nenavadna alergija na brikete?!

zoa · 2384

zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
: 09 Oktober 2011, 17:22:51
Živjo!
Pred cca. 14 dnevi sem začela menjavat psici brikete - tako kot je treba seveda: postopoma. Vse je bilo ok; nič srbečice, prebava ok, dlaka tudi, apetit, vse OK. Po treh dneh,ko je bila  že samo na novi hrani pa šok; zatekel ji je spodnji del ustnice, ušesa so ji žarela kot semafor in otresala je z glavo. Najprej sem mislila,da jo je kaj pičilo. Ustnico sem ji hladila z ledom, preventivno sem ji očistila ušesa z Epioticom. Stanje se je po cca. 1 uri izboljšalo. Nasledni dan pa isto. Zjutraj so bila ušesa ok, normalne svetlo roza barve, nobenega praskanja ali stresanja z glavo. Po obroku pa se je v roku ene ure stavr ponovila; žareča ušesa (tudi malo zatečena), ogromno rjavega izcedka, vendar nobenega praskanja ali drugačne prizadetosti psa. Proti večeru se je stvar umirila, po večerji pa spet. ??? >:(

Naj povem, da je sicer naša lubika na antibiotiku (Synuprex) ker je imela bakterijsko vnetje kože,ki pa je že skoraj ok.

Ima še kdo tako izkušnjo?  Bi lahko bilo od antibiotika?
Naj povem,da je Synuprex že imela enkrat prej in ni bilo nobenih težav.

HELP!
 :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 09 Oktober 2011, 18:11:22
Ja čisto možno je alergija-preštudiraj sestavine in primerjaj s prejšnjo, da ugotoviš kaj je lahko vzrok.  Lahko pa je tudi kaj drugega-to pa lahko ugotovi veterinar s podrobnim pregledom ušes, kože.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 09 Oktober 2011, 18:13:43
Pojdi nazaj na staro hrano, pa boš videla


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 Oktober 2011, 18:22:51
Pred slabo uro sem ji dala večerjo - staro hrano (Flatazor) in čez cca. 30 min je zgodba ista kot prej; vroča, živordeča ušesa !!! :'( :'(
Ni pa dobila poleg tega nič novega od hrane plus tega da se ji čez dan stanje umiri! Joj, čist sem jezna in nesrečna!
Hrana na katero smo šli : Golden eagle

A se pri vnetih ušesih stanje čez dan umiri ali je vedno enako? Mislim pri pršicah in garjah?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 09 Oktober 2011, 19:26:44
Lahko je tudi od antibiotika.  :-\



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 Oktober 2011, 21:31:14
Ojla.
Hvala za vaše hitre odgovore. Ja, danes sem govorila še z veterinarko, ki pravi, da bi tole lahko bilo posledica antibiotika (antibiotik je pobil bakterije, pa so zdaj glivice prišle do izraza - njene besede)  :-\
Ja, fino, sej ne vem, a naj bom vesela, da ni alergija ampak "samo" glivice  ::)
Skratka, svetovala je naj počakamo, do četrtka, ko imamo itak kontrolo - upam,da bo potem antibiotik končno preteklost. ;)