Dalmatinec [Dalmatinac,Dalmatian]

Petra · 217928

Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 13 September 2005, 14:55:50
no saj zadnjič pa je mel srečanje z eno punčko-4, 5 let staro(take najmanj mara >:( ) pa jo je presenetljivo dobro sprejel, niti enkrat zarenčal, pa še božat se ji je pustil...samo ne sme bit tistih nenadnih gibov pa je zgleda vse ok...javascript:void(0);
Grin
do dojenčkov pa ne vem...zgleda imajo drugačen odnos; ampak zdaj imam priložnost da Mond spremlja njegovo odraščanje in se naveže nanj...
Citiraj
zgleda se punce res prevec deremo
;D ;D ;D

Citiraj
Citiraj
no ja....sej so še vmesni...ti daš v odprte jaz pa v vmesne, ker tam je manj konkurence
ves kaj .. samo to ti lahko pokazem   :P
ok...potem pa ti hitro naredi šampionat da boš lahko v šampion klaso prijavljala jaz pa v vmesne ali odprte ;D ;D ;D ;D



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #31 : 13 September 2005, 15:01:35
anana kaj je rodovniški?

Hm... to pa nevem :-[.



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 13 September 2005, 15:03:58
Citiraj
ok...potem pa ti hitro naredi šampionat da boš lahko v šampion klaso prijavljala jaz pa v vmesne ali odprte   
ok, to pa bi slo ;D - samo to velja smao za take drzave- ala srbija, bih pa to, na kake razstave , kjer pride dosti dobrih psov, ne bi upala v sampione dat ::) :-[
sicer pa brezveze plane delat, mene se vedno vzrejni caka ::)


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 13 September 2005, 15:20:57
ja ja...če je dogovor je dogovor...kadar gremo skupaj daš v CH ;D ni važno kje ;D
Citiraj
sicer pa brezveze plane delat, mene se vedno vzrejni caka
ajaaaa....haha ti maš še vzrejnega čez za dat ;D ;D ;D ;D ;D :D :D

jah no...sej lahko pa tko ljubiteljsko razstavljaš kot jaz, tudi če vzrejnega ne narediš, samo da jaz imam vzrejnega ;D :D ;D :D

Citiraj
Hm... to pa nevem
a se lahko kaj pozanimaš? ;)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #34 : 13 September 2005, 16:51:03
Bom še tukaj zastavila to vprašanje:
No, eno vprašanje za lastnike dalmatincev: A na pamet veste kako ima vaš pes postavljene pike? Recimo če bi imeli belega dalmatinca, bi znali narisati pike na tista mesta, kot jih ima vaš pes?
Vi pač vsak dan geldate svoje pse in me zanima če si to zapomnite.
Jaz sem se navadla Monda na slikah prepoznavat po dveh pikah med očmi. Vse ostale pike pa vedno znova prvič vidim. ;D

Jasmina in Petra, kaj pa ima vzrejni veze z razstavami?

lp

Los je car!


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 13 September 2005, 17:36:58
Citiraj
Jaz sem se navadla Monda na slikah prepoznavat po dveh pikah med očmi. Vse ostale pike pa vedno znova prvič vidim.
ja...po glavi ga ni težko prepoznat ker je simetričen glede pik ;D
ostalo pa...na približno...sej sem že napisala v temi o MONDU ;)

Citiraj
Jasmina in Petra, kaj pa ima vzrejni veze z razstavami?
ja menda se pse razstavlja zaradi reklame ::) ...reklamira se jih pa zato da potem kakšno psičko dobijo za parit, pa da so iskani plemenjaki...pa psičke so tudi več vredne potem; oz so več vredni njihovi mladiči.saj zato pa se delijo psi na dobre in slabe; tudi glede na prednike in nihove uspehe na razstavah.
in brez vzrejnega ni nič; lahko samo ljubiteljsko razstavljaš!
Veliko ima vzrejni veze z razstavami....veliko....



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #36 : 13 September 2005, 19:59:14
Ajaaaaa, to sta imele v mislih. ;D Jaz sem pa začela razmišljat take čudne zadeve da se psa ne sme razstavljat če nima vzrejnega narejenega pa da moraš najprej vzrejnega narest da lah prijaviš v open klaso itd. ::) ;D Sem mislila da je spet kakšen nov pravilnik glede tega izšel. ;D (Se opravičujem ker je tole malo off topic.)

lp, rina

Los je car!


