Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1569213

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #60 : 02 November 2005, 21:43:58
Lep pozdrav, po dolgem času se spet oglašam v tej temi... Zanima me če je še kdo, ki ima AM na tem forumu ali huskya... Zalubljen sem v AM tako da vas lepo prosim, da kej napišete o njih... lol  :)




Lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #61 : 10 November 2005, 15:38:16
hey! jaz mam hiskyja pa sej to že veš :P sem pa opazila da je v Trzinu vsaj ene 7 huskyjev in AM ;D se mi zdi to ful veliko za "majhen" kraj, kaj pa pri vas, imaš kakšnega okoli?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #62 : 14 November 2005, 21:23:07
hei shivas ja kar veliko jih imate ! Pri nas je samo ena huskyca v mojem okolišu in še ta je napadalna...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #63 : 15 November 2005, 21:22:10
napadalna ??? to pa ni za pričakovat od huskyjev :-\ no sej vseen moj ni :P, a tvoj Sib kej rine v druge pse in jih preliže povsod?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #64 : 16 November 2005, 16:19:54
hmm ja... ful je napadalna baje... sicer je nisem srečal sam mi je sošolka rekla da je tut človeka že napadla da o psih ne govorim... res žalostno ja ! pa baje jo bodo dali uspavat  >:( :( .... Moj sibek gre usakmu človeku  sam da kej sibu reče pa me že pusti samga  :D, ful pa laja na ljudi ki ga ignorirajo oziroma če so tiho in gledajo vanj, hehe.. Pse tudi obožuje čeprav je sprva nezaupljiv  :P. kaj pa tvoj kan ?


LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #65 : 16 November 2005, 17:22:20
moj bi k vsakmu psu šel pa tud če je pitbul al pa nemški ovčar(js osebno jim ne zaupam), on gre povsod in do vsakega! laja pa skor nič razen kadar hoče oponašat kraškega ovčarja k je sosed in pol se gledata čez ograjo in drug drugega oponašata- je videti zelo smešno! :D


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 16 November 2005, 17:53:19
ej zanimivo... a tvoj kan kej renči če pride kaki drugi pes in skuša jesti iz iste posode ali mu recimo uzeti igračko ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #67 : 16 November 2005, 22:13:24
heh, ne sej to je men vse smešn on mu jo še ponudi, prnese svojo žogico drugemu psu, kao da mu pokaže kaj ma on doma ;D, drugač se pa za hrano grebe, samo ne tolk kot ostali k kar skačejo po teb če jim hočš dat priboljške :) kan sploh ne renči ne vem čudn je ::) lol


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 17 November 2005, 01:49:35
moj bi k vsakmu psu šel pa tud če je pitbul al pa nemški ovčar(js osebno jim ne zaupam), on gre povsod in do vsakega! laja pa skor nič razen kadar hoče oponašat kraškega ovčarja k je sosed in pol se gledata čez ograjo in drug drugega oponašata- je videti zelo smešno! :D
Komu ne zaupas? NOju al Pitbullu???

Jst pa (dolocenim) Huskyem ne zaupam.. V nasi ulici imajo dva Huskya , ki sta ze dvakrat napadla nasega dogosa.. Nazlost se zdej ne stekajo ..



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #69 : 17 November 2005, 19:17:08
NO smo imel doma in je napadu očita, pa ga ni nikol nč "tepu", sej večini zaupam, samo k se je to nam zgodil pa ne morm več tok, ni mi prijetno zraven njih :-\ upam da me bo to kej minil :)


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 17 November 2005, 21:01:45
Aja, sm mislila da si mislila apbtje..
:)

Lp  :D



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #71 : 17 November 2005, 22:33:59
jest pa večinoma ne zaupam APT, ker je veliko glupih lastnikov te pasme...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 18 November 2005, 13:43:57
jest pa večinoma ne zaupam APT, ker je veliko glupih lastnikov te pasme...

Lastnikov ja, ne psov samih .. Torej ne zaupat lastnikom ..

p.s.. Dost offtopica ..



