Halti

*nastja* · 55964

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 07 Marec 2006, 15:06:54
Ker vidim, da takšne teme še ni jo odpiram jaz. Sem našla da ste se o tem že pogovarjali, ampak dajmo to nadaljevat v tej temi. No mi smo halti, kupili včera (Trixie - Folow Me). Meni se zdi ekstremno učinkovit. Že po prvemu dnevu je super - glede vlečenja. Tega sploh ni več. Je bilo pa nekaj "jamranja". Na sprehodu ga je motilo, zato je kar naprej zadevo s tačko kraspal dol, potem pa se je začel po snegu valjat in z glavo rit v sneg.
Pa imamo tudi problemče z "natikanje" haltija na gobček - ponavadi pristane najprej v njegovih ustah. Nimam pojma kako bi ga navadila. Najprej sem probala lepo. Najprej dala gor ovratnico, ki je zraven tistega kar se da na gobec in sem mu držala priboljšek, tako da je sam glavo vtaknil v ovratnico v bistvu. Imao pa problemčke s tistim za na gobček. Včeraj mu je mami primla gobec jaz sem pa dala "trakec" samo gor. Ampak to je v bistvu prisila in se mi zdi, da bo kmalu ko bo treba na sprehod, začel begati pred mano, zato ker mu halti damo gor pod prisilo in ker njemu to enostavno ni všeč.

Njegovo obnašanje se je zelo popravilo, na sprehodu ne vleče in tudi če vidi psa, ki ga v vsakem primeru hoče povohati in se igrati z njim, ga zlahka zadržiš, saj le potegneš, in tisti "trakec" na gobčku se zategne in pač preusmeriš njegovo glavo, s tem pa tudi njegovo telo.

Glede cene pa .. hm .. če imaš psa, ki ga nikakor ne moreš naučiti poleg, ali vlečenja ali katere koli stvari (skakanja v ljudi, zaganjanja za psi, mačkami) vam po moje ne bo žal rskirat 7.100 SIT. No toliko sem jaz dala za halti (Trixie - Folow Me) št. 4. Drugače so pa okoli 5.000 SIT. Mislim pa, da lahko haltije tudi naročite pri Ireni Šeruga, prav tako lup, ki učinkuje podobno, le da je to tako kot oprsnica, halti pa je za na gobec.

* pes lahko s tem normalno pije in je
* lahko ugrizne
Vendar ne vleče oz. če že hoče, ga z lahkoto zadržiš, kar sem že povedala.


Lp, Nastja

+1



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 07 Marec 2006, 15:39:57
Nastja, v februarski številki Mojega psa Mia Zahariaš lepo opisuje kako psa navaditi na halti in ga na ta način odvaditi vlečanja. Mislim, da se ti še najbolj splača prebrati ta členek, če ga kje lahko dobiš, drugače pa ti tudi jaz lahko pošljem kopijo, ker mislim, da na netu ta členek ni objavljen.
Se pa tudi pri nas počasi navajamo na halti, ker druge metode odvajanja vlečenja niso bile kaj preveč uspešne... upam, da bo tokrat drugače :)

+1


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 07 Marec 2006, 17:12:40
Nastja,prehitro si začela z uporabljanjem haltija. Najprej bi ga morala postopno navajat na le tega šele potem it z njim na sprehod.Najprej moraš kuža navadit da ima halti na gobčku to navadiš nekako tako(jaz sem delala tako pri RIni).
Prvi korak je da daš halti na prste z druge strani pa držiš priboljšek.Pes bo dal gobček skozi halti in dobil nagrado ko bo obladal natikanje haltija mu ga lahko zapnete za vratom pohvališ in daš dol.To nekajkrat ponoviš in nato halti pustiš malo dlje gor če bo pes miren daš dol in pohvališ.Ko bo pes prenašal halti(med hojo) mu na rinkico pripnemo tanko/lahko vrvico in če bo miren pohvala.Čez čas bo lahko na rinkici že normalen povodec.Za to je potreben čas in potrplenje.
Mogoče nastja res nebi bilo slabo če bi prebrala članek v mojpes  ;)

