Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1586998

awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3390 : 18 Februar 2009, 15:45:44
A je kakšen forumovec AM razen Artija s primorske oz. krasa??


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3391 : 18 Februar 2009, 16:26:42
že kaj zbirate volno? ;) se vaši mutki malamutki že kej golijo :o menjajo dlako?
Seveda zbiram :P Sedaj samo čakam, kdaj se bo spet začela misit, da bo zbirka še malo večja :D

4. Kje se boste nahajali ostali lastniko malamutkov, da se malo srečamo ?
Če pridem, največ okol polarčkov se bom nahajala ;)

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3392 : 18 Februar 2009, 18:13:54
Še vedno nisem dobil odgovora na moje vprašanje
1. Če Spirita pripeljem s seboj, se lahko prosto sprehajava po razstavi( seveda na povodcu ), ali so kake omejitve, ker ga nebi rad v avtu samega puščal

Psa lahko pripelješ sabo na razstavo in tudi hodiš lahko z njim okrog, vzemi pa seboj knjižico o cepljenjih, ker bi te utgnili vprašat za njo na vhodu  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3393 : 18 Februar 2009, 18:20:07
Le mimo enega psa ne grem nikoli več  >:(  :-[ ampak res nikoli velik črn šnavcer ali bolje rečeno velik črn grizli ker preskoči ograjo in napade mimoidoče če ni lastnika v bližini ne vem kako se konča  >:( Dvakrat je bilo več kot dovol!!

Konča se tako, da pokličeš Policijo, v primeru napada tega psa, pa imaš rezerviran tudi prostor na prvi strani Slovenskih novic.   :D :D :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3394 : 19 Februar 2009, 06:19:48
 :D ;D raje jo vozim mimo kot, da sem na prvi strani Slovenskuh novic. Policaji pa tako pridejo takrat ko jih ne potrebuješ več  ;D >:D

Včeraj je pa malce obrezovala vrtnice in breske  :'( ??? >:( >:D
                                   

                                   

Tako, da če kdo rabi strokovno obgrižene vrtnice in ostala drevesa pokličite Lity  :P :-[
Aja pa doma ne smete imeti psa ker se mala goni  >:( ;) drugače pač dobite še male obrezovalne mojstre čez par mesecev ;D
lp



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3395 : 19 Februar 2009, 09:41:22
Če imaš AM-ja pri hiši potem ne rabiš koze, naši so že polomili vse kar je bilo v dosegu  :'(
Torej, če zasadim živo mejo, mi je ne bo treba nikoli obrezovat :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3396 : 19 Februar 2009, 09:58:38
Pa sem mislila, da se je lotila obrezovanja, ker je gledala eno oddajo o vrtnarjenju na TV  :P. In sem včeraj za vsak slučaj postavila vse literaturo o bonsajih na višjo polico  ;D :-[ da slučajno ne prebere še kaj tam ven in potem  ??? >:D Adijo moja drevesa. Trenutno so ločena od nje z ograjo ampak nikoli se ne ve  :o

lp



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3397 : 19 Februar 2009, 10:13:02
Doma ravno delamo študije ali se nebi, kar kaktusov :P >:D lotili sadit namesto rož, saj ni ene rože več na dvorišču. >:( Še sivke, ki sem jih lani oblikoval malo varianta bonsai  izgledajo bolj drevo brez zelenja. Vse obreže :o.
No hvala bogu je pa konec gonitve, sem takoj opazil razliko na samcih, ki nam nazaj lepo zobke kažejo.  :o :o :D


LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3398 : 20 Februar 2009, 07:31:45
A je kakšen forumovec AM razen Artija s primorske oz. krasa??

Awinita, še vedno se štejem za primorko  ;) čeprav tam ne živim več. Lokacijsko smo pa tam blizu, kadar gremo na vikend obisk do staršev

Če bi jo pa rad kdaj na sneg peljal, se dvigni še par 100 m nad Col -proti Javorniku in dobil boš goro snega  :P WELCOME  ;D



anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3399 : 20 Februar 2009, 09:52:50
ali je v bljižni prihodnosti kakšno leglo AM poleg tega iz domžal z astronomsko ceno



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3400 : 21 Februar 2009, 21:14:22
Mislim da si podal malo prehude pogoje, da boš našel kakšno leglo (rodovniško), ki bo vsemu temu tudi ustrezalo.  ;)
 ;D :D >:D



anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3401 : 22 Februar 2009, 10:07:57
1200 eurov je pa mal huda cena za mladiča



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3402 : 22 Februar 2009, 10:25:22
Jaz sem razumel da želiš psa Z astronomsko ceno, ki naj bo poleg vsega še iz Domžal.
Sorry, napačna interpretacija napisanega. :D