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #73 : 18 November 2005, 13:55:04
sarci ali ste ga kaj poškodovala...(mislim tvojega psa)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 18 November 2005, 13:56:56
Jap, par prask oz sledi zob.. Drugace pa nic hujsega..



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #75 : 18 November 2005, 14:10:15
sledi zob?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 18 November 2005, 15:59:40
Ja?

p.s..: dej greva na ZS ..



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #77 : 18 November 2005, 16:54:59
Aja, sm mislila da si mislila apbtje..
:)

Lp  :D


 ??? A NO-ji se pa potem kao lahko ne zaupa, apbt-jem pa ne??? Ker NO-ji so lahko nori in sami od sebe napadajo, apbt-ji pa ne???
Ok, že res, da se bull pasem drži grd sloves in da se ljubitelji teh pasem pa tudi vsi drugi ljubitelji psov trudimo ta sloves uničiti, ampak mislim, da sedaj ni treba pretiravati in opozarjati ljudi za vsako besedo, ki je izrečena proti tem pasmam. Kljub vsemu, apbt-ji niso nič bolj muckasti od NO-jev (ali obratno) in če se tebi zdi krivično do apbt-jev, da jim nekdo ne zaupa, se meni zdi krivično od tebe do NO-jev, da ti je za njihov sloves očitno vseeno in, da nimaš nič proti, če njim nekdo ne zaupa.

Oprostite, ker se ta post nanaša na off-topic temo, ampak enostavno nisem mogla iti mimo.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #78 : 18 November 2005, 17:12:24
prosim ne smetit teme Aljaškega malamuta, ker vam to ni potrebno in lahko odprete novo temo če vam paše  ;) :) .


Lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 18 November 2005, 17:29:48
??? A NO-ji se pa potem kao lahko ne zaupa, apbt-jem pa ne?
Noup, me je samo zanimalo na katere je mislila, nic drugega ..
OFFTOPIC!!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #80 : 28 November 2005, 17:33:56
A kdo slučajno pozna psarno AM Hopi point's?
So iz okolice Kranja se mi zdi...pa me zanima če kdo kaj več ve?

Ker meni se zdijo psi dokaj lep,pa veliki so,samo kvalitete ne vem  :-[ :-\

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 28 November 2005, 18:49:54
men se zdi da so med boljšimi v evropi  :P

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #82 : 30 December 2005, 12:03:18
Hei a je že kaki novi lastnik AM na pesjanarju  :D, mi je kar malo dolgčas  ker ni nobenega gor  :( .   

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #83 : 03 Januar 2006, 12:15:43
A je Tolemorda Sibova sestrica??

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #84 : 03 Januar 2006, 13:57:59
čist mogoče, Sib je star 5 mesecev, pa poleg Siba so bile še same punčke ..



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #85 : 03 Januar 2006, 14:00:38
ok ni sestrca, vsaj mislim, ker sm klicala  ;D :D ;D TO SM PA JZ JA  ;)

reku je deda da je pri njemu skotena psička in, da bodo tudi bratca obdržali, torej ni Sibova sestrica ker je Sib imel same sestrice, niti enega bratca (vsaj tako je povedu Elvir)!!  :D ;D



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #86 : 03 Januar 2006, 14:12:12
ei res nevem če je to njegova sestrica ker nimam nobenih kontaktov z drugimi lastniki iz mojega legla... je pa res da je bil sib edini iz legla samček tako da to ni njen bratec če pravi nastja da je poklicala lastnika  ;D . lol a kar klicala si al kaj ? drugače je pa pravi cuker tale psička samo malo žalostno gleda  :-\