Sama sem uporabljala halti,pa je ubogala(glede vlečenja) samo ko ga je imela gor...tako da sva ga opustili in uporabili lup,kateri pa je učinkoval.Pri psih ne vleče več(no naj nebi  ;D ),če pa ni psov pa sploh lepo hodi(kar prej brez lupa ni..je hotla kar malo po svoje).

lp,
Nina

+1

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 07 Marec 2006, 20:29:36
Rinchy mi lahko malo več poveš o tem lupu, ker prvič slišim za to stvar in dodaš še kakšno slikico za boljšo predstavo ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 07 Marec 2006, 20:47:32
jap,ni problema ;)
Lup je narejen na podoben način kot oprsnica(le učinek je drug).Skozi 'krog' da kuža glavo in mu trak zapnemo pod tačkam.Na prsnem delu je rinka na katerega zapnemo povodec.Ko pes potegne,ga obrne proti tebi(za njega neprijetno) in kmalu ugotovi,da je bolje če hodi lepše.Seveda pa takoj pohvališ,ko ti lepo hodi. Koliko ma Mac(upam,da sem prav ime napislaa  :-[ ) obseg prednjega dela(izmeri takoj za prednjimi tačkami).Ker če ima podobno kot Rina ti lahko posodim,da ne boš kupovala novga(se da tut mal regulirat-a ne preveč)  ;)

Slike pa čez minutko!

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 07 Marec 2006, 20:50:25
mi imamo halti....sta se že dokaj navadila nanj...samo se ga hočeta znebiti....ko hodita ga s tacami poskužata spraviti dol  ::) ::) ::) ::)  ampak bomo že zdržali...se mi zdita tako boščka da raje pustim da me vlečeta kot pa da nosita halti  ::) ... preveč nežna in popustljiva dušca sem...

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 07 Marec 2006, 20:58:07
Lup:


Takole daš čez glavo..


In zapneš za prednjo (njegovo) levo taco


Rinka..


pa še malo slik: Tukaj

lp,
Nina

p.s.
pa ne obremenjujte se preveč z njeno mimiko,sem jo s postelje vrgla  ::) ;D


+1

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 07 Marec 2006, 21:02:24
halti ni nobeno mučenje, da bi se ti pes smilil ali pa karkoli!!!!!!!!!!!! to je izključno zato, da psa poskušamo oddvaditi vlečt, zaganjanja itd.  je hujše to da potem, ko ti enkrat prekipi z vlečenjem in začneš cukat...
vrjetno ti pelješ psa ne on tebe ;)... jaz npr. rondoa je halti motil malo na začetku in si ga je hotel sneti ampak ne..snela sem mu ga takrat, ko je pridno hodil....takrat ko je sam poskušal pa niti slučajno :).....te psi so tako pametni.....jaz že vem zase kako me je rondo okoli prenašal 1 leto ko je bil pri nas :P ::)

jaz sem rondota na halti navadila tako kot je opisala Rinchy ampak ne zaradi tega, da bi ga odvadila vlečt ( ne vleče!) ampak izključno zato, da ko se sprehajamo npr. po vasi, če srečamo psa da se ne zaganja, da ostane njegova pozornost na meni. in tko je za rondota halti nič problematična stvar.vzamem tisti povodec na dve rike in eno se pripne na halti eno na ovratnico in je :). sem pa naredila ogromno napako pri nagobčniku, ker sem ga kupila in dala gor ... sem delala majhne korake ampak za našo zgago premajhne in ga je zasovražil in če ima nagobčnik ter srečamo psa je še hoje kot če je brez. tako, da z haltijom, če srečamo psa se ne zaganja psa ampak ga šmirgla in gre mimo....čeprov sem opazila, da to naredi samo ko sem jaz zraven :-\...itak sem pa jaz največ z njim :).


