Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1586150

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1050 : 24 December 2006, 14:39:46
No le vzemi si takrat cajt, ti sporočim, ko bo kakšno spet..lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1051 : 24 December 2006, 17:13:19
in še:



Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1052 : 24 December 2006, 17:19:25
Hej! Luštna voščilnica.

LP, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1053 : 24 December 2006, 17:22:30
A ne da ;) ;D


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #1054 : 24 December 2006, 17:53:38
Aska ful lepa čestitka ;)..

p.s. poleg tega,da imata Aska in Lon isto ovratnico imata isti še obesek na ovratnici :o

Lp,  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1055 : 24 December 2006, 18:12:41
*nastya_lony*  hvala :) A tudi obesek ima tvoj in tudi to imata skupno :o..Potem pa je skrajni cajt, da se še spoznata ;) ;D..lp


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #1056 : 24 December 2006, 18:51:12
Aska res bi se že mogla spoznati ;D ::)

Lp,  ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1057 : 24 December 2006, 18:53:40
Sej se bosta :o, samo, da se zmeniva kdaj ;D ;D

Lp


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #1058 : 24 December 2006, 22:23:19
Hehe, seveda se bosta spoznala in Lon komaj čaka, da se bo lahko igral z malamutko ;D.. Aska iz kod si pa, če lahko vprašam ;)?

Lp,  :)

VESELE PRAZNIKE IN SREČNO NOVO LETO 2007 VSEM :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1059 : 24 December 2006, 22:26:25
Iz lj. sem pa ti?


Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #1060 : 24 December 2006, 22:54:42

Vesel božič vsem ljubiteljem psov, mačk in ostalih živali.
LP Malko







kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #1062 : 25 December 2006, 10:39:05
Malce pozno pa vendar! Vesele Božične praznike in srečno v 2007

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1063 : 01 Januar 2007, 13:00:15
Kako so kaj vaši AM-jčki/ke preživeli/le novo leto in to pokanje petard in raket?

Lp



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1064 : 01 Januar 2007, 17:33:25
ojla! :P
pa da se še jaz oglasim tukaj.ali je še kakšen lastnik AM-ja? če je naj se javi (mislim dobro bi bilo če bi se) ;) drugače so mi pa AM-ji ful lepi psi!!!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1065 : 02 Januar 2007, 17:58:54
Hmmmmm...tyashy imaš pa zanimivo vprašanje.Če nisi opazila so tukaj najavljeni vsi lastniki AM-jev...mislim iz tvojega posta se sploh e da razvideti kaj hočeš?
Je pa res škoda,da tema toliko miruje :(.Bom jaz to spremnila,ko bom svojo lubico dobila :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1066 : 02 Januar 2007, 19:24:55
Hei lp, ja tema se je kar nekako umirila verjetno zaradi novoletnih praznikov itd.. :), no uglavnem sib je preživel novo leto dokaj mirno ker se ne boji petard oz. raket... se je pa stepu pri očitu doma z rottweiler-NO mešancem... Na srečo ni bilo nobenmu nič huje kot par prask... No u petek ga grem cepit in se pozanimat še za kastracijo , če se bo dalo operirati tukaj v ivančni... Kar ne morem verjeti, da je to že drugo leto odkar imam Siba... Še vedno je norc in crkla se k noben drug(je pač razvajen)... edino drugih psov ne prenese tko, da greva to spomlad definitvno v pasjo šolo... Kako pa kej vaši malamuti, kia tvoj mali je prou lep... ne skrbi glede velikosti, ker bo definitvno zrastu, psi rastejo tam nekje do 14 meseca potem pa samo še vizualno spremenijo telo in psihično dozorijo tam nekje do 3 leta...


Malo pozno, ampak vedno iz srca vam želiva SREČNO NOVO LETO ter veliko užitkov z vašimi pesjani  :).

