Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1577910

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #90 : 03 Januar 2006, 19:32:08
ma ne shivas rad ima vse pse samo nezaupljiv je do takih in se nerad igra  :P ampak to do unih k majo krajši gobec :D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #91 : 03 Januar 2006, 20:58:10
S1b imam kar nekaj fotk od njega a jih moram prvo nesti v fotostudio da jih preslika na CD, ker so bile narejene s navadnim fotoaparatom. Ko pa bom zadevo uredil pa seveda dam kuj kakšno tukaj gor.

shivas, ja žal je tako sam sem sosedu povedal svoje pa se je neumnež sprenevedal in govoril da ga brezveze obtožujem a se je možakar ujel v lastno past v besednem dvoboju. No potem dogodku pa sem montiral reflektor in nekaj podobnega kameri, pa en kup provizoriš kablnov sem potegnil in ko me je drug sosed vprašal kaj počnem sem mu dejal, da sem dal pse in okolico pod kamero, ker mam dost tega sranja s tem neumnežem. Od takrat naprej je bil mir, pa še lepo se je začel obnašat, ampak tega kar je počel mu ne bom odpustil nikoli, kajti Etos bi še bil danes med živimi če bi imel mirno življenje. Žal je tako.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #92 : 04 Januar 2006, 21:10:30
ei res nevem če je to njegova sestrica ker nimam nobenih kontaktov z drugimi lastniki iz mojega legla... je pa res da je bil sib edini iz legla samček tako da to ni njen bratec če pravi nastja da je poklicala lastnika  ;D . lol a kar klicala si al kaj ? drugače je pa pravi cuker tale psička samo malo žalostno gleda  :-\

pač malo pokličem, da se zanimam  :D pa da bom poklicala če se bomo kej zmenil  ;) sam se nismo menil tk da ne bom  ;) pa sem vprašala po bratcih in sestricah je pa rekel da bodo bratca obdržali, torej Sibi ni pri njih ampak pri tebi  ;D



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 04 Januar 2006, 21:26:33
kdaj si pa to klicala ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #94 : 05 Januar 2006, 15:45:09
Hmmm .. 3. januarja, 13.58  ;D :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #95 : 10 Januar 2006, 22:33:17
ojla...tudi sama sem lastnica skoraj 10 mesečne psičke AM Aske in  malce berem vse kar ste napisali, saj tudi mene zelo zanima ta tema. Moram reči, da  so AM zelo ineligentni psi, a tudi trmasti. Mojo od malega navajam na druge štirinožce in tako ima že ogromno pasjih prijateljev/ic. Ima pa ful rada ljudi, bi šla prav k vsakemu, sam marsikateri se je že kar boji ko je tak velka že.  Kake ful slabe izkušnje na srečo še nima, razen enkrat ko jo je v mali šoli njen pasji sošolec napadel, od takrat naprej moram malce merkat, da ji kateri drug pesjan ne pokaže kateri zob in renči, ker edino takrat postane malce nestrpna, drugače je ful prijazna pa tudi prava plašljivka.
T.M.T. : Hopi Point je psarna AM iz Naklega ( pri Kranju) tam imajo res pse, enih najlepših v Evrop in v SLO so bili med prvimi,ki so imeli AM.
Lp
 


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #96 : 11 Januar 2006, 16:17:24
Samo,da je ne zaprejo do takrat,ko tudi sama zaplovem v AM vode 8)

Aska tvoja tamala je res velka lepotica :-*...počohej jo malo ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #97 : 12 Januar 2006, 00:19:12
T.M.T. bom jo počohala še v tvojem imenu :), drugače je pa tudi tvoj NO kot ostale  tvoje živalice ful krasne so imate krasne pogoje ,...Če boš kdaj imela AM bo tako kot NO ful užival pr vas....lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #98 : 12 Januar 2006, 15:07:00
Hehe aska okrajšava za novofundlandca je NF,NO je okrajšava za nemškega ovčarja ;D.