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 14 September 2005, 08:03:37
glede pik, narisat bi jih znala el nekako pribljizno :) .. ne vem, kjer jih ima dosti, bi jih narisala dosti, drugace pa ne bi kaj prevec trofla.. samo ce bi pa mi pripeljali miljon dalmatincevpa bi takoj najdla johnyja ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #38 : 15 September 2005, 21:43:34
 ;D ja seveda da najdeš svojega dalmatinčka ... hihi ... no sam milijon bi že blo težk ...  ;D



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 05 Oktober 2005, 16:21:09
   Živjo ! Jaz mam zdej svojega prvega psa pasme dalmatinec. Lastniki veste da je to izredno živahna pasma in moja zoja se glede tega nič ne razlikuje od drugih. Na sprehodu je itak čist nora laufa gor pa dol ni šans da jo ustavim.Doma pa tudi skače na sedežno garnituro se vzpenja po vratih hoče se kopat z mano  ;D v glavnem je precej hiperaktivna. Ker naj bi bili dalmatinci predcej izpostavljeni displanziji kolkov pa sem si malo v skrbeh  :-\ na sprehodgreva povprečno 2x do 3x v dnevu bi ji morala mogoče bolj omejevati gibanje kot ji ga ? Prosim za kakršen nasvet. ???

                                                                                                                   Lp !



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 06 Oktober 2005, 10:47:28
Z4I4+ZOj4 (joj ka sem se namucla z tem nickom ::) ;D) .. koliko pa je stara tvoja dalmatinka? pa kako ji je ime? gibanje je odvisno do starosti psa, tako da ti brez da tega ne vemo ne mroemo svetovati ::) ;) .. pa na kako dolge sprehode hodis? je razlika ce gres 2-3x dnevno na eno urnis prehod ali pa 2-3x po 10 minut.. tako da povej malo vec o tvoji hiperaktivki, pa ti bomo sigurno kaj koristnega svetovali ;)


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 07 Oktober 2005, 20:06:19
   Ime ji je Zoja. Stara je zdej 4 mesece in pol približno, sprehodi pa se gibljejo od 1-3 km. Ima rjave pikice, poudarjam, da je pravi mali hudiček. ::) Hodiva v malo šolo in do sedaj nisem imela z njo še nikakršnih problemov, razen da se na mokri podlagi ne odziva na prostor, sicer je pa navdušena za delo in zelo učljiva.
   Hvala, Jasmina za tvoj odziv ! :-*
                                                                                                        Lp, Zala in moj "piklc"



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 07 Oktober 2005, 20:50:44
živjo Zala in pozdravljena na forumu ;)
če gresta s psičko na sprehode peš in da ona prosto teče okoli ali je privezana ni nič narobe z tako dolgimi sprehodi.
izogibaj se hribom ali teku ob kolesu, najbolj pa pazi da ne hodi po stopnicah ali drseči podlagi!!pes lahko začne tečt ob kolesu šele po enem letu, po stopnicah pa jo nosi čimdlje(recimo do pol leta...)
sicer pa si tudi sama najbrž že ugotovila kako dolgi sprehodi ji odgovarjajo oziroma po koliko časa postane utrujena.
ampak kakor praviš je zelo hiperaktivna...torej zunaj nikoli ne postane utrujena ;) vem ker imam doma isti primer in je že kar nekaj ljudi reklo da je to najbolj energičen dalmatinec kar jih poznajo ;D ;D
displazija je res postala kar razširjena tudi zaradi neresnih vzrediteljev, predvsem pa zaradi nevednih lastnikov.
jaz mislim da vseeno psa ko je mladič ni dobro preveč šparat, ker lahko tudi zaradi tega nastanejo težave...če ne drugega je "zastan" in neutrjen, in če potem ko je star eno leto začne laufat na šus je to zelo nevarno.
ti jo kar sprehajaj še naprej tako kot do zdaj in ti zaradi displazije ni treba nič skrbet. saj kako pa naj bi drugače umirila malega preveč živahnega dalmatinčka ;D

druga stvar pa so starši.če je psička rodovniška preveri v rodovniku če imajo starši slikane kolke, in če imajo oni displazijo je možnost da jo je tudi tvoja Zoja dedovala.v tem primeru jo malo bolj čuvaj...da se vse skupaj še ne poslabša.seveda pa jo ima lahko kljub temu da imajo starši kolke A, ali pa jo nima kljub temu da imajo starši slabe kolke.to je vedno uganka...
kasneje jo lahko greš tudi preventivno slikat....

