Šokantno a vredno ogleda: Food Inc.

Urška · 14801

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 16 September 2011, 20:22:57
hm. Glede na to da pač pridelamo recimo krompirja toliko preveč, da ga ne pojemo, ga prodamo in kupimo mleko. Glede na to, da imamo poleg prodanega krompirja še vedno dovolj za hrano prašičem, imamo svinjsko meso. Ker imamo preveč svinjskega mesa, ga spet malo prodamo pa si kupimo govedino.  Ker imam preveč koruze za svoje potrebe jo spet dam v mlin in dobim pšenično moko. Skratka gre se za sistem. In ja, sem zaposlena. Kar pa gre za plačino položnic in dobrine, ki niso povezane s prehrano. Zelo bore malo gre od te plače za prehrano. Bolj za kakšen občasen luksuz kot je sladoled (če ga ravno ne naredim doma iz sadja z vrta). Da se razume je tole samo vzorčni primer kako to poteka, možnosti je več in se iz leta v leto spreminjajo glede na kolobar.

Mislim, da je logično kaj želim povedati. To da za preživetje (prehransko), se da. Če rabi nekdo za ''preživetje'', dober avto, veliko hišo, luksuzen vikend na morju...to pa definitivno zagotavljam, da se s takšno površino, ne da  ;).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 16 September 2011, 20:31:23
Ja davor, končno si seštel ena + ena. Saj dejansko je res povsem isto....prekomerno izkoriščevalska, v bistvu prav uničevalska  pridelava hrane + enako izkoriščevalska reja (nerodovniških psov). Si vsaj dosleden in podpiraš tako eno kot drugo.

Ostalega se niti komentirati ne splača.

In ja, za sproti si lahko pridna družina pridela večino hrane že na majhnem vrtu.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #32 : 16 September 2011, 21:18:00
90% prebivalstva Slovenija nima možnosti kmetovalnih površin, ki bi jih lahko uporabili kot dodatno dejavnost za lastne potrebe, kakor nima vsak možnosti vrta; Sej meni je tudi fino, da dobim krompir, zelenjavo, meso in sadje od znacev in sorodnikov, kar pa mi ne zamegli pogleda da veliko ljudi sploh pa  v tujini tega nima; izbiraš to kar ti je na razmere dano na poldagi zmožnosti

Ponavadi fantazirajo o raznih alternativah , ki jih začuda nobena država ki želi biti konkurenčno tržna in ekonomsko obstojna v omembe vrednem obsegu ne more prakticirati ravno tisti, ki ne čutijo pomanjkanja in sploh velik dela zahoda, kjer se je razpaslo prehranjevalno sektaštvo; takšne debate so itako začaran krog; ljudje želijo većje plače, bolj kvalitetno življenje , socialno varstvo, potrošnjo po drugi strani pa ohranjeno okolje ter simbiozo z naravo. dommed if you do dommed if you dont



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 19 September 2011, 07:54:05
no enega bistva pa se ni prebralo v mojem postu  ::) Zmernost. Kar je tudi v Food inc. predstavljeno. In glede na to da ima Davor prav, da nimajo vsi možnosti vrta, je ravno v tem point. Ljudi je preveč za tolikšno kvadraturo...ob predpostavki da bi vsi radi vsak dan šnicl. Ker preprosto na eni kravi ni samih šniclov. In kot družba se večina obnaša zelo potratno pri ''preživetju''.
Marsikje je že bilo objavljeno da je rešitev svetovni lakoti poljedelstvo in ne živinoreja. Kokretno v našem primeru sem povedala kako. 3 članska družina na 3ha Ni shajala izključno z živinorejo. Pri poljedelstvu gre zelo super. Pa smo zelo majčkeni in kapljica v morje. Pa ravno tako nismo vegetarijanci.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.