Aja,daj še tukaj kakšno slikco tvoje male lepotičke.Kje pa je bila kupljena?


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #99 : 12 Januar 2006, 17:28:54
T.M.T. sorči za zmoto pri okrajšavi, sej se mi je zdel, da ni prava, sam se prave nism spomnila :-[
Kupljena je bila na Pragerskem, njenih fotk imam pa še kar dosti, samo , da jih ne znam semkaj dat, ti jih pa na mail pošljem. lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #100 : 13 Januar 2006, 10:34:01
aska maš kako fotko svojega pesjana ?  :) , včeraj sem dal siba cepiti proti steklini in je veterinar rekel da ni več debel  ;D , drugače pa opažam da je sib zelo igriv in prijazen do večjih psov kot do manjših... mam ful probleme če vidi kakega malega psa. ker začne renčati in se zaganjati v njega  :o, a je to tudi pri vaših psih vsaj dokler so bili mlajši ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #101 : 13 Januar 2006, 14:12:57
s1ib .. nagobčnik  ;)

drugače glede Indija .. ja tudi Indi se hoče zagnat v psa oz. bolje rečeno da se hoče zagnat do psa in se nato igrat z njim naprej  ;) nikoli pa ne renči na nobenega psa. Razen če se mu zdi res prevelik (Neon  ;D) ali pa kar v igri. Zdaj se je tega renčanja odvadil, vendar če malo poskočiš pred njim še vedno gre v priklon pa renči (samo se čuje, da je to bolj iz igre ne zaradi strahu)  ;D :D Drugače pa to, da se hoče zagnati do psa .. to se ne dogaja samo pri majhnih psih ampak tudi pri veliki (vsake hoče povohat i se igrat z njimi). Da bi jih pa napadel .. to pa ne  ;)




Lp, Nastja



Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #102 : 15 Januar 2006, 16:49:26
Jaz imam tudi AM, ime mu je Mal, včasih ko ga ni zraven, ko ne sliši, je tudi Malko.
Star je 10 mesecev. Navihan, včasih tudi priden  ;) Kakšnih problemov z drugimi psi nisem imel, no ja razen enkrat na tromostovju v LJ, se je snel iz vrvice (slabo sem ga zapel) pa je šel do enega velikega psa, je on nekaj zarenčal in mu pokazal zobe skočil proti Malu, Mal pa znorel in je bil fajt. Tuljenje in renčanje sredi centra LJ, sva jih komaj narezen dobila, vsak svojega psa. Ni bilo nobenemu nič. Drugače se ne tepe z drugimi psi, prav lepo se igra, tudi z majhnimi psi, pa z večjimi tudi. Če pa kakšen pes renči, laja proti njemu, pa če je velik, bi šel takoj proti njemu. Je pa scrtlan, prijazen, človeku nebi nič naredil, drugemu psu tudi ne, se red igra z drugimi psi (razen če je kakšen podivjan pes... potem je mal ...) AM je  8)
Ga navajam, da je prijazen do drugih psov in do vseh.

Kam ste vozili pse v šolo, kakšne imate izkušnje? Jaz ga bom peljal spet v šolo, marca. Malo šolo sva naredila poleti.
Bodite super.
LP



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #103 : 15 Januar 2006, 16:54:07
Ali sta Mal in Aska brat in sestra?? (zaradi starosti ...)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #104 : 15 Januar 2006, 17:02:12
ninci, prav imaš Mal je Askin bratec :)


Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #105 : 15 Januar 2006, 17:30:37
Tako ja Ninci, Mal in Aska sta bratec in sestrica. Včasih se sem pa kdaj vidta, se jima čisto zmeša  ;D.
Če mi je vspelo pripet sliko, je na levi Aska na desni pa Mal. Ni dolgo ko smo jih imeli. (sej nisi huda Aska a ne :) )
Ima pa Mal malenkost fetiš na črne pudlje, ko je bil majhen ga je ugriznil črn pudelj, stepla sta se zaradi hrane. Mal je jedel, pudelj je prišel zraven in je bil takoj pretep. Od takrat je mal nezaupljiv do pudljev, se kar naježi, ko vidi pudlja  :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #106 : 26 Januar 2006, 22:31:24
Malko zakaj pa bi bla huda??? 8): Ma si vsaj celo fotko prilepil ;D

