Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1592880

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1500 : 03 April 2007, 20:54:25
Blond, če pogledaš linka, si skopiral dva ista  ;)

Aha, ok. Do kdaj pa imam čas, da premislim? :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1501 : 03 April 2007, 21:00:44
.. časa imaš kolikor hočeš, nikamor se ne mudi... zmenit se moremo kdo kaj rabi...

Evo tukaj je ta druga
http://www.hiskadobrot.com/mojpes/images/13guard.jpg
tole imamo za kolesarjanje in rolanje.

Zdaj pa res boljše da se spat spravim ker mi gre vse narobe...





cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1502 : 03 April 2007, 21:02:05
Kaskae, na CACIB Portorož ste se prijavili??



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1503 : 03 April 2007, 21:13:08
Seveda v portorož gremo, prijavo smo oddali, sm potrditve še nism dobil, bo že sej je še čas  :D
Janka že zdej sanja, da se bo šla tudi malo namakat v morje  ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1504 : 03 April 2007, 21:18:43
Super, pol se pa vidmo... če bo po sreč bom oba dneva delala, ampak bom toliko prej tam, da se bomo lohk vidl, pa mal Kasa ogledal  ;D Še kej trenirata za razstave?



deni

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1505 : 03 April 2007, 21:29:33
oj cacy, iz Cerkna sm, po tvojih odgovorih sodeč,  kar vem kam te dat... :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1506 : 03 April 2007, 21:33:32
Deni, hodiš v Idrijo v pasjo šolo? Če se ne morim smo bili skupaj v Celju na razstavi ;D



deni

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1507 : 03 April 2007, 21:53:40
ja itak da v id. k Maji smo bli ja v Celju



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1508 : 03 April 2007, 22:02:09
hehe, pol se pa res poznamo ;D Jst sm bla v Celju z Nino in Majino Čeno 8)
Tvoj malamut je pa res priden, kr težko vrjamem, da je bil kdaj težavn ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1509 : 03 April 2007, 22:04:50
deni malce z zamudico, dobrodošla na forumu. Tale tvoj Smart je res pravi lepotec :D Tudi kakšnih novih slikc se ne bomo branili :o..Drugače pa se srečamo na kaki razstavi, jaz kot gledalka se razume ;) ;D

Blond no pomlad je tu, sedaj se bo pa treba zmenit za to polarsko srečanje. Najti dobro lokacijo in se dobim, ker je že skrajni čas :)

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1510 : 10 April 2007, 23:16:54
V nedeljo v KD Domžale je na vzrejnem je bilo prav luštno videti toliko lepotcev in lepotic :o. Nekaj utrinkov od tam je tukajle:



Je pa Aska končno le spoznala Kasa:


Več pa tukaj: http://aska1.moj-album.com/album/7330510/

Lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1511 : 11 April 2007, 18:00:54
Aska prav lepo si nas pofotkala, res je bilo velik lepih Am-jev na kupu, meni osebno je bil najbolj všeč Smart ( poleg Kasa seveda )  ::)
Drugače pa je Kas dobil vzrejno A, torej brez omejitev, člani komisije niso imeli nobenih posebnih pripomb, razen opazke, da ima malenkost premalo zavihan rep, ker Kas ga nosi ponavadi tako, da se konica repa dotika hrbtenice  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #1512 : 11 April 2007, 23:26:02
Ja kako ste lepi no :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1513 : 17 April 2007, 18:12:21
Aska prav lepo si nas pofotkala
Hvala, so mi enkrat boljše fotke ratale s tem mojim bogim digitalcem :)

Pa še nekaj malo novejših fotk s potepa po gorenjskega konca:



 
in s potepa po Zbiljah:


Lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1514 : 30 April 2007, 13:04:02
Hei aska lušne slikice res :) Jaz sem tudi svojo barabo danes slikal, zgledajo pa nekako tako:








Več na http://siberius.moj-album.com/album/7553849/?os=7554332

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1515 : 30 April 2007, 14:41:35
Sib hvala :)

