oblačila in obutev za sprehod

Lunette · 57857

roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 18 November 2011, 10:26:07
http://www.decathlon.it/inverness-50-caldo-verde-mela-id_8182138.html   A tele se da kje sprobat? Meni tole naročanje prek spleta dela težave, ker si vedno naročim narobe št. ?

Nimam pojma, če je kakšen Decathlon tudi v Sloveniji.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 18 November 2011, 10:49:45
hmmm...pravkar pa gledam malce po lovskih straneh. Sicer mi tale zelena barva še kar ne sede pa vendar so menda topli ker so podloženi z neoprenom. Se pa bojim da jih za zmerno ceno v št 37 ali 38 ne bo za dobiti v Slo.
Ima kdo izkušnje s takšnimi škornji in pa seveda kje jih kupiti?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 18 November 2011, 12:11:26
Nimam pojma, če je kakšen Decathlon tudi v Sloveniji.

Kolikor vem, ga ni. Je pa blizu Palmanove...sem bila spomladi tam.


hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 18 November 2011, 16:05:11
Lunette...jaz imam z crocsi škornji dobre izkušnje, imajo pa v njihovi trgovini na Trubarjevi v Ljubljani na izbiro več vrst škornjev in jih lahko v miru pomiriš.
Jaz jih za enkrat nosim z navadnimi nogavicami in mi je dovolj toplo, ko bo pa pritisnil mrazek, bom sigurno navlekla gor bolj debele štumfke.  ;)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 18 November 2011, 17:25:00
Kolikor vem, ga ni. Je pa blizu Palmanove...sem bila spomladi tam.

Verjetno si mislila tistega pri Udinah.
Jaz si jih bom verjetno omislila.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 18 November 2011, 18:38:07
Za v škornje toplo priporočam vložke iz filca. Razlika je ogromna. Brez njih so mi prsti zamrznili v desetih minutah sprehoda, zdaj pa mi sploh še niso (in to v navadnih nogavicah)... Če bi se že lani tega spomnila... ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 19 November 2011, 08:38:40
Am a teli vložki so kosmati ali ne? Jaz mam takšne kosmate. Me pa zanima če so kateri boljši.

http://www.irishsetterboots.com/exoflex    z vidika kako se nosijo mi celo tele zgledajo fajni, ker meni zaradi ozkega stopala in ozkih gležnjev večina škornjev žal pleše na nogi pa se mi zdi nesmiselno vsako sezono nove kupovati, če je pa isti šmoren, ko star škorenj.Vse kaže da znamo letošnjo zimo preživeti kar v teh, ki jih imam že doma. Bi si jih pa mal ''po-pimpala''  ;) Ker me žal še drugi niso toliko fascinirali. Oz bolje povedano imam sedaj preveč idej katere bi  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 19 November 2011, 09:53:19
Verjetno si mislila tistega pri Udinah.
Jaz si jih bom verjetno omislila.
Tako je. Malo naprej od Outlet village. Sta pa itak dva v smeri Benetk, Udine in Fiume Veneto. Takrat sem upala, da bom še za psa ležišče kupila, ampak tam tega sploh niso imeli :( Jaz pa že prej vse po netu pregledala in si zamislila... Očitno nimajo povsod vsega. Smo kupili stole ter samonapihljive blazine in vse lahko pohvalim, se obnesejo.
Še ostale: http://www.decathlon.it/negozi-decathlon.html#

Glede škornjev...dobro podloženi so za tak čas, kot je sedaj, super.
Ampak imam raje dvoje, tople (skibucke) za pozimi in navadne gumijaste za jesen/pomlad oz. hladno poletno deževje, ko ne moreš iti v natikačih močit nog  ;)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 19 November 2011, 11:19:06
No saj za čisti mraz in sneg so skibucki zakon. Takrat tudi nimam problema mokrih (premočenih) nog, ker je začasno zaradi temperatur vse povsod ''asfalt''  ;) Tudi pohodni alpinini gojzarji so mi za tako odlični.