Kako pa sedaj kaj vaši AM preživljajo? Ziher ful uživajo v tem snegu katerega je zmeraj manj :(. Kako pa kej ta mraz prenašajo? ...lp

     


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #107 : 26 Januar 2006, 22:38:48
sib je vzunaj in mu kar paše tale mraz tako da še vedno ne spi v uti  :-\, pa tvoja aska ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #108 : 26 Januar 2006, 23:09:15
moja pa se nikakakor ne more navadit, da je njen dom pesjak z lepo utico :(...Ker od malega ko sem jo pripeljala domov še ni bil pesjak  čisto postavljen, vem velka napaka je bila to in je čez noč prebivala notri, tako je še sedaj, čez dan je bila pa ful velik na vrtu, kjer ima ogromno prostora. No sej je sprejela pesjak in tako utico, sam kaj ko noče bit prav dolgo tam :(. Ker še ni tak dolgo od njene sterelizacije, je zato več notri, potem pa bo spet vzunaj večidel dneva, počasi pa upam, da mi uspe jo navadit, da bo tud čez noč vzunaj. Problem je v tem, da fulll ni rada sama. No sej se bo navadila pesjaka, počasi, a bo ;D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #109 : 26 Januar 2006, 23:20:41
Aska glede na temperature je mogoče bolje da je čez noč notri. V kleti, na svoji blazini, ne zraven nas v stanovanju) Sem pa isto naredila z mojim in pesjaka ni nikoli vzljubil. Preprosto meni včasih zmanjka časa in je malo več v pesjaku kot ponavadi + tastarim se ni dalo dopovedat da pesjak ne sme bit kazen. Vse skupaj sem zdaj že omilila na to raven, da gre včasih sam v pesjak poležavat če je odprt, da gre z mano not če je pri volji in da gre za hrano brez problema not. Če se dlje časa not zadržiš pride nadzorovat njegov prostor in če mu ne paše, da se plaziš po nekem prostoru pristopi in se toliko časa rine da te spravi ven. Moj asvet je da nikar ne ponovi napake in dopovej vsem, da pesjak ne sme bit kazen za prestopek.

