VITAMINI*

Majchy · 42996

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
: 07 Marec 2006, 19:44:48
nisem še zasledila tega topica, upam da ni že odprt.
zanima me katere vitamine dajete vašim psom, kje jih kupujete?
jaz jima dajem VMP od Pfizerja, kupujem pa jih pri svojem veterinarju.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 07 Marec 2006, 20:33:34
zakaj pa jima dajas vitamine?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2 : 07 Marec 2006, 20:43:31
zakaj pa jima dajas vitamine?

občasno je pač dobro dati psom dopolnilo k prehrani.jaz jima vitamine kupim parkrat na leto, pa tudi veterinar jih je priporočal. saj zakaj pa športniki jedo vitamine.ker je zdravo :P sploh moja živa se fuuuul giblje in ji zato dajem poleg hrane še vitamine...
saj veš, lastniki psov bi vse naredili, da bi bil pes zdrav :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 Marec 2006, 20:58:02
Chuck jih tudi dobiva, je vet reku da je fain da jih ma.. smo mel vcasih vmp, zdej mamo pa ene druge.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 07 Marec 2006, 22:17:06
Citiraj
vet reku da je fain da jih ma

Citiraj
veterinar jih je priporočal.

 ;D ;D Sta smešne  :o  jaz tudi strankam marsikaj rečem, ker dejansko nekaj hočejo met in potem rečem " ja veste gospa tole je pa najboljše" pa lahko potegnem iz police najdražjo stvar in kar naenkrat se ji bo zdelo, da to ona ujno potrebuje... top- shop sistem ;)


Mimogrede koliko pa pridejo teli VMP? Kakšno je pakiranje? ( pa jih ne mislim kupit zgolj info ;))


Lp nina




Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5 : 08 Marec 2006, 09:11:52
;D ;D Sta smešne  :o  jaz tudi strankam marsikaj rečem, ker dejansko nekaj hočejo met in potem rečem " ja veste gospa tole je pa najboljše" pa lahko potegnem iz police najdražjo stvar in kar naenkrat se ji bo zdelo, da to ona ujno potrebuje... top- shop sistem ;)

Mimogrede koliko pa pridejo teli VMP? Kakšno je pakiranje? ( pa jih ne mislim kupit zgolj info ;))

hahaha...res sva smešne  :D drugače pa mi veterinar ni 'podturil' vitaminov, ampak sem sama vprašala zanje in sicer samo zato ker se živa maksimalno giblje, kot je za huskyja značilno in je zato dobro imeti uravnoteženo prehrano in temu primerne dodatke.

VMP - Pfizer...

cena pa okoli 3.00sit.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 08 Marec 2006, 09:19:23
saj zakaj pa športniki jedo vitamine.ker je zdravo

Ne ravno zato. Z dodajanjem vitaminov kar tako, malo povprek, se da tudi fino zafurati zdravje. Ce je zival (ali clovek) hranjena z uravnotezeno hrano, potem vitaminskih dodatkov (razen, ce gre za bolezen ali kaksen drug tehten razlog) ne rabi. Ampak se v tem primeru se dodaja le dolocene vitamine in ne kaksni "multi-kulti" pripravkov ... ni tezava z v vodi topnimi vitamini, ampak s tistimi, ki so topni v mascobi (sploh vit. A) in pri katerih predoziranje lahko povzroci resne posledice. Npr. v nekateri ind. pripravljeni hrani so doze vitamina A ze nevarno blizu zg. meje (ali celo cez, ta je za pse tam nekje okrog 5000IU/kg). Tako da, moje mnenje je, da ce psu nekaj dodajas, mora vedet kaj, zakaj in v kaksnih kolicinah.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7 : 08 Marec 2006, 09:31:18

saj sem prebrala si teme o vitaminih še na drugih forumih in vem kaj se zgodi če predoziraš določne vitamine. Živi te vitamini odgovarjajo, dajem ji 1 tableto na dan...sem razmišljala o tem da bi dodajala samo določene vitamine, samo sem se po pogovoru z mojim veterinarjem odločila za tole...aja pa pozabila sem omeniti, da je živa zelo izbirčna pri hrani, medtem ko bi Medo včasih pojedel preveč  :P in sem ji zato kupila te tablete.... pa tudi zaradi velikega telesnega gibanja (tek +10km/dan)

ali ima mogoče kdo slabe izkušnje s temi vitaminsko-mineralnimi tabletami od pfizerja??  ???

