Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1590018

tonček

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4650 : 04 December 2012, 16:56:08
Sicer nisem neki izkušen rejec- naš bo jutri star 7 mesecev( veš kakšna mrcina je že to ::) ),  vendar mislim, da bolj ga gledaš bolj si misliš, da je kaj narobe. Tudi naš je,  vsaj zdelo se nam je da ga malo postrani nese, pa zakaj tako puklasto sedi..... ??? Vendar ko ga gledam, kako ga razganja od energije -malo pa že hoče komandirat >:D. No skratka veselje pri hiši-nič bat :)



moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4651 : 04 December 2012, 19:03:20
tonček hvala za odgovor. si me kar malo potolažiu. :)



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4652 : 09 December 2012, 17:53:17
Pa smo le dočakali malo snega  >:D

 




moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4653 : 12 December 2012, 09:56:35
zdravo!

Zanima me kje imate vaše AM mladiče (4 mesece) zdaj ko je mrzlo? naš je zunaj pod stopnicami na odejici. stopnice so nasproti vhoda v hišo in v zaveterju. mislite da ga zebe? ko ga pogledam skozi okno se ne trese tak da najbrž ga ne zebe. ali pač?



lp,K



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4654 : 12 December 2012, 10:21:04
 :'(
Oprosti, no.
4 mesečni mladič ne more biti zunaj v tem mrazu!



moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4655 : 12 December 2012, 11:23:41
oprostim :P

še kakšno mnenje?

 



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4656 : 12 December 2012, 11:49:41
še kakšno mnenje?

Brez problemov, mladič v tem mrazu ne more bit zunaj in ja, najverjetneje ga zebe.



dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #4657 : 12 December 2012, 11:59:31
Si niti ne predstavljam, da bi naša ta mala ( šest mesecev ) spala zunaj. Sicer ni AM, ampak.....na sploh si ne predstavlajm ,da pes ni z mano v hiši.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4658 : 12 December 2012, 12:21:57
Ko je bil moj malamut mladič, je bila zima ko je imel 6-7 mesecev. Bil je ves čas zunaj v boksu in v njem je dobro izolirana uta, ampak je skoraj ves čas preživel zunaj nje.  Tako da če bi ga zeblo, bi se držal v njej. In ko je padal sneg je bil čisto zasnežen, če je bil zraven še veter in ga očito to ni nič kaj motilo. Tudi sedaj, če je do -10 je več zunaj na odeji kot pa v uti, kjer ima tudi še eno odejo.

Imam pa še 6 mesecev staro pitbulko in je čez dan pravtako zunaj. Ponoči pa spi v hiši. Ta pa ima ekstra izolirano uto, narejeno po mojih standardih. Stena ute je debela 10cm (3cm deska + 4cm stiropor + 3cm deska).  Ima dva prostora in v vsak prostor je vhod dvignjen in velik ravno toliko, da pride skozi. Večina ut nima dvignjenega vhoda vanjo, kar je zelo narobe, ker ko se pes uleže mora biti vhod dvignjen za toliko, da je ta nad njim. Ker če piha veter, da mu ne piha direktno v glavo ampak preko njegovega hrbta. No, ko pride pitbulka iz svoje utice je zelo topla, tako do tudi nje očitno ne zebe.

Načrt ute je baziran na tejle, le da je še veliko bolj izolirana in ima debelejše deske:





SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4659 : 12 December 2012, 12:30:51
vohlec - mislim, da se strinjaš z menoj, da je 6-7 mesecev le razlika od 4-ih.
4 mesečni mladič je pod stopnicami (ne v izolirani uti!!!), na dekci?!?

In tole  :P res ni na mestu, pa kakorkoli obrneš.  :-X



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4660 : 12 December 2012, 12:40:44
Si niti ne predstavljam, da bi naša ta mala ( šest mesecev ) spala zunaj. Sicer ni AM, ampak.....na sploh si ne predstavlajm ,da pes ni z mano v hiši.

Jaz sem že tudi poizkušal, da bi moj malamut bil v dnevni sobi zraven nas, ampak po 5-10 minutah začne sopeti in ne neha. Ko ga vprašem če bi šel ven, skoči v luft od veselja in gre proti vratom. Tako da niso ravno vsi psi, hišni psi.



moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4661 : 12 December 2012, 12:47:59
vohlec: hvala za odgovor :) jaz tudi mislim  da je rad na mrzlem saj najraje leži v snegu. ponoči pa je na deki(debeli deki) pod stopnicami kjer ni prepiha.

sinM:vidim da si eden tistih pametnjakovičev ki ne znajo lepo odgovoriti na vprašanje (tako kot nika  in še nekdo)!! >:(

 sicer pa te stopnice so kakšen meter od vhodnih vrat in so stene iz vseh strani  (oz. iz treh na četrti strani so pa stopnice). tako da ni prepiha in ta prostor pod stopnicami je dokaj majhen. če bi ga zeblo bi se najbrž tresel a ne? no ampak ni bil moj namen da bi se prepirala. tako da vseeno hvala za odgovor. pa čeprav je bil piker  ;D

