Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1586786

Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2100 : 17 November 2007, 15:55:08
dones smo bli v celju in ka smo se peljal nazaj proti vrhniki je na trojanah ful sneg padov, sicer bl take mejhne snežinkice, ampak useen...pr ns pa zdej tud sm pa tja kšna pade, tko da ostajamo optimistični :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2101 : 17 November 2007, 19:18:43
No na mojmu koncu pa sneg samo malce je padal in tako na tleh ni niti malo sledu snega :-\ Sva bile z Asko na enem mini treningu na enem drugem poligonu, da sva bile motnji eni drugi pesjanki, ki ima jutri društveni izpit. Res neverjetno dobor je delala :o. Na začetku še malce ga je biksala, a kmalu je bilo že drugače in res super je bila :o Jutri naju pa čaka kar dvojni trening  - zjutraj RO, popoldan pa agility :D

lp


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2102 : 18 November 2007, 17:26:06
uuu-uuu  :D
Verjetno ste že mislili da sva z Dinotom pozabla na vas.  :P
V petek je bil star 6 mesecev.  ::) Nismo praznovali, sva pa šla zato obiskat veterinarja. >:D

Za Dinota je bil danes prvi sneg. Najprej je bil malo jezen ker ni mogel več tako vohati po tleh. Končno se mu je uresničila želja in lahko koplje tudi doma. Vendar le to trave.  8)



Danes sem ga hotel učiti postavljanja, ampak mi to ne gre najboljše.



Kaskae ali pa kdo drug, ali mi lahko poveš kako si učil svoje pse stati pri miru. Sem bil na razstavi pa so lahko ljudje svojim psom premikali noge  in psi so potem stali pri miru. Če Dino tega ne bo znal ne bo šel na razstavo v Celje.  :-\ S sodnikom pa itak vem da se bo želel igrati in ko se mu bo prebliževal bo uhe deval gor in dol.  ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2103 : 18 November 2007, 17:38:39
O volhec res se že zelo dolgo nisi nič oglasil :-\ Res Dino je pravi velikan že :o. Pa toliko snega imate :D, pri nas pa skoraj kot da ga ne bi bilo nič :( Asko sem sprva učila vajo stoj tako, da je iz sedi vstala in to tako, da sem imela hrano v levi roki. Ko je to obvladala, sedaj da stoji in se jaz oddaljim ji pač z roko kažem stoj in tako nekako obstane v tem povelju. Je pa to verjetno drugi stoj kot tisti, katerega imate na razstavah ;)

lp


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2104 : 18 November 2007, 17:42:27
ja res maste veliko snega...pr ns pada že ceu dan pa se še kr trava vidi skoz snežno odejo  :-\
volhec, res maš velizga psa za 6 mescov, moj je str mal mn kt leto pa pou pa je mogoče malenkost večji :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2105 : 18 November 2007, 17:45:12
Pa še to, Dino ima enako ovratnico kot Aska :o Je super volhec, a ne? :o


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2106 : 18 November 2007, 17:51:35
najprej ka sm vidu slikce sm mislu da si jih ti objaula zarad ovratnce, šele pol sm ugotovu da je to nekdo čist drug :)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2107 : 18 November 2007, 19:17:54
Kaskae ali pa kdo drug, ali mi lahko poveš kako si učil svoje pse stati pri miru. Sem bil na razstavi pa so lahko ljudje svojim psom premikali noge  in psi so potem stali pri miru. Če Dino tega ne bo znal ne bo šel na razstavo v Celje.  :-\ S sodnikom pa itak vem da se bo želel igrati in ko se mu bo prebliževal bo uhe deval gor in dol.  ::)