iz kje je tvoja psička?
želim ti še veliko veselja z njo ;)
LP,Petra

+1



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 08 Oktober 2005, 08:59:42
   Zoja prihaja iz Vrhnike, oče je rodovniški(rjavo opikan) mama(prav tako rjavo opikana) pa je tudi obeh rodovniških staršev vendar lastnik ni dvignil rodovnikov. Zojo smo kupili od zasebne družine-mi je dosti bolj prijazno kot v psarni. Sicer pa so bili psički večino časa med ljudmi dobro socializirani. Zoja sicer ni najlepša, ima lepotne napake, ;D je bila pa najbol napredna in najbolj živahna ::). Je bilo pa 7 kepic od teh ena psička gluha(jo bo obdržal lasnik psice) 4 samčki 3 samičke. Zdej pa že razpredam, lp ! :-*



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 08 Oktober 2005, 18:54:04
aha, poznam to leglo, pravzaprav poznam še eno lastnico ki ima psa iz tega legla-prav tako gluhega.torej sta bila v leglu dva gluha.
No glede teh rodovnikov je bili itak že preveč predebatiranega, sploh pa to ni prava tema zato.rada bi samo rekla da me take stvari do konca razjezijo-pa ne lastniki ki takega kužka vzamejo, ampak vzreditelji!!ali je bilo treba da laik ki nima pojma o vzreji pari dva rjavo opikana psa?ki nima pojma kaj lahko taka paritev prinese?s tem se lahko hecajo samo izkušeni vzreditelji ki se grejo zares...
hja, logično potem da imamo tolko gluhih....ampak kaj nas naj par posameznikov naredi za pasmo-takih ki smo dobesedno z srcem za dalmatince....nimaš kaj, vedno se najdejo budale...
Citiraj
Zojo smo kupili od zasebne družine-mi je dosti bolj prijazno kot v psarni
bolj prijazno?bolj prijzno se ti zdi KUPIT(plačala si zanjo??)psa on nekoga ki načrtno spravi na svet nezdravo in nerodovniško leglo kot pa od nekoga resnega, ki ima psarno.no ja odvisno kako si psarno predstavljaš...ali si predstavljaš trop psov, nevzgojenih, ki živijo zunaj na mrazu, ali pa psarno kjer so stvari pošlihtane, psi so zdravi itd...očitno še nisi zašla v pravo psarno...si sploh šla pogledat kakšno?ali to ocenjuješ kar tako, ker se ti pač ime "psarna" ne dopade?

prosim ne me narobe zastopit, NIKJER za NIČ ne krivim tebe!!krivim vzreditelja!ampak povej mi eno stvar, koliko ima on pojma o pasmi?koliko bi ti on znal pomagat če bi ga vprašala za nasvet?
si ga vprašala kaj o displaziji?

in kdo je "rodovniški" oče tega legla?si ga videla?si 100% da je res rodovniški dalmatinec oče tega legla?ker oče je lahko katerikoli pes, ker ti tega podatka ne moreš imet....
še ena stvar glede rodovnika:
Citiraj
mama(prav tako rjavo opikana) pa je tudi obeh rodovniških staršev vendar lastnik ni dvignil rodovnikov
rodovnikov se ne dviguje, ne naroča naknadno, ne odklanja, in se ne zmišljuje ali ga hočeš imet ali ne.
rodovnik dobiš ali ne dobiš.o tem odloča kinološka zveza in ne lastnik psa.in rodovnik pes dobi če sta oba starša rodovniška in imata vzrejno dovoljenje-se pravi sta sposobna za vzrejo.
če eden od staršev nima vzrejnega rodovnika mladič ne dobi.
vmesne poti ni!
tako da tudi lastnik te psice ni imel na izbiro ali bo "dvignil" rodovnik ali ne.enostavno je:eden od staršev ni bil primeren za vzrejo.

LP,Petra



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 08 Oktober 2005, 19:25:54
   Malo si mi razjasnila mišljenje . . .  Kontaktirala bolm lastnika psice in ga bom zahtevala da mi pošlje kopijo samčevega rodovnika. Ampak tole z gluhostjo mi pa ni čist jasno:jaz sm bila druga ki sem videla leglo in takrat je bla gluha samo ena psica. Poznaš ti lasnico, kužka vzetega iz tega legla, ki praviš da je gluh. Bi res rada razjasnila to zadevo. Če je možno mi lahko prosim posreduješ tel ali e-mail od te osebe.
                                                                     Dokaj negotova, Z+Z 



