Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1592543

ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3120 : 03 November 2008, 06:46:34
Živijo Luna 23

Pa kar hitro po nasvet k vetiju glede njenega nočnega potepanja  ??? :'( >:(.
Moja v času gonitve ni pobegnila smo imeli pa, kar vstrajnega ljubimca na dvorišču. So njegovi lastniki vsaj enkrat na dan prišli po njega ;D. Na koncu jih nismo rabili niti več klicati  >:D.
To, da ne uboga ko ni na vadišču niti ni tako čudno. Moja madam Lity dela vse malce drugače, ko je na vadišču pokaže vse, kar se ne sme. Zunaj pa je prav vzoren kuža. Vsi mislijo vau kako uboga meni pa gredo lasje pokoncu, ker vem kaj me čaka v šoli. Ampak bomo vidli kdo je bolj trmast  ;). Povelje prostor pa je prav bpsebno doživetje saj se uleže in potem skoči pokoncikakor hitro ji pokokažem hrbet ko se obrnem k njej se zopet uleže in tako lahko traja kar nekaj časa gor in dol. Tudi z Lity se sedaj pripravljama na izpit A.
lp



Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3121 : 03 November 2008, 12:42:21
Em kakšni so pa lahko vzroki za nočna potepanja pri psickah in kaj navadno svetujejo okrog tega.

Samice še nisem imel namreč.

LP



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3122 : 03 November 2008, 12:55:43
 Ženitev  >:( ??? >:D v večini primerov.
Če imaš boks ki ima streho po celem ti priporočam tudi da ima mrežo do strehe. Tako gospa ne more ven in tudi obiski ne morejo noter  >:D.

lp



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3123 : 03 November 2008, 13:02:21
Jaz hranim Albo s Forza in je res super hrana, po kateri je malo drekcev, kar pomeni, da je energija dobro izkoriščena. Menjam pa med okusoma. Zdaj sva imeli jelenčka, no naslednja je riba. Priporočam.

Glede pobega in gonitve - odvisno je od tega kateri dan se psička goni. Psice dajo samo par dni v celotnem ciklu. Definitivno pa k veterinarju. Sicer mislim, da drugače kot s sterilizacijo ne more pomagati. Upam, da se ne motim.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3124 : 03 November 2008, 13:21:45
Ja no ja. Tiste hormončke za preprečitev vgnezdenja jajčec se menda zelo težko dobi, ampak kdor išče, ta najde. Drugače se pa počaka tri tedne, se pelje psico na ultrazvok in če ni breja se lepo oddahneš in naslednjič bolj paziš, če pa je breja, se pa odločiš ali sterilizacija ali pa leglo.


LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3125 : 03 November 2008, 19:55:25
Uf, torej...šolo (hodi v Domžalsko) smo danes špricali. Razlog - obisk "ginekologa".

Svašta, bom rekla. Vzel ji je bris  ::), pa pod mikroskop, pravi da naj ne bi še bila "godna".

Goni se prvič, zato to lahko traja malo dlje...tako da smo izven nevarnih dni..rezultat bo pa jasen, če ne prej, v parih tednih  :(

Veterinar pravi, da hormonska inekcija ni čisto tako nedolžna, in glede na bris je predlagal, da naj je ne vzamemo...tako da... upam na najbolje :-)

Pesjak ima novo "ključavnico" in sedaj vsakih 3x preverim, če je vse OK.



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3126 : 04 November 2008, 06:12:15
Upam da bo res vse dobro  ;D. In da mala potepinka ne bo več zbrisala iz boksa  :(.
Špricanje šole pa je bilo upravičeno  ;).

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3127 : 04 November 2008, 08:18:45
LUNA23, a da bi jo pa imeli v času , ko se goni notri pa ni možno? No upam, da se bo ta potep dobro končal in ne bo malih kepic.  V šoli bosta pa naslednjič nadoknadili ;) Sta pa kar blizu doma in lahko, ko bo spet kakšno polarsko srečanje, se nam pridružita :)

lp


LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3128 : 04 November 2008, 09:04:01
dobro jutro

ASKA...za meeting velja :-)

glede pesjaka...sej je pravi, do vrha zaprt, pokrit...ne more ga spodkopat...še vedno se sprašujem, če jo je kdo namerno spustil...ali pa...je bil pesjak "kao" zaprt. Ne vem...samo da je nazaj in da je cela in zdrava

lp.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3129 : 04 November 2008, 09:19:28
Luna tudi pri meni je pesjak oziroma prostor namenjen Albi zagrajen in ima ključavnice na vratih. Moja se je naučila odpreti vrata na zapah, nekajkrat pa so jo tudi spustili ven. Zdaj ni problemov, odkar je gor ključavnica in so vrata v bistvu non stop zaprta.

