Izvoz psa na Hrvaško

Tisa in Loa · 2205

Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
: 28 December 2011, 11:47:47
Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z izvozom psa na Hrvaško?
Radi komplicirajo? Katere papirje pes rabi (razen seveda knjižice cepljenja)?
Kakršna koli informacija mi bo prav prišla.
Hvala!

LP,
 Tisa



Kayya

  • Gost
Odgovori #1 : 28 December 2011, 11:51:56
Naši prijatelji so enega psa tja  izvozili. So pa rekli, da tam sploh niso komplicirali, samo ustrezne papirje je moral imet. Sam ne vem kakšne.  :-[



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 December 2011, 12:56:22
Pri naši KZS naroči izvozni rodovnik za tega psička (sporoči na zvezo točne podatke o novem lastniku, naslov itn).
Kupec pa bo pri Hrvaški kin. zvezi dal ta rodovnik vpisat v njihovo rodovno knjigo. To je vse.

Glede samega prehoda čez mejo pa - ne vem, mi se kar peljemo čez :)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 28 December 2011, 13:39:19
Mladiček mora biti čipiran in cepljen proti kužnim boleznim, ter imeti EU potni list.Pa veterinar naj pred odhodom mladička pregleda in potrdi  v potnem listu stran 24,da je žival v dobrem zdravstvenem stanju in sposobna za potovanje.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 28 December 2011, 13:44:25
Hvala vsem.
(Za te stvari mi je bilo že tako jasno da jih mora imet.)  ;)

Sprašujem namreč zato, ker je znanec na Hrvaško uvozil psa iz Irske in so mu ga na meji zasegli, češ da nima dokazov da je dejansko tako malo plačal za psa kot ima napisano na papirjih.  :( In je mogel na sodišče it dokazovat da je to res in pes je še vedno "v pridržanju".  :-\ Na Hrvaškem namreč tak pes stane dvakrat več kot pa je on dal (in ima zapisano na papirjih) zanj. ???



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 December 2011, 14:03:18
No, ene 10 jih je šlo od mene na Hrvaško po tem postopku, kot je rekla Tjaša + izvozni rodovnik in je vse OK.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 28 December 2011, 14:38:27
Se pravi nobenemu ni bilo treba dokazovati oz. pokazati kakšnih papirjev koliko je plačal za psa in plačati kakšne takse?




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 28 December 2011, 14:53:46
Hvala vsem.
(Za te stvari mi je bilo že tako jasno da jih mora imet.)  ;)

Sprašujem namreč zato, ker je znanec na Hrvaško uvozil psa iz Irske in so mu ga na meji zasegli, češ da nima dokazov da je dejansko tako malo plačal za psa kot ima napisano na papirjih.  :( In je mogel na sodišče it dokazovat da je to res in pes je še vedno "v pridržanju".  :-\ Na Hrvaškem namreč tak pes stane dvakrat več kot pa je on dal (in ima zapisano na papirjih) zanj. ???

Kupoprodajna pogodba bi znala rešit to zadevo.

Mi je pa čudno, pa kaj jih briga koliko je dal za psa...ubogi pes, kaj pa socializacija in ukvarjanje.  :( Sigurno ni dovolj deležen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!