Povožen pes

cofi · 2116

cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
: 12 December 2011, 14:14:04
Če sem danes zjutraj prav slišala prometno informacijo na Radiju 1 se je glasila nekako takole: na tejintej cesti je na/ob cesti povožen pes, vozite previdno.
Sprašujem se, ali ni voznik dolžan ukrepati ob takem primeru, se prepričati če je žival res mrtva, jo v tem primeru vsaj odstraniti s cestišča? Ni mi jasno s čim je razmišljal ta poslušalec, ki je na radio javil "oviro" na cestišču :S

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 12 December 2011, 16:18:38
112 se pokliče in pove da je ovira/povožena žival tam in tam in potem jo gre komunala /higieniki pobrati. Zna pa trajati nekaj časa da odstranijo in zato je obvestilo po radiju dobrodošla reč.

Prestavljat živali mu ni potrebno. Ne vem pa kako je z ustavljanjem in preverjanjem stanja? Pobrskaj po zakonih.....Jaz bi že ustavila, preverila...ampak vsi nimajo občutka in pri ranjeni živali hitro stakneš ugriz.

Včasih se pa že iz avta vidi, da je mrtva žival.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 December 2011, 19:31:27
Ja saj imaš prav, za 112 in higienike sem vedela, čeprav bi bilo zanimivo zvedeti ali je klicatelj na radijo poklical katero od teh dveh številk. Mislim, da je na radiju neka taka fora, vsaj nekaj časa nazaj je bila, da je naključni klicatelj na prometne informacije dobil neko nagrado.

Na strani mačjelovke oz. na njihovi fb strani sem našla tole:
"Če opazite mrtvo žival, ki leži ob cesti ali na cesti, pokličite Higienike na telefonsko številko 01 477 93 53, ter jih obvestite o lokaciji, kjer se povožena žival nahaja. Žival bodo odstranili s ceste.
Ker pa vam ni vseeno, se ustavite in se prepričajte, če je žival sploh mrtva. Mogoče potrebuje samo trenutek našega časa in nujno veterinarsko pomoč. Ne boste verjeli koliko živali umira ob cesti po več dni. Žival lahko deluje, kot da je mrtva v resnici pa ob cesti počasi umira. Skrajšajmo ji trpljenje.
 
Enota Murska Sobota   02 5321471     
Enota Ptuj   02 7493687     
Enota Maribor   02 4613150     
Enota Nova Gorica
- južna Primorska   05 3383701
- severna Primorska   05 3383703
Enota Celje   03 5451031
Enota Novo mesto   07 3325801 
Enota Ljubljana   01 4779353
Enota Kranj    04 2770611
     
V primeru, če žival leži sredi ceste in ogroža promet lahko pokličete tudi 112.
 
Hvala, ker vam ni vseeno! "

Kar se tiče zakona pa verjetno tudi če obstaja, se ne izvaja striktno. Zagotovo obstaja zakon, da si človeku dolžan nuditi prvo pomč, ampak kljub temu se zavedam, če bi recimo jutri sredi dneva omedlela sredi Čopove mi nebi verjetno nihče pomagal (so bili opravljene raziskave). Žal je tako, če si lajik ti bo verjetno oproščeno, če boš imel izgovor, da si se recimo bal hiv okužbe. Zato če posplošim, da če je že pri ljudeh situacija kakršnja je, je pri živalih verjetno žal še slabše.

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 December 2011, 15:09:24

Ker pa vam ni vseeno, se ustavite in se prepričajte, če je žival sploh mrtva. Mogoče potrebuje samo trenutek našega časa in nujno veterinarsko pomoč. Ne boste verjeli koliko živali umira ob cesti po več dni. Žival lahko deluje, kot da je mrtva v resnici pa ob cesti počasi umira. Skrajšajmo ji trpljenje.
 

To je tisto na kar veliko ljudi pozabi.

Iz avta ocenit a je žival mrtva a ne, je verjetno bolj težko, razen če je zravnana s cesto ali pa res razkosana...