Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1569336

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #120 : 08 Februar 2006, 21:27:02
Evo rešitev!! :)

Za vse tiste, za katere veste da ne boste nikamor prišli z 'Mamutom'  ;D ;D jim lahko rečete da je to Beli očnjak :D
Še vedno bolje kot pa da mislijo da je mešanec ali bog ga vedi kaj jim gre po glavi  ???

Lp, Črt



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #121 : 08 Februar 2006, 21:28:38
Ja meni se pa največkrat zgodi, da mi rečejo sej Alba je pa še mlada a ne? Ima kakšne pol leta  ???. In potem moram razložiti, da je Alba odrasla huskyca in da je za svojo pasmo dosti velika, da pa so tisti malo večji medoti malamuti. No potem jim je jasno. Veliko jih pa tudi reče, da je lep husky. Pa malo so razočarani, ker nima modrih oči, le eno polovico.
Tudi teorije, da je Kan Albin mladič s Shivas velikokrat slišiva.
A vas velikokrat vprašajo, če je pes hud? Mene konstantno.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #122 : 08 Februar 2006, 21:30:00
Hmm na srečo zaenkrat nimam problemov glede tuljenja  :), se niti ne spomnim če je sploh kdaj tulil tudi takrat, ko smo ga dobili in je bil čez dan sam je bil vedno tiho  :), drugače me pa vedno pozdravi z "čivava" laježem, ko vidi da prihajam domov  ;D ! Aska svetujem ti, da jo daš v pesjak in jo ignoriraš, ker te psička samo izsiljuje  :D in boš lahko probleme ko bo odrasla  ::) , opažam pri Am da izgubljajo neverjetno količino dlake za svojo dolžino dlake... se mi zdi kot da bi imel doma 2 novofundlanca  hehe  :D, kako se pa kaj razumejo z drugimi psi in ljudmi ? Moj sib je totalno nor na ljudi in pomoje bi ga lahko ukradel čisto usak če bi imel možnost ehhe  ;), glede psov je pa tako obooooooooooooooooožuje psice hehe, zelo je razigran in jih rade grize... glede psov je pa nekoliko zadržan in je bolj previden ampak vseno razigran . Se mi pa zdi zanimivo da ga imajo prav vsi psi radi... Od moje sošolke pes ful ne mara samcev in je zelo agresiven do njih, do siba je pa kot da bi bil njegov najboljši prijatelj... Enako je tudi z par drugimi samci..  ;D , mogoče mu malo primankuje družbe zato ker je prerastel čisto vse pse na naši ulci tako, da se težko igra z njimi ker je pretežek  :-\ ! Vprašal bi tudi, če je normalno, da sib ko šprinta napolno dviguje zadnjo desno nogo navzen in bolj v zrak  ??? , drugače hodi normalni samo ko laufa se mi zdi kot da ne zna pravilno teči  :-\ ::) :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #123 : 08 Februar 2006, 21:37:27
Evo rešitev!! :)

Za vse tiste, za katere veste da ne boste nikamor prišli z 'Mamutom'  ;D ;D jim lahko rečete da je to Beli očnjak :D
Še vedno bolje kot pa da mislijo da je mešanec ali bog ga vedi kaj jim gre po glavi  ???

Lp, Črt

lol trigi dosti blizu je ja ! Samo babica je nora ! Rečem ji lepo, gospa to je aljaški malamut, ime mu je sib lahko ga kličete sibi če hočte... pa ga babica usen kliče beli očnjak usakič k ga vidi lol... Hmm Alba mene tudi pogosteje ljudje sprašujejo če je pes hud pa jim rečem uprašte ga hehe  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #124 : 08 Februar 2006, 21:45:03
Ok, to da ljudje zamenjujejo malamuta s huskyjem morate razumeti, sam tega, da včasih slišim: "Glej, kako lep husky!", pa jaz res ne. Včasih se mi da pojasnjevati, včasih pa samo pospešim, ker mi gredo na živce. In zgodi se, ko jim reče, da je samojed in me vprašajo: "Kaj dela??"