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #8 : 07 Marec 2006, 21:39:41
Tud mi smo našemu neustrašnemu vlečnemu psu ::)kupli halti pred kakim tednom.Z natikanjem nimam nobenih težav,ker da kr sam gobček noter(pač ve,da potem sledi priboljšek ::)). Imama pa težave na sprehodu(zdej še dva dni hodma z haltijem na sprehod).Ko je pa treba it s haltijem na sprehod si ga pa poskuša iz gobčka spravit,se vstavlja,tiši gobček v sneg....Halti pa nujno potrebuje na sprehodih,kr me je danes dobesedno vlekel po tleh :-[---logičn če ma pa 20 kg več kot jst.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 07 Marec 2006, 21:52:23
 ;D ;D tisti, ki je sposobna Smarta peljat na sprehod z Haltijem dam 1000sit ;D Lahko probate na srečanju ( če pridemo) ::) Pa smo probali vse od začetnega navajanja, priboljškov, čohanja, .... no comment, imam pač trmastega psa. Ampak hvala bogu se je odločil, da ko bo velik ne bo vlečni pes :P

Lp nina



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 07 Marec 2006, 22:54:46
Rinchy Mac ima tam nekje 66, 67 cm - uoam, da sem tole prav zmerila :)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 08 Marec 2006, 18:35:30
ja no, mogoče smo res malo prekmalu začeli, ampak ne bomo vrgli puške v koruzo, pa začenjali znova in še kaj.
Zdej nam prov uspeva . V eni roki držim priboljšek v drugi halti in sam porine gobček v tisto za gobec in nato zapremo pa je super. Na sprehodu ga tut ne moti več , se mi zdi. Vsaj ne kraspa se več. Le včasih še porine glavo v sneg. Na sprehodu ga pa poskušam pač zamotit, da ne kraspa haltija z gobca. Velikokrat tečeva al pa "hopsama" al pa vadiva poleg in tu se ne kraspa  ;D :D :P tako da smo zaenkrat kar uspešni.




*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #12 : 08 Marec 2006, 18:56:11
Nama z Lonijem je šlo dans prav dober na sprehodu z haltijem :P,nč več ni blo kraspanja po gobčku in tišanjem gobčka v sneg :P.Lepo je šel poleg čist pridn,ko anglček.Nism mogla verjet,da je to moj kužek ::).



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 08 Marec 2006, 19:29:02
ko tole berem se mi je kar zdelo kot bi jaz pisala  :P :P :P men se je tut tko zdelo, da mam takega pridnega kužona. Si kar nisem mogla predstavljat, da lahko konj postane priden kužek  :P
počutim se kot bi novofundlandca zamenjala z čivavo, ampak je še vedno velka črna kepa .. hehe  ;D :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #14 : 08 Marec 2006, 19:42:43
;D ;D tisti, ki je sposobna Smarta peljat na sprehod z Haltijem dam 1000sit ;D Lahko probate na srečanju ( če pridemo) ::) Pa smo probali vse od začetnega navajanja, priboljškov, čohanja, .... no comment, imam pač trmastega psa. Ampak hvala bogu se je odločil, da ko bo velik ne bo vlečni pes :P

Lp nina


bom jst probala  :P :P :P :P
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D lol

jutri dobite slike našega haltija  ;)


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #15 : 08 Marec 2006, 23:11:55
ko tole berem se mi je kar zdelo kot bi jaz pisala  :P :P :P men se je tut tko zdelo, da mam takega pridnega kužona. Si kar nisem mogla predstavljat, da lahko konj postane priden kužek  :P
počutim se kot bi novofundlandca zamenjala z čivavo, ampak je še vedno velka črna kepa .. hehe  ;D :D

hehe..men se je tut danes zdelo kot bi leonberžana zamenjala z našim maltežanom :P , sam da je to nadpovprečno velik maltežan ::) :P ;D.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 09 Marec 2006, 06:56:00
sam je pa super imet takega pridnega "čivaveka" (hehe) na povodcu.  :P :P