Luna a se kdaj sprehajate po polju med Trzinom in Domžalami? Midve z Albi greva dostikrat tam. Mogoče smo se že videli?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3130 : 05 November 2008, 21:10:08
Alba živjo..

Prav gotovo se nismo srečali, bi se spomnila  :)..tam na polju nismo še nikoli bili...malo predaleč. Se pa odpravljamo na Primoža...ali pa na Mengeško kočo...samo nam malo nagajajo krajši dnevi...

Sicer se pa redno sprehajamo ob Bistrici proti Kamniku...in čez polja...od Radomelj naprej gor ni tako "prometna" pot...tako da se kužki lahko znorijo.

lp.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3131 : 06 November 2008, 09:22:40
Tudi midve občasno mahneva na Primoža.

No morda se pa kdaj srečamo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3132 : 06 November 2008, 18:15:49
az hranim Albo s Forza in je res super hrana, po kateri je malo drekcev, kar pomeni, da je energija dobro izkoriščena. Menjam pa med okusoma. Zdaj sva imeli jelenčka, no naslednja je riba. Priporočam.

Ja jo kar hvalijo, se še odločam glede forze, posebej zaradi okusov. Royal bi naj vseboval piščančje meso (kaj pa dejansko vsebuje to meso, glede na to da piščance vzgajajo ekspresno, pa noben ne ve), samo večjega pakiranja od 4kg pa forza v Slo zaenkrat nima?



kajka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3133 : 08 November 2008, 04:16:54
zdravo jz sm se odločila za am-ja samčka na netu sm zasledila da ga nekdo oddaja zarad osebnih razlogov (pomoje prezahtevno zanj, ali premalo časa) sama sm mela amja 14 let vendar sem ga dobila kot otrok, tako da se glih nespomnem kako se obnašajo pri mladosti ;) pa mela sm psičko tale je pa pes... uglavnem da nam trančala Aska ve kak je to pr men (hehe ;)) tale samček je star 7 mesecev če bi mi lahko povedal če je to že mogoče mal prepozn za vzet??? jutri ga grem pogledat kaj lahko prčakujem, kaj ne je pa baje čistokven to bom takoj vidla mene sam to muči 7 mesecev je prestaro???? hvala



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #3134 : 08 November 2008, 11:23:50
Zavisi od psa in lastnikov ali je prepozno za vzet ga.
Bratec od LeeLoo je bil 3xkrat vrnjen vzrediteljici (3xkrat plačan!) in je še danes fenomenalen pes, brez kompleksov ali bilo kakšnih težav...

Stestiraj psa kako se obnese, kako reagira, pa boš videla ali je pri 7 mesecih že totalno v ***** ali ne...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3135 : 08 November 2008, 16:02:43
Obiwan jaz vzamem pri Ninci in Črtu v spletni trgovini, pa je 15 kg pakiranje. Pa še na dom mi jo dostavita :).

Jaz sem Albo vzela staro eno leto in 8 mesecev. Sicer mogoče je bilo malo več dela, ampak ni bilo pa take panike.

V trenutku, ko sem jo videla, sem vedela, da sva za skupaj.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kajka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3136 : 09 November 2008, 16:14:56



kajka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3137 : 09 November 2008, 16:16:00
evo mojga lubčka šla dns iskat :-[ :P :P :-[ men je res cjuti >:D :-*



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3138 : 10 November 2008, 06:09:37
Vao  ;D  pravi lepotec. Pa ni vrag da se ga nebi dalo udomačiti  ;D. Le ukvarjati se je potrebno z njim. Na sliki kar lepo po pozira tako da mislim da nebo preveč poreden. Ni toliko pomembna starost psa kot pa volja novega lastnika.  Malega velikana pa počohaj in mu dodaj še kakšen  :-*.

lp



kajka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3139 : 10 November 2008, 09:19:32
hehe itak skoz se ubadam z njim pa še od prej sm mela eno bevskalico malo k ga ful izziva samo hvala bogu je ful potrpežliv, prejšni lastniki so pa full vredu, oddal so ga ker res niso imeli časa mejhni otroci in so prosil če bi ga lahko vidl vsaj 1x na 3 mesce sm rekla ja seveda se vid da so ga mel ful radi včeraj je malo jokal za njimi vendar sm ga zamotila zdej ma pa že del z vaškimi mačkami gorje da kkšna pride blizu njegove posode za vodo, pa prašala bi če prov delam... na sprehodih full vleče jz se kr ustavm da se umiri ga ne pmirglam pa naprej sam sva dons to delala v nedogled nevem za 500 metrov če se nisva 1000x ustavla nisva nikol :D pa hodila sva tud 3 ure, da bi se kr zlafov ga pa neupam pustit da nav kam zalutov