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 09 Oktober 2005, 10:53:13
Povprašaj vzreditelja še za rodovnike staršev od njegove psice ;) če sploh obstajajo...
lahko da ti bo res dal kakšne kopije ampak 100% ne moreš bit nikoli...razen če greš delat DNK test ;D
Meni je ta punca ki ima psa iz tega legla rekla da je ona vzela enega gluhega in da ji je vzreditelj to povedal, eno psičko pa je obdržal on doma.no, nisem ziher ali ima ona psičko ali psa.
Res upam da gre za isto leglo...(sklepam po podatkih da je iz vrhnike, da je eno gluho psičko obdržal vzreditelj, in po starosti)
Dobiš njen mail in tel na ZS ;)
LP,Petra



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 09 Oktober 2005, 13:35:39
se strinjam z vsem kaj je rekla petra ;D.. z kolesom pocakaj, sprehode pa prilagodi psicki.. kar nadaljuj, kakor si do sedaj, pa postopoma podaljsuj sprehode.. glede tega , ce bo imela prevec, ti sicer ona ne bo znala povedala na sprehodu. Pri mojem se je to videlo in še se zdaj, da če ponoči ne spi, pa se včasih zbudi, pa 5 minut hodi okoli, pa čaka da se zbudiš, potem pa gre nazaj spat, takrat vem, da ni imel dan prej dovolj gibanja. Tezko je reči pojdi toliko pa toliko na sprehod, ker so si vsi psi različni in vsak potrebuje toliko gibanje, ki njemu ustreza. Tak kot je Petra rekla, je njen Mond ful hiperenergetik, moj johny recimo pa je bolj lene sorte dalmatincev (tak kot gazda ;D).. s tem bolj lene sorte msilim, da potrebuej sigurno manj gibanja kot mond, pa bo zmatran, v primerjavi z drugimi psi (npr.prinasalci) pa oni ze omahajo, johny pa se kar laufa ::)
glede rodovnika pa tega ti je tako ze petra povedala dosti, se jaz se kaj zraven naucim ;D :P
drugace pa prilepi kakšno slikico tvoje pikice 8)
in drugace kakšna je kaj po karakterju? moj je recimo ful cartljiv ::) ;D pa pozresen, jedel bi se pa se,... napisi kaj o tvoji zoji ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #48 : 09 Oktober 2005, 13:49:17
No z Indijem sta "kao" frenda (se ne igrata kaj dost, ker se Zala boji, da bi jo Indi pomučkal) ... mam neki slikc od Zoje tak da bom kar namesto Zale nekaj prilimala ..

Pa skupi hodita v malo šolo! ;D



To je tale mala nesramnca, pa se boji da bi jo Indi pomučkal, poglejte kako grize nič sluteče psičke .. lol



Tule pa sem jo končno ujela, ko je bila pri miru ..  ;D :D



pa še ena slikca ..  :)



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 11 Oktober 2005, 14:03:57
   Zoja je čist nora na mojo mami (sumim da jo "fotra" >:(), nora na sladoled, spi na moji postelji(še sreča da je dovoj velika-140x200), ne mara nikakršnih briketov, sicer imava royal canin. Ni ravno navdušena nad vožnjo v avtomobilu. Z našim starim, dobrim mačkom sta si skos v dlakah, razen ko sta lačna, s praznim želodcem se pa res ne moreš igrat ! ::) Trenutno je glavna atrakcia gostom (mamo gostilno), tako starejšim kot tudi mlajšim. K nam hodi star, urejen gospod, precej betežen, je rekel da če psico samo enkrat vidi v hiši ga lahko odpišemo :o-zdej je tko nor nanjo da vedno ko pride prvo prekontrolira če je Zoja kje, pol jo pa varva pa ji pusti da ga čisto poliže, pa če slučajno laufa čez hodnik jo vedno kliče ::). Je grozno prijazna do tujcev-bolj neznan si ji bolj te je vesela, niso pa ji všeč majhni kričeči otroci :-X. Čez mejo svoje prijaznosti ne gre: ne mara objemanja, lupčkanja, :-* božanja-bolj si grob bolj te ima rada. Bi rekla da ima bolj karakter samca kot pa psice. Ob neznanih zvokih vedno laja-ne rabim budilke. V pasji šoli se odlično odnese, je zelo ubogljiva in učljiva. Stike z drugimi psi prenaša čisto normalno-z vsakim se hoče igrat ;D.                 
                                                                Nekaj o moji pikici, lp Z+Z



