Blede dlesni

rina · 12665

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
: 07 Marec 2006, 17:02:31
Prejle sem opazila da ima Witty zelo blede dlesni, skoraj brez običajne rožnate barve. Kaj bi to lahko pomenilo? Kakšno krvavitev?
Ni pa čisto nič manj aktivna, danes ima izgleda še posebno dober dan, je živahna še bolj kot ponavadi. Na zunaj nič ne krvavi, za notranje krvavitve pa tudi dvomim, ker je tako živahna.
Bi bilo lahko to od kakšnega šoka (sicer ne vem kaj šokantnega bi se ji lahko pred kratkim zgodilo..)


lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 07 Marec 2006, 18:59:39
Pri šoku (tudi med drugim posledica krvavitev) se največkrat preverja odzivnost dlesni... torej če prtisneš na dlesen, kako hitro se povrne barva dlesni... glede splošne bledosti dlesni pa v knjigi od Fogla piše takole ...

Če bi bila zraven prisotna še večdnevna vročina in pospešitev dihanja, bi bila možnost avtoimune bolezni 'Immune-Mediated Haemolytic Anaemia'
Če je zelo žejna, izgubila apetit in če bi bila apatična (kar ni) in bruhala, bi bila možnost odpovedi ledvic.
Če bi pa bila v nezavesti pa bi blede dlesni pomenile veliko verjetnost odpovedi srca ...  :-[

Si prepričana da ima res blede? :) Meni se je tudi enkrat zdelo da ima rumba blede... pa pogledam pri smartu kakšne so... pa so bile čisto normalne.

Lp, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2 : 07 Marec 2006, 19:20:15
Sporočam da ima Witty že normalno barvo. :) Je imela ziher blede, zdaj so 100% drugačne. Prej je so bile na nekaterih mestih skoraj zelene. :-\ Res ne vem kaj je bilo... Mogoče od mraza. Dopoldne je bila noter, potem pa je šla ven in bila nekaj časa zunaj na mrazu. Pa sem pogledala stanje zob, pa opazila da so dlesni skoraj take kot zobje.
Važno da je zdaj vredu. Bom pa vprašala veta takrat ko gremo na kontrolo (za ušesa) in pogosteje pregledovala usta.

Tista odzivnost dlesni... Če se barva hitro povrne, potem je vse ok, če pa traja, pa je kaj narobe. A imam prav?

lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 07 Marec 2006, 19:25:27
Odzivnost dlesni naj bi bila okoli sekunde če se ne motim ... tudi zelo hitra povrnitev dlesni v normalno barvo je lahko znak neravnovesja v telesu.

Lp, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 10 Marec 2006, 13:51:39
Odzivnost dlesni je 2 sekundi. Vsaj tako sem jaz v knjigi prebrala, 1 je že prehitro baje  :) :)



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #5 : 19 Januar 2010, 19:00:13
sicer je že dolgo nazaj, pa vendar  :)

povrnitev rožnate barve naj bi bila okrog 1 sekunde. pri šoku je tista 1 sekunda lahko zelo pomembna


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 April 2010, 08:30:33
Moj Haller ima skoraj bele.. ampak je ful živahen, ješč, nima problemov...
Pri pregledu zobk (vaja vsak dan :P) sem opazila, da so ful svetlo roza.. skoraj bež.. :-\

Je to kakšen znak pomanjkanja vitaminov?

LP



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 April 2010, 09:07:28
Včasih je to tudi znak dehidracije. Dehidracija pa lahko pomeni tudi težave pri delovanju pomembnih organov.

Če se dogaja pogosto, bi se jaz vsekakor posvetovala z veterinarjem.



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 15 April 2010, 09:37:48
To sem opazila pred 3 dnevi.. danes so še enake..  :-[



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 15 April 2010, 09:55:51
Pri weimerancih so mislim dlesni svetlejše zaradi njihove specifične obarvanosti (kožuh, oči, smrček). Pač pigmentacija je pri njih drugačna.