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #125 : 08 Februar 2006, 21:59:59
Sammy saj običajno se naredim, da jih preslišim, ker itak nima smisla razlagat, izredno redko pojasnim,  kaj je moja. Sej vem, da ne morjeo vsi  ne poznajo psov. Sam je vseeno to ful zanimivo. Pri imenu Beli očnak si ljudje najbolje še predstavjajo  AM-ja.

Sib, saj vem, da izsiljuje, sej jst ne grem do  ko tuli,  ko me ni dopma  mat to napako dela in gre sam mal oda zatuli šponjo, se ji ne da dopovedat, da s tem ko gre še večjo škodo dela in bo zmeraj bolj Aska izsiljevala.  Je tud dons, ko je bla vzunaj tulila par minut in ko ni dosegla Aska svoj,e je utihnila, šele čez kake pol ure sem šla ponjo in sva šle ven na sprehod.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #126 : 08 Februar 2006, 22:47:07
Ah, jaz sem že navajena, da povečini ljudje ne poznajo nobenih drugih pasem, razen tistih najbolj prepoznavnih in pogostih (nemški ovčar, rottweiler, čivava, zlati prinašalec...in še kaj bi se našlo). Sicer nimam malamuta (če bo vse po sreči ga bo v roku enega leta imel moj fant), ampak tudi mene so že spraševali če je Astor (bernski planšarski pes) mešanček.  ::) Pa mi ni problem razložiti kaj je to za ena pasma. Sem pa toliko bolj pozitivno presenečena če nekdo pozna pasmo. Takrat sem resnično skoraj očarana....  ;D Namreč živim na vasi in tukaj je poznavanje pasem resnično minimalno.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #127 : 09 Februar 2006, 15:08:18
Popravek.Beli očnjak je bil mešanica med volkom in navadnim psom ;).Drugače pa...preberite si kaj je napisala Maja01,ko sliši vse mogoče komplimente za dihurja ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #128 : 09 Februar 2006, 16:53:19
Popravek.Beli očnjak je bil mešanica med volkom in navadnim psom ;).Drugače pa...preberite si kaj je napisala Maja01,ko sliši vse mogoče komplimente za dihurja ;D

LOOOOOOOOOOL, beli očnjak je pasme aljaški malamut, ki je igral mešanca med psom in volkom.  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #129 : 09 Februar 2006, 17:13:24
Ups...ja v risanki je bil mešnec no.Jaz sem za risanko govorila :-[...

Drugače pa:kar je rjavo/črno je NO,kar je majhno s potlačenim ali močnim gobcem ter nabito kakšen pitbul,kar ima pike je dalmatinec,kar je "zlato" pa ZP,črno s kratko dlako je labradorec,ostalo pa mešanica ;D.Njufko je baje neka mešanica z neko dolgodlako pasmo in labrdarce ::).

Mimogrede,a imajo v Hopi point'su že mladičke :-*?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #130 : 09 Februar 2006, 17:41:18
Mimogrede,a imajo v Hopi point'su že mladičke :-*?

Po moje da že.  :o
Če bo vse po sreči (zelo majhna verjetnost, ampak vseeno) - bo eden kosmatinec iz tega legla prišel v roke mojega fanta.  ::) No ja, saj pravim - majhna verjetnost. Zaenkrat samo obisk psarne - da se kao bolje spozna s pasmo. Samo naneslo je tako, da je v tem času leglo.... da se ne da upreti malim puhastim kepicam pa vsi vemo.  ;D Bomo videli.  :-X


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #131 : 09 Februar 2006, 17:54:40
Možno...ker čudno se mi zdi,da na njihovi spletni strani še vedno piše "mladičke pričakujemo konec januarja".Nikjer nobenih podatkov (o mladičkih),slikc ipd...

No,če boste šli tja slikaj in pa poročaj ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #132 : 09 Februar 2006, 18:02:00
Možno...ker čudno se mi zdi,da na njihovi spletni strani še vedno piše "mladičke pričakujemo konec januarja".Nikjer nobenih podatkov (o mladičkih),slikc ipd...

