Naš angleški bulldog.

gridzo · 2706

gridzo

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 03 September 2011, 21:13:06
Lep pozdrav!!!
Doma imamo 1,5 leta starega angleškega bulldoga, pred prebližno enim mesecem je začel pes odhajati od doma takoj, ko ga nihče ni posmatral je ušel k sosedu prvo opravil svoje markiranje in nato ocvrl proti drugemu sosedu kjer imajo tudi psa.
V preteklosti tega ni nikoli delal, na naši parceli je bil vedno je bil prost  in nikoli ni šel dlje kot  do meje parcele. Na povodcu je bil samo ko smo šli z njim na sprehod.
Moja žena je trenutno sama doma z otrokom in psom, ker sem jaz v tujini in pridem domov šele konec meseca. Sedaj ko so zunaj čez dan in ko se igrajo s psom ni problema ampak takoj ko pa ga pustijo kakšno minuto samega pes uide po svoji prej omenjenih opravkih .Žena je  kupila tisti povodec ki se podaljšuje, ker je rekla da ga si ga veš ne upa spustiti dol iz povodca.
Mene ni doma že prebližno 3 mesece in zato se obračam po pomoč na vas, ki imaste kaj več izkušenj s tem. Žena je rekla da se je že zanimala kaj bi bilo to in so ji rekli da je to zaradi tega ker se psi ta čas gonijo, v kolikor je to vzrok tega  me zanima kako dolgo bo to trajalo in kako to preprečiti.
Za vaš čas in trud, ter pomoč se vam zahvaljujem.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 03 September 2011, 22:30:26
Dokler nima popolnega odpoklica ga imejte na povodcu, se nima kaj sam klatit po vasi!



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 September 2011, 22:50:30
Meni se ne zdi da bi bil tu velik problem odpoklic, ampak dejstvo, da gre, ko ostane sam. Gre lahko iz različnih razlogov - npr. ker je odrasel in si več upa in ga mika več, ker mu, ko ostane sam, na parceli ni več zanimivo, ker osebe, ki je imela nad psom avtoriteto, trenutno ni doma,...

Pes brez takega ali drugačnega (fizičnega) nadzora nima kaj sam ostajat kjerkoli. Torej ko se nihče ne ukvarja z njim, ga je treba zapret ali pa privezat. Enako seveda velja, če pes ne uboga in uide tudi ko je žena z njim - ne razumem zakaj je sicer kupila fleksi - po eni strani pišete da pes gre ko ostane sam, po drugi strani pa da si ga žena ne upa več spustit s povodca. Kaj torej?



gridzo

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 September 2011, 03:50:03
S tem da pes gre ko ostane sam sem mislil, da gre takrat ko so zunaj in se za kakšen trenutek ali dva nihče ne ukvarja z njim (to je lahko samo par minut max 3.), bo pes ušel, zaradi tega je žena kupila flexi, da ko ona skoči v hišo in podobno ga priveže da pes ne ugre.Flexi pa ima da se vseeno lahko giblje dlje kot pri normalnem povodcu.Samo takrat ga priveže na povodec in seveda ko gredo na sprehod.Tudi ko dela kaj okoli hiše (kosi, obdeluje vrt, itd), ima sedaj psa prevezanega na flexi, kar pred tem ni bilo potrebno saj je vedno bil pes spuščen na parceli in ni šel nikamor.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 September 2011, 12:50:10
Ja, ampak če bi obvladal odpoklic bi ga lahko kadarkoli poklicali in bi se vrnil. Pes naj bo vedno na povodcu. Navadite ga ukaza čakaj: to pomeni, da lahko spreminja položaje, se malo premika ampak je še vedno na približno istem mestu. Jaz sem to naučila čisto preprosto tako, da sem psa na kratkem povodu (približno 1m) privezala za drevo ali kam drugam, rekla čakaj, pokazala z roko in se oddaljila za nekaj korakov. Če je cvilil sem ga ignorirala in se vrnila ko je nehal. Rekla sem priden čakaj in ga nagradila. Potem sem se vedno bolj oddaljevala, šla vmes v hošo, na kratek sprehod... pes pa je še vedno čakal privezan. Zdaj ga ko se oddaljim bolj malo in za manj časa (grem npr. samo v hišo in pridem nazaj ven) čaka tudi spuščen, ko je na povodcu zavezan in čaka pa sploh ne vleče, saj se je navadil približne dolžine do kje lahko gre.



gridzo

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 September 2011, 13:00:34
Najlepša vam hvala za vaš čas in vašo pomoč.Kot ste lahko razbrali da mene trenutno ni doma, ker ko sem jaz doma mene pes uboga in tudi vpoklic deluje pri meni.
Torej kolikor lahko sklepam iz vaših odgovorov je najbolje da pač naj moja žena še ta mesec dokler ne pridem jaz domov ima psa zunaj bolj ko ne prevezanega če že mora kaj drugega postoriti okoli hiše.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 04 September 2011, 19:56:56
Ja, najbolje da ga ima privezanega in poskuša narediti čim več, da bo pes spoštoval tudi njo, saj bo to koristilo tudi potem! Sedaj ko te ni doma ubistvu nimaš kaj dosti, kot da poskrbiš za varnost vseh in prosiš ženo, naj ga ima privezanega.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 04 September 2011, 20:17:21
Naj ga ima privezanega, pa naj si za ta namen kupi ene 10m dolg povodec, ki se v času, ko se lahko ukvarja z njim, samo vleče za psom, ko pa ga nima časa nadzirat, naj ga pa nekam zaveže. Fleksi je namreč zoprn ker se navija nazaj in tudi za primere, ko želiš da bi se vlekel za psom je malo zoprno da tista škatla potem zadaj poskakuje.

Za v prihodnje bi bilo pa itak najbolje da razmislite o ograji. Saj obstajajo tudi bolj ali manj uspešni načini za psa naučit, da se drži doma, ampak pri psih, ki so nagnjeni k nekem neprimernem vedenju, pa še celo pri tistih ki niso, je vedno najbolje poskrbet za varnost kolikor se le da in se nikoli ni za zanašat samo na naučenost ali ubogljivost.  ;)

To, da se gre pa pes potepat, ko se nihče ne ukvarja z njim, zna biti pa nekaj relativno normalnega.. eni so pač taki - bolj potepuhi, drugi pa manj ali sploh ne. In kot sem rekla.. sedaj je odrasel in si pač tudi upa, kar si prej ni, pa še nagoni (npr. če se kakšna psička kje goni) dodajo svoje + dejstvo, da avtoritete trenutno ni pri hiši.

Se pa strinjam.. dobro bi bilo, da bi se žena tudi poskusila doseč, da pes upošteva tudi njo (tudi zaradi drugih stvari, ne samo zaradi izpostavljenega problema), sploh če bo večkrat ostajala takole po dlje časa sama s psom - možnosti je več - taka in drugačna šolanja,..



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 September 2011, 07:19:44
Jaz sem za našega ki bi se tudi potepal če ne bi bil pod kontrolo včeraj preizkuila 10 meterski povodec in res se obnese. Ves čas po dvorišču ga vleče za sabo in če se kam požene le stopim gor.