ALERGIJA NA HIŠNE PRŠICE

baron1 · 12391

baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 12 November 2011, 13:00:47
Končno smo prejeli rezultate alergološkega testa. Pri berncu je bila ugotovljena močna alergija na hišne pršice. Vet priporoča desenzbilizacijo (prejemanje terapije z injekcijami majhne količine alergena, da se spodbudi v psu obrambni mehanizem). Nisem še prepričana glede tega, kaj in kako, ker še nisem govorila z vetom. ??? Bom drugi teden.

Zanima me, če ima kdo izkušnje s to alergijo ali zdravljenjem in kako ste ukrepali.
Nekako se moram rešiti večinskega deleža pršic v stanovanju (jogi, sed.grt,...) :-\, ne bi pa rada zapravljala goro denarja za stvari, ki ne pomagajo.

Vsak nasvet mi bo prišel prav.


Lepo se imejte in uživajte s svojimi ljubljenčki.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1 : 12 November 2011, 13:24:25
Pri nas sem jaz alegična na pršice. Pa pomaga že redno sesanje z globincem. Pa prezračevanje (posebno rada vržem posteljnino ven na mraz, da se prezrači - to sem enkrat slišala, da jim mraz ni všeč pa da eni vržejo kakšne male stvari v zmrzovalnik).  :-[


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 November 2011, 14:02:55
In ven s tepihi, zavesami ipd...
Pri nas je že to zelo pomagalo (pri ljudeh sicer) + kar je naštela 5rca. Pozimi daš na mraz, poleti na sonce...aja, pa recimo postelje ne smeš takoj pokriti, pospraviti...pustiš, da se malo prezrači vse skupaj in "ohladi"  ;) No, to velja, če je pes tudi v spalnici oz. na postelji.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 12 November 2011, 14:09:07
Precej pomaga ze, ce je pasje lezisce iz materiala, kamor prsice ne gredo. Nam se Comfort precej dobro obnese (z vsemi ostalimi ukrepi).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 November 2011, 17:19:14
Svojega ležišča nima, ker ga ne mara (ga je imel, pa ga je po 14 dneh razcefral v prafaktorje). Na posteljo se pa pride samo pocartat pred spanjem.  8) Očitno je tudi to preveč. :(

Sama sem isto alergik na pršice, samo na mojo srečo ni tako hudo. Očitno je moja kazen, da ima Baron to nesrečo in je na to zelo občutljiv.
Jutri bomo imeli generalno pospravljanje, da mu omogočim čim bolj kakovostno življenje. Sem pa zasledila na netu, da je priporočjivo mesečno generalno čiščenje (globinsko čiščenje vsega oblazinjenega pohištva), ker imajo baje pršice 30 dnevni ciklus razvoja v idealnih pogojih, kar pa naša stanovanja so (temperatura, odmrla koža,...).

Edino čemur se bom s težkim srcem odpovedala, je tepih, ki ga imam za zaščito parketa pred sledmi krempljev.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 November 2011, 16:37:27
Menda je že precejšnja razlika, če so tepihi, odeje, pregrinjala iz umetnih materialov. Predvsem pa ne kakšne pernice, kože...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 26 November 2011, 11:19:40
Moj brat ima alergijo na te pršice-pa so ukrepi itak isti kot pri psih. Odvisno je verjetno tudi od stopnje.
V glavnem pri nas se TEDENSKO sesa z globinskim sesalcem in pobriše prah z vlažno krpo, vsak dan posesamo/pometemo tam kjer je psica, zaradi kupa dlak in pa redno pranje posteljnine, sesanje jogija z globincem vsakič, ko se postelja preobleče, z vodnim sesalcem vsake kvatre kavče,stole, jogi in tista 2 tepiha, ki ne moreta v stroj posesamo/umijemo, s tem, da je v kuhinji in na hodniku tak, da se ga brez problema da v pralni stroj. Tudi obleke se morajo pospravljati, kar obleče, da ne pušča na stolu etc. In pa zračenje.
V pralnem stroju umijemo tudi kovter in povšter-načeloma 4x letno.
V sončnih dnevih ga da na balkon, da ga sonce posonči.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


inobs4

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Oktober 2012, 12:20:42
Pozdravljeni vsi, ki imate živali alergične na hišne pršice!

Allergocover so vmesni ovoji, ki preprečijo stik alergičnega organizma s povzročitelji alergije, torej z iztrebki pršic, ki so alergogeni. In to je edini logičen in hkrati dolgotrajen ukrep, ki vašega ljubljenčka za vedno odreši neprijetnosti, ki mu jih povzročajo pršice.
Ker Allergocover uspešno zatre alergijo na pršice pri ljudeh, lahko zagotovo v veliki meri učinkuje tudi pri živalih.
Za dodatne informacije, kako zajeziti alergijo na pršice predlagam, da kliknete na www.inobsmedicus.si in se podrobneje seznanite z nujnimi ukrepi za preprečevanje znakov alergije.
Za dodatne informacije me lahko pokličete na 041/613 605 (Zlatko).   



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 10 Avgust 2016, 08:09:51
No, tole so tudi pri Bini odkrili, vendar zelo blaga oblika. Toliko, da se pogricka in poliže in popraska več od običajno. Brze izpuščajev, krvi...Ampak zdaj malo bolj redno stresam njene rpevleke in jih perem, ležišče je k sreči tako, da se pršice niti nimajo kje zadrževati (posesam, prebrišem). Problematičen je moj pod v sobi-itison. TO pa ni idealno. Sploh poleti, ko se manj sesa.

Zbrskala sem, da obstajajo spreji proti pršicam, ki pa si jih lahko tudi sami naredimo, točnih razmerij ne vem. Sestavine so pa take: Neem olje in čista eterična olja čajevca, sivke, timijana, evkaliptusa, Garofano, limonske trave in cedrovine.

Popršiš in je menda neugodno za razvoj pršic. Bom sprobala. najprej bom verjetno kupila tale sprej, potem pa stuhtala kako sama zvarit:) najbrž se nekaj tudi razredči z destilirano vodo.

Obstaja že pripravljena pakunga http://www.moja-lekarna.com/p-15940-flora-acaro-sprej-proti-prsicam-200-ml.aspx

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!