Je kar treba velik truda in potrpljenja, da naučiš AM-ja stat pri miru. Nekako se najbolj uporablja vaja, pri kateri se postaviš pred psa, tko da te gleda v oči, pomaga, če držiš priboljšek blizu oči, nekateri ga celo držijo med zobmi, tko da je na začetku skoncentriran bolj na priboljšek, če pes stoji ko te gleda in obmiruje, ga takoj nagradimo. V začetku je že dovolj 3 sekunde, potem pa ta čas podaljšujemo. Ponavadi se pes avtomatsko vsede, saj tako lažje gleda navzgor, tko da ga je treba takoj spravit v stoječ položaj ( na začetku je največ problemov s tem ). V stoječ položaj ga spravim tako da ga z roko primem za spodnji del trebuha ( blizu jajčk  :) ) in ga dvignem, vendar nežno, če ne se pes ustraši in spodvije rep, kar pa na razstavi ni zaželeno  :D
Ko že kolikor toliko obvlada stojo, počasi preidemo na to, da se lahko gibljemo okoli psa medtem ko on stoji, ko ti bo uspelo naredit cel krog okrog njega ne da se bo premaknil si zmagal  :)
Prav tako mu takrat lahko popravljamo tace v čimbolj idealen položaj, posebno bodi pozoren na zadnje noge, da nebi stal preveč narazen, prednje tačke pa morajo gledat naravnost ne navzven, ne navznoter  ;)
V najbolj idealnem položaju je takrat, ko postane pozoren na kako stvar, npr. ko zagleda kakšno mačko tik preden se zapodi za njo  >:D

Poleg tega ti svetujem, da vadita tudi gibanje v ringu: krog, trikotnik, in sem ter tja v ravni črti
S tem ga boš naučil lepe hoje v ringu, da ne bo skakal po tebi in podobne neumnosti. Bodi pa pozoren tudi na to, da ne glede na to kako se giblješ v ringu mora bit pes ves čas med tabo in sodnikom, saj sodnik ocenjuje psa ne tebe he-he  >:D

Je pa  tuki na forumu tudi tema Ring dresura, pa še tam malo poglej, saj je načeloma za vse pse enako, razen za tamajhne, ker jih razstavljajo na mizi  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2108 : 18 November 2007, 19:25:17
Sj ne vem kaj bo zraslo ven, če bo šlo tako naprej.  ;D Če pa čisto vse je. Dobesedno. Od kakcev na cesti do vzglavnikov in odej ki jih ima v hišici. Ko smo še imeli solato na vrtu sem kar odtrgal en list in je čisto samo jedel. Včeraj in danes pol dneva je imel gladovno stavko, ker sem ga hotel prisiliti da bi jedel same brikete. Pa se je vsem zasmilil ker je bil zunaj sneg pa sedaj je spet po starem. Vedno dobi zraven briketov še kaj drugega (jajce, skuto, paradižnik, mandarine, solato, korenček, jogurt, različno meso, testenine, riž in še veliko drugih stvari). Ko najde kakšno "užitno" stvar po njegovem mu jo težko izpipleš iz gobca, ker ko prideš do njega hitro pogoltne. Včeraj je pojedel malo pasjih dlak. >:( Zlatega prinašalca je prerasel že pred mesecem in pol. Danes sva srečala mešanca med dobermanom in rottweilerjem in včasih se mi je zdel ta pes gromozanski, ko je pa Dino stopil zraven pa je izgledalo da je Dino težji (malo verjetno tudi zaradi dlake).
Aska sem te že mislil vprašati kje si kupila ovratnico ki jo nosi tvoja psička, pa sem jo nevede že kupil. :D ;D



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2109 : 18 November 2007, 19:27:40
Hvala za odgovor kaskae. ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2110 : 18 November 2007, 19:51:43
Uuuuu kak je pa že Dino zrastel  :o :D    madonca  :)   Vohlec, jaz imam še neki slik od Dinota v pasji šoli, povej če jih želiš imet  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2111 : 18 November 2007, 19:56:58
Vohlec, jaz imam še neki slik od Dinota v pasji šoli, povej če jih želiš imet  ;)
Seveda jih dodaj te fotke, jih z veseljem pogledam :o :o


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2112 : 18 November 2007, 20:29:33
Ja.  :o Kr tule objavi.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2113 : 19 November 2007, 17:18:27
olrajd  8)

saj nekaj sem jih že prilepla, teh nisem še enkrat   ;D   večinoma so si podobne, ker sem takrat prišla proti koncu in niso nič več počeli..   tako da, tukaj je preostanek slik od Dinota  :)










If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2114 : 19 November 2007, 17:29:20
Jana* hvala za fotke :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2115 : 19 November 2007, 22:33:56
Pa še par slikc






lp




kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2116 : 20 November 2007, 13:22:16
Današnje dopoldne smo izkoristili za sankanje, jaz imam 2 dni dopusta, Katarinca pa je "špricala" vrtec.
No, sankali smo se na malo neobičajen način, ampak Katarinca je bila zelo navdušena  :D
Kas se je res izkazal kot pravi AM  priden , delaven in potrpežljiv  :-*

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2117 : 20 November 2007, 13:26:29
Evo še ena slikca, več jih nisem uspel narest, da mi nebi vprega kam nepričakovano odbrzela  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2118 : 20 November 2007, 14:37:13
Kaskae zdaj mi pa prosim povej,da tole ni pri vas doma,ampak si šel v višje kraje...ni sploh fer,da jaz notr ko**am vi se pa sankate :'(.Pri nas je samo še cm...

