Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1579857

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #240 : 27 Februar 2006, 22:18:21
Alba krasne fotke in mega komentarji :)! Se pa tudi jaz prirporočam za kakšen CD z vsemi, si bom tisto kjer je cela gruča gor za ozadje na kompjuterju dala.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #241 : 27 Februar 2006, 22:21:32
Super fotke,vidim da so pesjani(in vi) uživali!
me pa nekaj zanima.Na vseh slikah so psi na povodcih.A to zarad takega nagona,al se niso razumel...al kako? Ker ko je bila  Aska tukaj,je bila  ves čas spuščena  :)

lp

mislim da ni bilo zaradi tega da se psi ne bi razumeli, ker so se po fotkah sodeč in tudi po karakterju polarcev, psi zelo dobro razumejo med sabo :) na povodcih so verjetno zaradi nagona in da ne bi slučajno kam pobegnili (srne, zajci, mački,...) :( zato pa je toliko pobeglih huskyjev... čeprav ko so psi v družbi je pomoje zelo malo verjetnosti da bi kam pobegnil, vsaj pri moji je tako da takrat ne bi šla nikamor...
tudi sama jo imam na sprehodih vedno na povodcu, doma pa je spuščena :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #242 : 27 Februar 2006, 22:29:26
Alba očitno smo kar vsi zato, za vse fotke :), pa čeprav moje ni bilo ni bilo zraven, je pa vaše tudi lepo videti in tak lepe fotke ;D


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #243 : 27 Februar 2006, 22:37:34
hehe hvala irena  ;D, glede psov na povodcih je pa tako. Mal(aljaški malamut) je bil noro zalubljen v albo in mu ni preveč pasalo če je bil ker od fantov zraven njega(kar 4 od 5 psov je bilo hehe) . Lars prav tako čeprav sta se z kanom kar dobro ujela... Sib norc je itak k vsakemu rinu tako, da ga raje nisem spuščal. Je pa res da je tudi veliko nagona v njih tako da bog ve kaj bi se zgodilo če bi zagledali zajca hehe... Mogoče se bodo na drugem srečanju malo bolj razumeli in bodo lahko že brez povodca tekali  ;D


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #244 : 28 Februar 2006, 18:55:46
Irenchy jest Albe na sprehodih nimam nikoli spuščene, ji sploh ne dam možnosti, da bi ji na pamet prišlo laufanje za kakšno srno, zajcem ali mačko. Glede razumevanja pa z Albo nisva imeli problemov, ker so bili sami samci  ;D.
Bom slike zapekla na en CD.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #245 : 01 Marec 2006, 09:12:13
 ;)to e spraševala Rinchy ;) ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #246 : 01 Marec 2006, 20:44:08
ja bilo bi super če bi bili pesjanarji lahko spuščeni, mislim da bi tudi mi zelo uživali saj nasleden dan ne bi imeli muskelfibra v rokah ;) bil je problem tudi v tem da so bili res vsi samci in ena oddana nevesta, ki pa se je pustila očarati malu. ;D samo škoda je bilo da se je tisti pretep zgodil že na začetku srečanja :-\  upajmo da bo naslednjič bolše predvsem pa več samskih huskyc in malamutk ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #247 : 01 Marec 2006, 20:54:10
Shivas pa še pozabila povedat, da smo bili skoz zraven ceste, ker tud že zaradi tega ne bi bilo varno jih spustit ;)..Drugič bo vašim samčkom delala družbo tus Aska tko, da Alba bo imela konkurenco, če ne še več, če še kdo kako huskyjko ali malamutko pripelje ;) ;D :P ;D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #248 : 01 Marec 2006, 21:03:33
Irenchy se opravičujem  :-[  ;D ;D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #249 : 01 Marec 2006, 21:19:48
upajmo da bo naslednjič bolše predvsem pa več samskih huskyc in malamutk ;)

obljubim da naslednjič pride še živa, da bo delala družbo albi in uživala v moški družbi  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #250 : 01 Marec 2006, 21:22:21
Jup jaz tudi, mi je pa fino, da se vsaj oni dve razumeta, če se že mačoti ne  ;D ;D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #251 : 01 Marec 2006, 21:32:43
hm bomo vidla kako se bosta še z Asko zastopli ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #252 : 01 Marec 2006, 21:42:09
hm bomo vidla kako se bosta še z Asko zastopli ;)