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #50 : 13 Oktober 2005, 13:01:48
z+z ..sem si prav predstavljala zojo, ko si jo opisovala ;D ;D
ja ja, moj johny ima tudi full rad mojo mamo, pa tudi pomoje zato, ker mu nonstop da nekaj za jest, cetudi sem ji ze 100 krat rekla, da mu ne sme nic dat ::) samo ah te nase mame ::) >:(
sladoled moj tudi obozuje, pravzaprav obozuje vse, kar je sladko pa ni dobro za njega.. tak da te stvari dobi full redko, pa se to samo vtrgam kaki koscek od mene stran..sicer pa prepovedano je vedno anjboljse ::) ;D :P
se ena skupna lastnost, johyn tudi spi na postelji  ;D ;D .. jaz na eni strani, moj na drugi, johyn pa pri nogah- no, tak to zgleda ko zaspimo, zjutraj, pa sem jaz stisnjena v en kot, moj na sredini, johny pa cez pol postelje >:( ;D ;D ;D ;D ..s i zna prav izboriti prostor  :D
joj, kak dobro, da lahko zoja skace okoli po gostilni, torej lahko pridemo kdaj na kaksno kosilo, pa johnyja zraven pripeljemo? ;D .. samo ce bi obadva notri spustili, bi vse zrusla ::) ;D
nekaj slikic je tak ze prilepla nastya, ti pa jih tudi prilepi kaj sproti, kar bos poslikala..je vedno fajn gledat pikice, pa je full neverjento kak so si podobni, pa vsi bolj ali manj iste poze in kretnje delajo ;D ;D 8)
pa super da hodis v solo, midva sma tudi malo solo zakljucla, zdaj pa trenirama za izpit.
samo ne obupat, ce se niso prisli kaki taki dnevi, ziher se bojo, ko je ne bos mogla z nicemer zmotivirat, pa bo cisti hudicek, pa nic ubogala. verjemi , ta dan bo hitro mimo, drugi dan pa bo spet ubogljiva, da ne bos mogla vejret kaj jo je prejsnji dan piclo ::) :D .. sem spet zabluzla- tak kot vedno, no, pa saj razumes kaj sem zelela povedati ;D



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 27 Oktober 2005, 10:06:37
Pri nas je na "pocitnicah" dalmatinka Very. Je prava cartljivka, hiperaktivka in uf bi se lahko fajn razpisala ::)
eno slikico prilagam (poleg tiste v avatarju) -da bote vidli, da znajo biti tudi dalmatinci na miru in pozirat ;D:



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #52 : 01 November 2005, 09:37:43
Jaz imam pa najbolj mirnega dalmatinčka na svetu. ;D A vam ga pokažem? Slikici v priponki. ;) ;D

Lp, Maša



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 03 November 2005, 14:01:05
hehehe mašy, tale je pa res miren...ful mi je všeč lonček, kje se pa kupi to? ???



srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 12 November 2005, 11:50:08
joj kok so dalmatinci lušni ;) tud mi smo hotli met dalmantinca vndar ga je en  vzel že pred nami :P

srečy


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #55 : 12 November 2005, 12:42:38
hehehe mašy, tale je pa res miren...ful mi je všeč lonček, kje se pa kupi to? ???

Hm, bom vprašala, ker sem dobila lonček za darilo. ;) Mislim, da je nekje iz Ljubljane. No, ko vprašam ti sporočim. ;)

Lp, Maša



Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #56 : 12 November 2005, 21:16:42
http://indi.moj-album.com/slike/845561/nGcAMSXKrydzQI5x.v.jpg

nastja,
čigava je ta črno bela psička?
lp

slika iz citata spremenjena v povezavo; zoe

Nič nima smisla. Smisel nastane.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #57 : 12 November 2005, 22:14:01
Sicer nisme Nastja, ampak ker je trenutno brez neta, ... bo to najhitreje.

To je Lok od Lise bratec  ;) Piše pa tudi nekje o lastniku Zoran mislim, da mu je ime.

Lp nina



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #58 : 12 November 2005, 22:35:46
Jaz sem pa včeraj videla tako uglednega dalmatinca, da sem kar zijala. On je lepo hodil spučen pred svojo lastnico po eni poti, midve z Witty pa po drugi. In ko je dalmatinec zagledal Witty, se je ustavil in jo nekaj časa gledal, potem pa se povsem mirno obrnil in šel do svoje lastnice. :o Sem samo geldala.

A je mogoče kakšen dalmatinec pomočnik invalidom? Ker se mi zdi da tista gospa (lastnica) ni bila ravno v vrhunski šortni formi, pes pa tako lepo vzgojen.

lp, rina

Los je car!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #59 : 14 November 2005, 07:36:43
Hm, bom vprašala, ker sem dobila lonček za darilo. ;) Mislim, da je nekje iz Ljubljane. No, ko vprašam ti sporočim. ;)

Lonček je bil kupljen v Rutarju. Drugače pa so bili tudi še drugi psi, ampak meni so pač kupili dalmatinčka. :) ;)

Lp, Maša