No,če boste šli tja slikaj in pa poročaj ;)

Po moje so samo zelo zaposleni z leglom. Se spomnim, da je Slavi tudi pozno objavila na svoji spletni strani, da so male dogice že prikukale na svet.  :)
Tja bomo definitivno šli - tako, da slej ko prej dobite slikice.  8)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #133 : 09 Februar 2006, 19:00:42
Verjetno res že imajo skotene mladičke pa, da so prve dni ful zaposleni. No res so ful srčkani tile puheki, ko so še čisto majčkeni  (kot vsi psi ;D): Tam kjer sem jo jst dobila, so dali oglas šele ko so bili stari 2 tedna in seveda  sem  morala iti takoj te puheke pogledat in to je bilo ko so imeli tri tedne in evo ena kepica je tako pristala pri meni ;D. Sem šla kar nekajkrat jih potem še pogledat predno sem jo pri osmih tednih odpeljala  v njen novi dom.  Zato vama scythe priporočam, da jih gresta čim večkrat s fantom pogledat, če bosta iz tega legla vzela kakega. Pa slikce potem kaj priloži semkaj.

T.M.T. v filmu (ne risanki) je igral belega očlnjaka prav AM, čerpav se govori marsikej, največ od takih, ki te pasme sploh ne poznajo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #134 : 09 Februar 2006, 20:42:47
  Zato vama scythe priporočam, da jih gresta čim večkrat s fantom pogledat, če bosta iz tega legla vzela kakega. Pa slikce potem kaj priloži semkaj.

Najin prvotni namen je bil zgolj obisk psarne. In potem sva ugotovila, da bodo imeli leglo.  :o Kar je zelo mamljiva situacija....  :-[ Drugače je bil načrt, da najprej samo naveževa kontakte z vzreditelji, jih obiskujeva, da fant še bolj podrobno spozna pasmo... in potem rezervirava mladiča v kakšnemu izmed naslednjih legel (v roku 1 leta). Sedaj pa so tukaj mladički in se zna zgoditi, da če je še kakšen frej, da bo naju preveč prevzel in šel kar z nama....  ::) Sicer sama nimam nič proti - bi bilo pač malo prej kakor je načrtovano.  ;D


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #135 : 09 Februar 2006, 20:59:15
hehe jaz bi tudi imel še enega AM in to bi ga kupil takoj ko bo izvedel za prvo leglo  :o, pasma me je pač čisto prevzela  ;) :D ! Problem je samo mami, ki bi po moje znorela će bi pripeljal domov še enega psa hehe  :) . Drugače pa je Hp psarna zelo znana in tudi zelo ugledna glede svojih psov in tudi njihovi AM se mi zdijo nekaj posebnega  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #136 : 09 Februar 2006, 23:16:53
Ja jst to psarno spremljam že kar nekaj let, sem prvo tud od tam mislila vzet mladička, pa je potem tako naneslo,  da sem jo iz drugega legla dobila,pač ko enkrat te kepice vidla, ni blo več možnosti, da ne bi ene vzlela, pa čeprav nima rodovnika, je bila pa tako njena mama ful lepa predstavnica AM kot oče. Meni je važno, da je zdrava. No sej v vajinem primeru tud če bi načrtovala imeti AM šele čez eno leto in bi vidla to leglo bi potem to pomenilo še letos imeti AM (tk obi bilo, če ne bi mela že svoje). No mogoče pa niso še vsi rezervirani, pa sej tud kdo od teh se kasneje premisli in dobita vidva eno kepico iz tega legla. No poročaj.Upam, da bo ena ta kepica vajina, to bo potem imel tvoj bernc veselja.. lp   


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #137 : 10 Februar 2006, 08:28:28
Jest bi tudi kar še enega pesjanarja prpeljala domov, samo si me ne predstavljam z dvema huskyjema naenkrat na sprehodu  :P :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #138 : 10 Februar 2006, 14:43:05
Alba,

Mogoče bi morala razmisliti o mini husky-ju ;), ki jih vzrejajo v Ameriki:
http://kikaskleekai.com/index.htm

