oblačila in obutev za sprehod

Lunette · 57866

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #60 : 20 Avgust 2013, 20:38:29
Prevod za laika na področju svetilništva, prosim  :)

Mam doma eno naglavno nimampojmafirme gre pa najbrž za eno čip-šop varianto. Men gre skrajno na živce, ker me ''žuli'', če pa je na rahlo pa dol leze  ::) Samo glede na to da rada fraj rok hodim na sprehod mi pa one ročne spljoh ne sedejo. Bi dobro alternativo. Pa ni nujno da drago (beri zaželjeno solidno poceni)

bodi kul pa nabavi naglavno od Petzla

drugače pa svetujem tako na AAA baterije, tisti CR2V al kaj gumbki so precej dražji in precej manj ša trajalo


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #61 : 20 Avgust 2013, 22:04:02
Jaz imam Petzlovo Tikkino (na AAA baterije in LED zarnice). Povsem zadovoljna.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #62 : 20 Avgust 2013, 22:31:04
A se vam nic vesce in podobne zuzelke ne zaletavajo v glavo?

ZgaGa


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 20 Avgust 2013, 22:39:45
A uporablja kdo naglavne svetilke? Zdaj za po temi. Kakšno, kako...pač žnj izkušnje  :)

Jaz sem lani, ko sem nisem mogla sprijazniti z jesenskim krajšanjem dneva, skoraj doktorirala iz teh naglavnih lučk. Ker tudi hribolazim, je morala biti ustrezno močna (in kvalitetna), ampak ker sem jo želela uporabljati na vsakodnevnih (nočnih, gozdnih) pasjih sprehodih, tudi ustrezno komot in lahka na glavi. Pa da ne izgledaš kot rudar. ;D

Odločila sem se za Petzlovo Tikko XP2 (http://www.petzl.com/us/node/16803) - in je super. Izredno močna svetilnost, dolg snop (sem jo imela priliko primerjati s par drugimi naglavnimi lučkami ali ročnimi baterijami - primerjave ni), zelo lahka in udobna na glavi, omgoča tudi udoben tek, ne da bi plesala na glavi. Pozabiš, da jo imaš.

To je Petzlov maksimalni model za vsakdanjo rabo v smislu razmerja med udobjem in svetilnostjo. Močna svetilnost ni nujna na vseh poteh, je pa velik problem, če jo potrebuješ (črnočrna tema + živalski šumi, pa bi rad preveril, ali je to divja svinja ali srna  ;D) in je nimaš. Naslednja kategorija pri Petzlu sta MYO in NAO, ki pa bi bila primerna za gorništvo in zahtevnejšo rabo, za tek in vsakdanje pohode oz pasje sprehajanje pa ne (MYO sem preizkusila na glavi in je pretežka, jo pa nekateri uporabljajo tudi za tek - za to se mi ne zdi potrebna, ker pri teku rabiš močno točkovno osvetljenost pred sabo, ne pa dolgega snopa.)

Cena tam nekaj pod 50 eur - ni malo, vendar bo trajala. Če se včlaniš v Hervis vsake toliko pošiljajo bone z 20% popustom na karkoli, in takrat se jo res splača vzeti. Ali pa kaka druga akcija - storži v Kibubi npr.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 21 Avgust 2013, 11:26:18
O hvala za izčrpne odgovore.  :) Saj malce brskam po spletu, pa vendar je fajn slišat iz prve roke v enaki namenski uporabi  ;) Ne rabim za gore, kolo, tek...za šetkat po temi s psi...med srnami  :D

Če prav sledim je med Tikkino in Tikko razlika. Bitna razlika, zakaj, kako...?
One tadruge firme morm pa še prebrskat. Preveč je tega!  :D

Kaj pa IR senzorji ??? A to je zato, da komu direkt v učke ne svetiš, da se ugasne al kako...ne štekam uporabne ''dimenzije'' teh senzorjev.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #65 : 21 Avgust 2013, 12:17:41
Predvsem v moci svetlobe. Tikkina ima dve led zarnici, Tikka jih ima vec. Vem, da ima Tikka tudi funkcijo (vsaj nekateri modeli), za utripanje.
Meni je za nase vecerne sprehode Tikkina dovolj. Se pa ne sprehajam po gozdu, ampak po odprtem (ob neosvetljeni cesti, oz. po travniku), ima dva razlicna snopa, jaz jima v sali recem "ta dolge" in "ta kratke" luci. ::) Ens nop je ozji in sveti dlje, ko so baterije ok, to pomeni da se da relativno dobro osvetlit na nekje 30 m (vidis ali je macka ali lisica).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 21 Avgust 2013, 12:34:12
No tako razlago rabim  :D
Ja pri nas tudi travniki, precej velike ravne površine, umes koruza. Ni mi toliko silno pomembno, da bi mogla pred medvedom bežat  :P Svinje se čuje pa so na naši strani redke (niso pa tudi ne čisto nemogoče). A se za to niti ne sekiram, ker z našo bando se to oceni brez luči.  :D Nakažejo in precej lepo ''povejo'' kdo ali kaj 8) Mislim, da kar dlje od svetilnosti lučke.  ;D
Res rabim za to, da ne zagazim v blato, luknjo, in za eno osnovo vidnosti. Vem, da bi za to bila dovolj ena najbolj brezvezna a bi vseeno rada izbrala optimum. Da nisi ko rudar  ;D in da je udobna. Ta sedaj je res smotano težka, pa še leze mi dol in nervira.