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 09 Marec 2006, 08:27:22
Halti se meni zdi super. Ne samo,da pes ne vleče in ne more bulit v duge pse, tudi za vse odlakane pasme je krasen,ker ne uničuje dlake na vratu, kar vsak druga ovratnica vsaj malo.
Svojega samca sem imela večino življenja na haltiju - predvsem zaradi tega , ker je imel zelo občutljiv vrat in je že ob manjmanšem vlečenju, ki ga jaz še opazila nisem, pričel kašljati.
Odlično se obnese tud za učenje sledi- pes je pripet na ovratnici, popravke pa delamo s haltijem in tako nos usmerimo navzdol,kamor spada.
Da psi rabijo kar nekaj časa za navajanje se ne čudit. Kaj mislite ,da bi s  ezgodilo, če bi odraslemu psu prvič v življenju nataknili ovratnico?
Zato bi jaz vsakemu priporočila, da že mladiča večje pasme navadi na tudi halti. Nikoli ne veš, morda da boš kdaj potreboval. Pri tem pa seveda mladička ne vodimo na haltiju, samo občasno ga damo gor- z nagrado in se , ko mu je to že domače z njim malo igramo iin ga crkljamo.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #18 : 09 Marec 2006, 11:38:28
Meni pa se zdi halti samo potuha za lastnika... Ker iz takih in drugačnih razlogov ni naučil psa, da ne sme vlečt na povodcu... OK, drugo je, da recimo 40 kg človek pelje na sprehod močnega in težkega samca ali pri zdravstvenih težavah (deteljica)...

Potuha se mi zdi pa zato, ker bo pes spet vlekel in skakal v druge, ko bo brez haltija. Raje bi pri mladiču porabila 2 meseca, da bi ga naučila hoje brez vlečenja.

Pa ne me narobe razumet: tudi mi imamo doma "psa s haltijem"... Druga dva sta pa brez. Ker je bilo v šolanje vloženega več truda. Zato trdim, da je halti v večini primerov potuha...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 09 Marec 2006, 15:05:01
Meni pa se zdi halti samo potuha za lastnika... Ker iz takih in drugačnih razlogov ni naučil psa, da ne sme vlečt na povodcu... OK, drugo je, da recimo 40 kg človek pelje na sprehod močnega in težkega samca ali pri zdravstvenih težavah (deteljica)...

Potuha se mi zdi pa zato, ker bo pes spet vlekel in skakal v druge, ko bo brez haltija. Raje bi pri mladiču porabila 2 meseca, da bi ga naučila hoje brez vlečenja.

Pa ne me narobe razumet: tudi mi imamo doma "psa s haltijem"... Druga dva sta pa brez. Ker je bilo v šolanje vloženega več truda. Zato trdim, da je halti v večini primerov potuha...

mene nič ne motijo potuhe.
Sploh kadar psom ne škodijo.

Poleg tega nekaterim športnim psom pretirano učenje ne-vlečenja na vrvici škodi.
Ko pa smo našteli že vse prednosti naj opozorim, da halti nikakor ni primeren za cukanje.
Npr., kdor ima psa na flexu in haltiju ni niti najmanj koristno, da se pes zapodi s polno silo in ga potem obrne v vratu, ko se vrvica izteče.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 09 Marec 2006, 20:18:36

Glede cene pa .. hm .. če imaš psa, ki ga nikakor ne moreš naučiti poleg, ali vlečenja ali katere koli stvari (skakanja v ljudi, zaganjanja za psi, mačkami) vam po moje ne bo žal rskirat 7.100 SIT. No toliko sem jaz dala za halti (Trixie - Folow Me) št. 4. Drugače so pa okoli 5.000 SIT. Mislim pa, da lahko haltije tudi naročite pri Ireni Šeruga, prav tako lup, ki učinkuje podobno, le da je to tako kot oprsnica, halti pa je za na gobec.

Danes sem gledala v trgovini za halti, in je bil 2.600 najvecji... je pa res, da ni bil original. Je kaksna razlika med originalom in tem? (razen v ceni...)

Pa se to: pri Grinu lup ni nic pomagal.

battito animale


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 10 Marec 2006, 07:01:14
mislim, da ne more bit kakšne velike razlike. Ali pa tudi. V Tukanu nisem vidli fals haltijev. So bli sami dragi pa originalni. Naš je bil 7.100 kar sem že povedla.