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 08 Marec 2006, 09:52:22
saj sem prebrala si teme o vitaminih še na drugih forumih in vem kaj se zgodi če predoziraš določne vitamine. Živi te vitamini odgovarjajo, dajem ji 1 tableto na dan...sem razmišljala o tem da bi dodajala samo določene vitamine, samo sem se po pogovoru z mojim veterinarjem odločila za tole...


S katero hrano pa hraniš in kakšna je vsebnost vitaminov v eni tableti. Poglej samo vitamine A, D, E, K  drugi se kot je rekla Maja iz telesa dokaj hitro izločajo. Če hrano pripravljaš sama in ne znaš pripraviti popolnega uravnoteženega obroka potem vitamine lahko dodajaš brez problema. Sem se tudi jaz nekaj časa poigravala z mislijo o vitaminih pa... glede na to da je kvalitetne brikete in dodatke (sadje, zelenjava, meso, riž, ribe, ...) mislim, da dobi vsega več kot dovolj. Če bi kaj dodajala bi bili to antioksidanti.

aja še to: kakšno je navedeno doziranje na embalaži?

Lp nina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #9 : 08 Marec 2006, 10:10:16
doma hranimo psa z briketi (satisfaction) in doma pripravljeno hrano.. kakšen dan dobi tudi samo doma pripravljeno kuhano hrano, včasih mešano z briketi. živi ponavadi dajem mešano, samih briketov bolj ne mara, čeprav smo sedaj kupili satisfaction, pa ji kar odgovarjajo in jih ima rajši kot prejšne.

sestava tabletke:
nepredelane beljakovine: 30%,
nepredelane maščobe: 5%,
pepel: 8%,
surova vlakna 1%,
kalcij 5.4%,
fosfor 4,2%,
magnezij 1,8%,
vitamin A 700.000 i.e./kg,
vitamin D3 10.000 i.e/kg,
vitamin E 2300 mg/kg,
vitamin B1 500 mg/kg,
vitamin B2 500 mg/kg,
vitamin B6 250 mg/kg,
vitamin B12 500xg/kg,
nikotinamid 2500 mg/kg,
folna kislina 25 mg/kg,
biotin 12.000 Xg/kg,
baker 45 mg/kg, ,
železo 6000mg/kg,
mangan 100mg/kg,
cink 2000mg/kg
***********

doziranje: 1 tableta na kg teže....

mladiči (psi in mačke)___ 1/2 do 1 tableta
mačke (odvisno od telesne mase)___ 1/2 do 1 tableta
manjše pasme psov___ 1 tableta
srednje pasme psov___ 2 do 3 tablete
velike pasme psov___4 tablete

živa spada med srednje pasme psov, veterinar je rekel 1 tableto na dan...

ninči, kakšna se ti zdi sestava?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 08 Marec 2006, 10:19:22
Glede na hrano, ki jo daješ Živi in občasno kuhano se mi zdi tole popolnoma odveč. Strran vržen denar ubistvu. Kljub aktivnosti itd... je sama prehrana dovolj uravnotežena, da jih za moje pojme ne potrebuje.
Odločitev pa je navsezadnje tvoja ;)

Lp nina






Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #11 : 08 Marec 2006, 10:25:58
Glede na hrano, ki jo daješ Živi in občasno kuhano se mi zdi tole popolnoma odveč. Strran vržen denar ubistvu. Kljub aktivnosti itd... je sama prehrana dovolj uravnotežena, da jih za moje pojme ne potrebuje.
Odločitev pa je navsezadnje tvoja ;)

Lp nina

Hvala za mnenje :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 22 Marec 2006, 15:35:32
Majchy, daješ svoji psički še tele vitamine ali ne več?

Lp,

Suns.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 14 Maj 2006, 23:40:45
Za pse so vir vitaminov drobovina, predvsem jetra, pa tudi drugo meso, jajca, kvas in razlicna zelenjava.