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 15 April 2010, 09:58:10
Ja.. to vem.. ampak se mi zdi, da so svetlejše kot so bile.. razen če se to tudi spreminja - podobno kot barva kožuha..  :-[

Danes tako greva k vetu po eno kremico pa bom še vprašala za mnenje..  :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 15 April 2010, 10:30:44
Ja, lahko gre za pomanjkanje vitaminov oz. za slabokrvnost, nizek pritisk,..... Predvidevam, da kuža bolh nima in je razglisten?

Jaz bi na tvojem mestu šla k veterinarju, pa naj naredijo nekaj splošnih testov - npr. kri in blato za začetek.

Preverijo naj glikemični index,...

http://thesickdogblog.com/tag/white-gums/

in pa malo tule poglej;
http://www.siriusdog.com/article94.htm
Poglej predvsem tele;
Weimaraner: 121, 147, 168, 168, 170

Saj te nočem strašit. Lahko da ni nič, ampak vedno je dobro vedeti.  ;)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 15 April 2010, 10:47:10
Bomo pogledali!  :)

Hvala.. ko berem te razne simptome, je edini, ki mu ustreza, ogromno izpušnih plinov.  :D

Ampak za vsak primer ne škodi malo preventive.. ;)

LP



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 15 April 2010, 10:51:36
Blede dlesni - anemičnost in "napenjanje" so lahko posledica glistavosti.  ;) Kdaj ste ga pa nazadnje razglistili?



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 15 April 2010, 10:56:45
Pred slabim mesecem?  :)

Ful pogosto ga razglistim, ker zunaj rad požre kakšne svinjarije in za preventivo kar pogosto to počnem.. skoraj vsak mesec..  :-[



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 April 2010, 11:09:35
Evo.. pregledala in so čist lepo roza!  :o :o

Ne vem, kako to, ampak so zdaj super.. :D :o 8)

Hvala za pomoč.. čeprav mi je vseeno malo čudno, da se tako spreminja.. :P

Glavno, da smo zdaj ok.. :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 15 April 2010, 11:59:52
No, potem ga pač opazujte in ni odveč malo potestirat, če se to pogosto dogaja.

Aja.. tablete proti glistam niso ravno neškodljive, tko da je 1x mesečno kar preveč.
Preberi; http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8530.0
Jaz našo razglistim ene 3-4x letno, pa še to se mi zdi malo pogosto. Poskusi mu rajši preprečit da žre svinjarijo.. pa tudi ne dobi pes glist ravno po vsaki svinjariji ;)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 April 2010, 12:06:32
Ja.. saj vem.. ampak kaj naj.. občasno ima prebliske in požre kakšen iztrebek (najraje človeške, mačje in konjske), včasih je celo svoje jedel..  ::) >:( :-X

Pa se mi ta svinjarija zdi dokaj dobra in možna zaloga glist.. hehe :)

Saj, ko je na vrvici, ni panike, če pa gremo na kake travnike, gozd, polja, ker se lahko zdivja, pa marsikaj najde..  :-\

Preprečujem, kolikor je le možno..  ;)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 15 April 2010, 13:48:20
Glede razglistenja. Jaz sem se pa odločila da bom samo še po potrebi. Bom vsake toliko časa nesla blato na analizo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 15 April 2010, 18:51:49
Ja, tablete za razglistenje so kar velika invazija v pasje telo. Jaz jih dajem resnično redko, po potrebi. Če je pes zdrav in ne kaže kakih čudnih znakov, daj raje kakec testirat, da boš imela mirno vest.

Glede dlesni pa samo opomba, da mogoče omeni vetu klopne bolezni. Anemija je tipičen simptom, na oko pa se to opazi z obledelimi dlesnimi. Če te skrbi, lahko daš pretestirat kri in zadeva rešena.