Drugače pa se Aski kar gode, kljub temu, da mora pridno vaditi za prihajajoči se izpit. Sedaj vem,da greva prvo izpit delati in ne že prej na tekmo. Sej načeloma zna vse vaje (eno bolj druge bolj tak tak), samo vseeno. Tako, da proti koncu maja bo potrebno drži pesti ;)

Drugače je prejšnji teden uživala v družbi enega bernčka Bakija. Nekaj utrinkov od tega srečanja tukajle:



in še ena z vrta


v ozadju so ovire (namesto stožcev)

kjer sva prvo malo  RO vadili, potem pa še malo je preskakovala doma čez ovire




Včeraj pa jo je bratec Mal  obiskal in sta veselo norela po vrtu


se igrala


in pozirala


več slik pa v albumih:
http://aska-zivali.moj-album.com/album/7493071/
http://aska-zivali.moj-album.com/album/7528930/
http://aska-zivali.moj-album.com/album/7551230/

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1516 : 09 Maj 2007, 19:10:20
Tale tema je pa že skoraj čisto zamrla :-\.

Drugače z Asko pridno hodiva na treninge in kmalu jo čaka izpit iz RO-ja :o. Tudi agility ji je všeč, še posebno cone :o ;D

Takole pa sedaj izgledajo domače ovire za slalom


Ta vikend pa je spet uživala v družbi bele švicarske ovčarke Kane :o





Kako pa kaj vaši AM-jčki? Kako je sedaj z srečanjem le teh?

Lp


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1517 : 10 Maj 2007, 09:10:32
Hja Aska... ta tema bolj ali manj sloni na tebi in tvojih slikcah

vsi ostali si bomo mogli vzgled vzet pr tebi in se mal potrudit, da spet poživimo to temo

No Luna je vredu. Za praznike smo bili še zadnjič na snegu. Šli smo v Logarsko in potem na Okrešelj in Savinjsko sedlo.
Luna je norela kot zmešana ko je vidla sneg  ;)
No potem pa smo se poslovili od snega do zime....


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1518 : 11 Maj 2007, 21:25:19
Hei! Kako ste kaj polarčki?

No da še jaz prilepim nekaj slikic s sprehoda z lepotičko Asko  :-*











No, vi pa tudi prilepite še kakšno slikico vaših polarčekov  :-*

lp, maja



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1519 : 11 Maj 2007, 22:02:47
vsi ostali si bomo mogli vzgled vzet pr tebi in se mal potrudit, da spet poživimo to temo
Ja to pa le :o. Bo treba spet malce poživit to temo ;D

Lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1520 : 12 Maj 2007, 06:06:24
Kadar je kakšna p*******a, je tema zelo živahna, ko pa je treba kaj pametnega napisat, pol je pa kriza  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1521 : 24 Maj 2007, 08:58:47
Pa da mal spet oživimo temo o malamutih. Jaz mam 4 mesece staro mrcino. Zdej smo v fazi učenja preprostih stvari. Predvsem pa bi ga rada navadila, da gre v vodo plavat, ne si samo namočit nogice. >:(  Predlogi? Kako ste vi svoje mrcince naučili da grejo plavat?



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1522 : 24 Maj 2007, 09:07:24
Ribica samo brez prisile, eni pesjani enostavni me marajao vode... Drugače pa probaj tako da greš sama v vodo mogoče ti bo sledil ali pa kakšen njegov štirinožni pasji prijateljček ki obožuje vodo, tudi moj Lars je do predkratkim šel v samo tako globoko vodo ki je do višine njegovih gležnjev, zadnjič pa mi je ob razlaganju kako on ne mara vode lepo sam od sebe šel v potok vse do bušija, za kaj več pa že ne verjamem da bo šlo :D ;)

Rad laufa za palčkami, probaj palčko vržt v vodo ;)


ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1523 : 24 Maj 2007, 09:23:58
Sprovano že vse, sam še s pribolški moramo provat.  ;) Tudi jaz sem že plavala, pa je mali bu z nogicami v vodi in skakal gor in dol in lajal na ves glas. Zanimivo mi je to, ker ima zelo rad vodo, ko zalivamo skače pod šlaufom, kopati ga tut ni problem, glavo potopi celo v vodo, šricamo se tudi ko smo v vodi, sam plavat pa ne. Al ga je strah globine, ker ne vidikaj je spodaj? Ne vem.