Je pa vseeno težko najti škornje v katerih bi dobro hodila, pa da me nebi zeblo. Ene take čist lepo črne imam, ki so super za stopit...so pa mrzli ko hudič, ker v njih ne morem zabasat dveh parov nogavic. Zeleni so pa drugače super razen to, da so mi preširoki, ker nimajo tako malih modelov. Skratka nobeni mi niso tako zelo ok, da bi si v njih želela preživeti 4-6 ur dnevno  :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 19 November 2011, 11:21:04
Am a teli vložki so kosmati ali ne? Jaz mam takšne kosmate. Me pa zanima če so kateri boljši.
Ne, niso kosmati. Filc pač. Drugih (ta kosmatih, tistih z alu folijo in še kakšnih verjetno) še nisem sprobala, tako da ne morem primerjati. Na etiketi teh filc vložkov je pisalo, da so še posebej fajn za v škornje, tako da sem se glede na to odločila zanje. So res fajn.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 19 November 2011, 15:04:02
Tako je. Malo naprej od Outlet village. Sta pa itak dva v smeri Benetk, Udine in Fiume Veneto. Takrat sem upala, da bom še za psa ležišče kupila, ampak tam tega sploh niso imeli :( Jaz pa že prej vse po netu pregledala in si zamislila... Očitno nimajo povsod vsega. Smo kupili stole ter samonapihljive blazine in vse lahko pohvalim, se obnesejo.
Še ostale: http://www.decathlon.it/negozi-decathlon.html#

Tam pri Pordenonu je tudi trgovina. Nisem pa porajtala pasjih zadev, hvala za informacijo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 19 November 2011, 19:30:20
Ja, za pse imajo tudi....glej tu, pod "chien": http://www.decathlon.fr/C-10854-chasse
Celo hrana se najde :D
V Italiji so imeli samo za lov, ribolov in opremo za jahanje...


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 19 November 2011, 19:38:51
Superca, grem itak kmalu v Pariz in bom šla sigurno malo pobrskat tudi na pasji oddelek.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 20 November 2011, 10:48:11
Odlično. Pa poročaj potem, če boš kaj dobila. Me zanima kvaliteta itd...


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 19 Januar 2012, 18:26:23
Evo da malo osvežim.
Nabavila sem si goretex Jack Wolfskin nizke treking čevlje. V uporabi kak mesec pa so toooookkk super za hodit ,da ne morm verjamat  :o aja pa še klasično po njihovo potačkani so. Da lahko vsi tačke z njimi pretegnemo.  8) za enkrat zadovoljna z modelom in uporabnostjo. Več mora pa še čas pokazati.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #45 : 29 Avgust 2012, 21:40:23
Obujam temo...Salamonkam bo počasi nastopil konec, podplati so že fajn ponucani in za laufat res ne bodo več dolgo...Defenitivno pa niso več za na blato in mokro travo, spolzek teren.
Iščem superge, nepremočljive z membrano za agility laufat. Razmiščljam o Salamon speedcross, kakih kopačkah. Pozna še kdo kake firme in modele, ki imajo grob-bunkast, špičast podplat primeren za blaten, moker in spolzek teren?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 30 Avgust 2012, 17:55:39
Oj, jaz sem si v zadnjem času omislila tele: http://www.merrell.si/en-au/19231m/0/mens/avian_light_vent.htm. Iskala sem nekaj trdnejšega, da bom imela čevelj lahko za pohode po različnem terenu in hkrati dovolj lahkega in prožnega, da bo uporaben tudi za tek po makadamih, travi,... Po nešteto sprobanih čevljih in supergah so se moji nogi še najbolj dopadli tile. Zaenkrat se mi obnesejo. Podplat je grob in videti kvaliteten (torej da se ne znuca 'iz danes na jutri'), ne vem pa kaj ti rabiš. Vzemi to bolj kot eno od idej...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 30 Avgust 2012, 19:28:33

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 31 Avgust 2012, 08:52:01
Za takole se obnesejo nizki pohodni čevlji oz. nekakšen miks med tekaškimi/treking supergi in gojzarji. V njih se da vse, ampak res pa niso za neke maratone :D