živa se itak z vsako psico in vsakim psom ful dobro razume, tudi bolj dominantnimi, tako da pomoje ne bo problemov...  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #253 : 01 Marec 2006, 21:46:57
 Majchy ..iKakor mojo poznam, se s psičkami prav dobro zastopi , tako, da problemov ne bi smelo biti:)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #254 : 01 Marec 2006, 21:54:15
kje pa ste se to dobili?

ful zanimivo mi je tko, da se AM razumejo pa to...ker jaz ko srečavam ljudi teh dveh pasem imajo resne probleme...ful dobr, da se razumejo

alba...no problema

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #255 : 01 Marec 2006, 22:46:03
Na dolenskem koncu v Stični tudi ostali ste vabljeni da se kdaj pri nas oglasite :), jaz priznam da je moj Lars malce mahnjen na dominanco, pa še odkar je prišel v zrela leta je zgleda dobil malo Napoleonovega kompleksa in mu psi večji od njega niso preveč po volji, vendar če se lepo in počasi spoznajo potem ni blema. Pa še Albo je moral tako kot Kan deliti z ostalimi, bo drugič boljše volje ko bo kakšna punca več :D Mi jih je blo pa tak luštn na kupu gledat bi zraven mojega še kar kašnega mela, ni važno al sibirskega navihanca al pa aljaškega medvedka ;), najbolje kar cel trop pol pa ne rabim več avta ;D
No nažalost mojega jaz raje ne spustim, ker nisva še vedno osvojila 100% odpoklica vendar se še vedno vztrajno trudiva oba na tem, pa še zaradi njegovega močnega lovskega nagona >:(
Aska kak kej mala in Sib kako kej Sib se v Ivančni že kaj punce ženijo pa ti opero poje. Na našem koncu se je zgleda pasja zaljubljenost že začela odvijati. Lars nekam sumljivo pogleduje v nebo in njegom šmrclj čudno hitro kroži po zraku ;D


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #256 : 01 Marec 2006, 22:54:03
hehe satin, sibek je še premlad za ljubezen  ::), v bistvu ga punce toliko ne zanimajo, bi se raje cele dneve igral in pojedel vse kar se da hehe  ;D. A lars pa kar v ljubezen pada  :o, a to psi ful potem zelo tulijo ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #257 : 01 Marec 2006, 22:59:37
Satin: Aska ful pogreša norenje in druge pesjančke/ke, se ji že kr mal meša od tega mirovanja ;) ;D..Drugače pa danes veterinar rekel, da se zelo dobro zdravi ;D..lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #258 : 01 Marec 2006, 23:01:03
Potem pa maš srečo s svojim medvedkom, mojega je že tam pri šestih prijemalo, se mu še zdej pozna ;D :P Glede petja operet, je ko da bi se ti pod oknom naselil trop volkov, ki pri tem še tulijo v luno, ampak moram priznati ma boljši glas ko kadar izvaja lajanje ;D Včasih je glede visokega C-ja kar resna konkurenca Pavarottiju ;D :D Ga bom enkrat poskusla posnet da si boš lažje predstavljal ;)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #259 : 01 Marec 2006, 23:04:01
Lepa novica, potem je pa dobro če se kar pripraviš na čas ko rana zaceljena in bo punca vse zamujeno nadomestila :D Tko je Larsu zdej dogojal ko so mu sneli dren in šive in so se rane zacelile, se ja tak valjal po snega in po njem z glavo ril ko da ga še v življenju prej ni videla :o, pa kroge delal, na koncu se je men vrtel od tega njegovega letanja v krogih ;D