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1067 : 02 Januar 2007, 19:36:13
Hmmmmm...tyashy imaš pa zanimivo vprašanje.Če nisi opazila so tukaj najavljeni vsi lastniki AM-jev...mislim iz tvojega posta se sploh e da razvideti kaj hočeš?
Je pa res škoda,da tema toliko miruje :(.Bom jaz to spremnila,ko bom svojo lubico dobila :-*
Pa to čimprej ;D ;D, da ne bo tako mirovanje tukaj :'( Imam občutek kot, da imam skoraj samogovore tukaj ;), ko tako slabo pišete drugi :'(.
Le glejte, da se poboljšate ;) Pa ne pozabite na slikce :o :P

Lp


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1068 : 02 Januar 2007, 20:21:10
Hmmmmm...tyashy imaš pa zanimivo vprašanje.Če nisi opazila so tukaj najavljeni vsi lastniki AM-jev...mislim iz tvojega posta se sploh e da razvideti kaj hočeš?
Je pa res škoda,da tema toliko miruje :(.Bom jaz to spremnila,ko bom svojo lubico dobila :-*
lepo lepo da boš dobila še ti svojoAM-jko!!! 8) ammm...kako ji bo pa ime?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1069 : 02 Januar 2007, 20:39:05
Tyashy ti sporičim čez...hmmmmm 10 let.Pustiš svojo št.? :P

Moje punce zaenkrat žal še ne bo...ni časa,denarja...ko bo,bo v stanovanju,spala v postelji,se vozila z mano na morje (na morje ne grem nikoli več :P) na smučanje...ampak do takrat je še daleč :(...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1070 : 03 Januar 2007, 16:19:23
Aja drugače pa moje večne sanje za ime moje psičke?
Cinderella from Hopi point's :-[

Se tudi iz znaki lih za glih izide :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1071 : 05 Januar 2007, 13:39:13
4. letni rodovniški pes še vedno išče novega lastnika. Spodaj sedaj vidna tudi slika tega lepotca.

Citat: babyjazz
aljaški Malamut:
Ime:Chivas Polar Rainbow
Poležen 24.10.2002
Vzreditelj:Jontes Dušan
Oče:Forti Fortuna Chorus Beauty Hr, HD A
Mati:Aska  Ch-Slo, HD A/A



Informacije o kontaktni številki pa preko ZS.

Pogoj za oddajo je, da novi lastnik pozna to pasmo.
(Bomo zelo sitni)

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?p=153173#153173

Lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1072 : 05 Januar 2007, 20:49:40
Najprej lep pozdrav vsem skupaj ! :P

Naj se najprej predstavim , ime mi je Janez ( sem od Janke taslabša polovica ), in ponosni lastnik dveh AM-jev Xene in Kaskaea ( Kasa po domače ). do sedaj sem vaš forum spremljal le kot gost, sedaj pa sem se odločil da tudi jaz prispevam svoja mnenja.

K pisanju me je najbolj vzpodbudilo pisanje SIB-a in sicer to, da bi psa dal KASTRIRAT.
Ker Sibov razvoj potem tega foruma spremljam že od začetka, vem kako rad imaš svojega psa , zato te ob tej priložnosti lepo prosim NE NAREDI TEGA SVOJEMU PSU!!!.
Vem, da obstaja najmanj 10 razlogov ZA, vendar jih jaz ne poznam, poznam pa veliko razlogov zakaj NE!!
Ker sem zelo velik ljubitelj te pasme, je logično, da poznam vse tovrstne pesjane in pesjanke v moji bližini (no ja in tudi bolj oddaljene ), zato sem imel priliko velikokrat videt kaj kastracija, oz. sterilizacija naredi takšnemu psu.
Psi se večinoma zredijo, postanejo leni, nezainteresirani, poležavajo doma, nekateri se celo fizično spremenijo, skratka kastracija ne reši nobenega problema, pojavi pa se kopica novih težav. 

