Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1588229

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1740 : 04 Avgust 2007, 12:35:42
Jaz sem Aski zmeraj dajala pač približno toliko kot je pisalo na embalaži glede na težo in temu primerno sem razdelila obroke ;) Nisem ji dajala več kot odraslim :P Tako mi je bilo svetovano in tega sem se držala :)

p


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1741 : 04 Avgust 2007, 12:46:21
V tabeli od hrane ki jo imam se ne gleda mladičkova teža, ampak teža odraslega psa. Mogoče se motim ampak piše Adult Weight, Daily Feed (g), Months v razpredelnici. Kaj naj gledam 45-60kg ali 60-70kg. Sedaj gledam prvo. Dino pa je imel pred dvema dnevoma 8,4 kg.  :) lp



Corky

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 0
Odgovori #1742 : 04 Avgust 2007, 12:52:21
O kako je lep tale Aron :o



Oj!

Da malo vskocim v vaso temo, mamo Ajko od Arona poznam, lastnik je moj bratnranec in vidim da je Aron zrasel v pravega lepotca :o

Lp
Jelena

"freedom is just another word for nothing else to lose!"

http://corina.moj-album.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1743 : 04 Avgust 2007, 12:53:16
Kaj mu daješ že hrano za odrasle pse ??? Dajaj mu brikete za mladičke večjih pasem in glej tabelo. Briketi primerni za starost tvojega je vedno napisana na embalaži, koliko približno naj dobi tvoj pes na dan. Ne pa težo za odraslega, kar tvoj še ni ;) Upam, da mu ne daješ že hrane za odraslega pa :-\

lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1744 : 04 Avgust 2007, 13:41:40
no ja to sem se jaz tudi vedno spraševala okoli teh razpredelnic na vrečah s hrano.. ko je bil moj kuža še majhen sem zagotovo uporabljala puppy verzijo, pa je tam tudi pisalo potem teža odraslega psa..  tako da ni nujno da mu daje hrano za odrasle pse. Vohlec, kaj ti piše na vreči?  ;D adult al puppy verzija hrane pro plan?



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1745 : 04 Avgust 2007, 13:42:40
Kaj mu daješ že hrano za odrasle pse ??? Dajaj mu brikete za mladičke večjih pasem in glej tabelo. Briketi primerni za starost tvojega je vedno napisana na embalaži, koliko približno naj dobi tvoj pes na dan. Ne pa težo za odraslega, kar tvoj še ni ;) Upam, da mu ne daješ že hrane za odraslega pa :-\

lp

Ko sem prebral sem že začel dvomit če to res delam.  :-\ Vrečke nimam več ker ko sem kupil hrano sem zraven dobil kovinsko škatlo, ker so imeli neko akcijo. Sem pa pogledal na račun in piše Pro Pl. Hund Puppy 15kg, tako da hrana je skoraj sigurno prava. Če ima kdo Pro Plan hrano za mladička naj prosim pogleda, kaj piše v tabeli. lp



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1746 : 04 Avgust 2007, 13:57:54
Volhec naj bolje bo da se posvetuješ v tgovini za male živale jaz sem Ajki dajal Hillsa za velike mladiče ampak prvo sem začel samo za mladiče.Zanima me koliko mladičkov je pa bilo v Dinotovem leglu? Kajt pri Ajki jih je bilo kar osem in so po mojem malo tekmovali za hrano , ker je isto požirala kot (oprosti izrazu) prešič samo se je sama odvadla ker je videla da ji nobeden ne jemlje hrane. Kar se pa prehranjevanja tiče jo res raje hrani večkrat po malem sej boš videl ti bo začela zavračat hrano,pa ji potem zmanjšaj obroke.

l.p.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1747 : 04 Avgust 2007, 14:00:08

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1748 : 04 Avgust 2007, 14:07:19
Tukaj če sem prav prebral je glede starost in teže imaš 80-120g na dan.

l.p.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1749 : 04 Avgust 2007, 14:10:03
Jaz imam Pro Plan, pa tudi piše teža odraslega psa. Pač gledaš v tisto kolono, kjer je napisana teža za tvojo pasmo, ko ODRASTE (recimo jaz za bernca gledam 45-60kg).