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1524 : 24 Maj 2007, 09:42:04
Ribica pozdravljena!

Tudi naša Luna ne gre v vodo dalj kot do trebuha.
Lani na morju sem jo nesel na rokah par metrov od obale (še dobro da sem visok). Ko sem jo potem spustil pa je takoj plavala ven na suho.
Niso to ribe ;)
Če bo želel bo že šel.

S katerega konca ste vi ?

Blond



ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1525 : 24 Maj 2007, 10:23:49
Blond, prvo pravilo: vikanja ne upoštevam.  ::) ;D
Drugače sem z okolice Nove Gorice, kopamo se v Vipavi in na umetnem jezeru Vogršček. Saj vem, potrebno je pristopat počasi, pole se lahko kasneje obrestuje. Bomo vidli kej bo v nedeljo, k se gremo spet kopat.



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1526 : 24 Maj 2007, 10:31:02
Se opravičujem ... se še ne poznamo ... okol vikanja ... no pa saj vas je več  ;)

Si pa res čist na onem koncu. Jaz sem iz Maribora.
Zgleda, da bo res Aska mogla organizirat eno polarsko srečanje nekje na sredini, da se enkrat najdemo in spoznamo, pa seveda psi tut.

LP
Blond


ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1527 : 24 Maj 2007, 10:48:50
O veš da, kar se tiče srečanja nekje na sredi. Predlagam nekje ob vodi, da jih za nameček učimo še plavat.  ::) :D

Drugače pa, sem na področju polarcev še dokaj nova, izkušnje imam s samojedom, ki ga ima sestra,pa je ista pašta ku moj tamali. Gre v vodo sam tolko, da pomoči nogice. Drugače na splošno kar se značaja in karakterja tiče pa je 1A, sem mislila, da bo hujši. Sam je prezgodaj za se veselit a ne da,ker ima šele 4 mesece.
kaj mi lastniki polarnih pasem najbolj svetujete pri vzgoji, predvsem iz lastnih izkušenj? Potrebna sta vzstrajnost in doslednost, pa velika mera igre in ljubezni. Je tako?  8)






aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1528 : 24 Maj 2007, 16:06:08
Tudi Aska se izogiba globoki vodi. Po vodi sicer zelo rada čofota, a samo do trebuha. Ni pomagalo ne metanje palice in niti ne drugi psi. Silim je pa ne. Mogoče se pa kdaj kakšen čudež naredi in bo ugotovila, da je tudi kdaj prav zaplavala.

ribica lepo, da je tvoj sedaj tako priden :) Kar se šolanja tiče pa se čimveč igrajta, da navežeta še boljšo vez med enim in drugi, vadi pozornost. Pri vzgoji je zelo pomembna vstrajnost in doslednost. Pa čimprej, ko bo možno pojdi z njim v šolo, ker sama sebe niti ne vidiš kaj vse delaš nehote narobe. Ko ga spuščaš, ga ne kliči (čim manjkrat vsaj) in čimveč se mu skrivaj, da te bo iskal. Navajaj ga na čimveč različnih izkušenj kot so npr pokanje, glasna glasba ipd. Najbolj bistvo pa je, da navežeta čimboljšo navezanost in pozornost.

lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1529 : 24 Maj 2007, 16:37:21
Sib gre v vodo tudi samo do trebuha oziroma do glave, drugače glavo potaplja in nosi kamne in palice iz vode, občasno zaplava, če mu zmanjka tal izpod nog ;D enkrat je za srno skočil v vodo in mu je kar tal zmanjkalo in se je kar potopil, je tak šok doživel, da srn ne porajta več če so na drugem bregu.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?