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1073 : 05 Januar 2007, 23:12:21
Najprej vas lepo prosim, da po dolgem in počez prečešete spletno stran mojega kosmatinca - http://sammy.slohosting.com ... in mi napišete na podlagi česa sklepate, da je len, debel, da mu za nič ni? Mislite, da si z bičem pomagam, da mi skače prek nog, rok, prek mene, vijuga med nogami, prinaša predmete, se vrti, valja, gre okrog drevesa, hodi nazaj... (glej AKTIVNOSTI /TRIKI) ... skakanje prek hlodov na sprehodih (ena, dva ) , divjanje po snegu (ena, dva, tri) ali samo tako po nepobeljenih travnikih?  Potem se pošteno motite. Če bi poskušala s kakšrnokoli nasilnostjo, pri tej pasmi ne bi ničesar dosegla. Če vam ni jasno, si preberite opis pasme. Poleg tega sva dve leti po tistem, ko je bil kastriran, trenirala agility.
Mislite tudi, da se iz lenobe neutrudno podi s pesjani, velikimi in malimi tudi ure dolgo? Primer 1, primer 2, primer 3 - če jih rabite več - na spl. straneh. Žal pa vedno nimam fotoaparata s seboj, da bi dokumentirala vsa divjanja. Pa da lahko ubožček uživa medtem, ko mi z vlečenjem pomaga pri teku na smučeh (ena, dva ), ali na rolanju ali kolesarjenju?
Lahko sploh verjamete, da je ta pes kastriran?
Mislite, da se je iz lenobe naučil odpirati vsa vrata od ograje (najprej seveda tista, ki se odprejo na lažji način, potem tudi tista, pri katerih potrebuje en pes kar precej iznajdljivosti in napenjanja možgančkov)? Pred ena vrata smo postavili težak 'hlod', ki ga še jaz komaj premaknem, pa mu ga je naslednji dan uspelo nekako poriniti stran in odpreti vrata.  ::)
In če mislite, da je predebel in ne verjamete zgoraj napisanemu, ste lepo vabljeni, da mu pretipate rebrca in očutite njegovo idealno telesno težo in atletsko postavo ter se prepričate o živahnosti, mladostni igrivosti (čez nekaj mesecev bo imel 5 let) in neutrudljivosti, kadar gre za pasja divjanja. 
Verjeli ali ne - po kastraciji se ni čist nič spremenil, samo nekaj dni je bil omotičen, kar pa ne odtehta tega, da sem naredila nekaj dobrega za okoliš (mislite, da bi uživala, ko bi videla, kako njegovi potomci drug za drugim končajo v zavetiščih, na verigah ali celo pod kolesi avtomobilov?) in za psa samega (obvarovala sem ga pred spolno prenosljivimi boleznimi, ki verjeli ali ne obstajajo tudi pri psih in so vedno pogostejše, ter pred oblikami raka na spolnih organih; obvarovala sem ga pred trpljenjem, medtem ko bi jokal za svojo izbranko (kakšno psico, ki se goni v bližini) - pa tudi moja ušesa ne trpijo, in ušesa moje družine, sosedov itd.; glede na to, da so te pasme zelo iznajdljive pri tem, kako pobegniti (do izbranke), bi lahko med prečkanjem ceste povzročil prometno nesrečo, škodo bi plačala jaz, najhuje pa bi seveda bilo, če bi se psu kaj hudega zgodilo - meni pa bi se zaljubljenec preveč smilil, da bi ga imela zaprtega) .
In poznam veliko psov, ki so kastrirani, pa živijo normalno, aktivno naprej, v bistvu ne poznam niti enega, ki bi se spremenil (kvečjemu na bolje). Vem tudi za pse, ki so kastrirani/sterilizirani in tekmujejo v agilityju.

