Epilepsija

GOSCH · 50115

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 08 Oktober 2008, 08:41:41
Mislim, da bi bil vzreditelj tvoje psičke hvaležen za podatek, zakaj je imela tak napad. Če je bilo ugotovljeno..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #61 : 08 Oktober 2008, 11:23:28
Se zgodi ja. Poenostavljeno, je kot pokvarjena električna napeljava. Napadi so nekakšen kratki stik v možganih. Enkrat pač pride do popolne okvare....

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #62 : 08 Oktober 2008, 13:12:19
Nekaj podobnega je bilo pri naši Sassy. Sicer je bila stara 12 let, prej povsem zrava, potem pa kar naenkrat zelo močan epileptični napad. Po tem napadu je prišla k sebi, so pa odkrili tumor na jetrih. Dobivala je zdravila, par tednov je bila čisto v redu, potem pa se ji je zgodilo skoraj do pikce tako kot pri škotinji. Ni pomagal noben apaurin, pomirilo, nič. Veterinar je rekel, da je imela zanesljivo tudi tumor v možganih (ni pa bilo jasno, kateri tumor prvoten, ker biopsija, ki smo jo delali po prvem napadu ni uspela).


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 08 Oktober 2008, 15:39:47
hvala za odgovore.
martina.o veterinar je rekel da vzroka pri epilepsiji ni mogoče kr tako odkriti, še pri človeku vzroki niso razjasnjeni kaj šele pri živalih.. lahko da je dedno tudi.. Lia prej sploh ni mela nekih resnejših težav . Je bla zlo brihtna sma začeli hodit tudi na agility in ji je zlo fajn šlo.. pol pa kar naenkrat epilepsija. Je pa res da je bila zadnji teden nekoliko bolj mirna.

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #64 : 08 Oktober 2008, 15:43:15
Epilepsija je lahko tudi posledica erlihije. Poznam psico, ki je bila že na tabletah za epilepsij. Ko so ji zdravili erlihijo, so tudi napadi izginili. Od tega je že nekaj let (približno 2,5) in psica je zdrava.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 08 Oktober 2008, 16:29:45
Ja, samo v omenjenih primerih se da epileptične napade bolj ali manj brzdati. Kadar pa je tumor ali pa kakšna druga konkretna poškodba možgan - udarec v glavo, pomankanje kisika, krvavitve, strdki....so pa možni taki nagnusni napadi, ki jih ni mogoče ustaviti.


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 09 December 2008, 18:02:16
Uporablja kdo antiepileptik Epiphen? Doma mi je ostala ena pred kratkim odprta škatla tablet, ki jih Eros na oni strani mavrice ne potrebuje več  :'( . Jih podari(m) tistemu, ki jih potrebuje.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 12 Januar 2009, 09:26:31
Prosila bi za eno informacijo. Tečajnikov pes (švicar) je imel danes zjutraj epileptični napad, star je 6 mesecev. ALi se je kdo od vas ali pa če kdo pozna koga, obrnil tudi na alternativo. In kakšen je bil učinek.


Hvala za kakršno koli uinformacijo.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #68 : 29 Januar 2009, 17:06:22
Ponavljam se kot pokvarjena pološča :) Akopunktura, zelo učinkovita in pa homoeopat.
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=9812

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 20 Oktober 2009, 11:51:26
Mene pa zanima, če je kdo od vas imel psa na epiphenu? Ob tem me zanima koliko časa ste imeli psa na tem in ali je prišlo do kakšnih stranskih učinkov po dolgem času?


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #70 : 20 Oktober 2009, 11:57:21
Jack je na Epiphenu malo več kot pol leta, kar sicer ni dosti.
Nima pa nobenih stranskih učinkov na njem, pa ima visoko dozo.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 24 Oktober 2009, 19:59:49
Hvala za odgovor! Žal ga nisem prej opazila.
Saj verjetno se po pol leta še ne pozna, mene bolj zanima, kako to izgleda čez 6, 10 let.
Kaj je pa tebi veterinar rekel?
Kolikšno dozo pa imate in kolikokrat dnevno?


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #72 : 07 Junij 2010, 14:05:53
Ojla!
Mene pa zanima, če kdo slučajno ve, kako se epilepsija pri psih deduje?
Hvala!
LP



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #73 : 07 Junij 2010, 14:19:37
Mislim, da ni jasno kako se deduje, ker tudi testi še ne obstajajo. Zagotovo pa je, da se deduje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #74 : 07 Junij 2010, 15:45:36
Mislim, da ni jasno kako se deduje, ker tudi testi še ne obstajajo. Zagotovo pa je, da se deduje.
Jah to da pač se, vem. Sem mislila, če slučajno že vedo kaj bolj natančno.  :-[



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #75 : 07 Junij 2010, 21:21:06
Epilepsija se deduje, lahko pa jo dobi tudi kuža, katerega noben prednik nima. Baje pa obstajajo celo neki DNK testi, s katerimi se preveri ali imajo kužki možnost prenosa epilepsije (enkrat na netu sem brala samo nimam več shranjene strani).
Jaz ne bi nikoli parila psa z epilepsijo, zihr je zihr. Se mi preveč naš pesjan smili, ko ima napad, pa smo s homeopatskimi zadevami izredno izboljšali stanje iz napada na 2 meseca smo prišli v obdobje daljše od 6 mesecev brez napada (upam da bo tako tudi še naprej)


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #76 : 07 Junij 2010, 21:32:58
Epilepsija se deduje, lahko pa jo dobi tudi kuža, katerega noben prednik nima. Baje pa obstajajo celo neki DNK testi, s katerimi se preveri ali imajo kužki možnost prenosa epilepsije (enkrat na netu sem brala samo nimam več shranjene strani).
Jaz ne bi nikoli parila psa z epilepsijo, zihr je zihr. Se mi preveč naš pesjan smili, ko ima napad, pa smo s homeopatskimi zadevami izredno izboljšali stanje iz napada na 2 meseca smo prišli v obdobje daljše od 6 mesecev brez napada (upam da bo tako tudi še naprej)
Ne, saj ne sprašujem, ker bi imeli namen parit epileptičnega psa, bog ne daj....Sprašujem zaradi sorodnosti z epileptičnim psom oz. epileptičnimi predniki.... :-[
Me pa "veseli" da ste mu uspeli oblažiti.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 07 Junij 2010, 21:33:35
Ali lahko poveš kaj o tem homeopatskem zdravljenju?


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #78 : 08 Junij 2010, 21:55:11
Ali lahko poveš kaj o tem homeopatskem zdravljenju?

Midva sva se odločila, da preden poiskusimo uradno medicino in tablete, da gremo k homeopatinji. Pogovor je trajal mislim da več ko uro in je spraševala res vse živo... kako se napad prične, kako poteka, na katero stran kuža pade, itd itd... sva ga precej opazovala med napadom pa še vedno nisva znala odgovoriti na vsa vprašanja.
Potem nam je dala granule in smo naredili 3 dnevno terapijo, naj bi jih pa dobil tudi po napadu, ali vmes... samo tega nismo prakticirali.
Po prvi terapiji je bil pesjan vidno bolj živahen. Izbruhal pa je tudi sluz.
No pa smo imeli potem spet en napad ampak tokrat po 4 mesecih, pa še jaz sem šla v bolnico za ene 4 dni in je bil zapostavljen :-[
Potem pa je Maja - homeopatinja povedala, da naj mu kar na 2 meseca spet ponovimo 3dnevno terapijo in zdaj je že 6 mesecev mir.... pa upam da bo čimdle tako.
Če te še kaj zanima .... ;)