi zgodilo.

Je sicer res zatezna, vendar se z zaponko na ovratnici da naštimat da se ovratnica ne zateguje toliko, da bi psa davilo.

Jaz sem ovratnico kupila predvsem zato, ker se je psici na dlaki vratu delal grd rob od ostalih ovratnic, pa ker pri ostalih ovratnicah (razen seveda kovinskih zatezni - jo uporabljam na treningih prevsem ker je bila predpisana za izpit - to imam od Sprengerja nekaj takega http://www.tbicatalog.com/TBICatalog2/collars/herm_sprenger_choke_chain_collar.html in je tudi odlična - jo imam že 3 leta) ne zaupam zaponkam,..

Drugače je pa res čisto odvisno za kaj se bo ovratnica potrebovala.

Vsekakor sem pri mladičih za to, da se najprej poskusi brez takih in drugačnih ovratnic, če pa lastnik vidi da ne gre in ne gre, si pa prosim ne zatiskat oči - če ne znate psa obvladat drugače, tudi jaz nimam nič proti uporabi teletakta in bodečk - zatezna v takem primeru meni niti ne pride v poštev. Je pa nekaj res, na kar si Urška pozabila - ko si govorila o "povprečnih" ljudeh - taki tudi bodečke ali teletakta ne bodo znali pravilno uporabit in bodo v tem primeru naredili lahko še veliko več škode  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 Januar 2013, 19:37:58
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AvcpEvnB0-M

 :) no ko bo tko šlo brez strahu je uporaba pravilna  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 07 Januar 2013, 19:53:46
uauuuu  :D :D :D :P :P



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 07 Januar 2013, 20:21:38
Vodnikova doslednost pri učenju hoje na popuščenem povodcu bi v trenutku postala 100%.  :D



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #19 : 07 Januar 2013, 20:21:40
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AvcpEvnB0-M

 :) no ko bo tko šlo brez strahu je uporaba pravilna  :D

To je Emily Larlham objavila na FBju. :) Se mi zdi da ravno pred kratkim. :)

Titim, ki se ne da gledat celega posnetka naj prevrti, ker je POINT šele konec.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 08 Januar 2013, 15:35:58
Study of Prong Collars in Germany
(Information about study taken from an Anne Marie Silverton Seminar)

    100 dogs were in the study. 50 used choke and 50 used prong.
    The dogs were studied for their entire lives. As dogs died, autopsies were performed.
    Of the 50 which had chokes, 48 had injuries to the neck, trachea, or back. 2 of those were determined to be genetic. The other 46 were caused by trauma.
    Of the 50 which had prongs, 2 had injuries in the neck area, 1 was determined to be genetic. 1 was caused by trauma

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 08 Januar 2013, 15:54:54
Meni osebno zatezne niso všeč. Pes, ki je osredotočen na nekaj bo ignoriral bolečino / davljenje in vse ostalo. Je več škode kot pa koristi pri takih ovratnicah.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 08 Januar 2013, 20:10:00
Study of Prong Collars in Germany
(Information about study taken from an Anne Marie Silverton Seminar)

    100 dogs were in the study. 50 used choke and 50 used prong.
    The dogs were studied for their entire lives. As dogs died, autopsies were performed.
    Of the 50 which had chokes, 48 had injuries to the neck, trachea, or back. 2 of those were determined to be genetic. The other 46 were caused by trauma.
    Of the 50 which had prongs, 2 had injuries in the neck area, 1 was determined to be genetic. 1 was caused by trauma
Sicer sama zateznih ovratnic sploh ne maram, ampak mi pa ni všeč, če se omenjajo neke doumevne študije brez ozadja. Bi lahko prosim navedla kakšno povezavo oz. informacije o tej študiji, da si lahko preberemo kaj več o temu? Bi namreč srčno rada to poslala še dalje prijateljem, da podkrepim svoje nemaranje zateznih ovratnic, vendar tega ne bi storila brez oprijemljivih informacij. Hvala.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 08 Januar 2013, 20:52:19
http://flyingpawsdogtraining.weebly.com/damage-by-choke-chains.html