Česa vsega si še ne bodo izmislili vrli Američani, ki tako uživajo v mini variantah številnih pasem ;D

Lp,
Nati



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #139 : 10 Februar 2006, 20:36:47
Kakšni srčki  ;D ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #140 : 10 Februar 2006, 21:14:56
Ufa kaki cukrčki ;D ;D ;D  To si lahko samo američani spomnijo, mrbit izumijo še kake mini  AM, bernčke, njufkote,.... ;D ;D ;D


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #141 : 10 Februar 2006, 23:47:29
Omenjeni mini huskiji so na videz prisrčni vendar me je kar malo groza, ko pomislim, da v originalu pasma ni takšna.... In vso to mešanje/ustvarjanje novih "pasem" mi nekako ni pri srcu.  :'(


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #142 : 11 Februar 2006, 00:01:47
scythe žal nekateri bi radi še ne vem kake pse ustvarili z ne vem kakim mešanjem :( Tistile mini huskyji so res cotkani, a to ni to. Si predstavljaš enega mini bernca ali pa Am-ja? no upam, da jim ne uspe tega, že tako so preveč drugih pasem uničili s takimi mešanji.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #143 : 11 Februar 2006, 00:17:36
hmm meni je vseno če mešajo pasme in tako dobijo nove pasme, ki so lahko npr. bolj sposobne za določeno delo, lepše itd... v glavnem samo da ostanejo pasme zdrave...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #144 : 11 Februar 2006, 09:27:08
Sctythe, tudi meni je malo grozno, če minije primerjam z mojo Albo. Pa kaj hočemo, američani so vsega zmožni.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #145 : 11 Februar 2006, 11:57:23
Saj so naredili tudi "miniaturnega samojeda" - ameriški eskimo, pa je postal čisto v redu in uspešna pasma, ki je tam povsem nadomestila nemške špice. Ustvarjanje novih pasem samo po sebi ni nič napačnega, če ne naredijo kakšnih ekstremnih zafnanih spačkov, ki so komajda še sposobni za življenje. Zdrave nove pasme z dobrim karakterjem pa so vedno dobrodošle. Nekaj je prav posrečenih (kromfonlander, evrazijec, češki volčjak...)
Osebno me veliko bolj moti spakovanje in afnanje z že obstoječimi pasmami, v čemer tudi prednjačijo amerikanci, recimo razne "baby face" variante maltežanov in jorkšircev, "tea cup" (beri ekstremno majhni) predstavniki že tako miniaturnih pasem....


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #146 : 11 Februar 2006, 12:45:49
lanabela   .sej, če naredijo zdrave nove pasme, je še nekako ok, samo koliko je pa nezdravih :-\..Drugače pa so že mnogo pasem uničili, kot npr, labradorce, zlatkote ipd, pri kateri imajo zelo pogosto probleme s kolki,...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #147 : 12 Februar 2006, 18:54:16
Zlatkoti in labradorci so še daleč od uničenja, samo malo se moraš potruditi, da dobiš zdravega psa.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #148 : 12 Februar 2006, 19:30:41
lanabela..  ja to maš tud prav, sam velko se jih ne potrudi in imajo potem težave, poznam tud eno še ne 6 mesečno labradorko, ki kaže te težave z kolki,  pa mnogo jih je še.  Verjetno tud zato ker so tako popularni in jih ima preveč mladičke ne glede na to, da kateri od staršev teh mladičkov ima take težave. Sej ko vzameš mladička ne moreš vedt,  kaj bo z njim, če pa veš, da so starši in še njihovi predniki bili zdravi, imaš več upanja, nikol pa ne veš kaj bo kdaj s tvojim psom narobe lahko, pa tudi , če so njihovi predniki bili vsi zdravi in brez problemov.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #149 : 12 Februar 2006, 19:46:02
Res je kot pravi aska, ni nujno da bodo mladiči zdravi in brez displazije kot njihovi predniki... Sam poznam enega labradorca, ki naj bi imel odlične prednike brez težav... zdaj ima pa hude težave z kolk pa ima komaj eno letoi... 

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?