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #87 : 03 Januar 2006, 15:34:24
S1b vidim da imaš mladega malamuta. Tudi mi smo ga imeli. Gre za čudovito pasmo, ki je zelo pametna pretkana, navihana in nasploh dominatna. Žal našega Etosa, smo pri šestih letih in pol uspavali, zaradi njegove pretirane agresivnosti, kar pa seveda ni značilno za pasmo. Za njegovo agresivnost se lahko seveda zahvalim sosedu, ki streljal nanj z zračno puško, zato seveda pazi nanj da se ti ne bo zgodilo kakor se je nam. Na koncu sem ga lahko hrano in vozil ven samo jaz, kajti le mene je še upošteval, pa tud mene je na koncu poskušal ignorirati, ko pa sem zahteval svoje, pa mi je pokazal tudi svoje bele zobke. Tako kot mene bi tudi vsakega oblil mrzel pot, kajti naš malamut je imel 75 cm plečne in 55 kg teže, tako da ne vem kako bi se končalo če bi mu naplano privrela dejanska stara volčja kri.
Lahko pa rečem to da se malamuta da izredno dobro naučit in to mu tudi ostane v glavi, naprimer naš je obvladal v nulo vse vaje poslušnosti, po gozdu sva se lahko sprehajala brez povodca in se ni zapodil za nobeno srno kljub temu da jo je zavohal ali celo videl. Vem pa da v Agilityu tekmuje eden predstavnik in če se ne motim prihaja kuža izvira iz psarne Hopy Points iz Kranj.



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #88 : 03 Januar 2006, 16:20:06
S1b vidim da imaš mladega malamuta. Tudi mi smo ga imeli. Gre za čudovito pasmo, ki je zelo pametna pretkana, navihana in nasploh dominatna. Žal našega Etosa, smo pri šestih letih in pol uspavali, zaradi njegove pretirane agresivnosti, kar pa seveda ni značilno za pasmo. Za njegovo agresivnost se lahko seveda zahvalim sosedu, ki streljal nanj z zračno puško, zato seveda pazi nanj da se ti ne bo zgodilo kakor se je nam. Na koncu sem ga lahko hrano in vozil ven samo jaz, kajti le mene je še upošteval, pa tud mene je na koncu poskušal ignorirati, ko pa sem zahteval svoje, pa mi je pokazal tudi svoje bele zobke. Tako kot mene bi tudi vsakega oblil mrzel pot, kajti naš malamut je imel 75 cm plečne in 55 kg teže, tako da ne vem kako bi se končalo če bi mu naplano privrela dejanska stara volčja kri.
Lahko pa rečem to da se malamuta da izredno dobro naučit in to mu tudi ostane v glavi, naprimer naš je obvladal v nulo vse vaje poslušnosti, po gozdu sva se lahko sprehajala brez povodca in se ni zapodil za nobeno srno kljub temu da jo je zavohal ali celo videl. Vem pa da v Agilityu tekmuje eden predstavnik in če se ne motim prihaja kuža izvira iz psarne Hopy Points iz Kranj.

Res je spike kar si napisal in se s tabo v celoti strinjam, moj sib je tudi zelo dominanten in hoče biti taglavni a mu tega ne pustim  :), skušam ga čim bolj navaditi na druge pse ! Je pa res da lahko ta pasma postane zelo agresivna, če vzgoja ni primerna ali če se zgodi kaj takega kot je v tvojem primeru. Ko je bil sib še čisto mali ga je sosedov stafford šavsnil zato ker je hotel piti iz iste sklede zato je postal zelo nezaupljiv do psov ki so rjave barve oziroma imajo črno masko ... in prav opažam  na njemu da bi se kar hitro stepel s takimi psi če bi mu pustil... drugače pa spike ali imaš kako sliko žal pokojnega Etosa :( ?


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #89 : 03 Januar 2006, 19:28:02
hey! spike mis mo mogli tudi oddati NO, ker je isto ratal zelo agresiven celo na mojega očeta in ga je ugriznil, imeli pa smo tudi pametne soseda ja >:( so ga pozimi polivali z ledeno vodo da nam je skoraj zmrznil in ga obmetavali s kamenjem, samo škoda da smo prepozno ugotovili :-\
S1b a potem tud mojga Kana ne bi maral ker ma temno masko ;)