Priden tale kas,tamala pa uživačica 100/h.Jaz bi bila tudi rada na njenem mestu :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2119 : 20 November 2007, 14:51:28
Kaskae zdaj mi pa prosim povej,da tole ni pri vas doma,ampak si šel v višje kraje...ni sploh fer,da jaz notr ko**am vi se pa sankate :'(.Pri nas je samo še cm...


pri nas še tolk ni več  :'( :'( :'(  (držim pesti da bo u petek sneeeg)  :o :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2120 : 20 November 2007, 16:28:06
pri ns tud ne...učerej zjutrej ka sm šov od doma ga je blo še tolk kot ga je prejšni dan zapadlo, potem ko sem pa zvečer pršov nazaj ga ni blo pa niti ene zaplate več :(
drugače pa zgleda tole s kasom čista uživancija :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2121 : 20 November 2007, 16:45:07
kaskae srečko  :)

Pri nas pa ga v nedeljo zapadlo samo za res čisto majčken vzorček in ga že včeraj ni bilo več :(

Kas pa res uživa :) Katarinca pa sigurno tudi je :o

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2122 : 20 November 2007, 19:33:38
Glede na vremensko napoved bomo tudi mi konec tedna brez snega  :(
Se bo res treba odpravt kam nad 1000 metrov , pri nas je 566m nadmorske višine  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2123 : 22 November 2007, 06:02:07
Sicer meni osebno je bolje, da snega vsaj do 17.12. še ne bo ;D Aska je pa drugačnega mnenja ;)  :P


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2124 : 24 November 2007, 08:35:14
KONČNA DIAGNOZA
Začelo se je z šepanjem na sprednjo desno tačko.
Diagnoze
-vnetje sklepa
-poškodba sklepa SLIKANJE SKLEPA popolnoma nič na sliki vse je normalno
-ukleščen živec CT hrbtenice  in ponovno slikanje sklepa zdravnik predlaga še pregled krvi CT in slikanje brez posebnost, vendar odkrijrjo v krvi ERLIHIJO sledi zdravljenje
-ker šepanje ne poneha ampak se samo še slabša pa tudi zadnje noge ne delujejo več tako kot je potrebno
-sledi ponovno CT slikanje hrbtenice zopet ničesar. Zato zdravnik predlaga še odvzem sklepne tekočine takrat pa groza tekočina je rdeče barve prisotnost krvi
-ponovno slikanje ramenskega sklepa zdravnik nemore vrjeti ramenski sklep in kost pod njim je skoraj v celoti prizadeta
diagnoza kostni rak. Ker je od prejšnjega slikanja preteklo le 3 mesece poišče prejšnje slike razlika je zelo dobro vidna.
Zaradi razširjenosti je zdravljenje brez predmetno saj se je rak verjetno razširil tudi na hrbtenico. In bi bilo zdravljenje samo podalševanje trplenja.
Tako mi preostane samo še ...............10. Pasja zapoved??

Pa samo 5 pomladi je doživel 6 ne bo  nikoli .............



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2125 : 24 November 2007, 10:14:21
ZEVS :'(...groza :(...v mislh s tabo :'(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2126 : 24 November 2007, 11:08:58
ZEVS, moje sožalje, res mi je bilo hudo proebrati tako žalostno novico.  :'( Držite se.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2127 : 24 November 2007, 11:16:59
ZEVS to je pa res žalostna novica :'( Moje sožalje :'( :'( in držite se.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2128 : 24 November 2007, 11:40:36
Sožalje. :( Poznate mogoče vzrok nastanka te oblike raka? :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2129 : 24 November 2007, 13:27:24
Zevs, sožalje  :(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si