Našteli ste pet razlogov proti, ki so v bistvu med sabo povezani, tako da gre v resnici za 3 (da so leni, nezainteresirani in poležavajo doma - z različnimi besedami izražena ena in ista zadeva, ki pa na vašo žalost ne drži), fizično pa se psi spremenijo toliko, da pač ne vidite več jajčk, pa kaj potem, big deal - pri AM-jih itak niso vidna, razen če se pes vleže na hrbet in da vse štiri od sebe.  ::)

V branje še nekaj koristih povezav:
http://www.zavetisce-horjul.net/neprezrite.php?subaction=showfull&id=1146583583&archive=&start_from=&ucat=55&
http://www.klinikaloka.com/kastracija_psa.htm
http://zavetisca.mojforum.si/zavetisca-about223.html
http://drustvopoziv.velenje.si/files/pomen_sterilizacije_kastracije.pdf

Tudi mene so nevedneži prepričevali, naj tega ne storim, pa sem bila toliko pametna, da sem verjela ljudem, ki imajo več dolgih let izkušenj in znanja za seboj.

+1

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1074 : 05 Januar 2007, 23:23:55
Vem, da obstaja najmanj 10 razlogov ZA, vendar jih jaz ne poznam, poznam pa veliko razlogov zakaj NE!!
Ker sem zelo velik ljubitelj te pasme, je logično, da poznam vse tovrstne pesjane in pesjanke v moji bližini (no ja in tudi bolj oddaljene ), zato sem imel priliko velikokrat videt kaj kastracija, oz. sterilizacija naredi takšnemu psu.
Psi se večinoma zredijo, postanejo leni, nezainteresirani, poležavajo doma, nekateri se celo fizično spremenijo, skratka kastracija ne reši nobenega problema, pojavi pa se kopica novih težav. 

Kot prvo dobrodošel tudi ti na tem forumu. Vsak nov ljubitelj te prečudovite pasme dobrodošel 

Kar se sterilizacije in kastracije tiče, pa se žal ne morem strinjati s tabo. Res so pri nekaterih problemi, da se zredijo, en tak problem je tudi sorodnikova Zlata prinašalka, katero so dali sterilizirati pri petih letih, leto po tem, ko je imela mladičke (rodovniška psička). Samo pri njih je bil problem tudi v hranjenju, da je te poleg rednih obrokov še marsikaj poleg dobila. To pa je tudi edini primer, ki ga poznam, da se je psička zredila. Dodati moram še to, da je že prej kak kg preveč imela. Ostala je pa enako živahna ipd. Drugače kar jih poznam, ni nobenih sprememb pri psičkah, nič se niso zredile. Kot veš verjetno že, da je Aska sterilizirana (ravno danes je točno leto od tega) in mi ni žal, da sem se za to odločila, ker to sem bila tudi odločena narediti, že ko sem jo vzela. Pa ti povem, da je popolnoma enaka tako videzuelno (no pustimo to, ko menja dlako) kot značajsko. Ni prav nič bolj lena in ostalo kar navajaš. Glede psov, pa kolikor jih poznam, so postali mnogo manj agresivni do drugih psov (če so prej bili), drugače pa ravno tako živahni ( pa ne mislim tukaj samo to pasmo, vse pač). Res ne vidim problemov v tem. To je tako in tako ena izmed najlažjih operacij in tudi posledic načeloma ni, res izjeme, to pa so tako in tako povsod, ne samo tukaj.

Lp

+1


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1075 : 05 Januar 2007, 23:47:10
Sama nimam kastreranga psa, vendar jih poznam kar nekaj, eden izmed teh se je res polenil in poredil, vendar lahko lastnica pove ogromno pozitivnih stvari, ki jih je prinesla kastracija, med drugim je po kastraciji postatal izjemno prijazen do vseh živali in ljudi, se pravi pravo nasprotlje kot pred kastracijo.
Drugače pa so kastrerani kužki lahko zelo živahni. Saj si tudi dva nekastrerana psa nista enaka po živahnosti, pa četudi sta iste pasme.

Jaz mislim, da bi mogel vsak pri sebi ugotoviti, zakaj želi imeti kasreranga psa oz. sterilizirano psico.