Lp, K



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4662 : 12 December 2012, 12:50:24
Jaz sem že tudi poizkušal, da bi moj malamut bil v dnevni sobi zraven nas, ampak po 5-10 minutah začne sopeti in ne neha. Ko ga vprašem če bi šel ven, skoči v luft od veselja in gre proti vratom. Tako da niso ravno vsi psi, hišni psi.
Jaz ti pa iz lastnih izkušenj povem, da ni glih tako...
Naš "desc" je posvojenec. Posvojila sva ga pri dobrih 2-eh letih. Sem tudi bila poučena s strani bivšega lastnika, da pes noče biti v hiši.
Kaj praviš kdo je zdaj prvi v bajti, ko je čas za crkljat, gledat TV ali pa spat?  >:D

@moj bolt - naj bo po tvoje. Če misliš, da sem pametnjakovič, potem si misli to še naprej. Mi je popolnoma vseeno. Žal mi je le za tvojega mladiča.



moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4663 : 12 December 2012, 12:55:06
očitno niso vsi psi, kljub isti pasmi, enaki. in enim paše tako drugim drugače. naj se ti ne smili ker je zanj lepo poskrbljeno in se mu to tudi vidi saj je zdrav in vesel pes. ;D pa lepo se imej  :)



dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #4664 : 12 December 2012, 13:23:34
Ja, vohlec, ti kar verjamem, saj so polarni psi. Zelo lepi tako karakterno kot vizualno. Zadrževat ga na silo v stanovanju, če mu v bistu bolj odgovarja na hladnem pa se mi prav tako ne zdi vredu. In prav zaradi tega si nisem pripeljala domov predstavnika te pasme. K lastniku, ki je  bolj rad na toplem pač ne spada pes, ki obožuje hladno vreme



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4665 : 12 December 2012, 14:52:34
Nimam malamuta, ampak huskyco. V bistvu ona že od nekdaj pozimi čez dan uživa ležati na snegu, ne gre niti v kočo. V soboto, ko je res pihalo zunaj in snežilo, je navlekla eno deko ven in se ulegla gor nanjo in spala pod milim nebom. Je tudi velikokrat notri, ampak pozimi ima dosti po kaki uri. Včasih še prej. Polati, ko je hladneje je lahko notri zelo dolgo. No kljub vsemu jo dam pozimi spati notri. Sicer ne na 22 stopinj, je pa v tisti sobi kakih 15 stopinj. Mladička, ki je starr 4 mesece pa bi jaz vsaj ponoči dala notri.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4666 : 12 December 2012, 14:55:17
Alba hvala zaa odgovor in nasvet. :)



N.O.X.

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4667 : 12 December 2012, 19:50:18
Moj bučman bo drug teden star 5 mesecev in ima tudi veliko uto, ki ima kar debele stene s 5 cm stiroporom izolirane, pa še vedno svoj čas ko je v pesjaku preživi zunaj na golih tleh, čeprav ma zunaj postavljene tudi palete. Notri ima eno dekco, ki si jo sam prenaša ven in noter, večino časa pa čez dan preživi brez nje. Ponoči pa si jo zvleče noter v prekat v uti in na njej preživi noč. Ko greš zraven in ga potipaš je presenetljivo topel, in se temu kar čudim. Drugače pa mislim, da je sneg zanj zakon in ga nič ne zebe.



moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4668 : 12 December 2012, 20:08:30
N.O.X.: hvala za odgovor. si me kar malo pomiril.  ;D vendar ga bom danes ko napovedujejo sibirski mraz vseeno dala v garažo kjer ni mrzlo niti ni pretoplo  :)


L.p.,K



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4669 : 12 December 2012, 21:51:59
olt pravilna odločitev, pa preventivno odstrani kake stvari, da ne zgize kaj ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4670 : 13 December 2012, 19:26:18
Alba: sem poskrbela da je bilo vse umaknjeno. sicer nebi blo veliko stvari celih :D

ampak mislim da mu je bilo pretoplo saj je 2x bruhal :( vsaj jaz mislim da mu je bilo pretoplo ker hrana je bila ista, trave ali snega pa tudi ni jedel, tako da je možno le to. :( (v prostoru je bilo 17 stopinj.)

