Prhljaj, odpadanje dlake in srbečica pri nemški ovčarki

lolipopk · 2936

lolipopk

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Živijo. Doma imam tri leta staro rodovniško nemško ovčarko, kateri se je zadnje pol leta dlaka občutno poslabšala. Izgubila je na svojem lesku, postala neprijetna na dotik. Dlaka ji tudi prekomerno odpada, in ima polno prhljaja, zaradi česar se očitno tudi praska non-stop. Hranim jo z Bonami premium, včasih pa dobi tudi kaj kuhanega ipd.
Verjetno je za te spremembe kriva hrana, bi bilo potrebno kupiti kakšne dodatke ali kaj podobnega? Ima kdo psa s podobno zadevo?

hvala, lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 20 September 2011, 18:42:17
Hraniš jo z zelo slabo, nekvalitetno hrano. Od kuhanega pa tudi ni vse primerno-še najmanj to kar jemo mi in kar je začinjeno.
Kupi kvalitetnejšo-če je ovira denar je dobra izbira Bosch Sensitive (Aler v BTCju je dobavitelj). Si jo dal kastrirat predno se ji je dlaka poslabšala? Kakšen pa uporabljaš šampon in kolikokrat letno?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lolipopk

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 September 2011, 16:12:29
Kastrirana ni.
Kar se hrane tiče, na začetku smo dajali neko kvalitetnejšo, pa je bilo res predrago, in smo potem to izbrali. Očitno bila napaka  :(
Nimam prav šampona za pse, poleti greva večkrat na Krko, pa se tam okopa, potem pa jo doma z vodo sperem, pa z blagim šamponom, ki ga tudi mi uporabljamo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 21 September 2011, 17:10:53
Mogoče bi tudi navadni Bosch bil dobra izbira. Vsekakor pa nobene market hrana-pedigree, chappi, friskies, bonami....Šampon pa-psi imajo drugačni PH, zato potrebujejo tudi drugačne šampone. Dobra lastnost pasjih šamponov je, da zdržijo leta in leta, če so shranjeni v temi in na sobni temperaturi. Zato se tistih 10 eur ki ga daš za šampon dobro obnese (zopet more biti nežen, kvaliteten šampon, recimo Biogroom v Mr. Petu (pa še kje drugje)...tale stane okoli 10eur.

Načeloma psa ne rabiš s šamponom umit, če se kopa v jezeru reki.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 21 September 2011, 22:49:09
Lahko je samo hrana, lahko pa tudi slabo delovanje ščitnice. Moja prejšnja je imela točno tako dlako kot jo opisuješ in je imela nekako kombinacijo alergije na hrano in slabega delovanja ščitnice. Lahko za začetek probaš z menjavo hrane, dodajaš ribje olje, da si dlaka opomore. Mogoče je alergična samo na določeno sestavino v hrani. V primeru, da ne bo izboljšanja, bi šla jaz k vetu. Prav tako, če bi se pojavile spremebe v vedenju - hitra utrujenost, neaktivnost...