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3140 : 10 November 2008, 09:28:47
Lušten, ampak tole mene bolj spominja na mešanco med malamutom in še čim. No nima veze. Krasen je, upam, da boste lepo skrbeli zanj. Ker kar sem spremljala sosedni forum sem  :-X.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kajka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3141 : 10 November 2008, 09:51:22
lej če hočš ti povem kaj je blo, no če si spremlala si vidla reakcijo... glede lane je pa res tko da se je neda nafutrat je preveč hiperaktivna, če želiš se kdaj dobimo, ker jz kle res tanajgrša izpadm, oglašajo se pa taki k nevejo zakaj se gre nemislm se kregat z nobenim ker živali enostavno obožujem pa ne me narobe uzet :) presrečna sm k je naš živčk doma



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3142 : 10 November 2008, 10:08:00
Kajka ne bom se umešavala, niti ocenejevala situacij, ki jih ne poznam. Želim, da uživate z novim psom in to je to.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3143 : 10 November 2008, 14:40:36
full vleče jz se kr ustavm da se umiri ga ne pmirglam pa naprej sam sva dons to delala v nedogled nevem za 500 metrov če se nisva 1000x ustavla nisva nikol :D pa hodila sva tud 3 ure, da bi se kr zlafov ga pa neupam pustit da nav kam zalutov


 ??? ??? ???


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3144 : 10 November 2008, 14:44:08
Ja kaskae rabili bi enega tolmača. Po navadi sem alergična na poste - ali se lahko piše slovnično, ampak tule pa tudi jaz ne razumem skoraj vsake druge osebe.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3145 : 10 November 2008, 22:16:11
Kaskae kako ste se odrezali včeraj v Vrtojbi? Sem videla da sta imela podmladek s seboj ;)


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3146 : 11 November 2008, 12:14:10
lej če hočš ti povem kaj je blo, no če si spremlala si vidla reakcijo... glede lane je pa res tko da se je neda nafutrat je preveč hiperaktivna, če želiš se kdaj dobimo, ker jz kle res tanajgrša izpadm, oglašajo se pa taki k nevejo zakaj se gre nemislm se kregat z nobenim ker živali enostavno obožujem pa ne me narobe uzet :) presrečna sm k je naš živčk doma

Uf komaj mi je uspelo razvozlat kaj piše  :-[  >:D

Takole če vleče ni preveč luštno hoditi z njim na sprehod. Čim prej ga nauči hoditi poleg. Malce si pomagaj z pribolški povodec v desno roko v levo pa pribolšek. Pa vztrajno mu pravi poleg in priden ko hodi poleg takrat mu daj tudi pribolšek. Ko bosta to ponovila približno 2000 krat   ;D bi mu lahko že bilo jasno kaj je poleg. Isto velja za vse druge komande.
Absolutno ti pa pripporočam pasjo šolo.

lp



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3147 : 11 November 2008, 13:15:20
Kaskae kako ste se odrezali včeraj v Vrtojbi? Sem videla da sta imela podmladek s seboj ;)

KLIK

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3148 : 11 November 2008, 13:37:32
Ja, ja KLIK je dobra stvarca in pa odločnost, da bo vedu da misliš resno, kr naglas mu povej. Tisto "poleg" al karkoli že mora biti odločen "POLEG" gre veliko hitreje.
Pr nas je pomagalo, če je bil zelo na kratko od začetka (tolk, da ne more mrdnat nikamor drugam), zdaj gre pa že lepo (sam) zraven.
LP



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3149 : 11 November 2008, 13:53:57
Kaskae ko sem brala, sem se nasmejala. Pa ne zato, ker vam vsem 4 ne bi privoščila razstavnih uspehov, temveč je tale izkušnja takoooo podobna Satinkini iz Hrušice, kjer je handlala mojo Albo. Tudi Alba je že po odlaufanem krogu, ko smo jo hoteli dati nazaj v box, nekako snela ovratnico in jo popihala hahahaha. Ampak stoj je pri njej pomagal šele, ko je prišla do ograje. Ko je sodnik prišel do nje, se je gopsa usedla direkt na tazadnjo.

Letos zagotovo pridem navijat v Celje!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/