Vodotopni vitamini (zdaj se pa ne bom zmotila Ninci):

vitamini iz skupine B - uravnavajo presnovo mascob in beljakovin, omogocajo normalno rast organizma in delovanje zivcnega sistema
vitamin H - izjemno pomemben za obnovo in rast koze in dlake
vitamin C - pomembna vloga v zivljenskih procesih

Drugace je pa danes zal ze tako, da so tudi veterinarji neke vrste trgovci in nase kupovanje tam je zasluzek, pa nam vcasih ze res podmazejo kaksno stvar za katero vseeno vedo, da ni nujno potrebna. Mi pa smo malo naivni, pa kupujemo... vse za kosmatinca!   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 15 Maj 2006, 00:00:37
Jaz sem danes naletla na en znimi narvni prehrnski doatek po imnu Hokamix.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 15 Maj 2006, 08:59:07
Jaz sem danes naletla na en znimi narvni prehrnski doatek po imnu Hokamix.

 ;D Se vidi, da je bila tole že pozna ali zgodnja ura (kakor vzameš ;)). Kaj pa ta pripravek vsebuje?

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 15 Maj 2006, 09:13:10
Jaz pa sem zacela dodajat samo vitamin c in to naraven.

V reviji Moj pes sem brala, da psi pri proizvodnji vitamina c niso bgve kaj uspesni, zato ga morajo dobiti z dodatki v hrani. Zadostna kolicina vitamina c je pogoj za razvoj kolagena, preproste beljakovine, ki je osnovni gradbeni element tetiv, kosti, hrustanca, misic in veznega tkiva. Kolagen lahko primerjamo s cementom, ki drzi telo skupaj.
Stres vpliva na padec vitamina c, mladic pa je izpostavljen ze od rojstva razlicnim stresom (locitev od mame, rast zobovja...)

Ce mladicem (lahko tudi ze breji psici) bogatimo obroke z vitaminom c, lahko v znatni meri posredno okrepimo vezivno tkivo in omogocimo zdrav razvoj sklepov.

+1

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 15 Maj 2006, 09:21:19
Zanimiva teorija. Kar nekaj člankov, ki se jih najde na internetu namreč zagotavlja, da je pes sam sposoben zadostiti svojim dnevnim potrebam po vitaminu C in da dodatni vnosi ogrožajo zdravje ledvic in jeter. Spet je vprašanje komu verjeti?? Saj več kot bereš... slabše je ... ker si ponavadi samo bolj zmeden in res ne veš kaj narediti, da bo najbolje. Zaupaš itak lahko samo sam sebi in svojim izkušnjam.

Eden takih člankov recimo: http://home.att.net/~wdcusick/013.html

Lp nina




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 15 Maj 2006, 09:35:56
Hahahaha, kaj sem napisala včeraj. :D   Se opravičujem vsem, sem bila čisto crknjena od razstave.

Hokamix30 (obstajajo prah, tablete in žvečilni priboljški) je popolnoma naravna kombinacija zelišč (30 različnih vrst). Vsebuje naravne vitamine, minerale, aminokisline, encime, antioksidante, sledne elemente, esencialne maščobne kisline, klorofil, vlaknine, beljakovine, sladkorje, ogljikove hidrate in ostala hranila, ki jih vsebujejo zelišča, ki jih dodatek vsebuje.

Izdeluje ga Grau Tiernahrung, ki proizvaja tudi Velcote in še precej ostalih izvrstnih dodatkov k pasji prehrani.



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 15 Maj 2006, 10:07:05
Zanimiva teorija.

Ja kaj pa vem kaj je zdaj zanesljivo prav.  ???
Ravno zaradi tega clanka sem sprasevala dr. Matkota kako je z vitaminom c (to je tisto, ko sem se enga zraven vtaknila :) ), pa mi je rekel, da ga lahko kamot dodajam, kaksno tabletko na dan ali dva, ker ga ne morem kar tako predozirat. In da je dobro ce se dodaja, cetudi ga dobi z drugo hrano.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 15 Maj 2006, 10:13:26
Ja saj predozirat se ge na more oz. se ga težko, ker je vodotopen. Ampak kakšne so dejanske potrebe in če pes sam proizvede dovolj vitamina C, mi pa ga še dodatno vnašamo kam gre višek? Se izloči ali se kam nalaga? Je smiselno dodajanje? In za kaj? ... Pač to je vedno vprašanje, ki se pojavi pa ne samo pri živalih ampak tudi pri ljudeh. Lahko ti povem čisto iz lastnih izkušenj, da nekateri pojedo toliko vitaminov, antioksidantov, mineralov, alg, ... kot jih nekateri v celem svojem življenju niti videli ne bomo, pa niso nič bolj zdravi, prej obratno. Torej spet... kje je meja? Itak hočemo vsi svojim psom najbolje, da bi imeli čim manj problemov, da bi bili zdravi, ...