Ali je res tako zelo težko uporabiti Google? Vse kar moraš vpisati je : Choke chains damage

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 08 Januar 2013, 20:59:44
V bistvu imamo kakšen članek na ta račun tudi v slovenščini (bodeča ovratnica vs zatezna ovratnica):

http://www.kd-domzale.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=19 (na koncu strani)


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 08 Januar 2013, 22:07:45
http://flyingpawsdogtraining.weebly.com/damage-by-choke-chains.html

Ali je res tako zelo težko uporabiti Google? Vse kar moraš vpisati je : Choke chains damage
Mah, verjetno ravno tako težko, kot pa vljudno odgovoriti  :)

V članku, ki si ga navedla, ni nikakršne navedbe omenjene študije iz Nemčije, kjer so opazovali 100 psov vse njihovo življenje. V bistvu je celo navedeno, da naj bi te nemške študije spadale v kategorijo urbanih mitov, kar sem že sama našla na drugih straneh, ko sem ... glej ga zlomka ... uporabila Google  :)
V članku je omenjena švedska raziskava, v kateri pa je celo zapisano: "There was no correlation between choke chain collars and back problems."
Tako da je včasih potrebno malce več, kot površno iskanje v Googlu, zato sem tudi vprašala.

Iščem pa študije v nemškem ali angleškem jeziku, ki so osredotočene prav na uporabo zateznih ovratnic (bodeče ovratnice me niti ne zanimajo, saj ne poznam nikogar, ki bi jih uporabljal), ali pa vsaj članke s konkretnimi navedbami študij. To pa vsaj z Googlom niti ni tako enostavno najti.


Pa vseeno hvala za odgovor.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 09 Januar 2013, 21:51:07
Glede na to da je napisano da je to vzeto iz seminarja Anne M.S. (Trenerka, ki zagovorja pozitivno motivacijo) se je najboljše obrniti direktno na njo in jo prositi za več podatkov. Njene kontaktne informacije so na spletu.

Kar se pa tiče težav z hrbtom... mislim da je dovolj že to da veš da pogoste poškodbe sapnika, mehkega tkiva, celo poškodbe živcev - pa čeprav piše da se to zgodi z nepravilno uporabo je zame tudi pravilna uporabo enako nevarna za psa, ker kot sem že rekla psu je vseeno če ga boli in bo ignoriral bolečino - zatezna pa ne popusti ampak se samo še bolj tesno ovija okoli vratu.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 10 Januar 2013, 15:52:30
Hm zatezna se lahko popusti samo v primeru, da jo pravilno namestiš in je primerno velika...prav tako če se pes ne obeša nanjo ali če vodnik ne obeša psa na ovratnico...zdj pa v sami praksi poznam pa zelo zelo zelo zelo zelo zelo....zeeellllloooooo... malo lastnikov, ki bi zadevo korektno uporabljali v praksi na vsakodnevnem sprehodu. In pa prav nobenega psa, ki bi zaradi uporabe (take ali drugačne) po nekaj poskusih korekcije z zatezno nehal vlečt za vedno. Skratka, ko bo kazen/korekcija zalegla za vedno se priporočam za prikaz. ;)

Prav nasprotno pa poznam precej psov (in ne minijev...so kar mrcine od 30-50kg ali več), ki so po nekajletnih poskusih vsakodnevnega korektiranja z zateznimi v dogledno kratkem času prenehali vlečt z uporabo vseh mogočih ''umotvorov'' od opreme, ki ne delujejo po principu davljenja ali zbadanja...npr. tudi z uporabo oprsnika.  ;)
Bi na kratko lahko po kmečki logiki strnila, da ni čudno...pri zmanjšanjem dotoku kisika v možgane pač ne moreš razmišljat in se učit :P

Kar se posnetka tiče...ahahahahah ja men je cel posnetek tok dober, da ga je užitek pogledat kar celega...ker tako simpatično kaže Pravilno namestitev ovratnice ::)...in mi v prvo nikakor ni šlo skupaj kaj se tip gre...potlej mi je potegnilo, da je on pravzaprav že od začetka kazal Pravilno namestitev Nase in ne na Psa  :o :D :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.