VZROK SLABEGA POČUTJA?

ŠEPPER · 15768

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 30 April 2011, 19:20:36
Bernci (verjetno tudi še kakšna od švicarskih pasem) so še prav posebej občutljivi na klopne bolezni in jih je bistveno težje zdraviti kot druge pasme.


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 27 Junij 2011, 11:03:06
No mi imamo spet težave  :(

Šajka je spet bruhala, driskala, odklanjala hrano, bila apatična, ni hotela na sprehode, hodit nasploh itd.
Ker se je sama od sebe spet čudežno pozdravila sem resno začela dvomit v vzrok njene bolezni in sicer sem počasi
skoraj prepričana da gre pri njej dejansko za psihološki vzrok. Očitno ima težave z živci!

Prepričal v to pa me je dogodek ki se je zgodil včeraj; in sicer je bila čist ok, na sprehodu sem prav preverila da ni imela driske. Potem sem jo po sprehodu v avtu spakirala v boks in je zgubila živce se začela zaganjat v kolegico in njenega psa (ki ju ima drugače prav rada) ko sem jo hotela pomirit je začela noret še name. Skratka ko sva prišli domov je imela spet drisko! Ki je zagotovo posledica stresa ker jedla ali pila ničesar!

A ima kdo izkušnje z take vrste težavami?
Precej me skrbi ker postaja zaradi tega tudi agresivna in tega NE bom tolerirala.

Hvala, LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 24 September 2011, 20:50:59
Bom kar sem napisala, da ne odpiram nove teme, recimo da je sorodno.
Psica je na antibiotikih (cefa cure), dobila je tudi inekcijo kortikostereoidov (mahjno dozo) v ponedeljek...ampak je od takrat opazno manj aktivna, se prej utrudi, zasopiha. Pol urni sprehod je zanjo višek, potem se vleže in je rabi počitek in mi spije pol litra vode, še najraje gre potem domov, brez kakega dodatnega raziskovanja. (prej smo delali po eno uro in še kaj zraven)...je to pač posledica antibiotikov in bo potem sama od sebe prišla nazaj na normlano količino energije? Ali je to nekaj kar ni OK in bi morala poklicat veterinarja?

Sicer drugače je OK , ješča, dobro spi, ni apatična, ampak ima manj energije, kondicije ali kako bi rekla. Se poigra tudi z žogo. Veliko več pije vode in urinira, kar je posledica zdravil, to je veterinar že prej opozoril. Tudi blato je mehkejše, ampak sovpada z antibiotiki, kar piše v navodilih kot možni stranski učinek.

Nima klopne bolezni, ima pa eno rano na gobcu, kamor so prišle bakterije in se je vnelo. (po domače povedano) Sedaj pa se lepo celi in je suho.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!