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1750 : 04 Avgust 2007, 14:57:33
Jaz imam Pro Plan, pa tudi piše teža odraslega psa. Pač gledaš v tisto kolono, kjer je napisana teža za tvojo pasmo, ko ODRASTE (recimo jaz za bernca gledam 45-60kg).
Ja, jaz tudi gledam to kolono. Hranim ga pa štirikrat na dan na vsakih 5 ur približno. Pa za vsak obrok mu dam manj hrane. Največ zjutraj najmanj zvečer. Upam da je to pravilno. :-[



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1751 : 04 Avgust 2007, 15:25:20
Jaz sem tistih (npr.) 500 gramov samo razdelila na tri oz. kasneje na dva obroka, nisem nič manjšala proti večeru. Pa saj to je pomojem vseeno.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1752 : 04 Avgust 2007, 15:27:31
Mi imamo tudi cca. 550gr hrane na dan razdeljeno v treh obrokih, vsi približno enako veliki.

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1753 : 04 Avgust 2007, 15:33:40
Je pa res, da od različnih proizvajalcev so različne tabele. Npr. za Askino težo pri Eukanubi dermatologis hrani piše, za njeno težo samo 280 g. Ker Aski ni bilo treba hujšat in je to hrano morala jesti zaradi alergije, ki naj bi jo imela, mi je pasja dermatologinja svetovala, da naj ji dajem večjo količino briketov in tako sem tudi delala. Pa tudi tiste tabele niso čisto točne, svojega pa. Za ene je tista mera preveč, za drug mogoče premalo. Se pa vseeno giblje željena količina tam nekje.pač prilagajaš potrebam. Sedaj je spet nazaj na hrani Arden grange in dobi sedaj okoli 400 g dnevno.Če dobi preko priboljškov, pač toliko manj potem pri glavnih obrokih, ki jih še vedno dobiva polovico tega zjutraj in ostalo zvečer :)

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1754 : 04 Avgust 2007, 15:41:50
Je pa res, da marsikateri misli, glede na veličino Am-jev, da rabijo ogromno hrane za jesti, kar ni res. Ne pojedo tako veliko ;)

lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1755 : 04 Avgust 2007, 15:47:08
Ajka je še danes na hillsu in res je ne pojejo toliko ma dnevni obrok 300 do 350 g pa je zadovoljna


l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1756 : 04 Avgust 2007, 15:56:25
Ajka je še danes na hillsu in res je ne pojejo toliko ma dnevni obrok 300 do 350 g pa je zadovoljna
Sej to je vredu porcija za tvojo Ajko. Za Dona pa se mi zdi 500g je pa res mnogo preveč za AM mladička ;) Naj pa dela vsak kakor želi :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1757 : 04 Avgust 2007, 16:02:24
Pa mogoče niti ni tako zelo preveč. Računaj, da v enem obroku poje za  en pošten jogurtov lonček in če so obroki 4 ali 5, potem kar nanese. Približno toliko poje dvomesečen goldenček, samojed malo manj, ker je lažji.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1758 : 04 Avgust 2007, 16:07:02
Meni se zdi preveč, sem imela par različnih hran za mladičke in toliko glede na težo mi ni na nobeni pisalo. Res pa je, da pri hrani za mladičke so malce drugačne mere ot za odrasle. Mladički se strinjam, da rabijo je več, sej vendar le odraščajo. Samo 500 pa res ne ;) Potem sem pa Asko stradala, ko je bila še mladiček :-[


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1759 : 04 Avgust 2007, 16:44:52
po mojem tudi preveč dobiva hrane za svojo težo in starost, kajti ne smeš gledat max. težo na embalaži ampak realno težo.Če je Dino težek 8,5 kg star pa 3 mesce moraš gledat 5-10kg pa 1,5-3mesce starosti.

l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1760 : 04 Avgust 2007, 16:57:34
po mojem tudi preveč dobiva hrane za svojo težo in starost, kajti ne smeš gledat max. težo na embalaži ampak realno težo.Če je Dino težek 8,5 kg star pa 3 mesce moraš gledat 5-10kg pa 1,5-3mesce starosti.
Se podpišem pod to :)

lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1761 : 04 Avgust 2007, 18:06:23
Na Pro Planu moraš gledat KONČNO težo psa  ;) in tisto, na kateri je trenutno tvoj pes.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1762 : 04 Avgust 2007, 18:11:51
Na Pro Planu moraš gledat KONČNO težo psa  ;) in tisto, na kateri je trenutno tvoj pes.