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #260 : 01 Marec 2006, 23:05:59
hehe satin, moj sib zgleda mal zaostaja za drugimi glede moškosti  :D, niti tace še ne dviguje...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #261 : 01 Marec 2006, 23:12:59
Glede na to da je kuža pameten in se pusti crkljati, bo zadevo izpeljal kot je treba, se boš pa zraven dostkrat nasmejal pri podvigih kako pravilno dvigniti taco in da potem obstojiš na mestu ;D
Sosedovi imajo psa, ki je leto starejši od mojega pa še vedno velikokrat opravi kot punca ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #262 : 01 Marec 2006, 23:14:44
sib nč se bat, tud tvojega bo to doletelo, ko bo veselo pel ;D ;D ;D

Ja Satin, zaenkrat gre ok, sam mi je veti odsvetoval, da naj je zaenkrat ko vsaj 15 dni ne mine od poškodbe v pasjo šolo z njo, da se ji ponovne ne odpre. Tak, da sm bila danes sama tam na spoznavanju inštruktorja in drugih pasjih sošolk in sošolcev. Jutri se nam no zaenkrat samo drugim zares začne, moja pa bo  pa kake dve največ tri  srečanja prešpricala  :)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #263 : 01 Marec 2006, 23:21:12
Potem pa ne bo veliko zamudila ;) Kar verjamem da bi bla zelo težko pri miru, ko bi vidla tolk prijateljčkov za igrat, kako s čeveljčko že dobla!?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #264 : 01 Marec 2006, 23:28:30
Res se ji ful toži po norenju, ona bi ful, sam kaj ko ne sme :(..Ne boš verjela, včeraj našla v eni trgovini pravo velikost - tanajvečjo in sem jih kupila seveda ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #265 : 02 Marec 2006, 11:29:16
Sam da nav frajla pol tak važna zarad novih lepih šolenčkov, da jih bom mogla jaz še za svojega kupit :D, da bo še on tu po Stični paradiral, že tako je včasih malce preveč frajerski ::)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #266 : 02 Marec 2006, 22:21:31
Ma sej, ker ima vseeno čez še vrečke za ziher, da se ne zmoči, ni taka frajla satin, samo potem, ko pa ne bo take mokrote vzunaj, pa bo frajla, ma je tale čeveljček kar fletkan, sej premišljujem, da bi jih zaradi varnosti pred črepinjami imela na vseh tačkah tudi kasneje po mestu, po okoliškem parku in po okoliških hribčkih (lj hribčke mislim) ;D ;D So veliko cenejši kot potem posledice ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #267 : 02 Marec 2006, 22:35:56
Nisi si slabo zamislila, kolikor vem imajo delovni psi v tujini še posebaj psi reševalci, za Slovenijo nisem prepričana, na svojih delovnih mestih obute te zaščitne čeveljčke prav zaradi tega da si ne poškodujejo tačk. Sicer boš najbrž kako gospo slišala za hrbtom da eni ne vedo kaj bi ubogi žvalci še "hudega" delali, svojemu vnučku, ki pa je mogoče ravno tisti moment kaj na tla vrgel, pa ne ne bodo rekli ne bev ne mev >:( Sem to doživela, ko je mel od kolegice kuža rutko okoli vratu in je ena gospa mogla takoj pripomnit kako ga reveža "muči" ko ga s tem duši, njena vnukinja je pa čigumi na tla plunla, pa nism mogla bit tih pa sem ji to nazaj pod nos vrgla! Vendar se "fina" gospa sploh ni dala motiti in je rekla da to ni nič takega in to nikomur ne škoduje ona pa svojega psa resnično muči >:( Me je kolegica tazadnji moment stran povlekla, k je vidla da sm pike dobla, drugač bi jih "pametna" ženska še dost pikrih na svoj račun slišala in potem se sprašujejo od kje toliko razbitin in smeti po tleh ??? >:(


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #268 : 02 Marec 2006, 22:54:52
Se mi kar zdi, da to sploh ni slaba ideja, ko pa je folk v lj tak ...boljš , da ne rečem, vsepovsod je glaževn polno, pa naj mi kaka tak gospa karkoli doda, da jo mučim, jo bom pa vprašala , če bo ona krila stroške posledic , če se kaj tačkam od Aske naredi ;) ;D


killer040

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 08 Marec 2006, 19:48:47
Pozdravljeni!
Mene pa zanima če mogoče kdo proda mladiča pasme aljaški malamut starega prb. 2-3 meseca???? :)