Če Tikkina sveti do 30m bi prosila še iz prve roke za info kako daleč ''tadolge luči'' svetijo pri Tikki.
Koliko časa pa svetijo baterije pri eni in drugi?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 21 Avgust 2013, 17:27:25
Tikka XP2 ima 4 bele led lučke, doseg 68 metrov, 5 načinov svetilnosti (dolg in kratek snop ter utripanje bele luči ter dolg snop in utripanje rdeče), spremembo fokusa - nastaviš si, ali bo snop bolj "dolg in ozek" (vidiš dlje), ali pa bo širok (osvetli okolico) ali kombinacija, nastavitev prav pride tudi v megli (moraš skrajšati in razpršiti snop, da se svetloba ne odbija). Premore tudi SOS piščalko.  ;D (grozno glasna).

Uradno je doba svetilnosti z baterijami 190 ur, vendar jo je fino zamenjati prej, ker začne s šibenjem baterij šibeti tudi svetilnost (mene to moti). Da se dokupiti tudi akumulatorska baterija, ki jo polniš na elektriko, kot od mobilca npr, vendar mislim, da omogoča malo šibkejšo svetilnost (jaz jo imam, vendar je še nisem preizkusila). Male alkalne baterije so npr v Hoferju ipd itak precej poceni. Če jo boš kupovala, pazi, da so na ovitku ti podatki - 68m, 190ur. Stara serija ima slabšo svetilnost in domet, marketing pač - vsake toliko malce ažurirajo modele, da folk silijo v nakup novih.  ;D

Tikka XP2 je, kot rečeno, maksimalni model Petzla za vsakdanjo rabo. Mislim, da se jih v Iglu športu v BTC da prijeti tudi v roke in preizkusiti na glavi.

Za kake sprehode na odprtem so tudi Tikkine OK, za resno gozdno rabo pozimi pa znajo biti premalo. Jaz sem kolebala med MYO (precej močnejša in težja), pa je Tikka XP super tudi za resno rabo.

Kot opisuješ, ti bo sicer Tikkina povsem dovolj, če pa imaš namen kdaj zaviti še kam izven odprtega, pa priporočam XP. Ni nujno, da vedno uporabljaš maksimalno svetilnost in maksimalni snop, ju pa včasih potrebuješ in takrat si res ne želiš s sabo nositi še kake rudarske svetilke v ruzaku, just in case. :o





čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #68 : 21 Avgust 2013, 22:29:08
Ena naša ima tudi rdečo svetlobo, ki ni tako moteča za živali, menda je prav to njen namen.
Drugače pa imaš zadeve, ki svetijo 200 ur. Naše so vse take, da imajo baterije, ki se polnilo, ena ima neke specialne mici baterije.
To so igračke in veselje od fotra, jaz jih samo uporabljam.  ;D Da ne omenjam število ročnih baterij, ena je celo teleskopska.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 15 September 2013, 18:51:41
Hoj,
pred nedavnim sem si nabavila tole naglavno lučko. Zaenkrat sem zelo zadovoljna, dosti bolj kot s prejšnjo. Je praktična, udobna za nosit (zaradi traku po vrhu glave ne leze dol), enostavna za uporabo, dovolj močna (do 200 lumnov) in po dosedanjih izkušnjah je preklop za nastavljanje naklona dovolj tog, da lučka ne 'pada dol' (moja prejšnja lučka je bila prav zaradi grozno slabega sistema za nastavljanje naklona zame povsem neuporabna). Primerna je za hojo in prav gotovo tudi za tek (za tečt je sicer zaradi poškodbe še nisem sprobala). Ima led svetlobo, pa tudi rdečo. Sicer ni ravno poceni, ampak zaenkrat lahko rečem, da je upravičila ta znesek...
Aja, v trgovini jo imajo razstavljeno, tako da se jo pred nakupom lahko preizkusi. Garancija traja 3 leta.
Lp



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 12 Oktober 2013, 15:44:14
Za sedaj smo pa res nabavili Tikkino. Ma je res. Čisto solidna za našo uporabo. Vsaj po občutku sveti dlje od napisanega oz. sveti toliko dlje v medli svetlobi da mi je ravno prav uporabna.
A ko veš, da gre tudi bolje te po malem mika  :D Počasi ko bom zbrala več info in predvsem nekaj dodatnih everčkov bodo tole dobrodošle info.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 13 Oktober 2013, 00:05:36
Zdaj prihaja Tikka RXP. 180 lumnov. Pa ca. 100 eur bo. Smrk in ti vedno novi gadžeti, za katere ni denarja. :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #72 : 02 December 2013, 20:10:58
Moje Dita hlače se trgajo :( In ker sem lih zamudla naročilo.... A ima kdo kake izkušnje z Owney UNISEX HLAČE "NEW RAIN"? kako so številke in kako je res nepremočljivo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #73 : 02 December 2013, 21:24:04
Od cesa se ti pa trgajo, a so preperele ???

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #74 : 02 December 2013, 22:42:03
Ne. Jaz sem jih zapela med zadrgo od gamaš, že lani. Zdaj se mi pa trga naprej.  :-\ 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #75 : 16 December 2015, 18:31:40
Vse vesela sem ugotovila, da je pri nas možno dobiti jakno, zelo uporabno za pasje sprehode (ima precej žepov).
Pinewood Dog Sports (uvoznik BP dostavi v SLO enemu izmed njegovih prodajalcev)

http://www.pinewood.eu/si/proizvodi/pinewood-dog-sports/pinewood-dog-sports

Cena je sicer visoka, ampak, če dobro služi namenu...cca 150€.

Zasledila sem pa še ene jakne, ampak jih v SLO zaenkrat še ni, je pa zasoljena cena cca 250€ na švedskem
Arrak (Outdoor/originaljacke)  http://www.arrakoutdoor.se/jackor

In mimogrede Owney nepremočljive hlače-ne premočijo in so super že drugo leto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!