ne sprej?

Lara88 · 1972

Lara88

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
: 01 November 2011, 09:10:49
Pozdravljeni! Nujno potrebujem vašo pomoč ;D Problem je naša psička in sicer, razvajena maltežanka, ki se velikokrat odloči opravit malo potrebo na našo preprogo v dnevni sobi. Preproga je bila že kemično očiščena, ampak nekako se je napila vonja in zdaj se odločamo za nakup nove. Zadeva, ki me zanima je, če obstaja nekakšen ne sprej, ki naj bi smrdel psički in se tako tam nebi polulala?
Je redno na sprehodih 3-4 krat na dan tako, da v tem ni problem...
hvala za nasvet



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 01 November 2011, 13:12:39
Ali pešate pri vzgoji in markira po stanovanju ali pa ima kake zdravstvene težave (ledvice, mehur).

Sprehodi predvidevam, da trajajo najmanj pol ure? Tako, da je psica zunaj vsega skupaj vsaj 2 uri?

Ne zaupam sprejem, ampak zaupam kletki in pa vzgoji, veterinarjem, dovoljšni mera gibanja zunaj in mentalne zaposlitve.

Če ni zdravstvenega razloga (mehur, ledvice, inkotinenca-starost). Potem se loti kar dosledne vzgoje, pravil, trikcev, kak tečaj v pasji šoli in veliko gibanja zunaj + bivanje v kletki, kadar je sama in kadar je ni možno nadzirati. Če bi jo jaz dobila med lulanjem v hiši bi jasno in glasno zavpila NE SMEŠ! in jo poslala na prostor, kjer bi ostala do preklica-vsaj 5 minut in zatem je ne bi nič hvalila, nič božala, nič dvigovala-bonite ukinjene. Sistem vse si je treba prislužit-vsako pozornost, božanje, nagrado. In preproga prepovedana, za nekaj časa oz. je prostor za učenje trikcev, vaj...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lara88

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 November 2011, 17:43:29
Ja morem rečt, da zelo pešamo pri vzgoji :-[ Kletke nima, ker spi v košari, sprehodi so pa res bolj kratki, 10min, enostavno noče hodit me vleče domov. Stara je pa 6 let. Sem razmišljala, da ji nastavim mačje stranišče, če jo kdaj prime? ne vem več... :-\



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #3 : 01 November 2011, 18:59:59
Koliko časa pa to že dela? 6 let? :o

Dogs are best friends ever!


Lara88

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 November 2011, 19:10:41
Koliko časa pa to že dela? 6 let? :o

Ne recimo, da 1 leto bolj intenzivno, smo jo dali pozno sterilizirat, ne vem, če je zaradi tega? ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 01 November 2011, 20:33:51
Ali pred sterilizacijo ni lulala po stanovanju? če so se težave začele pred sterilizacijo, potem bo treba začeti z vzgojo od začetka. Če je inkontinenca, se dobijo zdravila.
Drugače pa bi bilo najbolj enostavno, če nekaj časa preproge sploh ne bi imeli. Z mačjim straniščem sicer lahko poskusite, a če je inkontinentna, ne bo pomagalo.