S kastracijo psov imajo probleme predvsem moški, saj sklepajo po sebi,..., da nebi bil ranjen moški ponos! 8)

Drugače pa še enkrat povdarjam, da je to odločitev vsakega posameznika. Prav toliko stvarije je lahko za, kot proti. ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1076 : 06 Januar 2007, 00:26:38
Je glede kastracije Sammy več kot super opisala primer kastriranega psa. Baki, kot veš, je moja nerodovniška in si ne morem dopusti, da ne bi naredila tega kar sem. Aska samo par dni okrevala, pa bi že spet norela. Pa potem vse do danes nobenih posledic. V zavetiščih in vsepovsod je že mnogo preveč psov. Le zakaj, bi dala možnost še novim nedobudnežem, če slučajno do tega bi že prišlo, v kakšnem ups primeru, kljub temu, da bi jo zelo pazila takrat. Nimam slabe vesti in vem, da kar sem naredila je edino pravilno. Aktivna je ravno tako enako kot prej in res nobenih sprememb. Še primeri:
http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/du6orW0K2hFovCr7.jpg
in
http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/i6gZ3pyfs9_ke03z.jpg
in
http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/UKVdBzEFkS1on1a7.jpg
in
http://aska-zivali.moj-album.com/slike/2909239/XK9VvgmfRFTacfGt.jpg


Lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1077 : 06 Januar 2007, 10:17:33
Ja prav imate, škoda je , da psi ne morejo odločati o temu, zato je potrebno pošteno premisliti, ker POTI NAZAJ NI!!!!!!

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1078 : 06 Januar 2007, 10:53:49
Pozdravljen kaskae.

S katerega konca prihajate ? Morda pa se ob priliki dobimo z našimi Malamuti, da malo podivjajo.

Aska in Sammy.... končno je prišel nov član v naš del in takoj po prvem postu sta ga zbombandirali.
Vsak ima pravico, do svojega mnenja in svojega odločanja.

Tudi sam sem proti kastriranju oz. steriliziranju in mislim, da je bilo že ogromno tega zapisanega in izrečenega. Zato mislim, da ni potrebno vsakemu posebej vsiljevati svojega mnenja. Važno je da ima izbiro in da naredi po svoji presoji.
Seveda pa je potrebno prej veliko prebrati in se potem odločiti. Poti nazaj ni.

Aska me pa moti, da se tako ti kot ostali obešate na zavetišča ipd. Pa saj to sploh nima veze s kastracijo oz. sterilizacijo. To je bolj povezano z odgovornostjo lastnika.

Pri nas so bile do nedavnem 3 psice ... vse tri nič popravljanje.
Nažalost je najstarejša pred kratkim poginila (starost).
No povedati sem želel, da pri nobeni ni bilo nezaželenih brejosti oz. mladičkov.
Pazit je treba na psice in pse pa ne bo problemov.

Spet samo moje mnenje.... pa brez zamere.

Kaskae ... daj še ti kakšne slikce gor od tvojih lepotcev.

Blond


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1079 : 06 Januar 2007, 11:03:46
najlepša hvala aska. zanimalo me je samo toliko da si bom bolje predstavljal v kakšnega "mačota" bo zrastel tale moj kuža. oči je meu nekej ene izjave da je zrastu kolkor je in da je to to....meni pa se še vedno zdi malo majhen...

Kia sem si pogledal slikce tvojega lepotca. Vglavnem ti je tako Aska povedala kako je z rastjo.
Po maski se vidi, da ta vaš mačo še ni odrasel in da bo še rastel. Koliko pa boš pa videla.

Luna je Askina sestra pa vendar je Luna veliko prej nehala rasti in ostala manjša. Ampak zato nič manj lepa.

Se pa spomnim, enega velikana čez 60kg, ki sem ga videl prbl. pred letom dni na gorenjskem na pasjih dirkah.

Kot ljudje so si tudi psi različni. Vsekakor pa je tvoj mačo pravi lepotec.

Blond