Kako pa lahko ve koliko bo tehtal njegov pes  ???

l.p. :)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1763 : 04 Avgust 2007, 18:15:51
Ja, saj je nekak standard (približen) za vsako pasmo.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1764 : 04 Avgust 2007, 18:16:42
Oh kok ste zakompliciral je pomoje samo še bolj zbegan kot je bil. ::) Če imaš pro plan puppy large breed in bo imel pes ko odraste recimo po standardu cca. 38kg ga v starosti 4-5 mesecev hraniš 300 - 400g, v starosti 6 - 8  mesece pa 410 - 660g.  Količino hrane prilagodi na tvojega psa, torej glede na njegovo dnevno aktivnost in dajaj mu za jest toliko, da ni predebel  - se mu še vedno čutijo rebra. Tabele hranjenja so SAMO okvirne, količino mora potem vsak posamezno prilagajat na psa. Nekateri jim pač dajete 200g drugi 500, važno je da dobijo toliko kot potrebujejo. Količina zaužite hrane je potem odvisna še od gibanja in športnih aktivnosti, presnove itd. Kot pri ljudeh.

Na Pro Planu moraš gledat KONČNO težo psa  ;) in tisto, na kateri je trenutno tvoj pes.

Kolikor imam izkušnje je na večini hran tako ;)

Kako pa lahko ve koliko bo tehtal njegov pes  ???

Pes je pasemski torej so neke predispozicije. Če je mašanc se pa tudi okvirno ve ali po starših ali pa na velikost mladiča pri določeni starosti kako velik bo ko odraste.

Lp nina



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1765 : 04 Avgust 2007, 18:18:26
o.k. hvala

l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1766 : 04 Avgust 2007, 18:46:46
Ja, saj je nekak standard (približen) za vsako pasmo.  ;)
Ja to je, da obstaja standard za pasme in za AM-je je povprečna teža odraslega psa 38 kg ;) :P

Še enkrat povdarjam, da naj vsak hrani psa kakor pač želi, če ga prenajeda ni moja stvar. Pač kot za vse, vsak odgovarja za to kar počne in kot hrani svoje štirinožce;) ;D

lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1767 : 04 Avgust 2007, 18:49:40
Potem bo pa pač gledal drugo kolono, ane.  ::) ::) V to, koliko naj bi AM tehtali, se pa res nisem spuščala  ::) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #1768 : 04 Avgust 2007, 18:57:04
meni se tudi zdi 500g malo preveč ::) jaz dajem našim dvema bernardincema okoli 600g vsakemu pa imata okoli 60kg:) tako da poglej na tabelo tam ti vse piše(ali pa pokliči v trgovino tam kjer si kupil naj ti povedo koliko mu moraš dat) in mislim da je kar vredu da se držiš tabele če nočeš imeti predebelega psa...

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1769 : 04 Avgust 2007, 20:16:05
Najbolje bo da prešteješ briketke, da nebo dobil kakšnega preveč  :o

Glede, da je to mali polarni hiperaktivček, mislim da ni strahu da bi se zredil, saj vendar še raste, odvisno pa tudi od kvalitete hrane, ki mu jo daješ, koliko hranil iz te hrane telo vsrka in koliko se je spremeni v drek, če je kakca velik hrana ziher ni bokvekaj  ;)
Ti pa priporočam, da mu daš tudi kaj drugega, meso npr. samo mora bit kuhano ali pečeno. Naša Xena je bla nora na hrenovke, ji je pa Janka kupovala tudi kako meso ki je blo v akciji,  rebrca in in kriminatle  :D Ji je celo enkrat mesar reku, da bi bil on tudi njen pes  :D
rada je pila mleko, če ne drugač ga je mačku spila iz skodelice, kuhali smo ji riž, ki smo ga pomešali z narezanimi hrenovkami, tudi makarone je mela zlo rada.
Mogoče to močno odstopa od neke ustaljene prakse hranjenja, je pa bila psička vedno zdrava in ni imela nikoli nobenih težav ne z zdravjem in tudi z odvečno težo ne, ker je zlo živahna tudi dandanes na njej ni niti grama " špeha ", pa dobiva enako količino hrane kot KAS, ki je 10kg težji od nje.
Je treba opazovat svojega psa in potem ugotovit, kaj je najbolje zanj in kaj mu godi in kaj ne  ;)


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~