Kar se pa mraza tiče...-20 mislim da niti malamutu ne odgovarja  :-\ ampak odločitev je tvoja. Neonč bo klju temu da jes za ekstremne razmere spančkal lepo v kleti, še vedno na hladnem ampak ne na ubijalskem mrazu.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #110 : 26 Januar 2006, 23:41:23
Neyka:  no ob takih nizkih temperaturah, je tud če bi hotla bit v pesjaku, ne bi pustila in bi bi bila pač notri,mislim, da ti naši AM in drugi polarni ps in podobni psi niso tak navajeni na take razmere, no na tako hud mraz. No odvisno kako navadiš psa, če je res od čisto malega vzunaj, bo tud vesel , da je sedaj vzunaj, odvisno od posameznika. No sej na silo  in niti z nobeno kaznijo je ne mislim v pesjak zapreti, pač pa lepo počasi, da se navadi, je pa pesjak itak drugače odprt, da je lahkot tako na vrtu, kjer dela tiste njene značilne kroge, potem ko se zlaufa pa gre tud kej v pesjak...No zaenkrat je pa najrajši notri, samo , da ni sama.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #111 : 08 Februar 2006, 19:29:23
ojla. vidm, da je tale stran kr mal zimsko spanje udarila, ničl ne dogaja, vseeno me zanima, kako kaj vaši Am preživljajo te dni in tud drugi pesjanarčk seveda....lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #112 : 08 Februar 2006, 20:34:27
Midve z Albo sva danes full uživali na dolgem sprehodu. Ona zadovoljna, da je bila par uric na snegu, jaz pa da je sijalo sonce  ;D. Cel sprehod sta s Kanom norela in iskala miši v snegu. Popoldne je prespala na hodniku na predpražniku, malo prej sem jo pa peljala v garažo, kjer odkar je pritisnil mraz spi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #113 : 08 Februar 2006, 20:56:42
No super Alba, samo da sta tvoja in Kan uživala :)  Imata vidve z shivas srečo, vajinih psov noben ne zamenjuje, mojo pa ful folka, prvo, da je pes kot drugo pa da je husky, če pa jim začnem razlagat , da ni husky pa da je mešanka :-\  No sej meni so oboji ful naj naj psi, sam vseeno je AM mnogo manj. A ne bi blo fajn, ko bi naredil srečanje AM in huskyjev, to bi blo divjanja in veselja ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #114 : 08 Februar 2006, 21:03:29
ufa malce prehitro oddala post, no to da je mešanka potem mislijo drugi, ko jim pač povem, da ni husky, ker ne poznajo AM. Me zanima , a se to tud vašim AM dogaja, al je samo na mojmu koncu folk tako neseznanjen s pasmami?...lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #115 : 08 Februar 2006, 21:08:50
Sib že celo zimo spi vzunaj  :(, še dobro da ima izolirano uto in zaščiten pesjak glede vetra iz 3 strani  ;D . Sib uživa k norc usak dan bolj samo da je sneg  :D, tudi zrastel je že zelo in v puberteto je tut pršu kar mi para živce in naskakuje use živo, ne posluša toliko več razen če vidi hrano  :D ! Na sprehodih pa kot praviš Aska tudi meni ljudje govorijo kaki lep husky  :D, kok je to velik husky... pa jim rečem da to ni husky pa mi pol se pa en deda dela pametn pa začne govort da morjo met huskyi modre oči itd... Se pa najdejo tudi izjeme, ki pasmo prepoznajo, aja pa ena babica iz sosedne ulce siba skoz kliče beli očnjak Lol...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #116 : 08 Februar 2006, 21:16:54
oj Sib potem pa niso samo na mojmu koncu tako neizobraženi ;D ;D . Sej men tud uf ti majo pa modre učke pa tak, uf pa kak velik pa debel husky ;D Pa če rečem, da bo še zrasla, potem se pa sam čudjo ;D ;D...No sej v večih primerih sploh ne razlagam več da je to Am in ne husky, ker se mi enostavno ne da in tud nima smisla. Moja pa čez dan je kar dost vzunaj, vmes malo tuli in izsiljuje, da potem mat včasih živce zgubi in gre ponjo in jo odpelje notr in Aska spet zmaga pri tem :(i, se pa počas navaja na pesjak. Kaj vaši tud radi tulijo?....lp


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #117 : 08 Februar 2006, 21:18:05
Hmmm ... sej če se ne motim Babica sploh ni daleč :) Ali Beli Očnjak mar ni bil Aljaški Malamut? :)

Lp, Črt



Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #118 : 08 Februar 2006, 21:21:02
Mene sprašujejo za psa, ali kakšna pasma je to, ali kakšna mešanca je, med haskijem in ... , ali ima modre oči, pa kako lepe modre oči imajo (ga sploh ne pogleda v oči  ;D ) , in ali ima en uč moder en pa rjav  :o , pa rečem, da ima oba rjava  ::) , ja kako pa to?
Ko pa rečem da je malamut, me pa pisano gledajo  :o , kot da jih zaibavam ( kot bi rekel da je mamut ). Sploh ne razlagam več vsakemu, se mi ne da
Nekateri pa prav dobro poznajo pasmo.
Kdaj naredimo srečanje?  8)



Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #119 : 08 Februar 2006, 21:22:41
Beli Očnjak je bil Aljaški Malamut.