Lp,k



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4671 : 14 December 2012, 08:07:54
Hm načeloma zaradi temperature ne bi smel bruhati. Pa je bruhal hrano ali tekočino?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nejcb

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #4672 : 14 December 2012, 08:37:31
V garaži, če je to tista za avtomobile, se ponavadi potleh najde kakšna kaplja avtomobilskega olja, antifriz, kakšna ostala umazanija od avtomobila (npr. zdaj pozimi zelo umazan (stopljen) sneg, ki se nabira na avtomobilu)... kar pa vsekakor ni dobro za vašega psa, če je to polizal. Še posebej antifriz je smrten za pse:
http://portal.mrpet.si/AnnouncementsAdvanced.aspx?ModuleID=244&TabIndex=0&TabID=121&ItemID=315

Upam, da ste za vašega primerno poskrbeli in, da je vzrok za bruhanje od nečesa drugega..




moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4673 : 14 December 2012, 09:38:16
ta garaža je bila čista. tako da je moglo biti nekaj drugega. jaz sem skoraj prepričana da mu je bilo pretoplo, saj je bil navajen biti ves čas zunaj.

lp,k



moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4674 : 14 December 2012, 09:39:04
alba: bruhal je tekočino.

lp,k



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4675 : 14 December 2012, 12:20:21
Potem pa morda prezrači malo garažo, da bo kako stopinjo hladnejša.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4676 : 21 December 2012, 09:09:44


sinM:vidim da si eden tistih pametnjakovičev ki ne znajo lepo odgovoriti na vprašanje (tako kot nika  in še nekdo)!! >:(


Moj bolt tole je bila pa zelo zelo nesramna izjava, ki me je pa res zmotila :-\ SinM ima veliko izkušenj in je ful prijazna in pripravljena pomagati, pa če ji gnjaviš še s tako  "čudnimi" vprašanji. Jaz sem od nje dobila ogromno koristnih nasvetov in vem, da če jih bom še potrebovala jih tudi bom. Na podlagi enega posta takole obsojati in napadati ljudi to pa res ne pelje nikamor no,...

Jaz ne pravim, da morajo biti vi psi v hiši, tudi naš njufko ni bil. Je bil pa kljub temu vsako leto od novembra do februarja ponoči notri-ali na hodniku ali pa v kurilnici. Se je kdaj zgodilo, da zvečer ni hotel noter, pa smo ga pustili zunaj, ampak se je večkrat zgodilo, da zjutraj ob 6h ni hotel ven in je še malo podremal do 8h.

Jaz bi ga na tvojem mestu vseeno samo čez noč dala notri, razen če boš videla da mu res ne odgovarja (samo verjetno, če bi mu bilo prevroče bi stal pri vratih in praskal/cvilil da hoče ven?)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4677 : 21 December 2012, 09:44:04
T.M.T., podpis!

Par malce starejših slikc (sicer izredno slabe kakovosti - pač mobitelne :-[) , ko je še sneg bil  :)






lp


moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4678 : 21 December 2012, 21:05:57
T.M.T verjamem da je vredu oseba ampak oprosti  meni se je zdel njen odgovor nesramen, in  sem zato tudi jaz tako reagirala....

hvala za nasvet. :) smo poskusli še naslednjo noč da bi biu notri vendar je praskal po vratih in tudi malo bruhal,zato sem ga spustila ven in zaščitila prostor pod stopnicami.sem tudi gledala v okolici hiše če bi mogoče tudi zunaj bruhal vendar ni. Tako damislim da mu tam pod stopnicami odgovarja. :)

lp,k



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4679 : 23 December 2012, 14:26:33
Pozdravljeni!
Naj se še sama vtaknem v vašo debato o tem , kje naj bi spal mladič oz. odrasel pes.
Pri naši hiši imamo malamute  že 20 let. Vsi psi so družinski člani in so vedno  lahko tam, kjer sva midva z možem. Na razpolago imajo ograjeno dvorišče in  izolirane pesjake,  vendar najraje so z nama v hiši. Najsrečnejši so, če se z nama  stiskajo na kavču, ne glede na to, ali je zunaj toplo ali mraz.  Mislim, da mnogi iščejo izgovore, da je psu toplo, ker s tem, da imaš pse po hiši imaš tudi dlake in več dela s čiščenjem. Pač to vzameš v zakup. Sesam in čistim  večkrat na teden. Dosti ljudi tega ne razume in me sprašuje,  kako lahko imam dlake po hiši, pa se pošalim, da so v kopalnici  na tleh tudi moji lasje in moževe dlake… 
Sploh si ne predstavljam, da bi mladička pustila zunaj, še manj  ne v pesjaku, pa naj bo še ne vem kakšen .
  Malamut je rad s svojimi ljudmi, ne glede na okoliščine.
Še nekaj me je zmotilo:  moj bolt ko se nekoga vpraša za nasvet, je le-tega  treba sprejeti in ne žaliti, češ da je nesramen, ker ti ni odgovoril tako kot si si ti želel. Potem je boljše, da se po nasvetih ne sprašuje.  Take stvari pravzaprav bi ti moral vzreditelj povedati.  Mi ko oddamo mladičke smo v kontaktu z novimi lastniki tudi večkrat na dan, če imajo kakšno težavo ali kakšno vprašanje. Kot vzreditelja bi me bilo sram, če bi lastniki mojih mladičkov spraševali po forumih kako naj se obnašajo.
Lep pozdrav! Tamara