Če želiš malamuta, se boš moral malo ozreti po sosednjih državah, ker v Sloveniji ni neke velike izbire. V slo je pač malo psarn, tam okoli ~4 in zaradi tega si primoran vzeti kar je trenutno na voljo, oz. čakati da se katera od psarn spomne imeti kakšno leglo. Ko ima leglo, je ponavadi edina in zato ima takrat monopol, in niti ni važno kakšno ceno postavi - mladičke bo prodala, ker se bo zagotovo našlo nekaj ljudi, ki bodo dali toliko, kolikor bo psarna zahtevala. :) Samo ne pričakuj, da boš dal tudi kje drugje zanj drastično pod 1000€ . ;)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3403 : 22 Februar 2009, 10:49:30
Če bi sam še enkrat kupoval malamuta, bi ga sigurno iskal v Italiji, ker tam je psarn kot smetja in ni vrag, da ne najdem psarne, ki bi meni ustrezala. In zaradi številčnosti psarn, je tam tudi veliiiika izbira glede kakovosti psov, tako da če ne želiš ravno nekega psa iz legla, kjer ima oče toliko šampionatov, da še prebrat ne gre vseh, se pač odločiš za manj kakovostno leglo in je zato tudi cena temu primerna, še zmeraj pa dobiš pravega in celostnega malamuta, ki ustreza vsem kriterijem. :)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3404 : 22 Februar 2009, 19:57:20
Samo tko malo za info, cene Malamutov povsod v tujini (italija, avstrija, nemčija) so 1500€, tko da zaenkrat slovenske cene še zaostajajo  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3405 : 22 Februar 2009, 21:29:05
Za nami je še ena zelo uspešna in zanimiva razstava.
Da se malo pohvalimo - naš Shon je zmagal specijalko 5. skupine in tako dobil naziv BISS. :o :o :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3406 : 22 Februar 2009, 21:30:41
Da se malo pohvalimo - naš Shon je zmagal specijalko 5. skupine in tako dobil naziv BISS. :o :o :o
Čestitke! :o


anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3407 : 22 Februar 2009, 22:34:59
  Winanga Alaskan Malamutes
ali kdo pozna to psarno iz madžarske



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3408 : 23 Februar 2009, 08:39:07
čestitam Arti in Shon seveda.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3409 : 23 Februar 2009, 09:16:57
Tudi mi smo blesteli včeraj na razstavi  ::), kjer je naša Naty osvojila naslednje :

CAC celje : PRM (prvak razreda mladih)
Specialka : PRM + Junior BOB

Na specialki je bila zmaga še toliko bolj sladka, saj smo premagali italijansko psičko, ki nas je premagala v Vrtojbi  :o >:D

ARTI, čestitke, čeprav mi ni najbolj jasno, kateri od psov je Shon ( v katalogu ? )

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3410 : 23 Februar 2009, 09:18:27

Da se malo pohvalimo - naš Shon je zmagal specijalko 5. skupine in tako dobil naziv BISS. :o :o :o



Super, čestitke



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3411 : 23 Februar 2009, 09:38:45
Čestitke Naty in Shon kaj pa kakšna slikica, za nas,  ki smo morali biti doma  :'(  >:(
Se malce ženi pa še sosedov pes jo je ugriznil v taco in smo v soboto okrog veterinarjev letali  :( :'(

lp



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3412 : 23 Februar 2009, 10:11:51
Kaskae
Shon je uradno ARE YOU IN  :P


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3413 : 23 Februar 2009, 10:20:24
Kaskae
Shon je uradno ARE YOU IN  :P

all clear  ;)

Slikic na žalost nimamo, mogoče bo Aska kakšno napopala ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3414 : 23 Februar 2009, 12:13:42
http://www.malamute.hu/puppiesnew.html
ali se vam zdi to leglo v redu



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3415 : 23 Februar 2009, 14:41:08
anakondaa
To gospo poznam in od tega legla ji je ostala samo še ena psička, zato dosti izbire nimaš in tudi cena ni nič drugačna od slovenskih vzrediteljev.
 Psa se ne kupuje iz danes na jutri. Skrbno  se je treba pozanimati za vzreditelje in njihovo delo in seveda o psih, ki jih prodajajo. Ni vsak vzreditelj dober in skrben vzreditelj. O tem zelo lepo piše v knjigi Psi za telebane - vredno jo je prebrati.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3416 : 23 Februar 2009, 15:10:46
Čestitke Artiju in Kaskaeju :-*
Jaz bi pa zelo rada se slinila nad fotkami...no,bo kaj?

Anakondaa konec pomladi bo tudi v Slo leglo ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3417 : 23 Februar 2009, 16:12:38
Tudi mi smo blesteli včeraj na razstavi  ::), kjer je naša Naty osvojila naslednje :
CAC celje : PRM (prvak razreda mladih)
Specialka : PRM + Junior BOB

Na specialki je bila zmaga še toliko bolj sladka, saj smo premagali italijansko psičko, ki nas je premagala v Vrtojbi  :o
Čestitke!

Jaz bi pa zelo rada se slinila nad fotkami...no,bo kaj?
Bo, samo ne še tako kmalu :P

lp



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3418 : 23 Februar 2009, 16:39:01
Čestitke Artiju in Kaskaeju :-*
Jaz bi pa zelo rada se slinila nad fotkami...no,bo kaj?

Anakondaa konec pomladi bo tudi v Slo leglo ;)

Legel bo konec pomladi več kot eno. Eno bo že okrog 20. marca. :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3419 : 23 Februar 2009, 16:45:46
Legel bo konec pomladi več kot eno. Eno bo že okrog 20. marca. :)

Ko bi vsaj kmalu prišla moja pomlad... :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/