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #22 : 10 Marec 2006, 10:46:29
Sedaj pa ne vem, je moj pes kaj posebnega, ali pa le to, da se s haltijem ne odvadi vlečenja ne drži.  ???
Imam psičko in pred kakšnim letom sem ji kupila halti. Nekaj časa sva ga uporabljali, vendar ker ga je resnično sovražila, sva ga začeli opuščati. In samo da je hotela malo povleči sem ji rekla, da bova dali halti gor in ji ga tudi dala. Tako je zgleda povezala besedo halti s tem da ima to na gobčku, kar ji sploh ni všeč in raje ni vlekla kot bi ga morala imeti na gobčku. Tako se je navadila, da je ponavadi že ob omembi haltija nehala vleči.;D sedaj sicer še kdaj potegne h kakšnemu psu, vendar je razlika pred in po haltiju očitna :)
uporabljava ga le še v novoletnem času, kajti takrat je pa zaradi pokanja petard vse njeno znanje podrto :-\

Lp, Marusa


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 10 Marec 2006, 11:25:00
Sedaj pa ne vem, je moj pes kaj posebnega, ali pa le to, da se s haltijem ne odvadi vlečenja ne drži.  ???
Imam psičko in pred kakšnim letom sem ji kupila halti. Nekaj časa sva ga uporabljali, vendar ker ga je resnično sovražila, sva ga začeli opuščati. In samo da je hotela malo povleči sem ji rekla, da bova dali halti gor in ji ga tudi dala. Tako je zgleda povezala besedo halti s tem da ima to na gobčku, kar ji sploh ni všeč in raje ni vlekla kot bi ga morala imeti na gobčku. Tako se je navadila, da je ponavadi že ob omembi haltija nehala vleči.;D sedaj sicer še kdaj potegne h kakšnemu psu, vendar je razlika pred in po haltiju očitna :)
uporabljava ga le še v novoletnem času, kajti takrat je pa zaradi pokanja petard vse njeno znanje podrto :-\


Da je halti učinkovit , če ga pes nosi je splošno znano, da pa deluje celo njegova omemba pa je res izredno  :D.
Torej tvoj pes ni nič posebnega  ;).
Edino učinkovitost haltija je bila pri njej precej večja kot običajno  :).
 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 13 Avgust 2006, 10:53:26
Ok rabim veliko pomoč.
Zdajle imam v varstvu (zopet) boksarko,ki vlče kot konj...ima sicer halti...ampak po pravici povedano ga prvič držim v rokah :-[.Za povrhu je pa še drugačen kot od Rinchy...vsaj pomoje-ali pa sem res blond.

Torej stvaraca izgleda takole:
http://www.moj-album.com/album/619027/?os=4424759
http://www.moj-album.com/album/619027/?os=4424756

Mi lahko nekdo vsaj približno razloži kam gre kaja...je rinka zgoraj ali na prsnem košu?Res nočem septembra v šolo s čisto zj******* rokami :-\.

Hvala

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 13 Avgust 2006, 11:06:41
Meni tole sploh ne izgleda kot halti ampak bolj kot nekakšna oprsnica :-\ Si ti sigurna da daš to na gobec??

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #26 : 13 Avgust 2006, 11:16:49
Po pravici povedano pojam nimam.Psičke tokrat nisem dobila direktno od lastnice,ampak od sestre in za tole mi je rekla,da je halti...skratka v vsakem primeru bi rada ji tole gor dala :-[.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 13 Avgust 2006, 11:22:38
Lol  :D to je oprsnica :) to dobis zraven varnostnega pasu za v avto :D jaz imam isto.

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #28 : 13 Avgust 2006, 11:35:54
Jap,tole res ni halti  ;D kot je lilit povedala je to oprsnica za varnostni pas v avtu.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 13 Avgust 2006, 11:49:05
Jao,jao...revež jaz...a se to vseno lahku uporablja na sprehodih ali je samo za v avto... :-[ ::)?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/