Imam pa jaz za sprehode stare Nike superge, ki so mišljene za off-road tek, mislim, da so delno usnjene, delno pa Gore-tex, ampak so mi takoj (že pred nekaj leti) premočile...in to ne v kakšnem hudem deževju in lužah. Dovolj je bila mokra trava :-X

Kje pa se kupi palerino? Ne Tweety varianto, ampak kakšno normalno ;D Za otroke najdeš toliko lepih, zase pa... ::)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #49 : 31 Avgust 2012, 09:59:43
Kje pa se kupi palerino? Ne Tweety varianto, ampak kakšno normalno ;D Za otroke najdeš toliko lepih, zase pa... ::)
V Lidlu jih bodo meli od 3.9.  ;D http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si/hs.xsl/index_27039.htm

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 31 Avgust 2012, 11:00:19
Tnx, Rinchy  :)
Hmm, samo te palerine so res...no, palerine :D  >:D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #51 : 31 Avgust 2012, 11:41:23
V Lidlu in Hoferju se res splača kupovati oblačila za pasje aktivnosti, ker so poceni in jih ni škoda, če se hitro uničijo.

Čara, mogoče bi tebi prav prišle Dita superge?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


planetpsov

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 31 Avgust 2012, 11:49:55
Jaz bi svetoval glede čevljev Lasportiva ali Garmont. Poglej na internetni strani od Igluja.

Še vedno sem zagovornik teh dveh blagovnih znamk :)

lp
Miha



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #53 : 31 Avgust 2012, 12:07:00
Dita bi prišle v poštev, če bi jih imela priliko pred nakupom sprobat na nogi. Bom še vse te čevlje pregledala in sprobala kar ste jih omenile. Edinole Merrell cvikam, ker so trem poznanim po kratkotrajni uporabi v hribih odstopilo podplati, kar pa ni OK.

Nike pa moji nogi ne paše, so preozki modeli, sem nad Nike prd 5 leti obupala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #54 : 15 Oktober 2012, 10:00:00
Po preizkušnjah na nogi, tuhtanju o materialeh...Sem septembra kupila Asics gel trail lahar. Z njimi sem zadovoljna, oprijem je BP. Je pa res, da moje pseto ni med hitrimi psi in ne šprintam ampak bolj trimčkam.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 15 Oktober 2012, 12:57:42
Jaz sem pa pravkar s sprehoda in sem ugotovila, da bi rabila kar ribiške škornje - res do riti :o Pa sem sicer umazana tudi po hrbtu...velike in dolge palice me pač povsod zadanejo. Ne znam se še dobro izmikat :-X >:D


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 20 Avgust 2013, 18:29:25
Ni oblačilo, ni obutev, je pa zanimivo  :P

A uporablja kdo naglavne svetilke? Zdaj za po temi. Kakšno, kako...pač žnj izkušnje  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #57 : 20 Avgust 2013, 18:35:01
Jap, to se pri nas kar uporablja. 1 sencorjevo led, 2 accu in 1 superbeam

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 20 Avgust 2013, 18:58:08
Jap, to se pri nas kar uporablja. 1 sencorjevo led, 2 accu in 1 superbeam
Prevod za laika na področju svetilništva, prosim  :)

Mam doma eno naglavno nimampojmafirme gre pa najbrž za eno čip-šop varianto. Men gre skrajno na živce, ker me ''žuli'', če pa je na rahlo pa dol leze  ::) Samo glede na to da rada fraj rok hodim na sprehod mi pa one ročne spljoh ne sedejo. Bi dobro alternativo. Pa ni nujno da drago (beri zaželjeno solidno poceni)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #59 : 20 Avgust 2013, 20:30:56
Firme so Sencor, Accu, Superbeam  :) Vse z možnostjo nastavljanja trakov čez bučo in vse super. Superbeam pa sploh, tak močej sij da dol padeš!
Kje se dobijo pa težko povem, te reči ima foter čez.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!