Kateri vitamin C pa dodajaš? In v kakšnih dozah? Koliko mg je ta ena tabletka?

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 15 Maj 2006, 10:38:09
Dajem ji tocno tole:

http://www.lekarnar.com/BIO-C-tablete/
in sicer vsak dan pol tabletke - se pravi 50 mg na dan (sem mislila zdaj bolj pogosto, ker ji izpadajo zobje in je napol skrbasta -po teoriji revije moj pes ne bi smelo biti narobe; ce pa je mi prosim povej)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 15 Maj 2006, 11:02:12
Dajem ji tocno tole:

http://www.lekarnar.com/BIO-C-tablete/
in sicer vsak dan pol tabletke - se pravi 50 mg na dan (sem mislila zdaj bolj pogosto, ker ji izpadajo zobje in je napol skrbasta -po teoriji revije moj pes ne bi smelo biti narobe; ce pa je mi prosim povej)

Saj pravim zaneseš se lahko samo nase in na to, kar je tebi ljubše. Ne vem peberi še kakšen članek na internetu jih je na tone. Pa boš dobila več različnih informacij. Članka v mojpes nisem brala, niti ne vem kdo ga je pisal. Na kakšne raziskave se je opiral itd.  Več različnih člankov na internetu je namreč, ki pravijo da pes sam sintetizira zadostno količino C vitamina.

Lp nina



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 04 Januar 2009, 16:25:50
Mi smo pa nedavno ugotovili, da je naša Xsara izredno občutljiva na predelano hrano in ji moramo kuhat. Ker še ne vemo, katere stvari točno ji delajo težave, je veterinar rekel, naj ji en teden dajemo isto stvar in če jo bo dobro prebavila, jo lahko damo na seznam dovoljenih živil. Trenutno tako vemo, da lahko je konjsko meso, kosmiče in riž, ta teden pa bomo probali še belo ribo. Ker to seveda ni uravnotežena prehrana, moramo dodajati vitamine in minerale. Zanima me, katere vitamine/minerale uporabljate tisti, ki kuhate za svoje pse. Upam, da bomo čim prej našli kakšno uravnoteženo dieto, ki bo punci odgovarjala, do takrat pa smo nekako prisiljeni na to varianto. Moram pa reči, da odkar je kuhano hrano, je še bolj živahna in igriva kot kdajkoli prej, dlako ima čudovito, prebava pa je trenutno tudi BP, tako da ji očitno kuhana hrana res odgovarja.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 04 Januar 2009, 18:13:59
Jaz trenutno dodajam VMP od Pfizerja in sicer Dropsiju, ker je kašljal, Bibi, ker okreva po operaciji, Magiju in Jonu pa za družbo drugima dvema  :P.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #25 : 04 Januar 2009, 19:07:25
Jaz dajem vitamine, ko imajo kuhano ali surovo hrano ali pa ko so na dieti in dobijo manj briketov. Dodajam pa jih tudi zato, ker vsi moji psi dobivajo precej manjše količine briketov, kot je napisano na tabeli ( naj bi ta količina zagotavljala pravi vnos vitaminov).
Dajem pa Beapharjeve Top 10.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 04 Januar 2009, 19:09:52
Ker imata naši dve vsaj en obrok(od dveh dnevnih) kuhan, še vmes kaj surovega mesa, tudi dobivata vitamine VMP od Pfizerja. Poleg tega pa jaz ne verjamem, da je v briketirani hrani ravno taka količina vitaminov kot piše. Nikoli ne veš točno če to drži, poleg tega pa s starostjo hrana izgublja, tudi vitamine.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #27 : 04 Januar 2009, 20:33:13
Jaz moji, ki ji tudi kuham, rada dodam sušene alge od Canine.Sicer niso glih vitamini, so pa prehranski dodatek.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 05 Januar 2009, 00:18:04
Te VMP se mi zdijo po sestavi kar OK. Kje se jih pa pri nas dobi? Ali jih je treba naročit?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #29 : 05 Januar 2009, 00:20:18
Te VMP se mi zdijo po sestavi kar OK. Kje se jih pa pri nas dobi? Ali jih je treba naročit?

Imeli so jih v Mr.Petu in mislim da jih imajo v večini vet. ordinacij... pa pomoje tudi v boljše založenih trgovinah ;)